GeriKişisel Bakım Kaş Kaldırma Modasına Devam
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaş Kaldırma Modasına Devam

Kaş Kaldırma Modasına Devam

Kaş kaldırma yöntemiyle kadınların kendilerine olan güvenleri artıyor.

Kaşlara şekil vermenin en kalıcı yolu olarak görülen kaş kaldırma operasyonları, estetik cerrahide uygulanmaya başlanan yeni yöntemler arasında ilk sırada yer alıyor. Bu merak edilen operasyonu, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Selçuk Kuyubaşı ayrıntılarıyla anlattı.

Kaş kaldırma operasyonu ‘Askı Yöntemi’ ve ‘Endoskopik Yöntem’ olarak iki şekilde yapılır:

Askı Yöntemi: Bu yöntem, nispeten daha basit bir işlem olmakla birlikte etkinlik ve kalıcılık açısından yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle çok tercih ettiğimiz bir yöntem değildir.

Endoskopik Yöntem: Bu yöntem, saçlı deri içerisinde birkaç santimetrelik kesim yapılması ve içeriden kaşların yukarı çekilerek kaldırılması esasına dayanmaktadır. Etkili ve kalıcılığı olan aynı zamanda da hastalara daha çok önerilen bir yöntemdir.

Operasyon Süreci ve Sonrası

Kaş kaldırma operasyonu yaklaşık üç saat sürer. Kaş kaldırma ile birlikte genelde göz kapağı estetiği de gerekir. Kaşlardaki düşüklükle çoğu kez göz kapaklarındaki cilt sarkmaları da beraberinde görülür. Kaş kaldırma operasyonu oldukça basit bir operasyondur.

Genel anestezi altında yapılan kaş kaldırma operasyonlarında hasta ertesi gün taburcu edilebilir. Göz çevresindeki morluk ve şişlikler birkaç gün içinde geçer ve hasta ortalama bir hafta sonra gündelik hayatına dönebilir. Ameliyatın ardından çok ağır bir dönem geçirilmez. Basit ağrı kesicilerle olası ağrılar kontrol altına alınabilir.

Kaşların kaldırılması ile birlikte kişideki yorgun ifadenin yerini çekici bir görünüm alır. Aynı zamanda bu operasyon kişilerin kendilerine olan güvenlerini de arttırır.

False