GeriKişisel Bakım Kaş ve Göz Makyajı Hileleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaş ve Göz Makyajı Hileleri

Kaş ve Göz Makyajı Hileleri

Göz makyajı kadar kaşınızın rengi ve şeklinin de önemli olduğunu biliyor musunuz?

Saç renginiz açık olduğu için, kaş renginizi de açıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz! Nasıl saçınız sarı diye, sarı rimel sürmüyorsanız, kaş renginizi de aynı nedenle saçınız sarı diye açmamanız gerekiyor.

Kalıcı ve Profesyonel Makyaj Uzmanı Zehra Ayan, kaş şekillendirme ve göz makyajı ile ilgili kadınlara müthiş tüyolar veriyor.

Gözleriniz burnunuza yakın ise; kaş başlangıç aralığınız, açık olmalı. Böylece dikkati gözlerinizin yakınlığından uzaklaştırabilirsiniz. Gözleriniz burnunuza uzaksa; kaş başlangıç aralığınız, birbirine yakın olmalı ki gözleriniz de yakınmış gibi algılansın.

Kaşınızın bittiği yer, başlangıcından aşağıda ise yüzünüzü hüzünlü ve ağlamaklı gösterir. Gözünüzün ışıktan alacağı, parlaklığı ve rengi kapatır. Böyle bir kaşınız sahipseniz, elinize bir kalem alıp, kaşınızın başlangıç noktasından sonuna, gözünüze paralel olarak tutun, kaş ucunuzda kalemin dışında kalan tüyleri alın. Kaşınızın uzun görünmesi ile ilgili bir takıntınızda olsa bunu yapın. Zira kısa kaşlı ve gözü aydınlık görünmeniz, uzun kaşlı ama ağlamaklı görünmenizden daha iyidir.

Göz bebekleriniz; burnunuza yakın ya da az da olsa şaşı bakıyorsanız, kaşınızı göz bitiminde kavislendirmesini uzmanınıza söyleyin. Göz bitimindeki kavis, dikkati göz bebeklerinizden uzaklaştıracaktır. Bu mümkün olmuyorsa, kendiniz aynada kaş uçlarınızı hafif koyultup, dikkatin göz bebeklerinizden uzaklaşıp uzaklaşmadığını kontrol edin.

Alnınız, yüzünüzün geneline oranla, uzun ise; köşeli, kalkık ve kavisli kaşlardan kaçının, olabildiğince düze yakın, dikkati alnınızdan uzaklaştırıp, yüzünüzün alt kısmında toplayacak, kaş şekil ve renklerini kullanın. Alnınız dar ve yüzünüz küçükse; kalın kaşlardan uzak durun.

Göz Makyajı

Kaşınızla ve gözünüz arasındaki mesafe, birbirine yakınsa; far olarak aydınlık, açık, mat renkleri tercih edin. Dikkati bu yakınlığa çekecek her koyu ve canlı renkten uzak durun. Buna, siyah göz kalemi de dahil. İlle de göz kalemi kullanmak istiyorsanız, gözünüzün altına sürün. Dikkati gözaltında topladığınızda, mesafede daha uzak algılanır. Açık tenliyseniz; kahve tonları, koyu tenliyseniz; siyahı da kullanabilirsiniz. Gece ise; mordan yeşile, dikkati bu yakınlıktan uzaklaştıracak, her renk göz kalemini kullanabilirsiniz.

Kaşınız ile gözünüz arasındaki mesafe uzak ve geniş ise; birçok makyajı ve rengi kullanabilirsiniz. Gözleriniz düşük ise; en sondaki kirpiklerinizi, rimellemeyin. Eğer rimellerseniz, bu düşüklüğü daha çok vurgulamış olursunuz. Gözünüzün ortasından başlayıp sonunda biten, biraz yukarıdan çekilen bir göz kalemiyle, dikkati bu düşüklükten uzaklaştırabilirsiniz.

Kaş ve göz arasındaki mesafe dar bile olsa, bunu yapabilirsiniz, gözünüzün düşük görünmesinden, kaşınıza yakın görünmesi daha iyidir. Gözleriniz renkli ise ve bunu vurgulamak istiyorsanız. Zıt renkleri tercih etmelisiniz. Bu göz renginizi daha da belirginleştirecektir. Mavi göze mavi, yeşil göze yeşil far, yanılsamasından kurtulun. Böyle yaptığınızda sadece göz bölgeniz renkli algılanır ama gözünüzün renginin ne kadar güzel olduğu gerçeğini, geri itmiş olursunuz.

False