GeriKişisel Bakım “Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz” demeyin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz” demeyin!

“Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz” demeyin!

Sağlık ve güzellik için pratik çözümler…

Sıcak günlerin yaşandığı şu günlerde kış aylarına göre insanların boş günleri daha çok oluyor. Yaz döneminde özellikle bakımlı olmak şart! Sağlık ve güzellik için pratik çözümler…

Neşterden Korkanlara Pratik Medikal Çözümler

Yaz aylarında estetik yapılmaz diye bir kural yok, sadece yapılan estetik operasyonların yoğunluğu değişiyor. Örneğin; bazı hastalar yaz aylarında liposuction ameliyatlarını tercih etmiyor. Bu yüzden onlara işin daha pratik ve medikal kısmı öneriliyor. En çok tercih edilen medikal işlemler ise, diş beyazlatma ve cilt yenileme sistemleri.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yaptırmak Mümkün

“Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz!” algısı tamamen yanlış. Sadece bronzlaşmadan 10 gün öncesi ve sonrası sakıncalı ve önemli. Lazer uygulanan bölgenin en az 5 gün güneşe maruz kalmaması gerekiyor. Vücut ve yüzündeki tüylerinden rahatsız olan kişiler sıkça lazer epilasyona başvuruyor. Yoğun tüylü bölgeler özellikle yaz aylarında tere bağlı şikayetlerin yoğunlaştığı bölgeler oluyor. Koku ve terlemenin azaltılması için de tüylerden kurtulmak isteyenler çoğalıyor. Yine omuzlarda apolet biçimli tüylenme artışı, yüz ve sırt bölgesinde yoğunlaşan kıllanma özellikle yaz aylarında plaj ve havuzla çok içli dışlı olan kişilere estetik gelmiyor. Bunun yanında ön kol ve el sırtının aşırı kıllı olması sosyal iletişimde kişileri güvensiz kılabiliyor.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir

False