GeriEtkinlikler Alaçatı'nın Vazgeçilmez Mekanı 'Karina'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alaçatı'nın Vazgeçilmez Mekanı 'Karina'

Alaçatı'nın Vazgeçilmez Mekanı 'Karina'

Deniz mahsullerinden oluşan Karina mutfağına bayılacaksınız!

Alaçatı Köyü'nün merkezinde 2009 senesinden beri açık olan Karina adlı restorantın sahibi Arda Anar. İzmirli olan genç işletmeci mekanın kışın da hergün açık olduğunu belirtiyor.

Deniz mahsullerinden oluşan Karina mutfağında, çeşitli ege mezelerini, günlük taze deniz balıkları ve nefis kalamar, karides, ahtapot, istirdye, ıstakoz gibi deniz ürünlerini farklı tatlar da yiyebilrsiniz. Her sabah balıklarını kendisi tedarik eden Arda Anar, misafirlerininde balıklarını ve mezelerini dolaptan kendilerinin seçip Alaçatı'da rahat yemek yeme ayrıcalığına Karina farkıyla sahip olduklarını belirtiyor.

Alaçatının Vazgeçilmez Mekanı Karina

Bir Yunan adası restorantını havasına bürünmüş renkleriyle Karina'da denizden çıkanların lezzetlerini tatmanız, keyifli saatler geçirmenize yetecektir. Yazın özellike rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Alaçatı'daki Karina Restoran’ın sahibi olan Arda Anar, restaurantını yenileyerek mavi beyaz tonlarda tekrar müşterilerinin hizmetine sunuyor. 12 ay boyunca açık olan restoran’a ilgi büyük. Özellikle İzmir'lilerin akınına uğruyor.

Alaçatının Vazgeçilmez Mekanı Karina

Butik bir havası olan resortanın samimi bir ortama bürünmesi müşterilerin ilgisini daha da arttırıyor. Balık ve deniz ürünlerine ağırlık veren Karina Restoran muhteşem mezeleri dışında, balık sevmeyenleri de düşünerek her daim et ve tavuk çeşitlerini de taze bulunduruyor.

Alaçatının Vazgeçilmez Mekanı Karina

Lezzetli yemeklerini günlük alışverişe ve taze oluşuna, ayrıca şefinin başarısına yoran Arda Anar, Baş Aşçı Fatih Katalay’ın mutfağından adabeyi buğulamanın, kalkan tavanın, laos kavurmanın, deniz mahsullü makarnanın doyulmaz lezzetlerini yakalayabileceğiniz gibi kalamar, karides, ahtapot ve ıstakozu farklı tatlarla deneyebilirsiniz dedi.

False