GeriAdvertorial Bebekli Aile Buluşmaları Gaziantep ve Şanlıurfa’ydı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebekli Aile Buluşmaları Gaziantep ve Şanlıurfa’ydı!

Bebekli Aile Buluşmaları Gaziantep ve Şanlıurfa’ydı!
Abone Olgoogle-news

Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşide, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Prof. Dr. Ender Saraç yanıtladı.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile hayata geçirilen Bebekli Aile Buluşmaları etkinliği Gaziantep ve Şanlıurfa’daydı. 30 ve 31 Kasım’da düzenlenen etkinlikte; Hürriyet Gazetesi Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt moderatörlüğünde, Prof. Dr. Ender Saraç bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini aktardı.

Panelde konuşan Prof. Dr. Ender Saraç, bebek beslenmesinin anne karnında başladığını ve bebeğin 2 yaşına kadar aldığı gıdalar ile gösterdiği gelişimin tüm hayatını şekillendirdiğine dikkat çekti. Ailelerin bebek beslenmesi ile bebeklerinin bilişsel gelişimine büyük katkı sağlayabileceklerinin altını çizen Saraç, “Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü son derece önemli, anne sütü eksikliğinde ya da yokluğunda devam sütü tek ve en doğru seçenek” diye belirtti.

Yaşamın ilk yıllarında bebeğin ve annenin huzuru ve mutluluğuna değinen Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, kendi annelik yolculuğundan ve deneyimlerinden yola çıkarak; annelerin mutluluğunun bebeğin de mutluluğunu etkilediğini söyledi.

Aydoğdu, bebek beslenmesi ürünlerinin kalitesine dikkat çekerken Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak Avrupa Kalite Standartları’na göre 90 farklı kalite testinden geçerek üretilen ve hiçbir koruyucu madde içermeyen devam sütleriyle 20 yılı aşkın süredir tüm annelerin yanında olduklarını vurguladı.

Panelin sonunda konuşmacılar, ailelerin sorularını da yanıtlayarak, tüm katılımcılara Hürriyet Gazetesi Aile - Çocuk Yazarı Ömür Kurt’un editörlüğünde yayımlanan ve Hürriyet Kitap’tan çıkan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” hediye edildi.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile hayata geçirilen “Bebekli Aile Buluşmaları” kapsamında yıl boyunca 10 şehirde anneler ile alanının uzman isimlerini bir araya gelecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklerimize bebeğinin gelişimi ile ilgili bilgi almak, merak ettiği tüm soruları uzman konuşmacılara sormak isteyen tüm anneler davetlidir. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle