GeriEtkinlikler Bodrum Cup Yelken Yarışları başlıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bodrum Cup Yelken Yarışları başlıyor!

Bodrum Cup Yelken Yarışları başlıyor!

Yatlar dostluk temasıyla yelken açacak.

Türkiye'nin en büyük deniz organizasyonlarından biri olan 24. Bodrum Cup Yelken Yarışları’nda Dostluk temasıyla yelken açacak olan ahşap yatlar, Türkiye ve Yunanistan’ın en güzel sahillerinde kıyasıya mücadele edecek.

Acıbadem anasponsorluğunda ve Bodrum Belediyesinin destekleri ile, Bodrum Cup Yelken Yarışları, yatların içinde yolcusu ile birlikte yarıştığı Akdeniz’in ender yarışlarından biri. Genelde ülkemiz tersanelerinde üretilen ahşap yatların seyir halinde sergilendigi, kesintisiz 24 yılı aşkın devam eden, geleneksel bir “Deniz Sergisi”.

Bodrum Cup, uluslarası tanıtımımızda büyük rol oynayan “Yüzen Boat Show”

Bodrum'da 24 yıldır aralıksız olarak düzenlenen, Türkiye'nin en büyük deniz organizasyonlarından biri olan ve her geçen yıl artan katılımcı sayısıyla dikkat çeken Bodrum Cup Yelken Yarışları 22 Ekim'de start alacak. Acıbadem ana sponsorluğunda ve Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Bodrum Cup Yelken Yarışları, Ege'de dostluk rüzgarı estirecek. 22 Ekim günü yarış kampanasının çalınmasının ardından 100'e yakın ahşap yat ve 1.500'e yakın yerli ile yabancı denizcinin katılımıyla Yalıkavak rotasında mücadele edilecek. Akşam Palmarina Bodrum ve Yalıkavak Belediyesinin misafiri olacak yarışmacılar, 24 Ekim'de Didim'e yelken açacak. 25 Ekim'de Yunanistan'ın Kalimnos Adası'na gidecek olan yatlar, 26 Ekim'de Kos rotasında yarışacak. 27 Ekim'de ise Kos-Bodrum rotasında büyük mücadele yapılacak.

www.bodrumcup.com

False