GeriEtkinlikler İzmir'de ilk kez Akdeniz Film Festivali yapılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir'de ilk kez Akdeniz Film Festivali yapılacak

İzmir'de ilk kez Akdeniz Film Festivali yapılacak

Yarışmaya katılmak isteyenler 19 Temmuz’a kadar başvurularını yapmalı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "Akdeniz Film Festivali" 1-9 Kasım'da yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 1-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan 1. Akdeniz Film Festivali'nin yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda sanatçıyı İzmir'de buluşturacağı belirtildi. Festivalde "uzun metraj kurmaca", "belgesel film" ve "kısa film" bölümlerinin yer alacağı, dereceye gireceklere kentin Akdeniz kültürü ve denizle olan ilişkisini vurgulayan "Uçan Balık" ödüllerinin verileceği kaydedildi.

Ödüller, "En iyi film", "En iyi yönetmen", "En iyi kadın oyuncu", "En iyi erkek oyuncu" ve "Jüri Özel" dallarında olacak, "Uçan Balık" ile birlikte çeşitli para ödülleri de takdim edilecek.

Ayrıca Sinema Yazarları Derneği tarafından "En iyi film" ödülünün de verileceği, gösterimdeki filmlerin "yarışmalı" ve "yarışma dışı" kategoriler şeklinde olacağı belirtildi. Festivale 2012'den önce gösterime giren filmler ve Türkiye'de ticari dağıtıma çıkmış olan filmlerin yarışmaya kabul edilmeyeceği kaydedildi.

Festivale katılım için, filme ait 3 adet DVD (PAL formatında) ve film ile ilgili basılı malzemelerin (basın kiti, basın dosyası, broşür, vb.) İzmir Sanat Merkezi, İzmir Akdeniz Film Festivali - Kültürpark adresindeki Festival Bürosu'na gönderilmesi gerektiği, başvuruların 19 Temmuz'a kadar kabul edileceği bildirildi.

www.akdenizfilmfestivali.org

A.A

False