GeriEtkinlikler Monopoly piyon oylaması sonuçlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Monopoly piyon oylaması sonuçlandı

Monopoly piyon oylaması sonuçlandı

Hasbro’nun efsane oyunu Monopoly’nin yeni piyonları belli oldu. 64 piyon arasından, tüm dünyadan oyun severlerin oylarıyla belirlenen Şapka, Araba, Gemi, Köpek, Kedi, Dinozor, Plastik Ördek ve Penguen piyonları, yeni nesil Monopoly’de yerini alacak. 100’den fazla ülkeden 4,3 milyon kişinin oyladığı 8 piyon, 19 Mart Dünya Monopoly Günü’nde açıklandı. Yeni piyonlar Eylül ayında raflara çıkacak yeni klasik Monopoly versiyonunda da yerini alacak.

Markalı oyun ve oyuncak sektörünün önde gelen şirketlerinden Hasbro, 1935’ten bugüne, 1 milyardan fazla kişinin oynadığı efsane oyunu Monopoly’nin piyonlarını yenileme kararı almıştı. 10 - 31 Ocak tarihleri arasında www.PiyonunuOyla.com adresinden yapılan oylamayla Monopoly hayranları yeni nesil Monopoly’de hangi 8 piyonun yer alacağına karar verdi. Tüm dünyadan 4,3 milyon oyun severin oylarıyla belirlenen 8 piyon, 64 piyon arasından seçildi. Hasbro, efsane oyunu Monopoly’nin yeni piyonlarını 19 Mart Dünya Monopoly Günü’nde duyurdu.

Monopoly 1935 yılında raflarda yerini aldığından beri, piyonları oyunun en önemli parçası olarak kabul ediliyor. 114 ülkede 1 milyar kişi tarafından oynanan Monopoly, Hasbro’nun en sevilen ve artık efsaneleşmiş oyunları arasında yer alıyor. Monopoly’nin yaptığı bu piyon oylaması, Hasbro’nun şimdiye kadar yaptığı ve oyunun tutkunlarının da dahil olduğu en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

5 PİYON YERİNİ KORUDU!

Oylama sonuçlarına göre; Monopoly’nin orijinal 8 piyonu arasından Köpek, Kedi, Şapka, Araba ve Gemi yerlerini korudu ve yeni piyonlar arasında da yer almaya hak kazandı. Dinozor, Plastik Ördek ve Penguen piyonları ise Monopoly’nin yeni üyeleri oldu. Monopoly’nin yeni piyonlarının da dahil olduğu klasik Monopoly versiyonu, Eylül ayında raflardaki yerini alacak.

İŞTE MONOPOLY’NİN EN ÇOK OY ALAN YENİ 8 PİYONU;

 • Köpek: 1950’lerden beri Bay Monopoly’nin sadık dostu Köpek, en çok oyu alarak ne kadar popüler olduğunu kanıtladı.
 • Dinozor: Dinozor en çok oyu alan ikinci piyon olarak Monopoly piyonları arasındaki yerini aldı. Dinozorun cinsi ise oldukça güçlü olan T-Rex.
 • Şapka: Üçüncü sırada yer alan Şapka ise 1935’den beri Monopoly piyonları arasında yer alıyor.
 • Araba: 1930’lardan beri Bay Monopoly’nin adrenalin kaynağı olan Araba, oylamada dördüncü gelerek, Monopoly piyonları arasındaki yerini korudu.
 • Plastik Ördek: Oylamada beşinci gelen Lastik Ördek, artık Monopoly oyun alanında “vak vak”layacak.
 • Kedi: Kedi piyonu 2013’te oylamayla Monopoly piyonu seçilmişti. Yeni piyon oylamasında 6. sıraya yerleşerek kazanan 8 piyon arasında yer aldı.
 • Penguen: Paytak yürüşü ile oylamada 7. sırada yer alan sevimli Penguen, 8 Monopoly piyonu arasında yer almaya hak kazandı.
 • Gemi: Monopoly’nin en eski piyonlarından biri olan ve artık klasikleşen Gemi piyonu, 8. sıradan yeni piyonlar arasına katılarak, mirasını yeni nesil Monopoly’de de devam ettirecek. 
False