EKSTRA
MENÜ

Andrew Craig Brunson

Andrew Craig Brunson ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Andrew Craig Brunson haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 270 Andrew Craig Brunson haberi bulunmuştur.

Andrew Craig Brunson Haberleri

Anayasa Mahkemesinden Rahip Brunsonın tutukluluğu ile ilgili hak ihlali yok kararı

Anayasa Mahkemesi'nden Rahip Brunson'ın tutukluluğu ile ilgili 'hak ihlali yok' kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), ABD vatandaşı Rahip Andrew Craig Brunson'ın tutuklamanın ve konutu terk etmeme şeklindeki adli kontrol tedbirinin hukuki olmaması ve tutukluluğunun makul süreyi aşması nedeniyle 'kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği' iddiasıyla yaptığı başvuruyu reddetti.

7.01.2021Gündem
Ya AB ya da yaptırım tehdidi

Ya AB ya da yaptırım tehdidi

Türkiye ile ilişkilerde ne zaman gerginlik ve sıkıntılar yaşansa ya “Avrupa Birliği (AB) ile müzakerelere son verilsin” ya da “Ekonomik yaptırım uygulansın” sesleri yükselir. Protestan cemaatine ait İzmir’deki Diriliş Kilisesi’nin rahibi Amerikalı Andrew Craig Brunson, FETÖ üyesi olmak ve casusluk yapmak şüphesiyle gözaltına alınır, hemen Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD), “Türkiye’ye ekonomik yaptırım” tehdidi gelir.

18.10.2020Avrupa
Son dakika: Trumptan flaş sözler: Türk halkına minnettarız

Son dakika: Trump'tan flaş sözler: Türk halkına minnettarız

ABD Başkanı Trump, ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un serbest bırakılmasından dolayı Türkiye'ye minnettar olduklarını vurgulayarak, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok iyiydi." değerlendirmesinde bulundu.

25.08.2020Haber
Son dakika: Trumptan flaş sözler: Türk halkına minnettarız

Son dakika: Trump'tan flaş sözler: Türk halkına minnettarız

ABD Başkanı Trump, ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un serbest bırakılmasından dolayı Türkiye'ye minnettar olduklarını vurgulayarak, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok iyiydi." değerlendirmesinde bulundu.

25.08.2020Dünya
Son dakika... Trumptan Türkiye açıklaması: Erdoğan 13 Kasımda konuğum olacak

Son dakika... Trump'tan Türkiye açıklaması: Erdoğan 13 Kasım'da konuğum olacak

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD'yi ziyaret edeceğini açıkladı.

8.10.2019Dünya
Trumptan dikkat çeken açıklama: İrana girmek dünyadaki en kolay iş

Trump'tan dikkat çeken açıklama: İran'a girmek dünyadaki en kolay iş

ABD Başkanı Donald Trump, "İran'a girmek dünyadaki en kolay iş. Hemen şu anda İran'a girmeyerek, büyük bir itidal gösterdiğimi düşünüyorum." dedi.

20.09.2019Dünya
Savcıdan Brunson ile ilgili mahkumiyet kararına itiraz

Savcıdan Brunson ile ilgili mahkumiyet kararına itiraz

İZMİR’de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edilen ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson için duruşma savcısı, üst mahkeme olan Bölge Adliye Mahkemesi’ne itiraz etti. Karar hakkında daha önce müddeti muhafaza (süre tutumu) talepli dilekçe sunan savcı, gerekçeli kararın açıklanmasının ardından yaptığı başvurusunda, kararın bozulmasını talep etti.

30.11.2018Gündem
Ekim ayında en fazla dolar konuşuldu

Ekim ayında en fazla dolar konuşuldu!

Ekonomide Ekim ayında en fazla dolar, firmalar tarafından uygulanan indirimler ve topyekün mücadelenin başlatıldığı enflasyon konuşuldu.

6.11.2018Ekonomi
İlk kez yayınlandı: Dikkat çeken detaylar

İlk kez yayınlandı: Dikkat çeken detaylar

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Amerikalı din adamı Andrew Craig Brunson ile ilgili gerekçeli kararda, sanığın, öncülüğündeki kilisede bölücü faaliyetleri desteklediği bilgisine yer verildi.

31.10.2018Gündem
Çavuşoğlundan FETÖ açıklaması: FBI ciddi bir soruşturma başlattı

Çavuşoğlu'ndan FETÖ açıklaması: FBI ciddi bir soruşturma başlattı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin, "FBI ciddi bir soruşturma başlattı. Soruşturma başlattıkça esasen ne kadar karanlık ve tehlikeli olduğunu görüp ürpermeye de başladılar. Biz anlatıyoruz zaten." dedi.

25.10.2018Gündem
Brunsonın görev yaptığı kilise binası için flaş gelişme

Brunson'ın görev yaptığı kilise binası için flaş gelişme

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edilen ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson'ın Alsancak'ta görev yaptığı Diriliş Kilisesi'nin binası, kilise derneği üyeleri Elif Doğan ve Semra Çetin tarafından satın alındı.

17.10.2018Gündem
8 kişilik koğuşta 20 kişiyle kalmış

8 kişilik koğuşta 20 kişiyle kalmış

Tahliye edilince ABD’ye dönen pastör Andrew Craig Brunson, Amerikan ABC televizyonuna konuştu.

16.10.2018Dünya
Türk askerleri 1 yıl daha Lübnanda olacak

Türk askerleri 1 yıl daha Lübnan'da olacak

Türkiye'nin Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler (BM) Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 31 Ekim 2018 tarihinden itibaren bir yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

16.10.2018Gündem
Papaz Brunson için savcılık istinafa gidiyor

Papaz Brunson için savcılık istinafa gidiyor 

ABD’li Papaz Andrew Craig Brunson’ın tahliyesinin ardından duruşmanın Cumhuriyet savcısı, kararı istinafa götürecek.

16.10.2018Gündem
Borsada gözler yeniden 100.000 seviyesinde

Borsada gözler yeniden 100.000 seviyesinde

Borsa İstanbul'da son 4 ayda 2 kez test edip üzerinde kalıcılık sağlayamadığı 100.000 direncine tekrar yönelen BIST 100 endeksi, bu sefer banka hisselerinden bulduğu destekle daha güçlü bir görünüm sergiliyor.

16.10.2018Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa haftaya yükselişle başladı

BIST 100 endeksi, 689,54 puan ve yüzde 0,71 artışla 97.346,96 puana geriledi

15.10.2018Ekonomi
Türkiye olmadan Ortadoğu’da kimse bir adım atamayacak

Türkiye olmadan Ortadoğu’da kimse bir adım atamayacak

İngiltere Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) geleneksel kahvaltılı sohbet programının bu ayki konuğu AK Parti MYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Avukat Cahit Özkan oldu. Özkan’a, Cemal Kaşıkçının Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda kaybolması, Rahip Andrew Craig Brunson’un serbest bırakılması ve Ayasofya Camisi’nin ibadete ne zaman açılacağı soruları soruldu.

15.10.2018Avrupa
Küresel piyasalar yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar, geçen hafta yüksek oynaklıkla dalgalı bir seyir izlemesinin ardından bu hafta hareketlenecek veri ve haber trafiğine odaklandı.

15.10.2018Ekonomi
Brunson tepkisi: ‘Kaldık ya la ortada’

Brunson tepkisi: ‘Kaldık ya la ortada’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Amerikalı pastör Andrew Craig Brunson’ın serbest bırakılmasının ardından “Brunson yüzünden, Amerika’yı protesto edeceğiz diye iPhone’u kırdık. Kaldık ya la ortada” dedi.

14.10.2018Gündem
Brunsondan önce... Brunsondan sonra...

Brunson'dan önce... Brunson'dan sonra...

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp, tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak serbest bırakılan ve yurtdışı yasağı da kaldırılan ABD’li pastör Andrew Craig Brunson, Türkiye’den ayrıldı.

13.10.2018Gündem
Brunson Beyaz Sarayda... Trumptan Eskiye döneceğiz mesajı

Brunson Beyaz Saray'da... Trump'tan 'Eskiye döneceğiz' mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilerek hakkındaki adli kontrol hükümleri kaldırılan Amerikalı din adamı Andrew Craig Brunson'ı Beyaz Saray'da kabulünde, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. İlişkilerde eskiye dönmek için büyük bir adım." dedi.

13.10.2018Dünya
Erdoğandan Trumpa Brunson mesajı

Erdoğan'dan Trump'a Brunson mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik bir mesaj paylaştı. Erdoğan "Sayın Başkan Trump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi" ifadelerini kullandı.

13.10.2018Gündem
ABD Başkanı Trumptan Cumhurbaşkanı Erdoğana teşekkür

ABD Başkanı Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson'un serbest bırakılmasına ilişkin, "Yardımları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum." dedi. Trump, "Brunson kararı Türkiye ile ABD arasında iyi ilişkilere yol açacak." değerlendirmesinde bulundu.

13.10.2018Dünya
Ve kelepçe çözüldü... Kriz uçtu gitti

Ve kelepçe çözüldü... Kriz uçtu gitti

Türkiye-ABD ilişkilerinde krize neden olan Brunson davası sonuçlandı. İki yıl cezaevinde, üç aydır da elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulan rahip serbest bırakıldı. Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün ceza verilirken tahliyede hapis yattığı süre dikkate alındı. Duruşma sonrası evine giden Brunson, daha sonra askeri uçakla Türkiye’den ayrıldı.

12.10.2018Gündem
Rahip Brunson Türkiyeden ayrıldı

Rahip Brunson Türkiye'den ayrıldı

PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson'un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Brunson karar sonrası akşam saatlerinde Aksancak'taki evine geçti. Reuters'in geçtiği habere göre askeri uçakla ABD'ye gidecek olan Brunson'ın geç saatlerde de evinden gelen bir fotoğrafta hazırlanmış bavullarıyla telefonla konuştuğu görülüyor. Saatler 21:40'ı gösterirken de rahip Brunson İzmir'deki evinden ayrılarak havalimanına doğru yola çıktı. Brunson'un uçağı 22.40 sularında İzmir'den havalandı.

12.10.2018Haber
Devlet Bahçeliden rahip Brunson açıklaması

Devlet Bahçeli'den rahip Brunson açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "ABD'nin Türkiye'ye bakışında temel siyasi ve diplomatik silaha dönüşen Papaz Brunson davasının neticeleri itibarıyla ne getirip ne götüreceğini yakın zamanda görmek ve idrak etmek mümkün olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

12.10.2018Gündem
Çavuşoğlu, ABDli mevkidaşı ile görüştü

Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerikalı mevkidaşı Mike Pompeo ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

12.10.2018Gündem
Altın fiyatları haftanın kapanışında ne kadar oldu 12 Ekim çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları haftanın kapanışında ne kadar oldu? 12 Ekim çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları haftanın kapanışında döviz işlemlerini yakından takip eden vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,08 azalışla 232,60 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 379,00 lira, Cumhuriyet altını 1.552,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,08 azalışla 232,60 liradan işlem gördü.

12.10.2018Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlundan Brunson açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Brunson açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson hakkındaki mahkeme kararına ilişkin, "Önce kararı görmemiz lazım. Hangi gerekçelerle bu kararın verildiğine bakmak gerekiyor. Darısı, harp okulları öğrencilerinin, er ve erbaşların başına. Onlar da inşallah kısa süre içinde tahliye olurlar." dedi.

12.10.2018Gündem