GeriEtkinlikler İstanbul Modern'de ne var ne yok?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Modern'de ne var ne yok?

İstanbul Modern'de ne var ne yok?

Bir dolu etkinlik sizleri bekliyor...

İstanbul Modern'de haziran ayında aradığınız her şey var. Sergiden, sinemaya, eğitimlerden konferanslara kadar bir dolu etkinlik sizi bekliyor. Özellikle Yakın Menzil Fotoğraf Sergisi ve otomobil meraklılarını yakından ilgilendirecek Fantastik Makineler'i kaçırmamalısınız. İşte İstanbul Modern'de Haziran ayı etkinlikleri...

Erol Akyavaş- Retrospektif Sergisi

29 Mayıs 2013 – 25 Ağustos 2013

İstanbul Modern’in düzenlediği Erol Akyavaş- Retrospektif sergisi, sanatçının 1950’li yıllarda başlayan ve 1990’lı yılların sonuna uzanan yarım asırlık sanatsal birikiminin bir dökümünü çıkartıyor. Sergi, Akyavaş’ın Doğu-Batı sanat ve kültür dünyası arasında kurduğu kendine özgü sentezi, tuval üzerindeki zaman içinde dönüşüm geçiren perspektif ve mimari düzenlemelerini, insan figürünü merkez aldığı bilinçaltı arayışlarını ve son döneminde dünyanın farklı kültürleri ile giriştiği hesaplaşmaları geniş bir çeşitlilik içerisinde bir araya getiriyor.

Tuvalden desene, üç boyutlu uygulamalardan fotoğraf üzerine müdahalelere yer veren yaklaşık 290 yapıtlık seçki, Akyavaş’ın modern ve çağdaş sanat arasında üstlendiği öncü ve yaratıcı kimliğe vurgu yapıyor.

Yakın Menzil

27 Ekim 2013

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi, Türkiye’de güncel fotoğrafa odaklanan Yakın Menzil sergisine ev sahipliği yapıyor. STFA’nın sponsorluğunu üstlendiği sergi, kişisel bir belgeleme fikrinin etrafında, İstanbul Modern Fotoğraf Danışma Kurulu tarafından seçilen 18 sanatçının çalışmalarını bir araya getiriyor. Basılı fotoğrafla sınırlı kalmaksızın, video ve enstalasyon gibi farklı sunumlar barındıran sergide, tekil çalışmalar bir yerleştirmeye dönüşerek, kendi bütünlüğü içerisinde yeni anlamlar kazanıyor.

Renault Sanat Koleksiyonu'ndan bir seçki, ‘’Fantastik Makineler’

16 Haziran 2013

İstanbul Modern, Paris merkezli Renault Sanat Koleksiyonu’ndan bir seçkiye ev sahipliği yapıyor. Fantastik Makineler sergisi, endüstri ve modern üretimin, özellikle de 20. yüzyılın ürünü olan otomobilin, farklı dönemlerde ve çeşitli şartlar altında çağdaş sanatçıların hayal gücünü nasıl harekete geçirdiğini gözler önüne seriyor.

YAP İstanbul Modern yeni mimarlık programı, ‘’Göğe Bakma Durağı’’

21 Haziran - 20 Ekim 2013

İstanbul Modern’in The Museum of Modern Art, MoMA / MoMA PS1 işbirliğiyle yürüttüğü YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı, iki yılda bir, yaz aylarında, genç ve yükselen mimarlara İstanbul Modern’in dış mekanında yenilikçi bir anlayışla geçici bir yapı tasarlama fırsatı sunuyor. YAP İstanbul Modern, New York’taki MoMA / MoMA PS1, Roma’daki XXI. Yüzyıl Sanatları Ulusal Müzesi (MAXXI) ve Santiago’daki CONSTRUCTO’da gerçekleşen International Young Architects Program (YAP) adlı mimarlık programının devamı niteliğinde.

İstanbul Modern Sinema, ‘’Yeni Yollar’’

6- 16 Haziran 2013

İstanbul Modern Sinema, Goethe-Institut Istanbul işbirliğiyle bu yıl beşinci kez ‘Almanya’dan Yepyeni Filmler’ programını düzenliyor. Artık gelenekselleşen gösterim programında çeşitli uluslararası festivallerde gösterilmiş ve ödül kazanmış, yılın öne çıkan Alman filmleri yer alıyor. Küratörlüğünü Goethe-Institut Istanbul’dan Fügen Uğur ve ClaudiaHahn-Raabe, İstanbul ModernFilm Programları Yöneticisi Müge Turan ve sinema yazarı Engin Ertan’ın üstlendiği programın bu yılki teması ‘yeni başlangıçlar’.

Seçkide yer alan filmler; hayatında yeni bir sayfa açan, yeni bir başlangıç deneyen veya olaylara yeni bir perspektifle bakmaya çalışan karakterleri birbirinden çok farklı hikayelerle perdeye taşıyor.

Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika

18 Haziran 2013

Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika serisi kapmasında Getty Enstitüsü Direktörü Prof. Thomas W. Gaehtgens,Müzelerde Arşiv ve Dokümantasyon başlığı altında,“Getty Araştırma Enstitüsü’nün Araştırma Projeleri ve Kaynaklarına Küresel Bağlılığı”ndan söz edecek.

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4, Karaköy - İstanbul

www.istanbulmodern.org

False