Geriİsimler Sözlüğü Oyuncak Ayı İsimleri - En Güzel, Sevimli Ve Tatlı Peluş Oyuncak Ve Ayıcık İsimleri İle Anlamları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyuncak Ayı İsimleri - En Güzel, Sevimli Ve Tatlı Peluş Oyuncak Ve Ayıcık İsimleri İle Anlamları

Oyuncak Ayı İsimleri - En Güzel, Sevimli Ve Tatlı Peluş Oyuncak Ve Ayıcık İsimleri İle Anlamları

Oyuncak ayı isimleri özellikle çocuklar tarafından merak edilen ve araştırılan konulardan biridir. Özellikle birçok çoğun sevmesinden dolayı oyuncak ayı isimleri internetten araştırılan bilgiler arasındadır. Bu bakımdan oyuncak ayılara koyulabilecek en güzel isimleri bulabilir ve siz de çocuğunuza bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Oyuncak ayı isimleri -En güzel, sevimli ve tatlı peluş oyuncak ve ayıcık isimleri ile anlamları hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Oyuncak ayı isimleri arasında en çok kullanılanlar Pookie, Piglet, Booboo, Bear, Tommy, Dusty, Fred, Maggie, Winnie, Lovely, Audrey, Boris, Walter, Oscar, Champ, Yogi, Buzz, Simba, Snoopy, Polo, Koglin, Misha ve Oberon bulunmaktadır. 

 Oyuncak Ayı İsimleri -En Güzel, Sevimli ve Tatlı Pelış Oyuncak Ayıcık İsimleri ile Anlamları 

 Oyuncak ayısı olan çocuklar ya da yetişkinler tarafından onlara isim aranmaktadır. İnternette oyuncak ayı isimleri arasında sevimli olanlar, güzel isimler dikkat çekmektedir ve herkes istediği ismi oyuncak ayısına takarak onunla zaman geçirmektedir. Oyuncak ayı isimleri arasında en güzel, sevimli ve tatlı olan isimler şu şekildedir: 

Misha 

Arthur 

Oberon 

Bernard 

Mooch: Aylak 

Wagner 

Polo 

Koglin 

Wadsworth 

Cheer: Tezahurat 

Cozyheart: Rahat kalp 

Share: Paylaş 

Funshine: Eğlence 

Buzz: Vızıltı 

Woody: Odunsu 

Simba 

Snoopy: Meraklı 

Elvis 

Toto 

Pooh: Kaka 

Bloo: Kan 

Little John: Küçük John 

Teddy: Oyuncak 

Yogi 

Beary Potter: Ayı çömlekçisi 

Mama Bear: Anne ayı 

Fozzie: Aptal

 Baller: Balerin

 Champ: Şampiyon 

Hot Sauce: Acı sos

 Barnabas

 Fenton 

Oscar 

Alfred 

Boris 

Roosevelt

 Maddie: Deli 

Strawberry: Çilek 

Kisses: Öpücükler 

Audrey

 Ellie 

Lucky: Şanslı 

Samantha 

Fred

 Ernie

 Dusty: Tozlu 

Ralph 

Sheriff: Şerif 

Honey: Bal 

Wally: Duvarlı 

Cuddles: Kucaklaşmak 

Snowball: Kartopu 

Fudge: Geçiştirmek 

Türkçe Oyuncak Ayı İsimleri 

 Oyuncak ayılara İngilizce farklı isimlerin yanı sıra Türkçe isimler koymak da mümkündür. Türkçe olarak oyuncak ayılara koyulabilecek isimler şu şekildedir: 

Çirkin 

Korkut 

Maviş 

Satılmış 

Bal Küpü 

Ted 

Tombul 

Aşk Böceği 

Ahbap 

Tıknaz 

Yumuşak

 Küflü 

Kucak Delisi 

Şaklaban 

Genelde çocuklar oyuncak ayıları oynamak ve onlarla vakit geçirmek için istediği gibi yalnızca süs olarak kullananlar da vardır. Bundan dolayı çocuklar her ne olursa olsun oyuncak ayılarına isim vermeyi ve onlara bu isimle seslenmeyi oldukça sever. Bu yüzden oyuncak ayı isimlerinden birini seçebilir ve bu şekilde seslenebilirsiniz. 

 Oyuncak Ayı ve Tarihçesi 

 Oyuncak ayı kız, erkek, çocuk, yetişkin fark etmeksizin herkesin beğendiği ve ilgi duyduğu oyuncak arasında yer almaktadır. Oyuncak ayı fikri ilk kez Clifford K.Berryman'ı bir ayı karikatürü çizmesiyle başlamıştır. Bu karikatürde ABD başkanı olan Theodore 'Teddy' Roosevelt bir av gezisi sırasında yakaladığı ayı ile resmedilmişti. Başkanın hikayesi oldukça dikkat çekti ve birçok kişi tarafından konuşur hale geldi. Bu karikatürün ilgi çektiğini fark eden oyuncakçı Morris Michtom bu resmi inceledi ve resimdeki ayıya benzeyen bir ayı tasarlayarak bunu oyuncak ayı olarak piyasaya sürdü. 

 Teddy's Bear karikatürünü ve tabelasını da dükkanına astıktan sonra bu oyuncak ayılar oldukça sevildi ve herkes tarafından satın alınmaya başlandı. Oyuncak ayı çok fazla talep gördü ve sürekli üretilmeye başlandı. Bu noktadan sonra Başkan Roosevelt'in oyuncağı olan Teddy Bear resmi olarak adlandırıldı ve bunun için de izinler alındı. Bu dönemin yaşandığı tarih ise 1902 ABD'sidir. Bu nedenle oyuncak ayının tarihi de oldukça eski zamanlarda dayanmaktadır. Günümüzde de oyuncak ayılar yalnızca çocukların değil yetişkinlerin ve ebeveynlerin de sevdiği bir oyuncak haline geldi. 

False