GeriKişisel Bakım Kışın makyaj trendi: Meleksi görünüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kışın makyaj trendi: Meleksi görünüm

Kışın makyaj trendi: Meleksi görünüm

Bu makyajı nasıl yapacaksınız?

Bu kış sezonunun makyaj trendi, koyu dudaklarla süslenen meleksi bir görünüm. Peki, bu görünümü nasıl elde edeceksiniz? Güzellik Danışmanı Maggie Cappelletti, 8 adımda uygulayabileceğiniz bu makyajı nasıl yapmanız gerektiğini anlattı.

1- Öncelikle, günlük nemlendiricinizi sürerek cildinizi hazırlayın. Nemlendiricinin cildinize nüfuz etmesi için beş dakika bekledikten sonra dilerseniz bir fondöten öncesi astarı (foundation primer) uygulayın. Astar, cildinize yeteri kadar nufüz ettikten sonra kapatıcınızı (concealor) sürmenin zamanı geldi.

2- Kapatıcıyı, bir kapatıcı fırçası kullanarak yüzünüzdeki lekelere ve göz çevresindeki koyu halkalara uygulamanız gerekiyor. Bu görünüm için ayrıca tüm göz kapağı boyunca, kaşlarınıza kadar kapatıcıyı sürmelisiniz. Gözaltına kapatıcıyı uygularken, sadece koyu bölgelere sürmeye ve direkt olarak gözaltı torbalarının üzerine sürmekten kaçınmaya dikkat edin.

3- Şimdi sıra fondötenin uygulanmasında. Fondöteni yüzünüzün ortasından veya burun bölgesinden başlayarak dış kısımlara doğru uygulayın. Fondöten fırçası kullanılmalı ve uygulamadan önce fazla pigmentlerden arındırmak için fırçaya hafifçe vurulmalıdır. Uygulamayı tamamladıktan sonra düzensiz bölgeleri parmaklarınızla daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

4- Bundan sonra, gül renkli güzel bir allığı hemen yanaklarınızın altından başlayarak, gözlerinizin altına doğru uygulamalısınız. Fazla allık uygulamaktan kaçının. Allığı aldıktan sonra yine fırçaya hafifçe dokunarak fazla pigmentlerden arındırın. Ayrıca, en doğal sonuçları elde etmek için uygulamayı büyük bir allık fırçası kullanarak, dairesel hareketler ile yapın.

5- Bir sonraki adımda kaşlarınızı elden geçireceğiz. Bu görünümde dolu kaşlar kullanmamız gerekiyor ve bunu sağlamak için pudra ya da pudralı kaleme ihtiyacımız var. Kaşlarınızın içine bir kalemle kıllar çizerek doldurun ve şekillendirin. Eğer pudra kullanıyorsanız, bir eyeliner fırçası ile dibinden itibaren kaşlarınıza şekil verin. Mutlaka kaşlarınızın kendi kıvrımlarına uyumlu hamleler yapın. Son olarak, kaşların doğal gözükmesi için temiz bir fırça (örneğin maskara fırçası) ile şekillendirin.

6-Bu görünümde gözlerinizi çıplak ancak tanımlı tutmak gerekiyor. Başlangıç olarak, tekli (nude) bir göz farı kullanmalı ve bunu göz kapağınıza hafifçe sürmelisiniz. Daha sonra, siyah ya da espresso renkli bir göz kalemini hafifçe üst kirpik çizginize uygulamalısınız. Kalemi kalın uygulamamaya dikkat edin. Burada amacımız aslında kalem kullandığınızı bağırmadan sadece kirpiklerinizi öne çıkarmaktır. Göz uygulamasını siyah bir maskara ile sonlandırın.

7-Biraz daha meleksi bir görünüm için rengarenk (opalescent) bir pudrayı yanaklarınıza, kaşlarınızın üzerine, çene kemiğinizin hizasına ve burnunuzun altına sürebilirsiniz. Bunu hafifçe, yuvarlak hareketlerle yapın ve cildinize parıldayan meleksi bir görünüm kazandırın.

8- Görünümünüzü tamamlamak için koyu kırmızı ya da şarap renkli bir ruj ve bu renklere uygun bir dudak kalemi kullanmalısınız. Eğer dudak kalemi tercih ediyorsanız, ruj sürmeden önce dudaklarınızı bununla doldurmayı deneyin. Böylece rujunuz daha uzun süre dayanacaktır. Kalemden sonra, bir dudak fırçası ile rujunuzu düzenli olarak uygulayın. İlk tabakadan sonra fazlalıkları bir mendil ile alın ve ikinci bir katman daha uygulayın. Dilerseniz bir dudak parlatıcısı ile dudakları biraz daha öne çıkartabilirsiniz.

False