Türk Ceza Kanunu

 • Yüce Divan günü: 223+53 olur mu - Türk Ceza Kanunu
  Yüce Divan günü: 223+53 olur mu19.01.2015
  GündemMeclis Genel Kurulu’nda bugün AK Partili 4 eski bakan hakkında yapılacak ‘Yüce Divan’ oylamasıyla 17-25 Aralık’a son nokta konulacak.Eski bakanların yargılanabilmeleri için gizli oylamada en az 276 oyun Yüce Divan yönünde çıkması gerekli.Meclis’te muhalefet partileri ile bağımsızların 223 sandalyesi bulunuyor.Bunlar arasında hiç fire olmazsa, en az 53 AK Partili vekilin de kabul oyu kullanması gerekiyor.Ancak muhalefetteki beklentinin tersine AK Partili vekiller böyle blok bir görünüm sergilemiyor ve aralarında rahatsızlık duyanlar olsa da parti yönetimiyle benzer görüşleri paylaşıyorlar.
 • Tüketiciye "hayalet firma" uyarısı - Türk Ceza Kanunu
  Tüketiciye "hayalet firma" uyarısı19.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, "hayalet" gibi kendisini göstermeden, tüketiciyle karşı karşıya gelmeden, ürün ortada yokken satış yapan firmaların da kayıt altına alınması gerektiğini belirterek, "Kapıdan satışlarda olduğu gibi internet üzerinden (mesafeli sözleşme) satış yapacak firmaların da Gümrük ve Ticaret Bakanlığına kaydolup vergi alınması şartı getirilmelidir" dedi.
 • Terörist dedi fezlekesi - Türk Ceza Kanunu
  Terörist dedi fezlekesi18.01.2015
  GündemTerörist dedi fezlekesiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın, Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı’ya yönelik “Küresel terörist” ifadeleri, aleyhine fezleke oldu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep, hakaret ve iftiradan Ağbaba’nın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.
 • Rüşvet ‘cinsel’ olabilir - Türk Ceza Kanunu
  Rüşvet ‘cinsel’ olabilir18.01.2015
  GündemMeclis Soruşturma Komisyonu, AK Partili eski bakanlar hakkında düzenlediği raporda, soruşturmadaki iddialarla ilgili olmasa da suçlamaların öğretideki yeri ve hukuki normuyla ilgili değerlendirmeler yaptı.
 • Gül'e hakaret davasında hapis cezası - Türk Ceza Kanunu
  Gül'e hakaret davasında hapis cezası15.01.2015
  Gündem11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, "Gül'den alkol yasası için ilk değerlendirme" başlığıyla 30 Mayıs 2013'te internette yer alan haberin altına yazdığı yorumla hakaret ettiği iddia edilen tutuksuz sanık E.A.11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.Mahkeme sanığın duruşmadaki iyi halini de gözönünde bulundurarak cezayı erteledi.
 • Denizli’de 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası - Türk Ceza Kanunu
  Denizli’de 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası15.01.2015
  GündemİSTANBUL’daki Gezi Parkı Olayları’nda, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.
 • 65 üniversiteliye Berkin Elvan davası - Türk Ceza Kanunu
  65 üniversiteliye Berkin Elvan davası15.01.2015
  EgeİSTARNBUL'daki Gezi Parkı Olayları'nda, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan'ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart'ta Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.Savcının hazırladığı iddianame 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, iddianamede sanıklardan üçünün yere ekmek bırakarak öğrenci kalabalığını tahrik ettiği ileri sürüldü.65 öğrencinin tutuksuz yargılanmasına 2 Haziran'da başlanacak.
 • 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası - Türk Ceza Kanunu
  65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası15.01.2015
  Eğitimİstanbul’daki Gezi Parkı olaylarında, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.Savcının hazırladığı iddianame 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, iddianamede sanıklardan üçünün yere ekmek bırakarak öğrenci kalabalığını tahrik ettiği ileri sürüldü.65 öğrencinin tutuksuz yargılanmasına 2 Haziran’da başlanacak.
 • Karakolda şişeli işkence iddiasına 108 yıl hapis istemi - Türk Ceza Kanunu
  Karakolda şişeli işkence iddiasına 108 yıl hapis istemi13.01.2015
  GündemSultanbeyli Fatih Polis Merkezi'nde, Ş.Ş.adlı kişiyi dövdükleri ve makatına soda şişesi sokmaya çalışarak cinsel tacizle işkence yaptıkları iddia edilen 7 polise 15'er yıl, bu olayı görüp üstlerine bildirmediği belirtilen 1 polis için de "Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi" suçunu işlediği iddiasıyla 2 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.Sekiz polisin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
 • 'ATM dolandırıcılığında banka da sorumlu' - Türk Ceza Kanunu
  'ATM dolandırıcılığında banka da sorumlu'11.01.2015
  EkonomiATM’ye yerleştirdikleri bir aparatla banka kartlarını kopyalayıp emeklilerin hesabını boşaltan ve içlerinden birisi de dizi oyuncusu olan 3 kişilik çetenin yakalanması son zamanlarda çoğalan ATM dolandırıcılığının geldiği boyutu gözler önüne serdi.
 • İşte TBMM Soruşturma Komisyonu Raporu - Türk Ceza Kanunu
  İşte TBMM Soruşturma Komisyonu Raporu11.01.2015
  GündemTBMM Soruşturma Komisyonu'nun eski bakanlar Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler hakkında yazdığı rapor tamamlandı.O rapora hurriyet.com.tr ulaştı.Rapor yarın TBMM'nin internet sitesinde yayınlanacak.
 • Zafer Çağlayan: Suçlamalar gerçek dışı - Türk Ceza Kanunu
  Zafer Çağlayan: Suçlamalar gerçek dışı11.01.2015
  GündemEkonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan, Soruşturma Komisyonu’na verdiği savunmasında, önergede şahsına yükletilen suçların tamamen gerçek dışı olduğunu ve tarafınca asla işlenmediğini söyledi.
 • İmha yasama faaliyeti değil - Türk Ceza Kanunu
  İmha yasama faaliyeti değil09.01.2015
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, 4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu’nun tapeleri imha etmesinin yasama faaliyeti değil, adli işlem olduğuna dikkat çekti.Çiçek ayrıca, tek yetkili ve sorumlu olan komisyonun, imha konusunda TBMM Genel Kurulu kararını beklemesi gerektiği mesajını verdi.
 • ÖSYM: ‘Twitter’da engelliyoruz çünkü. - Türk Ceza Kanunu
  ÖSYM: ‘Twitter’da engelliyoruz çünkü.05.01.2015
  EğitimÖSYM yetkilileri, Twitter kullanıcılarını neden ‘engellediklerini’ anlattı: Hakaret ve küfür olan içerikler için önce spamlıyoruz, twiti kaldırmazlarsa engelliyoruz.
 • Görevi kötüye kullanma suçu - Türk Ceza Kanunu
  Görevi kötüye kullanma suçu01.01.2015
  Gündemİstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi’nin 2008-2009 döneminde 160 ismi, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nın ise çok sayıda bürokrat, işadamı ve gazeteciyi 2007-2009 arasında istihbari dinleme kapsamında kod ve sahte isimlerle dinlediği ortaya çıkmıştı.Yasaya aykırı bu dinlemelerle resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanma, haberleşmenin gizliliğini ihlal suçları işlendi.
 • M.E.A.’nın annesi: Terörist gibi aldılar - Türk Ceza Kanunu
  M.E.A.’nın annesi: Terörist gibi aldılar25.12.2014
  Gündem‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan tutuklanan M.E.A.’nın annesi Nazmiye Gök, “Çocuğum hırsızlık yapmadı.Yüz kızartıcı suçu yok.Eli silahlı terörist gibi okuldan alıp götürdüler” diye isyan etti.Oğlunun okul dışındaki zamanlarında kitap okuyup amatör olarak futbol oynadığını anlatan Gök, “Hareketli ve cesurdur, ama kendisine güvenirim.Hiçbir kötü alışkanlığı yoktur” diye konuştu.
 • Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklanan liseli gencin ifadesi - Türk Ceza Kanunu
  Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklanan liseli gencin ifadesi25.12.2014
  GündemKonya'da Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki M.E.A.'nın Cumhuriyet savcılığına verdiği ifadesinde "Benim herhangi bir partinin gençlik kollarına üyeliğim bulunmamaktadır.’Halkçı Liseliler’ diye tabir edilen ise facebookta bir sayfadır'' dediği öğrenildi.Bu arada M.E.A.’nın, sosyal paylaşım sitesi İnstagram'daki sayfasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile çektirdiği selfieyi paylaştığı da görüldü.
 • Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklanan 16 yaşındaki liseli tutuksuz yargılanacak - Türk Ceza Kanunu
  Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklanan 16 yaşındaki liseli tutuksuz yargılanacak25.12.2014
  GündemKonya'da Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki liseli gencin tutuksuz yargılanması kararı çıktı.Cezaevinden çıkan M.E.A., ilk olarak kendisini bekleyen annesine sarıldı.
 • 16 yaşındaki liseli, Erdoğan'a hakaretten tutuklandı - Türk Ceza Kanunu
  16 yaşındaki liseli, Erdoğan'a hakaretten tutuklandı24.12.2014
  GündemKonya'da önceki gün 'Devrim şehidi' Kubilay'ı Anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., dün okulundan alınarak çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
 • 16 yaşındaki liseli Erdoğan'a hakaretten tutuklandı - Türk Ceza Kanunu
  16 yaşındaki liseli Erdoğan'a hakaretten tutuklandı24.12.2014
  EğitimKonya'da önceki gün 'Devrim şehidi' Kubilay'ı Anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., dün okulundan alınarak çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
 • Konya'da 16 yaşındaki liseli genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklandı - Türk Ceza Kanunu
  Konya'da 16 yaşındaki liseli genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklandı24.12.2014
  GündemKonya'da önceki gün 'Devrim şehidi' Kubilay'ı anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., dün okulundan alınarak çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.Mahkeme heyeti, M.E.A’nın avukatının “adli kontrole alınsın, tutuklamasın” yönündeki itirazını, “Suça sürüklenen çocuğun kurallara riayet edeceği yönünde vicdani kanaatin oluşmaması nedeniyle” reddetti.16 yaşındaki M.E.A.’nın avukatı Barış İspir, tutukluluğa itirazda bulundu.Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, "Kim olursa olsun, cumhurbaşkanının makamına saygı göstermesi gerekir" dedi.Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Konya’da 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A’nın ’Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklanmasını ’Burun sürtme operasyonu’ olarak nitelendirdi.
 • Konya'da 16 yaşındaki liseli genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklandı - Türk Ceza Kanunu
  Konya'da 16 yaşındaki liseli genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklandı24.12.2014
  EğitimKonya'da önceki gün 'Devrim şehidi' Kubilay'ı anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., dün okulundan alınarak çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.Mahkeme heyeti, M.E.A’nın avukatının “adli kontrole alınsın, tutuklamasın” yönündeki itirazını, “Suça sürüklenen çocuğun kurallara riayet edeceği yönünde vicdani kanaatin oluşmaması nedeniyle” reddetti.16 yaşındaki M.E.A.’nın avukatı Barış İspir, tutukluluğa itirazda bulundu.
 • Notere 6 yıl hapis istemi - Türk Ceza Kanunu
  Notere 6 yıl hapis istemi24.12.2014
  EkonomiAlmanya'daki Deniz Feneri E.V.Davası'nda ceza alan Mehmet Gürhan'ın yurtdışında tutuklu bulunduğu dönemde, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'a usulsüz şekilde genel vekaletname verdiği iddiasıyla İstanbul 10.Noteri İsmet Büyükkılıç'ın Yargıtay'ın bozma kararının ardından yargılanmasına devam edildi.Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıklayarak Büyükkılıç'ın "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıl 3 aydan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
 • Ataç İnşaat için iflas erteleme istendi - Türk Ceza Kanunu
  Ataç İnşaat için iflas erteleme istendi21.12.2014
  EkonomiBİR dönem Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alan ve varlıkları 500 milyon doları aşan ATAÇ İnşaat A.Ş.’nin alacaklıları iflas isterken, şirketi iflastan kurtarmak için yönetime gelen fon şirketinin yönetim kurulu da iflas erteleme istedi.Şirketin iki kurucu ortağından Hüseyin Çalık’ın kızı Lale Çalık Sarper ise yeni yönetim kurulu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.Şirketin büyük ortağı Halil Ataman, CHP eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın da damadı konumunda.
 • Askere MİT formülü - Türk Ceza Kanunu
  Askere MİT formülü20.12.2014
  GündemGenelkurmay Başkanlığı’nın yasalaşmasını istediği ‘Asker paketi’ TBMM’ye gönderildi.TCK ve CMK’da yapılan değişiklikleri askeri yargı yasalarına taşıyan paketle oluşturulacak Askeri Hâkimler Kurulu (AHK) yeni atamalarla ‘askeri yargıyı’ yeniden dizayn edecek.
 • Taha AKYOL

  17 Aralık - Türk Ceza Kanunu
  17 Aralık18.12.2014
  YazarlarBAŞKA bir 17 Aralık’tan bahsedeceğim bugün.
 • Erol Evcil'e Yargıtay'dan kötü haber - Türk Ceza Kanunu
  Erol Evcil'e Yargıtay'dan kötü haber17.12.2014
  GündemYargıtay 9.Ceza Dairesi, suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu iddiasıyla yargılandığı davada iş adamı Erol Eşrefoğlu'nu (Evcil) 15 yıl hapse çarptıran yerel mahkeme kararını onadı.Sanıklardan Eşrefoğlu ve Hüseyin Kayapalı'nın tüm mal varlıklarına el koyma kararı ise bozuldu.
 • Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi - Türk Ceza Kanunu
  Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi17.12.2014
  Gündem14 Aralık Operasyonu'nda gözaltına alınan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Ekrem Dumanlı'nın ifade verme işlemi tamamlandı.Dumanlı ve Karaca tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.Dumanlı'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçlamasıyla mahkemeye sevkedildiği öğrenildi.
 • Karaca'nın avukatı: Müvekkilim tutuklanacak - Türk Ceza Kanunu
  Karaca'nın avukatı: Müvekkilim tutuklanacak17.12.2014
  GündemHidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran, "Müvekkilim tutuklanacak" açıklaması yaptı.Bu arada Hidayet Karaca'nın mahkemede sorgu hakimine ifade vermediği öğrenildi.Karaca'nın diğer avukatı Yusuf Danyal Kılıçalp ise 'Şu an Türkiye'de Alo Fatih devri kapanmıştır, bundan sonra Alo Savcı dönemi başlamıştır' dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Menderes Türel: Altın Portakal’ı sabote etmeye kalkıştılar - Türk Ceza Kanunu
  Menderes Türel: Altın Portakal’ı sabote etmeye kalkıştılar09.12.2014
  YazarlarAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel sansür iddialarına ilk kez yanıt verdi.
 • 22.5 yılı geçti diye işkencede ölüm davası açılamadı - Türk Ceza Kanunu
  22.5 yılı geçti diye işkencede ölüm davası açılamadı07.12.2014
  GündemDÖRT yıl önceki 12 Eylül referandumunun sembol ismi olan, Kahramanmaraş’ta işkencede öldürülen öğretmen Ali Ekber Yürek’in soruşturması zamanaşımı gerekçesiyle kapatıldı.
 • Facebook’tan aldatma ispatı suç sayılmıyor! - Türk Ceza Kanunu
  Facebook’tan aldatma ispatı suç sayılmıyor!04.12.2014
  GündemAldatıldığını kanıtlamak için kocasının facebook sayfasına giren kadına açılan davada beraat kararını Yargıtay da onadı.Kararda aile içi geçimsizliği ispata çalışan kadının eylemi suç sayılamaz denildi.
 • Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest - Türk Ceza Kanunu
  Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest01.12.2014
  GündemGeçtiğimiz ay İstanbul'da eşi tarafından kurşunlanan H.T.yaşananlara isyan etti: Önce boğazladı, sonra 3 yerimden kurşunladı.'Bu iş yarım kaldı ama sonunu getireceğim' diye tehdit etti.Bütün bunlara rağmen serbest bırakıldı.Benim canım bu kadar mı ucuz
 • Mahmut Uslu'nun 7 yıl hapsi isteniyor - Türk Ceza Kanunu
  Mahmut Uslu'nun 7 yıl hapsi isteniyor28.11.2014
  BasketbolFenerbahçe Genel Sekreteri Uslu’ya “hakaret” ve “tehdit” suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • Ali İsmail Korkmaz davasında savcı mütalaasını açıkladı - Türk Ceza Kanunu
  Ali İsmail Korkmaz davasında savcı mütalaasını açıkladı26.11.2014
  GündemAli İsmail Korkmaz davasında savcı, sanık polis Mevlüt Saldoğan hakkında “kasten adam öldürmek” suçlamasıyla müebbet hapis cezası istedi.Saldoğan, ''Bu ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı 'Gezi Parkı bir darbedir' diyor.Eğer bu darbeyse ben darbenin bastırılmasında görev aldım'' diye kendini savunurken avukatı da ''Eskişehir Emniyet Müdürü, Valisi, İçişleri Bakanı ve Başbakan da davaya dahil edilip, ifadeleri alınmalıdır'' dedi.
 • Bekir Bozdağ: Yayın yasağı lekelenmeme hakkını korumak için - Türk Ceza Kanunu
  Bekir Bozdağ: Yayın yasağı lekelenmeme hakkını korumak için26.11.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarına yönelik yayın yasağını, "Soruşturmaların, insanların lekelenmeme hakkına da riayet edilerek yürütülmesi gerekir.Gizliliğin en önemli nedenlerinden bir tanesi bu, lekelenmeme hakkını korumak, öte yandan da delillerin sağlıklı toplanmasına yardımcı olmak içindir" diye değerlendirdi.
 • "Köpeğe cinsel istismar" davası başladı - Türk Ceza Kanunu
  "Köpeğe cinsel istismar" davası başladı26.11.2014
  AvrupaKağıthane'de sahipli köpeğe cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sanığın "hayasızca hareket etmek" ve "sahipli bir köpeğe zarar vererek değerini düşürmek" suçlarından 10 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı - Türk Ceza Kanunu
  Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı25.11.2014
  GündemDÖRT eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirildi.Yayın yasağının gerekçesi şu: “Eski Bakanlar Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelenmesinin önlenmesi, şöhret ve diğer haklarının korunması…”
 • Delilleri yok eden polise takipsizlik - Türk Ceza Kanunu
  Delilleri yok eden polise takipsizlik24.11.2014
  GündemAli İsmail Korkmaz’ın Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürüldüğü sokağa bakan otele ait güvenlik kamerası kayıtlarını, “Kameraları kapatın, hatta daha önceki saate gel, 10 dakika öncesine” diyerek, delilleri yok ettirdiği ortaya çıkan polis memuru Hüseyin Engin hakkında takipsizlik kararı verildi.
 • Madde bağımlılığına karşı savaş açtılar - Türk Ceza Kanunu
  Madde bağımlılığına karşı savaş açtılar21.11.2014
  EgeİZMİR'deki bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip yaptığı çalışmanın ardından madde bağımlılığıyla mücadele için hazırlanan proje kapsamında, pilot bölge olarak seçilen Gültepe Semti'nde, "Gençlik geleceğimizdir, madde bağımlılığına dur" adlı bir panel düzenlendi.Konuşmacılardan Ege Üniversitesi Araştırma Görevlisi Sosyolog Demet Havaçeliği Atlan, İzmir'deki tüm liselerde 2008 ve 2011 yıllarında bir araştırma yaptıklarını ve 12.sınıf öğrencilerinin yüzde 6.8'inin uyuşturucu madde kullandığının belirlendiğini, bu sayının her geçen yıl arttığını ve kullanım yaşının da düştüğünü belirtti.Panelde, madde bağımlılığıyla mücadele, önleme çalışmaları, ebeveynlerin davranış biçimleri konularında bilgi verildi.
 • Volkan Demirel: Sahayı terk ettim çünkü. - Türk Ceza Kanunu
  Volkan Demirel: Sahayı terk ettim çünkü.18.11.2014
  FutbolVolkan Demirel olaylı maçtan sonra ilk kez konuştu o gece yaşadıklarını anlattı: “Biz namusu için yaşayan insanlarız.Gidin sokakta bir insana o küfürleri edin bakalım ne olacak? Sonuç nereye varacak? Hareketim belki de milat olacak.Biri öncülük yapmalıydı, bu da ben oldum.Umarım o acıları başka futbolcu arkadaşlarım tatmaz.”
 • Ayşe ARMAN

  Atatürk’e saygı - Türk Ceza Kanunu
  Atatürk’e saygı11.11.2014
  YazarlarÖNCEKİ gece Alya hepimize heyecanla sordu.
 • Baransu'ya, Erdoğan'a 'hakaret ve şantaj'dan dava - Türk Ceza Kanunu
  Baransu'ya, Erdoğan'a 'hakaret ve şantaj'dan dava11.11.2014
  GündemGazeteci Mehmet Baransu hakkında, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "hakaret ve şantaj"da bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.
 • Zeytinliğe santral yapılamaz - Türk Ceza Kanunu
  Zeytinliğe santral yapılamaz10.11.2014
  GündemSoma’nın Yırca Mahallesi’nde 6 bin ağaç kesildikten sonra öğrenilen Danıştay 6’ncı Dairesi’nin kararının gerekçesinde, sadece acele kamulaştırma yürütmesinin durdurulmasına değil, zeytinlikte Kolin Şirketler Grubu tarafından santral kurulamayacağına da hükmedildi.Ayrıca torba yasa ile yapılan ‘İvedi Yargılama’ düzenlemesine göre de karara itiraz edilemeyecek.Gerekçeli kararı avukatlarından öğrenen köylüler, büyük sevinç yaşadılar.
 • Apartmanlarda büyük tehlike - Türk Ceza Kanunu
  Apartmanlarda büyük tehlike09.11.2014
  EkonomiAnadolu Ajansı ekibi, "Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği" kapsamında 2012'den beri ülke genelinde periyodik muayene yapan TSE'nin saha çalışmasını görüntüledi.TSE İstanbul Proje Koordinatörü Balcı: "Ekim sonu itibarıyla Türkiye genelinde 56 bin 430 asansör üzerinde muayene yaptık.Muayenelerde kırmızı etiket iliştirdiğimiz asansörlerin oranı 2 yıldır süregelen iyileştirmelere rağmen maalesef yüzde 73 seviyesinde" dedi.
 • Ömür GEDİK

  İngiliz’i dava ediyoruz - Türk Ceza Kanunu
  İngiliz’i dava ediyoruz03.11.2014
  YazarlarSadist bir İngiliz, Bodrum’da 12 yıllık köpeğini sokak ortasında döve döve öldürdü.
 • 33 yıl sonra savcılık kararı: İşkence olabilir ama zamanaşımı - Türk Ceza Kanunu
  33 yıl sonra savcılık kararı: İşkence olabilir ama zamanaşımı03.11.2014
  Gündem12 Eylül’den bir yıl sonra polis tarafından işkencede öldürülerek bir binadan atıldığı ve kimliği bilindiği halde kimsesizler mezarlığına gömüldüğü ileri sürülen öğretmen Süleyman Cihan hakkındaki dosya, zamanaşımından düştü.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Türk Ceza Kanunu
  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014
  HayatTürkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Sefer LEVENT

  İş dünyası ‘olağan’ tedirgin - Türk Ceza Kanunu
  İş dünyası ‘olağan’ tedirgin20.10.2014
  YazarlarYasa teklifindeki ‘el koyma’ gerekçelerindeki soyutluk ürkütüyor.
 • Yasa teklifindeki ‘el koyma’ gerekçelerindeki soyutluk ürkütüyor - Türk Ceza Kanunu
  Yasa teklifindeki ‘el koyma’ gerekçelerindeki soyutluk ürkütüyor20.10.2014
  Ekonomi'Başkanım' der bir üye ve devam eder: “Eğer hükümete karşı bir suç işlersek malımıza el koyulacakmış.Hükümete karşı suç işlemekle kastedilen ne? Partiye mi üye olmamız gerekiyor?”
içinde

Türk Ceza Kanunu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz