EKSTRA
MENÜ

Ateş Nasıl Düşürülür

Ateş Nasıl Düşürülür haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ateş Nasıl Düşürülür hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 18 Ateş Nasıl Düşürülür haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ateş Nasıl Düşürülür Haberleri

Çocuklarda yüksek ateş neden olur Ateş sınırı ne olmalı, ateş nasıl düşürülür

Çocuklarda yüksek ateş neden olur? Ateş sınırı ne olmalı, ateş nasıl düşürülür?

Çocuklarda yüksek ateş belirtileri nelerdir? Ateşli çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır? Ateşli çocuk ne zaman doktora götürülmelidir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Murat Doğan, çocuklarda yüksek ateş durumunda yapılması gerekenleri anlattı.

Çocuğunuz ateşlendiğinde bu 8 hatayı asla yapmayın

Çocuğunuz ateşlendiğinde bu 8 hatayı asla yapmayın!

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Altay Yücel, çocuklar ateşlendiğinde ebeveynlerin kaçınmaları gereken 8 hatayı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

27.02.2020Cocuk Sagligi
Bebek ve çocuklarda ateşe ne iyi gelir Ateş nasıl düşürülür

Bebek ve çocuklarda ateşe ne iyi gelir? Ateş nasıl düşürülür?

Bebek ve çocuklarda yüksek ateş ebeveynlerin en çok paniklediği durumların başında geliyor. Ateşi düşürmek adına da birçok yönteme başvurdukları görülüyor. Peki çocuklarda ateş neyin işaretidir? Ebeveynler bu konuda nasıl hareket etmeli, ne zaman hekime başvurmalı? Konuyla ilgili tüm soruların yanıtlarını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar yanıtladı.

Bebek ve çocuklarda yüksek ateş nasıl düşürülür

Bebek ve çocuklarda yüksek ateş nasıl düşürülür?

Çocuk doktorlarının en sık karşılaştığı şikayetlerin başında gelen ateş yüksekliği annelerinde kabusu olmaya devam ediyor. Peki hangi ateş durumlarında endişelenelim, ateşli çocuğumuzun ateşini sakinliğimizi koruyarak nasıl kontrol altına alalım? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Melike Özberk Koç, çocuk sahibi olan ebeveynlere ateş konusunda önemli bilgiler veriyor.

Ateş nasıl düşürülür Uzmanlardan öneriler…

Ateş nasıl düşürülür? Uzmanlardan öneriler…

Ateş nasıl düşürülür? Evde ateşi düşürmek için ne yapmalı? Sirkeli su ateş düşürür mü? Ateş hangi hastalıkların habercisidir? İşte ebeveynlere rehber olacak bilgiler…

Yüksek ateş karşısında panik yapmayın

Yüksek ateş karşısında panik yapmayın

Çocuğun üzerinde kalın giysiler mevcutsa ilk iş onları çıkarın.

Bebek ve çocuklarda yüksek ateş nasıl düşürülür

Bebek ve çocuklarda yüksek ateş nasıl düşürülür?

Çocuğunuzun ateşi çıktıysa ilk olarak kıyafetlerini çıkarmalısınız.

Çocukta ateş nasıl düşürülür

Çocukta ateş nasıl düşürülür?

Ateşi olan çocuğun üzerini örtmek yanlış!

Safra kesesi taşı neden olur, belirtileri nelerdir Safra kesesi taşı olanlar ne yemeli İşte, tedavi yöntemleri...

Safra kesesi taşı neden olur, belirtileri nelerdir? Safra kesesi taşı olanlar ne yemeli? İşte, tedavi yöntemleri...

Safra kesesi taşı, şiddetli ağrılara neden olabildiğinden kişiler için zamanında müdahale edilmediğinde istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Özellikle su tüketiminin az olmasının etkisinin büyük olduğu safra kesesi taşı, karaciğer fonksiyonlarını gerekli su ihtiyacını karşılayamamasından doğan ciddi sorunları beraberinde getirir. Her hastalıkta olduğu gibi safra kesesi taşında da belirtileri önceden fark etmek gerekli müdahalelerin yapılmasından kaynaklı önem taşır. Bu nedenle şiddetli karın ağrıları olanlar safra kesesi taşının belirtilerini, nedenlerini merak etmekteler. Bu haberimizde tüm bu nedenler ve belirtilerle birlikte, safra kesesi taşı olanlar ne yemeli ve tedavisi ile ilgili detayları paylaşacağız. İşte safra kesesi taşı ile ilgili bilinmesi gerekenler…

8.06.2021Sağlık
Çocuklarda ateş: Neden olur, nasıl düşürülür, hastalık habercisi mi

Çocuklarda ateş: Neden olur, nasıl düşürülür, hastalık habercisi mi?

Çocuklarda ateşin her zaman dikkate alınması gerektiğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Aslı Yalçınkaya “1 yaş altı bebekler her ne olursa olsun ateşlendiklerinde bir çocuk hekimi tarafından değerlendirilmelidir. Ateşe ishal, kusma eşlik ediyorsa sıvı kaybını arttırarak daha riskli hale gelebilir” dedi.

Ateş nasıl ölçülür Ateş ölçer nasıl kullanılır

Ateş nasıl ölçülür? Ateş ölçer nasıl kullanılır?

Corona virüsü vaka sayılarının yükselmesiyle birlikte ateş ölçümüne ilişkin bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Vatandaşların yoğun talep gösterdiği kolonya, maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere ateş ölçerler de eklendi. Corona virüsünde ilk belirtilerinden birini yüksek ateş oluşturuyor. Peki, ateş nasıl ölçülür? Ateş ölçer nasıl kullanılır?

20.03.2020Sağlık
Kılıçdaroğlu Esada yüklendi

Kılıçdaroğlu Esad'a yüklendi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

26.06.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Bebeklerde ateş evde nasıl kontrol altına alınır

Bebeklerde ateş evde nasıl kontrol altına alınır?

Bebeklerde ateş nasıl kontrol altına alınır? Bebeklerde ateş doktora gitmeden nasıl düşürülür?Ateşi çıkan bebeğe evde nasıl müdahale edilebilir? İşte, ateşi çıkan bebeğin ateşini düşürmek için uzmanından aylara göre öneriler…

12.11.2017

Çocuğun ateşi nasıl düşürülür?

Çocuğunuzun ateşi çıktığında doktora gitmeden bunları yapın!

12.03.2017

Bebeklerde ateş sınırı nedir, ateş nasıl düşürülür?

Dr. Süha Ünüvar, bebek ve çocuklarda yüksek ateşle ilgili merak edilenleri yanıtlıyor

16.06.2016

Öpücük hastalığında yok yok!

Yüksek ateşiniz mi var? Yutkunma güçlüğü mü çekiyorsunuz? Boğazınızın çevresinde ağrılı bezeler mi elinize geliyor? Karnınızın üst tarafında dolgunluk ve ağrı mı hissediyorsunuz? Aynı zamanda bulantı, iştahsızlık ve kilo kaybı mı yaşıyorsunuz? Bu belirtiler varsa çok korkmanıza gerek yok, öpücük hastalığı geçiriyor olabilirsiniz. İç Hastalıkları Uzmanı Ayça Kaya, öpücük hastalığı ile ilgili bilgi verdi.

27.11.2018

‘Akıncılar’a görev mi

BAŞBAKAN spor sahalarındaki şiddet ile üniversitelerdeki güvenlik sorununun ‘özel güvenlik’ ile çözülemediğini, bu nedenle buralarda polisin güvenlik sağlayacağını söyleyince herkes bir alkıştır tutturdu.

25.05.2013