Geriİsimler Sözlüğü Nefes isminin anlamı nedir? Nefes ne demek? Nefes adının özellikleri, analizi ve kökeni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nefes isminin anlamı nedir? Nefes ne demek? Nefes adının özellikleri, analizi ve kökeni

Nefes isminin anlamı nedir? Nefes ne demek? Nefes adının özellikleri, analizi ve kökeni

Yeni bebek sahibi olacak insanlar çocuklarına farklı ve anlamı güzel isimler koymak için isimler hakkında araştırma yapmaktadırlar. Günümüzde anne ve babalar eski isimlere nazaran daha önce pek duyulmamış isimleri tercih etmektedirler. Bu isimlerden bir tanesi de Nefes olmaktadır. Nefes ismi son zamanlarda aileler tarafından rağbet gören bir isim olarak ifade edilmektedir. Peki, Nefes isminin anlamı nedir? Nefes ne demek? Nefes adının özellikleri, analizi ve kökeni ne olmaktadır? İşte, Nefes ismi ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için detaylar.

Nefes ismi halk arasında genellikle kız çocuklarına konan bir isim olarak bilinmektedir. Son zamanlarda insanlar arasında beğeni toplayan bir isim olmaktadır.

 Nefes İsminin Anlamı Nedir? Nefes ne demek?

 Nefes isminin anlamı, her hangi bir canlının yaşamını devam ettirmesi için gerekli olan soluk alıp verme durumu anlamına gelmektedir.

 Nefes İsminin Özellikleri

 Nefes isminin özellikleri arasında hayal gücü yüksek olmaları gelir. Kendine özgü kişilikleri ön plana çıkmaktadır. Kendilerine güvenleri konusunda endişesi yoktur. Olaylara değişik pencereden bakar ve irdeleme yaparlar. Azimden ödün vermezler. Sistemli ve düzenli yaşarlar. Okumayı ve yazmayı severler.

 Nefes İsminin Analizi

 İsim numeroloji analizi 58 sayısıdır.

 Nefes Adının Kökeni

 Nefes adı Arapça kökünden gelmektedir.

 Nefes İsminin Yanına Yakışan İsimler

 Nefes bir kız ismidir. Sessiz harf ile başlayan diğer isimlerle birlikte kullanılabilir.

 Nefes İsmi Kur’an'da Geçiyor mu?

 Nefes adı Kur’an'da geçmemektedir.

False