GeriNasıl Yapılır? Yılan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Yılan Yağı Faydaları Ve Kullanımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Yılan Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Yılan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Yılan Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Şifalı yağlar arasında yaygınlaşmaya ve çok kullanılmaya başlayan yılan yağı, saçı bakımlı bir şekilde uzatmaya ve saça bakım yapmaya yardımcı oluyor. Saçın sağlıklı uzamasında önemli bir etkisi olan bu doğal yağ, Eski Mısır'dan bu yana kullanılıyor. Yılan yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Yılan yağı, eski zamanlarda kellik sorunlarını çözmek için kullanılan alternatif tıp yöntemleri arasında yer alıyor. Çin'de ve Güney Afrika'da üretilen bu yağ, zamanla dünyanın pek çok yerinde bulunabilir bir hal aldı.

Yılan Yağı Nedir?

Yılan yağı, çok eski zamanlardan beri saç sorunlarını çözmek ve saçların sağlıklı ve güçlü bir şekilde kısa zaman içinde uzamasını sağlamak için kullanılan bu doğal yağ, alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor. Yılan yağının popülaritesi günden güne artmaya devam ediyor. Yılan yağı, saçların dökülmesini önleyerek saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Yılan Yağı Nasıl Yapılır ve Elde Edilir?

Yılan yağı, gerçek yılandan elde edilen bir yağ türüdür. Eski Mısır'dan bu yana kullanıldığı söylenen bu yağ, o dönemde farklı yağlarla karıştırılarak kullanılan ve kellik sorunu için çözüm olarak görülen bir yağ türüdür.

Yılan Yağı Ne İşe Yarar?

Yılan yağı, saçın cansız görünümünü önlemek, saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak ve yeni saç oluşumunu hızlandırmak gibi pek çok soruna çözüm oluyor. Saç kırıklarının önlenmesini, saçın canlı bir şekilde görünmesini ve yeni saç oluşumunu sağlayan bu yağ, farklı yağlarla karıştırılarak da uygulanabiliyor. Pek çok saç sorununa çözüm olan bu yağ, Eski Mısır'dan bu yana en çok kullanılan alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyordu. Işıktan korunması için küçük şişelerde satılan bu yağ, günümüzde popülerliğini her geçen gün giderek arttırıyor.

Yılan Yağı Neye İyi Gelir?

Yılan yağı, saçın yanında cilde faydaları ile de bilinir. Aynı zamanda yüksek omega 3 yağ asidi oranı bulunduğu için eklem ve kemik ağrılarına oldukça iyi geliyor. Ciltteki yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine ve yara izlerinin hızlı bir şekilde geçmesini sağlıyor. Aynı zamanda cildi nemlendirerek ciltteki iltihaplanmaların önlenmesini sağlıyor.

Yılan Yağının Faydaları

 • Yılan yağının içinde bulunan yararlı yağ asitleri, yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak kırışıklık oluşumunu önler.
 • Yılan yağı egzamalara iyi geliyor ve kaşıntıları önemli ölçüde hafifletiyor. Fakat yine de egzama hastalığı olan kişilerin bu yağı doktoruna danışarak kullanılması öneriliyor.
 • Yılan yağının içinde bulunan yağ asitleri, sayesinde saç sağlığına pek çok fayda sağlıyor.
 • Yılan yağının bu özellikleri sayesinde saçların gürleşmesini sağlar ve kırık saç uçlarının onarılmasına yardımcı olur.
 • Saçlarına uzamasını hızlandıran yılan yağı, saç köklerinin de güçlenmesini sağlıyor.
 • Saçların sağlıklı bir şekilde parlamasını sağlarken, saçların beyazlamasının geciktirmeye yardımcı olur.
 • Yılan yağının saça olan etkileri kaşlarda ve sakallarda da kendini gösteriyor. Kaşların gürleşmesini sağlarken dökülmesini de önlüyor.
 • Omega 3 yağ asitleri sayesinde kemik ve eklem ağrılarının hafifletilmesine yardımcı oluyor.
 • Sakallarının seyrekliğinden yakınan pek çok erkek yılan yağından destek alarak daha güçlü sakal köklerine sahip olarak daha gür sakallara kavuşuyor.
 • Cildi nemlendirir ve kırışıklıklarının giderilmesinde oldukça etkilidir.
 • Yara izlerinin hızlı bir şekilde iyileştirilmesini sağlar.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır? Yılan Yağı Kullanımı 

Yılan yağı, saçlarınızın yoğunluğuna göre kolaylıkla saçınıza sürebileceğiniz bir yağ çeşididir. Yılan yağını saçınıza sürmeden önce saçınızın mutlaka temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Dilerseniz çok az miktarda şampuanınızın içine ekleyerek saçlarınızı yıkarken yılan yağını saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

False