Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turk_ceza_kanunu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
2015
55
2014
267
2013
327
2012
339
2011
283
2010
230
2009
301
2008
347
2007
438
2006
526
2005
573
2004
674
2003
341
2002
402
2001
211
2000
73
1999
90
1998
98
1997
44

Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

5.619  adet haber bulundu.


 • Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı - turk_ceza_kanunu
  Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı05.03.2015
  KeyifEserleri 30’un üzerinde dile çevrilen dünyaca ünlü Yazar Elif Şafak’ın Türkiye’de çok tartışılan “Baba ve Piç” adlı romanı İtalya’da tiyatroya uyarlandı.Serra Yılmaz’ın da başrollerinde yer aldığı, kapalı gişe oynanan gösterinin Floransa’daki prömiyeri büyük ilgi gördü.
 • İnce Memed ölür mü - turk_ceza_kanunu
  İnce Memed ölür mü01.03.2015
  Gündem“O iyi insanlar, o güzel atlara bindiler çekip gittiler” diye yazmıştı Demirciler Çarşısı Cinayeti’nin ilk cümlesinde.Bu toprakların vicdanı, kaderine boyun eğmiş köylüsünün de, başkaldırmış eşkıyasının da dili, akan nehirlerinin çağıltısı, rengârenk bitki örtüsünün şairi o kocaman yürekli Yaşar Kemal de çekip giden o iyi insanların arasına karıştı.Ve bizim içimizde büyük bir boşluk bıraktı.
 • Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu - turk_ceza_kanunu
  Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu28.02.2015
  EğitimNiğde Barosu'nun, Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Candeğer Yılmaz, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ersin Doğer ile sorumluluğu olan diğer ilgililer hakkında, görevlerini gerektiği gibi yapmayarak üniversite öğrencisi Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne sebebiyet verdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 • Avukatı adliye önünde TCK kitabını yırttı - turk_ceza_kanunu
  Avukatı adliye önünde TCK kitabını yırttı27.02.2015
  GündemHRANT Dink suikastına ilişkin "kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı olan Ramazan Akyürek, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.Akyürek'in avukatı Adnan Şeker, tutuklanmaya tepkisini TCK kitabını yırtarak gösterdi.
 • Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı - turk_ceza_kanunu
  Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı26.02.2015
  PlanetAlmanya Meclisi'nde Sol Parti'nin "PKK yasağının kaldırılması ve örgütün AB terör listesinden çıkarılması" ile ilgili 6 maddelik talep listesi görüşüldü.
 • Yargıtay: Eşini aynı gün içinde iki kez döven koca iki ayrı ceza almalı - turk_ceza_kanunu
  Yargıtay: Eşini aynı gün içinde iki kez döven koca iki ayrı ceza almalı25.02.2015
  GündemEşine tabakla vurarak yaralayan öfkeli koca, polis merkezinde olayla ilgili ifade verdikten sonra geldiği evinde karısını tekmeledi.Yargıya taşınan olayda mahkeme öfkeli kocaya zincirleme suç hükümlerini uygulayarak tek ceza verdi.Cumhuriyet savcısının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 3.Ceza Dairesi, her bir kasten yaralama suçundan ayrı ayrı ceza verilmesi gerektiğine hükmederek yerel mahkeme kararını bozdu.
 • Umut Oran'dan Ethem Sancak hakkında suç duyurusu - turk_ceza_kanunu
  Umut Oran'dan Ethem Sancak hakkında suç duyurusu25.02.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • İş Bankası hisseleri yüzde 3 düştü - turk_ceza_kanunu
  İş Bankası hisseleri yüzde 3 düştü23.02.2015
  Ekonomiİş Bankası hisseleri yüzde 3 kayıpla hareket ederken, analistler düşüşte Twitter'da yer alan ve düzenleyici kurumların banka ile ilgili bir adım atabileceği iddialarının etkili olduğunu söylediler.Banka hissedeki düşüş ve Twitter'daki iddialar hakkında yorum yapmadı.Öte yandan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci İş Bankası'yla ilgili olarak, "Türkiye'de ekonomi hayali kişilerin söyledikleriyle yönetilemez.İş Bankası hayali söylemler ile yıpratılmayacak kadar önemlidir" diye konuştu.
 • İstanbul Emniyeti ilk kez 'FETÖ' dedi - turk_ceza_kanunu
  İstanbul Emniyeti ilk kez 'FETÖ' dedi20.02.2015
  Gündemİstanbul Emniyet Müdürlüğü hazırladığı bir fezlekede "paralel devlet yapılanması" ifadesinin yanı sıra ilk kez "Fethullahçı Terör Örgütü" (FETÖ) ifadesi kullandı.
 • Yargıtay Başkanı Cirit: 'İdam tartışılması gereken bir olay' - turk_ceza_kanunu
  Yargıtay Başkanı Cirit: 'İdam tartışılması gereken bir olay'18.02.2015
  GündemYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Avrupa uyum süreci içinde Türkiye'nin idamı kaldırdığını belirterek, "Ama Özgecan olayından sonra toplumda basit bir anket yapılsa herhalde yüzde 80, bu idamın geri gelmesini tekrar ister diye düşünüyorum.Bu tartışılması gereken bir olay" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Osmanlı kadını adam yerine koymadı ki şimdi konulsun - turk_ceza_kanunu
  Osmanlı kadını adam yerine koymadı ki şimdi konulsun17.02.2015
  YazarlarNEDENSE bu abukluklar hep ilahiyatçılardan çıkıyor.
 • Ege Özgecan için ayakta - turk_ceza_kanunu
  Ege Özgecan için ayakta17.02.2015
  EgeMERSİN'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan için tüm Ege'de eylem düzenlendi.Cinayet protesto edilirken katil zanlıları kınandı.
 • Türk Medeni Kanunu 89 yıl önce kabul edildi - turk_ceza_kanunu
  Türk Medeni Kanunu 89 yıl önce kabul edildi17.02.2015
  GündemTürkiye bugünlerde kadın cinayetlerini konuşuyor.Çocuk istismarı, kadın istismarı toplumun kanayan yaraları… Oysaki Türk toplumu tarihinde çocuk ve kadın hakları ile çok önemli düzenlemeler yapmış, çağdaşı olan toplumlardan çok daha ileride atılımlar gerçekleştirmişti.
 • Güzin Abla

  Tecavüz ve şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz - turk_ceza_kanunu
  Tecavüz ve şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz16.02.2015
  YazarlarGözde Salur’un, Özgecan Aslan cinayetinin ardından başlattığı imza kampanyasında, Adalet Bakanlığı’ndan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ve İçişleri Bakanlığı’ndan çok net talepleri var.Gözde Salur’un mektubunu aşağıda paylaşıyorum.Mektubunu ‘tecavüzden, şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz’ diye bitiren Gözde Salur’a destek olabilirsiniz.
 • Özgecan’ın katilleri ne kadar ceza alacak, kaç yıl hapis yatacak - turk_ceza_kanunu
  Özgecan’ın katilleri ne kadar ceza alacak, kaç yıl hapis yatacak16.02.2015
  GündemTürkiye Özgecan Aslan’a ağlarken katilin ve ona yardım edenlerin en ağır şekilde cezalandırılması isteniyor.Peki bu vahşi cinayeti işleyen zanlılar ne kadar ceza alacak?
 • Balyoz bumerangı - turk_ceza_kanunu
  Balyoz bumerangı14.02.2015
  GündemYasadışı dinleme iddiasıyla gözaltına alınan 21 polisle ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan, tutuklama talebini içeren sevk yazısında, Fethullah Gülen Cemaati’ni ‘terör örgütü’, Fethullah Gülen’i ‘örgüt lideri’, polisleri ise ‘örgüt üyesi’ olarak tanımladı.
 • Manisa Büyükşehir'den kaçak yapı uyarısı - turk_ceza_kanunu
  Manisa Büyükşehir'den kaçak yapı uyarısı14.02.2015
  EgeMANİSA Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Türkan Taş Köroğlu, merkez ilçe belediyelerinin kaçak yapılarla ilgili mücadelede pasif kaldığını belirterek, kaçak yapılara göz yumulmaması konusunda uyardı.
 • Eğitim boykotu gözaltısında sıcak gelişme - turk_ceza_kanunu
  Eğitim boykotu gözaltısında sıcak gelişme13.02.2015
  GündemİZMİR’de, Valiliğin genelgeyle yasakladığı 13 Şubat eğitim boykotundan bir gün önce polis tarafından gözaltına alınan, eylemi düzenleyen Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyon Kurulu’ndan Onur Kılıç, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.Polis otosuna binerken, "Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğim gerekçesiyle gözaltına alındım.Hakaret etmedim, yalnızca gerçekleri söyledim" diyen Kılıç, tutuklandı.
 • Okul boykotunda gözaltı ve tutuklama - turk_ceza_kanunu
  Okul boykotunda gözaltı ve tutuklama13.02.2015
  EğitimTürkiye çapında Eğitim-Sen, Alevi örgütleri ve Birleşik Haziran Hareketi öncülüğündeki okul boykotu devam ederken İzmir’de bir kişi tutuklandı, gösterilere polis gazla müdahale etti.
 • NSU' da
  NSU' da "Hükümet devreye girmeli"13.02.2015
  AvrupaAlmanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütü davasını Türkiye adına izleyen hukukçulardan Prof.Dr.Faruk Turhan, örgüt üyeleriyle bağlantılı olduklarından şüphelenilen istihbarat muhbirleri ve aşırı sağcılar hakkında kovuşturma yapılmamasını eleştirerek, "Federal başsavcılık gerçeği etkin bir şekilde araştırma yükümlülüğünde maalesef pasif kaldı" dedi.
 • İzmir Adliyesi'nde yüksek tansiyon - turk_ceza_kanunu
  İzmir Adliyesi'nde yüksek tansiyon13.02.2015
  Egeİzmir’de, Valiliğin genelgeyle yasakladığı 13 Şubat eğitim boykotundan bir gün önce polis tarafından gözaltına alınan, eylemi düzenleyen Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyon Kurulu’ndan Onur Kılıç, savcı tarafından ifadesi alınmadan tuktuklanma istemiyle doğrudan 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.Kılıç mahkeme tarafından tutuklandı.
 • Yalçın BAYER

  Neydi şu AKBİL davası? - turk_ceza_kanunu
  Neydi şu AKBİL davası?12.02.2015
  Yazarlar12 yıl önceyi hatırlamak.
 • Korkusu olan cübbesini çıkarsın - turk_ceza_kanunu
  Korkusu olan cübbesini çıkarsın12.02.2015
  GündemYARGITAY Birinci Başkanı seçilen İsmail Rüştü Cirit, dün Yargıtay’da düzenlenen törenle mazbatasını aldı.Törende önce eski Başkan Ali Alkan’ın dönemine ilişkin 6 dakikalık bir film gösterildi.
 • "İçiciyim" dönemi tarih oluyor12.02.2015
  GündemKonya'da 2,6 gram eroinin satışını yaptığı iddiasıyla tutuklanan şüpheli hakkında, "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama" suçundan hazırlanan iddianamede, en az 19 yıl hapis cezası talep edildi.
 • AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep - turk_ceza_kanunu
  AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep09.02.2015
  GündemMHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 7 dönemdir kesintisiz olarak mecliste olan tek siyasetçi.ANAP’ta siyasete başlayan Başesgioğlu’nun ikinci en uzun durağı iki farklı bakanlık da yaptığı AK Parti’ydi.Kendisini milliyetçi muhafazakar çizgide tanımlıyor ve hep merkez iddiası olan partilerde siyaset yaptığını düşünüyor.Tam da bu yüzden.2015 seçimine doğru giderken ‘merkez sağa ne oldu’ diye sormak için doğru isim.Ona göre aslında siyasi merkez durduğu yerde duruyor da asıl sorun ‘merkezin asli karakteri’ dediği muhafazakarlığın milliyetçilikten kopartılmış olmasında.
 • Teröriste 'Özel hayat' zırhı - turk_ceza_kanunu
  Teröriste 'Özel hayat' zırhı07.02.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 6 Ocak 2015 günü, İstanbul Sultanahmet'te bir polisin şehit olduğu Sultanahmet saldırısının faili Diana Ramanova'nın Türkiye'ye nasıl girdiğinin peşine düştü.Tanrıkulu, Başbakan Bilgi Edinme Merkezi'ne (BİMER) canlı bomba Ramazanova hakkında "Türkiye'ye ne zaman ve nasıl girdi" sorusunu yöneltti.BİMER'den yanıt geldi: "Özel hayatın gizliliği nedeniyle, size bilgi veremeyiz."
 • Kadın hakim tecavüz sanığına 29 yıl hapis verdi - turk_ceza_kanunu
  Kadın hakim tecavüz sanığına 29 yıl hapis verdi05.02.2015
  GündemDİYARBAKIR’da 2010 yılında 14 yaşında olan S.D.G.’yi evlenme vaadiyle kaçırıp zorla cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen R.K., ile kendisine yardım eden ablası F.D., eniştesi Ç.D.ve ağabeyi C.K., 5 ile 29 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.
 • Dosya düştü - turk_ceza_kanunu
  Dosya düştü02.02.2015
  Gündem12 Eylül darbesinden sonra Hayrettin Eren ve Nurettin Yedigöl’ün kaybedilmesine, İrfan Çelik, Maksut Tepeli ve Mustafa Tunç’un işkencede öldürülmesine ilişkin dosyalar zamanaşımı nedeniyle düştü.Eren hakkındaki tebligat, ‘Mağdur Hayrettin Eren’ adıyla annesi Elmas Eren’in yaşadığı eve gönderildi.Anne Eren, oğlunun ölümünden sonra bir kez daha yıkıldı.
 • Aziz Yıldırım: Ne hisse satacağız, ne de. - turk_ceza_kanunu
  Aziz Yıldırım: Ne hisse satacağız, ne de.02.02.2015
  FutbolFenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, “Hedef 1 milyon üye’ projesinin önemli bir gelir kaynağı yaratacağını belirterek, “1 milyon üye projesiyle Fenerbahçe ayağa kalkacak.Ne hisse satacağız, ne halka arz yapacağız” dedi.
 • TCK’dan 3 madde ve ‘İnternet’e inceleme - turk_ceza_kanunu
  TCK’dan 3 madde ve ‘İnternet’e inceleme30.01.2015
  PlanetAVRUPA Konseyi Parlamenter Meclisi’nde (AKPM) yapılan oylamada 19’a karşı 77 oyla kabul edilen, Hırvat Parlamenter Gvozden Srecko Flego’nun hazırladığı ‘Avrupa’da Medya Özgürlüğünün Korunması’ başlıklı raporda Venedik Komisyonu’ndan Türkiye’deki bazı yasa ve yasa maddelerini incelemesi istendi.
 • Şifre değiştirirken bilgisayar korsanlarının tuzağına düşmeyin - turk_ceza_kanunu
  Şifre değiştirirken bilgisayar korsanlarının tuzağına düşmeyin30.01.2015
  TeknolojiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Hukuk Komisyonu Üyesi Rıdvan Yıldız, bilgisayar korsanlarının internet kullanıcılarını yanıltarak mail ve sosyal medya hesaplarını ele geçirmek için yeni yöntemler kullanmaya başladıklarını belirterek, "Son yöntem Google adına, 'hesabınıza giriş yapılmak istendi.Bu, siz değilseniz şifrenizi değiştirin' şeklinde e-posta atarak, virüslü uzantı üzerinden kişilerin şifresini ele geçirmek" dedi.
 • Rıza Sarraf o davayı kaybetti - turk_ceza_kanunu
  Rıza Sarraf o davayı kaybetti27.01.2015
  Ekonomiİşadamı Rıza Sarraf'ın, 2012 yılında kiracı olarak oturduğu evin sahibi Muzaffer Aslan'ın kendisine "Burasını pavyon gibi yapmış, ben de onu adam sandım" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla açtığı dava karara bağlandı.Mahkeme, suçun unsurlarının oluşmadığını belirterek sanık Muzaffer Aslan'ın beraatine karar verdi.
 • Diş doktorunun
  Diş doktorunun "dişlerini çekeyim" tacizi26.01.2015
  GündemYargıtay 14.Ceza Dairesi, dişlerini tedavi ettiği kız çocuğuna fiziksel temasta bulunan diş doktoruna "çocuğun cinsel istismarı" suçundan verilen hapis cezasını onadı.Daire, kızı tedavi ettiği sırada yanında bekleyen arkadaşının beline sarılarak "Senin dişlerini de çekeyim, çürükler var" deyip tacizde bulunmasıyla ilgili verilen cezayı ise eylemin sağlık hizmeti verildiği sırada yapılmadığı gerekçesiyle fazla bularak bozdu.
 • Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti - turk_ceza_kanunu
  Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti26.01.2015
  GündemCHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, partisinden istifa etti.
 • Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanacak M.E.A.: Davayı değil, okulumu düşünüyorum - turk_ceza_kanunu
  Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanacak M.E.A.: Davayı değil, okulumu düşünüyorum24.01.2015
  GündemADALET Bakanlığı’nın 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan yargılanmasına izin vermesi üzerine Konya 3’üncü Çocuk Mahkemesi’nde yargılanacak olan lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A.,”Davayı değil, okulumu düşünüyorum.Dava sürecinden uzaklaşmaya çalışıyorum.Karnemi aldım.Arkadaşlarımla vakit geçiriyorum ve birlikte okulun ikinci dönemi için hazırlık yapacağız” dedi.Gencin avukatı, ”Müvekkilimin ne kadar hapis cezası alacağı mahkemenin takdiridir.Hiç takdir indirimi kullanmadan en üst sınırdan hapis cezası aldığını düşündüğümüzde yaklaşık 37 ay hapis cezası alabilir” dedi.
 • Yasin Girgin

  Medeni Kanun artık değişmeli - turk_ceza_kanunu
  Medeni Kanun artık değişmeli23.01.2015
  Yazarlarİsviçre Medeni Kanunu örnek alınarak 4 Ekim 1926 tarihinde kabul edilen Türk Medeni Kanunu, yaklaşık 75 yıl sonra, çağın gereklilikleri, Türk halkının nitelikleri göz önünde tutularak 1 Ocak 2002’de 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’yla değiştirilmişti.
 • Yalçın BAYER

  Maşa olmayın! - turk_ceza_kanunu
  Maşa olmayın!23.01.2015
  Yazarlar24 Ocak 1993’te arabasına yerleştirilen bombayla öldürülen Uğur Mumcu, ‘Gazeteci nedir’ sorusunu kendince şu sözlerle açıklamıştı:
 • Kılıç’ın şikayetçi olduğu profesör beraat etti - turk_ceza_kanunu
  Kılıç’ın şikayetçi olduğu profesör beraat etti22.01.2015
  GündemULUDAĞ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Kemal Gözler, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve aynı mahkemenin üyesi Serdar Özgüldür’ün şikayetiyle hakkında açılan 2 ayrı ’hakaret’ davasından beraat etti.Prof.Dr.Gözler, adaletin yerini bulduğunu belirterek, "Böylece Haşim Kılıç ve Serdar Özgüldür hakkındaki iddialarımın doğru olduğu mahkeme huzurunda ispatlanmış oldu" dedi.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Kadınlar
  Kadınlar "Azizim" derse: İki "Alo" hikayesi21.01.2015
  YazarlarTELEFONDA “Alo” makamından bir erkek narası yerine.Bir kadın nidası duymanın, uzaktan bir hoş seda olacağı fikri, belki telefonun icadından bile eskidir.
 • Yüce Divan günü: 223+53 olur mu - turk_ceza_kanunu
  Yüce Divan günü: 223+53 olur mu20.01.2015
  GündemMeclis Genel Kurulu’nda bugün AK Partili 4 eski bakan hakkında yapılacak ‘Yüce Divan’ oylamasıyla 17-25 Aralık’a son nokta konulacak.Eski bakanların yargılanabilmeleri için gizli oylamada en az 276 oyun Yüce Divan yönünde çıkması gerekli.Meclis’te muhalefet partileri ile bağımsızların 223 sandalyesi bulunuyor.Bunlar arasında hiç fire olmazsa, en az 53 AK Partili vekilin de kabul oyu kullanması gerekiyor.Ancak muhalefetteki beklentinin tersine AK Partili vekiller böyle blok bir görünüm sergilemiyor ve aralarında rahatsızlık duyanlar olsa da parti yönetimiyle benzer görüşleri paylaşıyorlar.
 • Tüketiciye
  Tüketiciye "hayalet firma" uyarısı20.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, "hayalet" gibi kendisini göstermeden, tüketiciyle karşı karşıya gelmeden, ürün ortada yokken satış yapan firmaların da kayıt altına alınması gerektiğini belirterek, "Kapıdan satışlarda olduğu gibi internet üzerinden (mesafeli sözleşme) satış yapacak firmaların da Gümrük ve Ticaret Bakanlığına kaydolup vergi alınması şartı getirilmelidir" dedi.
 • Terörist dedi fezlekesi - turk_ceza_kanunu
  Terörist dedi fezlekesi19.01.2015
  GündemTerörist dedi fezlekesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın, Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı’ya yönelik “Küresel terörist” ifadeleri, aleyhine fezleke oldu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep, hakaret ve iftiradan Ağbaba’nın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.
 • Rüşvet ‘cinsel’ olabilir - turk_ceza_kanunu
  Rüşvet ‘cinsel’ olabilir19.01.2015
  GündemMeclis Soruşturma Komisyonu, AK Partili eski bakanlar hakkında düzenlediği raporda, soruşturmadaki iddialarla ilgili olmasa da suçlamaların öğretideki yeri ve hukuki normuyla ilgili değerlendirmeler yaptı.
 • 65 üniversiteliye Berkin Elvan davası - turk_ceza_kanunu
  65 üniversiteliye Berkin Elvan davası17.01.2015
  EgeİSTARNBUL'daki Gezi Parkı Olayları'nda, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan'ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart'ta Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.Savcının hazırladığı iddianame 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, iddianamede sanıklardan üçünün yere ekmek bırakarak öğrenci kalabalığını tahrik ettiği ileri sürüldü.65 öğrencinin tutuksuz yargılanmasına 2 Haziran'da başlanacak.
 • Gül'e hakaret davasında hapis cezası - turk_ceza_kanunu
  Gül'e hakaret davasında hapis cezası16.01.2015
  Gündem11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, "Gül'den alkol yasası için ilk değerlendirme" başlığıyla 30 Mayıs 2013'te internette yer alan haberin altına yazdığı yorumla hakaret ettiği iddia edilen tutuksuz sanık E.A.11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.Mahkeme sanığın duruşmadaki iyi halini de gözönünde bulundurarak cezayı erteledi.
 • Denizli’de 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası - turk_ceza_kanunu
  Denizli’de 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası16.01.2015
  GündemİSTANBUL’daki Gezi Parkı Olayları’nda, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.
 • 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası - turk_ceza_kanunu
  65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası16.01.2015
  Eğitimİstanbul’daki Gezi Parkı olaylarında, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.Savcının hazırladığı iddianame 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, iddianamede sanıklardan üçünün yere ekmek bırakarak öğrenci kalabalığını tahrik ettiği ileri sürüldü.65 öğrencinin tutuksuz yargılanmasına 2 Haziran’da başlanacak.
 • Karakolda şişeli işkence iddiasına 108 yıl hapis istemi - turk_ceza_kanunu
  Karakolda şişeli işkence iddiasına 108 yıl hapis istemi14.01.2015
  GündemSultanbeyli Fatih Polis Merkezi'nde, Ş.Ş.adlı kişiyi dövdükleri ve makatına soda şişesi sokmaya çalışarak cinsel tacizle işkence yaptıkları iddia edilen 7 polise 15'er yıl, bu olayı görüp üstlerine bildirmediği belirtilen 1 polis için de "Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi" suçunu işlediği iddiasıyla 2 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.Sekiz polisin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
 • 'ATM dolandırıcılığında banka da sorumlu' - turk_ceza_kanunu
  'ATM dolandırıcılığında banka da sorumlu'12.01.2015
  EkonomiATM’ye yerleştirdikleri bir aparatla banka kartlarını kopyalayıp emeklilerin hesabını boşaltan ve içlerinden birisi de dizi oyuncusu olan 3 kişilik çetenin yakalanması son zamanlarda çoğalan ATM dolandırıcılığının geldiği boyutu gözler önüne serdi.
 • İşte TBMM Soruşturma Komisyonu Raporu - turk_ceza_kanunu
  İşte TBMM Soruşturma Komisyonu Raporu12.01.2015
  GündemTBMM Soruşturma Komisyonu'nun eski bakanlar Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler hakkında yazdığı rapor tamamlandı.O rapora hurriyet.com.tr ulaştı.Rapor yarın TBMM'nin internet sitesinde yayınlanacak.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »