Eski ilişkimin ortaya çıkmasından korkuyorum

2dk okuma

Bir dönem evli bir adamla ilişkim oldu. Şimdiyse çok güzel giden başka bir ilişkim var. Fakat eski günlere ait fotoğrafların ortaya çıkıp sevdiğim adamın benden ayrılmasından korkuyorum.

Haberin Devamı

25 yaşında, üniversite mezunu genç bir kadınım. Bundan 1 yıl önce atanıp mesleğime başladım. Ailemden ilk kez ayrı kaldım.
Çünkü üniversiteyi de ailemin yanında okumuştum. İlgiye, sevgiye aç biriyim.
Her gösterilen ilgiye kanıyorum. Karşıma çıkan insanlara “hayır” diyemiyorum.
Gerçekten iyi niyetli ve saf biriyim. Burada evli bir adamla tanıştım ve onunla bir süre görüştüm. Bana karşı çok ilgiliydi. İlgisi ve beni düşünmesi çok hoşuma gitti.
İlişkimizin yanlış olduğunu biliyordum. Bu yüzden de onunla hep kavga ediyordum.
Aslında onu istemiyordum ama onun bana gösterdiği ilgiye o kadar alışmıştım ki beni aramadığı zamanlarda boşluk hissediyordum ve tekrar konuşuyorduk. Bir süre sonra artık dayanamadım ve konuşmayı kestim.
Bana eşiyle boşanacağını söylüyordu, biraz da bu yüzden görüşmemiz uzamıştı. En fazla 3 aylık bir durumdu bu. Sonra karşıma başka biri çıktı.
Onunla 1 yıldır beraberiz ve evlenmeyi düşünüyoruz.
Mesleğimiz nedeniyle şu an bulunduğumuz yerde 3 yıl daha kalacağız. İşte bu yüzden korkuyorum.
O adamla daha önce görüştüğüm ortaya çıkar diye. Normal bir şekilde yan yana çekilmiş fotoğraflarımız var. Ona söyledim, “sildim” diyor ama emin olamıyorum.
O fotoğraflar bir gün ortaya çıkarsa diye çok tedirginim. O zaman sevdiğim adam benden ayrılır diye korkuyorum.
Ona bu durumu anlatmak istiyorum. Anlatırsam rahatlayacağım ama ya bu yüzden benden ayrılırsa?
Bu ilişki için çok fazla çaba ve emek verdik. Onu kaybetmek istemiyorum.
İleride eski ilişkimin ortaya çıkma ihtimali beni yiyip bitiriyor. Çok gerginim, mutsuzum, panikten uyuyamıyorum.
Evlenip boşanmak istemiyorum. Sevgilimi kaybetmekten çok korkuyorum. Onu çok seviyorum. Ne yapmalıyım, bana yardım edin lütfen.
◊ Rumuz: Panik halindeyim

YANIT

Haberin Devamı

Sevgili kızım, eminim tam zamanında bu yanlış ilişkiyi noktalamışsın. Umarım o kişiyle aranızda ileri düzeyde bir yakınlaşma yaşanmamıştır.
Bu nedenle dilerim, endişe edeceğin çok önemli bir geçmişin olmamıştır bu adamla.
Şimdi de bir yıldır beraber olduğun ve evlenmeyi düşündüğün o yeni sevgiline bu geçmişteki ilişkini anlatmaktan korkuyorsun.
Bu aslında, kendisi hakkında pek de fazla bir açıklama yapmadığın, yeni erkek arkadaşının karakterine ve yapısına bağlı gibi geliyor bana.
Bu genç adam eğer olgun, anlayışlı ve senin kendisinden önce de bir beraberliğin olabileceğini normal kabul edebilecek biriyse, bu yaşadıklarını ona anlatmalısın. Genel olarak insanların yaşadıklarını gizlememeleri, şeffaf olmaları gerektiğini düşünürüm.
Ancak zaman zaman insanların, özellikle de erkeklerin bu gibi durumları çok rahat karşılamadıklarını görerek üzülüyorum.
Bu sorun ne yazık ki çiftlerin arasında ciddi bir krize yol açabiliyor. İşte bu yüzden her zaman dürüstlük taraftarı olsam da kişiden kişiye değişen bu anlayış nedeniyle daha temkinli konuşuyorum.
Senin için de temkinli davranıyorum, sevgili kızım.
Sen beraber olduğun genci elbette ki bir yıl içinde tanımış olmalısın.
Ona göre karar vermelisin.
Elbette ki tavsiyem, böyle bir endişeyle yaşayacağına, sürekli o fotoğraflar nedeniyle eski ilişkinin ortaya çıkacağı paniği içinde olacağına, sevdiğin adama uygun bir dille, geçmişte birkaç aylık bir ilişki yaşadığını anlatmandır.
Çünkü hiç belli olmaz, bazen insanlar bir kıskançlığa kapılıp, bir süre beraber oldukları kişinin yeni bir beraberlik içinde ve mutlu olmasına katlanamayabilirler.
Eski sevgilin kötü biri olmasa bile, işte bu yüzden dayanamayıp, bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaya kalkabilir.
Bence sevdiğin genç bunu bu şekilde öğrenmek yerine, senden duymayı tercih edecektir.
Ancak her şeye rağmen o adamın evli biri olduğunu söylemesen daha yerinde olacaktır sanırım.