Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu

 • Akif BEKİ

  Bir başka açıdan TÜRGEV - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Bir başka açıdan TÜRGEV05.01.2015
  YazarlarYENİ yılın ilk cumartesi günü, 2014’e geri dönüp bakmış ve TÜRGEV’li mürgevli şöyle uzunca bir ‘keşke’ çekmiştim buradan.
 • Akif BEKİ

  2014’ten kalma uzunca bir ‘keşke’m - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  2014’ten kalma uzunca bir ‘keşke’m02.01.2015
  YazarlarİÇİMDE ukdedir.
 • Akif BEKİ

  Yukarısı ‘Yüce Divan’sa aşağısı ‘Büyük Jüri’ - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Yukarısı ‘Yüce Divan’sa aşağısı ‘Büyük Jüri’25.12.2014
  Yazarlar‘SUÇ vasfı için sadece yolsuzluk mu diyeceğiz, yoksa ağzımızı doldura doldura hırsızlık mı’ maddesine geçtiyseniz.
 • Deniz Baykal: 17 Aralık'la ilgili soruşturmalar engelleniyor - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Deniz Baykal: 17 Aralık'la ilgili soruşturmalar engelleniyor25.11.2014
  GündemCHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının engellendiğini savunarak, "Hırsızlık, yolsuzlukların takibi konusunda bugünkü Anayasa’nın getirdiği engel mi var ki o yolsuzluklar ile ilgili soruşturmalar engelleniyor.Ciddi bir hukuk problemi vardır.Yargı işlemiyor, adalet işlemiyor, yargıya müdahaleler birbiri ardından gidiyor" dedi.
 • 17 Aralık'ın tek davasında ilk duruşma - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  17 Aralık'ın tek davasında ilk duruşma10.11.2014
  Gündem17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu kapsamında, takipsizlik kararı verilmeyip hakkında dava açılan 21 kişi ilk kez hakim karşısına çıktı.Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 20.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında, aralarında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu bazı tutuksuz sanıkların savunmaları alındı.
 • Nazmi Ardıç açığa alındı - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Nazmi Ardıç açığa alındı10.08.2014
  Gündem17 Aralık 'yolsuzluk ve rüşvet operasyonu'nu yapan şubelerden dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, hakkında açılan idari soruşturma kapsamında açığa alındı.
 • Yakup Saygılı: Bana gelmelerini bekliyorum - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Yakup Saygılı: Bana gelmelerini bekliyorum21.07.2014
  Gündem17 ve 25 Aralık operasyonu sonrası meslekten ihraç edilen Eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı bu geceki gözaltılarla ilgili açıklama yaptı.
 • Taha AKYOL

  Adalet. - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Adalet.18.07.2014
  YazarlarBUGÜN okurlarımdan bir ricam var; 30 Haziran günkü “Yargı Kimden Yana?” başlıklı yazımdan bir bölümü aktaracağım, tekrar olacak ama lütfen okuyunuz.
 • HSYK 6 süper hâkim atadı - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  HSYK 6 süper hâkim atadı17.07.2014
  GündemSulh Ceza Mahkemeleri'nin son yargı paketiyle kaldırılmasının ardından, HSYK yeni kurulan Sulh Ceza hakimliği hakimlerini belirledi.Sulh Ceza Mahkemeleri'nin görev alanına giren her türlü tutuklama, arama, yakalama, el koyma, telefon dinleme, tutukluğa itiraz kararlarını yeni atanan Sulh Ceza Hakimleri verecek.İstanbul'da kaldırılan 38 Sulh Ceza Mahkemesi yerine 6 tane Sulh Ceza Hakimi atandı.İstanbul'daki Sulh Ceza Mahkemeleri'nin kaldırılması ile birlikte 57 olan Asliye Ceza Mahkemesi sayısı 91'e yükseldi.
 • HSYK'dan yaz kararnamesi - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  HSYK'dan yaz kararnamesi11.06.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi üyesi Teoman Gökçe’yi “kıyım kararnamesi” tepkisiyle daire üyeliğinden istifa ettiren ve “paralel yapıya en büyük neşter” olarak nitelendirilen 2 bin 224’adli, 293’ü idari olmak üzere toplam 2 bin 517 kişiyi kapsayan “yaz kararnamesine” 200’ü aşkın, başsavcı, ağır ceza mahkemesi başkanı, hakim, savcı girdi.Gökçe, 200 kişinin talepleri ve haklarında soruşturma ve disiplin cezası olmamasına rağmen 150 kişinin ise iki yıllık süreleri dolmadan Nakil ve Atama Yönetmeliği’ne aykırı başka yerlere atandıklarını öne sürdü.
 • Ahmet HAKAN

  ‘Şüpheli’ sıfatıyla ifade verdim - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  ‘Şüpheli’ sıfatıyla ifade verdim04.06.2014
  YazarlarAz kalsın ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonu’ beni de içine alıyordu.
 • Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu15.05.2014
  Gündem17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında Bolu’ya düz savcı olarak atanan savcı Zekeriya Öz’ün, burada baktığı ilk adli vaka belli oldu.Savcı Öz, gece evinin balkonundan düşen 82 yaşındaki adamın dosyasına bakacak.
 • ‘Para sayma makinesine ÖTV yok’ - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  ‘Para sayma makinesine ÖTV yok’05.05.2014
  EkonomiMALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu”nda gündeme gelen para sayma makinesi ile ilgili sorulara, “Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Kanununa ekli listelerde yer almayan para sayma makinesi, ÖTV’nin konusuna girmediğinden söz konusu makinelerden özel tüketim vergisi alınmamaktadır” yanıtını verdi.
 • Dava yok - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Dava yok02.05.2014
  Gündemİşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.
 • Nefesler tutuldu gözler Merkez Bankası'nda - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Nefesler tutuldu gözler Merkez Bankası'nda16.04.2014
  EkonomiGözler, Merkez Bankası'nın bugün saat 14.00'te başlayacak Genel Kurul toplantısına çevrildi.Genel Kurul, ‘Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın bu hafta yapılacak genel kurul öncesinde istifaya zorlandığı’ ve 'iki başkan yardımcısının 'paralelci' olduğu gerekçesiyle görevden alınacakları söylentilerinin gölgesinde yapılacak.
 • İki yüzlü kur! - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  İki yüzlü kur!08.04.2014
  Ekonomi17 Aralık operasyonuyla dolar Merkez Bankası’nın 28 Ocak’taki faiz indirimine kadar yükseldi.
 • Yalçın BAYER

  Ey seçmen, gözünü dört aç - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Ey seçmen, gözünü dört aç28.03.2014
  YazarlarYARIN yapılacak yerel seçimler Türkiye’nin kader seçimidir.Zira bu seçimin hemen akabinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sonuçlarını da bu seçimin sonucu belirleyecektir.AKP için bu seçim hayati önem taşımaktadır.
 • 17 Aralık ve seçim birleşti, bürokrasi ‘katmerli’ durdu - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  17 Aralık ve seçim birleşti, bürokrasi ‘katmerli’ durdu19.03.2014
  EkonomiYolsuzluk operasyonu seçim gündemiyle birleşince Ankara bürokrasisi çalışmaz hale geldi.Bilgi istese yanlış anlaşılan, yeni iş yapsa cesur sayılan bürokrasi ‘Resmi Gazete’ okuyup gündemin soğumasını bekliyor.
 • Reza Zarrab, Veliefendi’de 28 bin TL kazandı - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Reza Zarrab, Veliefendi’de 28 bin TL kazandı10.03.2014
  Spor DiğerYOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra geçtiğimiz hafta tahliye olan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’a (Reza Zerrab) bir iyi haber de İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndan geldi.
 • Akif BEKİ

  Bir teselli arayanlara - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Bir teselli arayanlara06.03.2014
  YazarlarAK Parti mitinglerine, anketlere filan bakıp aklını kaçıracak gibi olanlar var.
 • Adalet katili - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Adalet katili05.03.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor.Mahkeme kararını böyle versin diyor.Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın.Bu adam bir hukuk katilidir.Bu adam adalet katili.Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor” dedi.
 • Aileyi Kalkındırma Partisi - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Aileyi Kalkındırma Partisi03.03.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sırasında Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal ile arasında geçtiği ileri sürülen telefon görüşmelerini hatırlatarak, “Hâlâ bu adama güveniyor musunuz? Dünya tarihinde böyle bir hırsız görülmemiştir.Adalet ve Kalkınma Partisi, Aileyi Kalkındırma Partisi’ne döndü.Oyunuzla harama ortak olmayın, önce sizi soydu” dedi.
 • Erdoğan: 'Aradık sorduk diktatörü bulduk' - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Erdoğan: 'Aradık sorduk diktatörü bulduk'03.03.2014
  GündemAdıyaman'da halka hitap eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile AK Parti hükümetine karşı darbe yapılmak istendiğini öne sürdü.Halktan destek isteyen Erdoğan, "30 Mart'ta siz sandıkta hesap soracaksınız.Ardından hukuk yoluyla da biz hesabını soracağız." açıklamasında bulundu.
 • Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili' - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili'03.03.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ mitinginde, ‘bu adam’ diye söz ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık 2013’te bir olayla karşılaştığını belirterek, "Devletin namuslu kadroları, açıkça hükümet tarafından soyulan bir devletin maskesini ortaya çıkardı" dedi.Başbakan Erdoğan’a yönelik provokasyon amaçlı suikast girişimi uyarısında da bulunan Kılıçdaroğlu, "Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor.Mahkeme kararını böyle versin diyor.Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın.Bu adam bir hukuk katilidir.Bu adam adalet katili.Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor" dedi.
 • Kılıçdaroğlu Kırklareli'nde konuştu - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Kılıçdaroğlu Kırklareli'nde konuştu02.03.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Kırklareli'ndeki mitinginde halka seslendi.Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, "Artık bu ülkede hırsız var dendiği zaman akla onun adı geliyor" dedi.
 • Ona her gün hırsız diyeceğiz - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Ona her gün hırsız diyeceğiz01.03.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sert şekilde eleştirirken, “O hırsız, o koltuktan inmediği sürece ona her yerde hırsız diyeceğiz” dedi.
 • Bahçeli: Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Bahçeli: Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim01.03.2014
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken, "Sen artık Çankaya yokuşunu çıkamazsın.Dizinin bağı kalmadı.Yolun yarısında nefesin tükenir.Cumhurbaşkanlığı senin için hayal, rüyadır" dedi.
 • 28 Şubat tahliyeleri - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  28 Şubat tahliyeleri28.02.2014
  GündemTürkiye’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nda tutuklu kalmadı.3.Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz üzerine 17 Aralık’ta gözaltına alınan işadamı Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner, dün tahliye edildiler.74 gün sonra serbest kalan sanıklardan Reza Zarrab, Barış Güler ve Kaan Çağlayan için yurtdışına çıkış yasağı konuldu.
 • Bilal Erdoğan hakkında dinleme kararı yok - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Bilal Erdoğan hakkında dinleme kararı yok27.02.2014
  Gündem25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ‘Şüpheli’ olarak ifade veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı bildirildi.
 • Hakkında dinleme kararı yok - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Hakkında dinleme kararı yok27.02.2014
  Gündem25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ‘şüpheli’ olarak ifade veren Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı bildirildi.
 • Suç duyurusunda koruma bombası - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Suç duyurusunda koruma bombası26.02.2014
  GündemSelam örgütü soruşturması kapsamında telefonlarının dinlendiğini iddia eden AKABE Vakfı üyeleri, kendilerini dinleyenler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.AKABE Vakfı’nın kurucusu Mustafa İslamoğlu’nun yanında koruma polisi olarak, Zekeriya Öz’ün eski koruması olan Evren isimli polisin görev yapması dikkat çekti.
 • Sarraf’ın sürdürdüğü iddia edilen emniyet müdürü beraat etti - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Sarraf’ın sürdürdüğü iddia edilen emniyet müdürü beraat etti26.02.2014
  GündemEmniyet Müdürü Orhan İnce, görevi nedeniyle evrakta sahtecilik suçlamasıyla yargılandığı davada ilk celsede beraat etti.İnce’nin ismi son olarak yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gündeme gelmişti.Rıza Sarraf’ın, Fatih İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı dönemde İnce’nin takibinden kurtulmak için eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’e şikayet ettiği ve rüşvetle tayini çıkarıldığı ileri sürülmüştü.
 • Hırsız refleksi - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Hırsız refleksi25.02.2014
  GündemBDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğluna ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını partisinin grup toplantısında değerlendirdi.
 • Onur Air'e THK talip - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Onur Air'e THK talip20.02.2014
  EkonomiTürk Hava Kurumu, sıkıntılı dönem yaşayan Onur Air'e talip oldu.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de ilk olarak airporthaber.com'da yer alan bu haberi doğrulayarak "İlgili havayolunun Genel Müdürü hisse devri/hisse satışı konusunda mevzuat gereği Genel Müdürlüğümüze sözlü bilgi vermiştir" açıklamasını yaptı.
 • Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi12.02.2014
  EkonomiYOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması12.02.2014
  GündemAK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.
 • Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki08.02.2014
  PazarYolsuzluk ve rüşvet operasyonu başladığında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Senin oğlanı da içeri almışlar” diye sataşan “Odun Herif (KadirDB)”, “Nerde okudun” karşılığını alınca “Şaka şaka, söyle evden çıkmasın, ortalık karışık” tweet’ini attı.Bu olaydan sonra 400 bin takipçiye ulaşan odun herif’i Balat’da bir kerestecide bulduk.Bir yandan “Odunun ganimeti bende, niye beni takip etmiyorlar” diyen dükkan sahibine fenomen olmanın ipuçlarını verdi, bir yandan da kendini anlattı.
 • Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki08.02.2014
  AvrupaYolsuzluk ve rüşvet operasyonu başladığında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Senin oğlanı da içeri almışlar” diye sataşan “Odun Herif (KadirDB)”, “Nerde okudun” karşılığını alınca “Şaka şaka, söyle evden çıkmasın, ortalık karışık” tweet’ini attı.Bu olaydan sonra 400 bin takipçiye ulaşan odun herif’i Balat’da bir kerestecide bulduk.Bir yandan “Odunun ganimeti bende, niye beni takip etmiyorlar” diyen dükkan sahibine fenomen olmanın ipuçlarını verdi, bir yandan da kendini anlattı.
 • Kılıçdaroğlu: 'Zarrab dört bakanı ele geçirmiş' - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Kılıçdaroğlu: 'Zarrab dört bakanı ele geçirmiş'08.02.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM), toplantıları arasında basın toplantısı düzenledi.
 • Diyarbakır Emniyeti'nde terör ve narkotik şubedekiler pasif göreve alındı - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Diyarbakır Emniyeti'nde terör ve narkotik şubedekiler pasif göreve alındı03.02.2014
  GündemDiyarbakır'da 10 gün içinde yapılan ikinci tayinde tüm emniyet müdür yardımcıları ile terör ve narkotik şubedeki müdür yardımcıları ile uzman polisler pasif göreve alındı.
 • Eskişehir Emniyeti'nde 11 rütbeli polisin görev yeri değiştirildi - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Eskişehir Emniyeti'nde 11 rütbeli polisin görev yeri değiştirildi03.02.2014
  GündemEskişehir Emniyet Müdürlüğü’nde 4 şube müdürü ve 4 şube müdür yardımcısı ile 3 başkomiser görevlerinden alındı.Söz konusu görevden alınan müdür, müdür yardımcıları ile başkomiserler farklı birimlerde görevlendirildi.Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nde görevli iki başkomiser İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevlendirildi.
 • CHP'den dinleme harekatı - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  CHP'den dinleme harekatı02.02.2014
  GündemCHP, dinlemeler, internet yasakları ve yargı bağımsızlığı gibi konularda harekete geçti.
 • Avukatlardan Başbakan ve Bozdağ hakkında suç duyurusu - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Avukatlardan Başbakan ve Bozdağ hakkında suç duyurusu26.01.2014
  GündemAdalet Hukuk Derneği, Ak Avukatlar Derneği, Bağımsız Hukukçular Platformu, Genç Baro ve Yargıda Reform Grubu isimli 5 platformun üyesi avukatlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında 'Yargı görevi yapana etkilemeye teşebbüs', 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit'.'T.C.organlarını aşağılama, suçluyu kayırma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 • AK Partili Saral: Daha önce hiç kavga etmedim - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  AK Partili Saral: Daha önce hiç kavga etmedim23.01.2014
  GündemMeclis'te CHP'li Bülent Tezcan'a yumruk atıp hastanelik eden AK Partili Oktay Saral, daha önce hiç kavga etmediğini belirterek, ''İnsanın bir eşref saati oluyor ve duygularına yeni düşüyor'' dedi.
 • Erdoğan'dan 17 Aralık göndermesi - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Erdoğan'dan 17 Aralık göndermesi21.01.2014
  PlanetBaşbakan Erdoğan, Belçika'ya Göçün 50'nci Yılı Sempozyumu'nda konuştu.Erdoğan, "Bunlar istedikleri kadar yolsuzluk desinler.Siz şunu anlatmalısınız.Yasama organı yargıya müdahale etmez.Türkiye'de değişiklik yapılmasına yasama organı karar vermiştir.İnanıyorum ki yarınlar çok daha güçlü olacak.Türkiye yıpratma gayretlerine karşı dik durarak yoluna devam edecek.Biz paralel bir devlet yapılanmasına müsaade etmeyeceğiz.Kim ne derse desin.Bu konuda kararlıyız.Bir ananas devleti kurdurmayız.Paralel devlet yapılanmasına müsaade etmeyeceğiz.Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti vardır" dedi.
 • Cezaevinde şirketlerine yönetici atıyor - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Cezaevinde şirketlerine yönetici atıyor21.01.2014
  EkonomiYOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu-nun kilit ismi Reza Zarrab cezaevinden şirketlerini yönetmeye devam ediyor.Zarrab, Royal Mobilya’ya yönetici atamaları yaptı.
 • Suskunluğunu Arda Turan için bozdu - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  Suskunluğunu Arda Turan için bozdu21.01.2014
  GündemYolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile Türkiye'nin gündemine oturan ve görev yeri değiştirildikten sonra izne ayrılan savcı Zekeriya Öz, günler sonra ilk açıklamasını Arda Turan için yaptı.
 • AP’de Türkiye raporuna önerge yağmuru - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  AP’de Türkiye raporuna önerge yağmuru18.01.2014
  PlanetAvrupa Parlamentosu’nun (AP) bu yılki Türkiye raporu taslağına 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası 300’ün üzerinde değişiklik önergesi geldi.Önergelerden birisinde Türkiye’de yaşananların “Devlet Krizi” olarak tanımlanması dikkat çekti.
 • AP’de Türkiye raporuna önerge yağmuru - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  AP’de Türkiye raporuna önerge yağmuru18.01.2014
  AvrupaAvrupa Parlamentosu’nun (AP) bu yılki Türkiye raporu taslağına 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası 300’ün üzerinde değişiklik önergesi geldi.Önergelerden birisinde Türkiye’de yaşananların “Devlet Krizi” olarak tanımlanması dikkat çekti.
 • "Hükümetin devleti soyduğu tarihtir" - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
  "Hükümetin devleti soyduğu tarihtir"18.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir'de konuştu.Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Arada bir elinizi cebinize attığınızda başka bir el görürseniz bilin ki o el Recep’in elidir" dedi.
içinde

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz