EKSTRA
MENÜ

Bebek Emzirme

Bebek Emzirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bebek Emzirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.345 Bebek Emzirme haberi bulunmuştur.

Bebek Emzirme Haberleri

Bebeği uzun dönem emzirmenin anneye 6 yararı

Bebeği uzun dönem emzirmenin anneye 6 yararı

Çocuk Endokrinoloji ve Neonatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Selim Kurtoğlu, anne sütünün anneye uzun ve kısa dönemdeki olumlu etkileriyle ilgili bilgi verdi.

10.10.2019Bebek Sagligi
Bebeğiniz en fazla 10 dakika emebiliyorsa dikkat

Bebeğiniz en fazla 10 dakika emebiliyorsa dikkat!

Heyecanla beklediğiniz minik bebeğinizin dünyaya gözlerini kalp hastası olarak açması uzak bir ihtimal olarak görülse de bebeklerde kalp hastalığı gözlemlenebiliyor. Kimi zaman anne babanın genetik olarak mirasını alan bebekler, kimi zamanda maruz kaldığı kimyasal maddeler ilaç ve enfeksiyonlar sebebiyle kalp hastalıklarına yakalanabiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Ali Talay, bebeklerde kalp hastalıklarıyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Aşı yapılırken bebek emzirilmeli mi

Aşı yapılırken bebek emzirilmeli mi?

Bebeğe yapılan müdahalelerde emzirme ağrı kesici görevini üstlenir mi? Anne sütünün rahatlatmasının bilimsel bir kanıtı var mı? Emziren annenin sütünde yer alan doğal ağrı kesiciler söylemi doğru mu? Bebekte anneye karşı güven hissinin önemi nedir? Aşı bebeğin ağrısını en hafife gelecek şekilde nasıl uygulanmalı? Uluslararası Emzirme Danışmanı Doç. Dr. Güliz Onat yanıtlıyor.

Bebek nasıl emzirilir

Bebek nasıl emzirilir?

Annenin doğum sonrası yaşadığı panik ve kaygı duygusu kontrol edilebildiği takdirde doğal emzirmeyi çok basit bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Kaygılı annelerin ortak sorunu olan bu süreç emzirmeyi doğal bir şekilde yaşayamamaya sebep oluyor. Peki anne bu durumda ne yapmalı? Bebek nasıl emzirilmeli? Emzirmede fiziksel olarak yapılan hatalar nelerdir? Annenin kendine güvenme süreci nasıl oluşturulmalı? Emzirme döneminde kaygı ve stres nasıl azaltılmalıdır? Yeni annelerin emzirme ile ilgili yaptığı hatalar nelerdir? Sorularımızın cevabını Emzirme Danışmanı Doç. Dr. Güliz Onat veriyor.

Bebeğinizi emzirirken telefonla oynuyor musunuz

Bebeğinizi emzirirken telefonla oynuyor musunuz?

Teknolojinin hayatımızda iyice yer edinmesi ve sosyal medyanın da yaygınlaşmasıyla telefonlar ayrılmaz bir parçamız haline geldi. Öyle ki anneler de bebeklerini emzirirken vakitlerini internette gezinerek, telefonla konuşarak ya da arkadaşlarıyla mesajlaşarak geçiriyorlar. Ancak bu durum anne ve bebek arasındaki ilişkiye zarar veriyor ve kalitesini düşürüyor.

Okula giden kızını hala emziriyor

Okula giden kızını hala emziriyor!

İngiltere’de yaşayan Sophie Mei Lan, geçen yıl okula başlayan 5 yaşındaki kızı Jasmine’i hala emzirerek besliyor. Lan, bu sayede binlerce lira tasarruf yaptığını belirtiyor.

1.11.2017Dünya
Playboy çıplaklığı geri getiriyor

Playboy çıplaklığı geri getiriyor

ABD'deki Playboy dergisi geçen yıl aldığı karardan vazgeçerek çıplaklığı geri getireceğini duyurdu.

14.02.2017Dünya
Bu fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı

Bu fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı

Özellikle 2000’li yıllardaki ‘Ironic’, ‘You Learn’, ‘You Oughta Know’ gibi şarkılarıyla tanınan dünyaca ünlü şarkıcı Alanis Morisette geçtiğimiz hafta Instagram hesabından yaptığı bir fotoğraf paylaşımıyla ortalığı kasıp kavurdu.

7.11.2016Hayat
Bebeğini hastanede unuttu

Bebeğini hastanede unuttu

Gaziantep'te psikolojik tedavi gören anne, 1 buçuk yaşındaki bebeğini hastanenin emzirme odasında unuttu. Hastane yönetimi, 5 saat sonra anneye ulaştı.

27.09.2016Gündem
Bebekler memede uyumamalı

Bebekler memede uyumamalı!

Emzirme dönemindeki annelere uzmanından öneriler...

Bornovada sağlık seferberliği

Bornova'da sağlık seferberliği

SOSYAL belediyecilik uygulamaları ile Türkiye'ye örnek olan Bornova Belediyesi sağlık alanındaki çalışmaları ile de öne çıkıyor. Evde bakım hizmetleri ve hasta nakil çalışmalarında bu güne kadar 92 bin 36 defa ev ziyareti gerçekleştirildi.

4.08.2016Ege
Hamileliğin hangi döneminde diş tedavisi yapılabilir

Hamileliğin hangi döneminde diş tedavisi yapılabilir?

Hormonal değişiklikler nedeni ile günlük bakım özenle sürdürülmeli...

Emzirme dönemindeki annelere öneriler

Emzirme dönemindeki annelere öneriler!

Doğumla birlikte kadının hayatında yeni bir sayfa açılıyor...

İlginç yerlerde çocuklarını emziren anneler

İlginç yerlerde çocuklarını emziren anneler

Topluma açık yerlerde çocuklarını emziren anneler...

7.04.2016Saglik

Yazar Sonuçları

Dolgun ve dik göğüslere sahip olabilirsiniz

Göğüs büyütme estetiği fiziksel olarak görünümü geliştirir, özgüveni artırır, kıyafet seçiminde özgürlük sağlar, sosyal ilişkilerde kişiye rahatlık sağlar. Göğüs büyütme estetiği kadının genel vücut yapısıyla uyumlu, dolgun ve dik bir görünüm sağladığı sürece başarılı bir sonuca ulaşılmış demektir.

28.01.2021

İkiz bebek emzirmenin pratik yolları

Sizlere bu yazımda ikiz bebek emzirmenin pratik yollarından bahsedeceğim.

20.10.2020

Emziren anneler diyetinde nelere dikkat etmeli?

Emerken kendini geriye atarak, ağlayan bebeğin varsa; emzirme, sürekli bu ağlamalar yüzünden kesintiye uğruyorsa, emzirme zamanları uzun vakitler sürüyorsa, emzirme ikiniz için de keyifsiz hal almaya başladıysa, bebeğin yorgunluktan yenik düşüp, uykuya dalıyorsa, uykuları kısa süreli ve kalitesiz ise; bu makaleyi senin için yazdım. Sana ve güzel yavruna şifa olmasına niyet ediyorum.

30.10.2018

Bebeğin hıçkırığı nasıl geçirilir?

“Hıçkırığın bebeklerde çok görülmesinin sebebi, emme sırasında midede sıkışan havadır. Bu havanın dışarı çıkabilmesi için yarattığı gerginlik, hıçkırığa sebep olur” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. R. Süha Ünüvar, bebeklerde hıçkırığı geçirmek için yapılması gerekenleri anlattı.

9.11.2017

Anne sütü ve emzirme hakkında her şey!

Bebeğinizin yeterli düzeyde emdiğini nasıl anlarsınız?

30.05.2016