Türk Ceza Kanunu


 • Askere MİT formülü - Türk Ceza Kanunu

  Askere MİT formülü20.12.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı’nın yasalaşmasını istediği ‘Asker paketi’ TBMM’ye gönderildi.TCK ve CMK’da yapılan değişiklikleri askeri yargı yasalarına taşıyan paketle oluşturulacak Askeri Hâkimler Kurulu (AHK) yeni atamalarla ‘askeri yargıyı’ yeniden dizayn edecek.
 • Taha AKYOL

  17 Aralık - Türk Ceza Kanunu

  17 Aralık18.12.2014

  YAZARLAR

  BAŞKA bir 17 Aralık’tan bahsedeceğim bugün.
 • Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi - Türk Ceza Kanunu

  Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi18.12.2014

  GÜNDEM

  14 Aralık Operasyonu'nda gözaltına alınan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Ekrem Dumanlı'nın ifade verme işlemi tamamlandı.Dumanlı ve Karaca tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.Dumanlı'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçlamasıyla mahkemeye sevkedildiği öğrenildi.
 • Karaca'nın avukatı: Müvekkilim tutuklanacak - Türk Ceza Kanunu

  Karaca'nın avukatı: Müvekkilim tutuklanacak18.12.2014

  GÜNDEM

  Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran, "Müvekkilim tutuklanacak" açıklaması yaptı.Bu arada Hidayet Karaca'nın mahkemede sorgu hakimine ifade vermediği öğrenildi.Karaca'nın diğer avukatı Yusuf Danyal Kılıçalp ise 'Şu an Türkiye'de Alo Fatih devri kapanmıştır, bundan sonra Alo Savcı dönemi başlamıştır' dedi.
 • Erol Evcil'e Yargıtay'dan kötü haber - Türk Ceza Kanunu

  Erol Evcil'e Yargıtay'dan kötü haber17.12.2014

  GÜNDEM

  Yargıtay 9.Ceza Dairesi, suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu iddiasıyla yargılandığı davada iş adamı Erol Eşrefoğlu'nu (Evcil) 15 yıl hapse çarptıran yerel mahkeme kararını onadı.Sanıklardan Eşrefoğlu ve Hüseyin Kayapalı'nın tüm mal varlıklarına el koyma kararı ise bozuldu.
 • Ahmet HAKAN

  Menderes Türel: Altın Portakal’ı sabote etmeye kalkıştılar - Türk Ceza Kanunu

  Menderes Türel: Altın Portakal’ı sabote etmeye kalkıştılar09.12.2014

  YAZARLAR

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel sansür iddialarına ilk kez yanıt verdi.
 • 22.5 yılı geçti diye işkencede ölüm davası açılamadı - Türk Ceza Kanunu

  22.5 yılı geçti diye işkencede ölüm davası açılamadı07.12.2014

  GÜNDEM

  DÖRT yıl önceki 12 Eylül referandumunun sembol ismi olan, Kahramanmaraş’ta işkencede öldürülen öğretmen Ali Ekber Yürek’in soruşturması zamanaşımı gerekçesiyle kapatıldı.
 • Facebook’tan aldatma ispatı suç sayılmıyor! - Türk Ceza Kanunu

  Facebook’tan aldatma ispatı suç sayılmıyor!05.12.2014

  GÜNDEM

  Aldatıldığını kanıtlamak için kocasının facebook sayfasına giren kadına açılan davada beraat kararını Yargıtay da onadı.Kararda aile içi geçimsizliği ispata çalışan kadının eylemi suç sayılamaz denildi.
 • Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest - Türk Ceza Kanunu

  Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest02.12.2014

  GÜNDEM

  Geçtiğimiz ay İstanbul'da eşi tarafından kurşunlanan H.T.yaşananlara isyan etti: Önce boğazladı, sonra 3 yerimden kurşunladı.'Bu iş yarım kaldı ama sonunu getireceğim' diye tehdit etti.Bütün bunlara rağmen serbest bırakıldı.Benim canım bu kadar mı ucuz
 • Mahmut Uslu'nun 7 yıl hapsi isteniyor - Türk Ceza Kanunu

  Mahmut Uslu'nun 7 yıl hapsi isteniyor29.11.2014

  Basketbol

  Fenerbahçe Genel Sekreteri Uslu’ya “hakaret” ve “tehdit” suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • "Köpeğe cinsel istismar" davası başladı - Türk Ceza Kanunu

  "Köpeğe cinsel istismar" davası başladı27.11.2014

  Avrupa

  Kağıthane'de sahipli köpeğe cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sanığın "hayasızca hareket etmek" ve "sahipli bir köpeğe zarar vererek değerini düşürmek" suçlarından 10 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • Bekir Bozdağ: Yayın yasağı lekelenmeme hakkını korumak için - Türk Ceza Kanunu

  Bekir Bozdağ: Yayın yasağı lekelenmeme hakkını korumak için27.11.2014

  GÜNDEM

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarına yönelik yayın yasağını, "Soruşturmaların, insanların lekelenmeme hakkına da riayet edilerek yürütülmesi gerekir.Gizliliğin en önemli nedenlerinden bir tanesi bu, lekelenmeme hakkını korumak, öte yandan da delillerin sağlıklı toplanmasına yardımcı olmak içindir" diye değerlendirdi.
 • Ali İsmail Korkmaz davasında savcı mütalaasını açıkladı - Türk Ceza Kanunu

  Ali İsmail Korkmaz davasında savcı mütalaasını açıkladı26.11.2014

  GÜNDEM

  Ali İsmail Korkmaz davasında savcı, sanık polis Mevlüt Saldoğan hakkında “kasten adam öldürmek” suçlamasıyla müebbet hapis cezası istedi.Saldoğan, ''Bu ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı 'Gezi Parkı bir darbedir' diyor.Eğer bu darbeyse ben darbenin bastırılmasında görev aldım'' diye kendini savunurken avukatı da ''Eskişehir Emniyet Müdürü, Valisi, İçişleri Bakanı ve Başbakan da davaya dahil edilip, ifadeleri alınmalıdır'' dedi.
 • Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı - Türk Ceza Kanunu

  Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı25.11.2014

  GÜNDEM

  DÖRT eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirildi.Yayın yasağının gerekçesi şu: “Eski Bakanlar Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelenmesinin önlenmesi, şöhret ve diğer haklarının korunması…”
 • Delilleri yok eden polise takipsizlik - Türk Ceza Kanunu

  Delilleri yok eden polise takipsizlik25.11.2014

  GÜNDEM

  Ali İsmail Korkmaz’ın Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürüldüğü sokağa bakan otele ait güvenlik kamerası kayıtlarını, “Kameraları kapatın, hatta daha önceki saate gel, 10 dakika öncesine” diyerek, delilleri yok ettirdiği ortaya çıkan polis memuru Hüseyin Engin hakkında takipsizlik kararı verildi.
 • Madde bağımlılığına karşı savaş açtılar - Türk Ceza Kanunu

  Madde bağımlılığına karşı savaş açtılar21.11.2014

  Ege

  İZMİR'deki bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip yaptığı çalışmanın ardından madde bağımlılığıyla mücadele için hazırlanan proje kapsamında, pilot bölge olarak seçilen Gültepe Semti'nde, "Gençlik geleceğimizdir, madde bağımlılığına dur" adlı bir panel düzenlendi.Konuşmacılardan Ege Üniversitesi Araştırma Görevlisi Sosyolog Demet Havaçeliği Atlan, İzmir'deki tüm liselerde 2008 ve 2011 yıllarında bir araştırma yaptıklarını ve 12.sınıf öğrencilerinin yüzde 6.8'inin uyuşturucu madde kullandığının belirlendiğini, bu sayının her geçen yıl arttığını ve kullanım yaşının da düştüğünü belirtti.Panelde, madde bağımlılığıyla mücadele, önleme çalışmaları, ebeveynlerin davranış biçimleri konularında bilgi verildi.
 • Volkan Demirel: Sahayı terk ettim çünkü. - Türk Ceza Kanunu

  Volkan Demirel: Sahayı terk ettim çünkü.18.11.2014

  Futbol

  Volkan Demirel olaylı maçtan sonra ilk kez konuştu o gece yaşadıklarını anlattı: “Biz namusu için yaşayan insanlarız.Gidin sokakta bir insana o küfürleri edin bakalım ne olacak? Sonuç nereye varacak? Hareketim belki de milat olacak.Biri öncülük yapmalıydı, bu da ben oldum.Umarım o acıları başka futbolcu arkadaşlarım tatmaz.”
 • Baransu'ya, Erdoğan'a 'hakaret ve şantaj'dan dava - Türk Ceza Kanunu

  Baransu'ya, Erdoğan'a 'hakaret ve şantaj'dan dava12.11.2014

  GÜNDEM

  Gazeteci Mehmet Baransu hakkında, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "hakaret ve şantaj"da bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.
 • Ayşe ARMAN

  Atatürk’e saygı - Türk Ceza Kanunu

  Atatürk’e saygı11.11.2014

  YAZARLAR

  ÖNCEKİ gece Alya hepimize heyecanla sordu.
 • Zeytinliğe santral yapılamaz - Türk Ceza Kanunu

  Zeytinliğe santral yapılamaz10.11.2014

  GÜNDEM

  Soma’nın Yırca Mahallesi’nde 6 bin ağaç kesildikten sonra öğrenilen Danıştay 6’ncı Dairesi’nin kararının gerekçesinde, sadece acele kamulaştırma yürütmesinin durdurulmasına değil, zeytinlikte Kolin Şirketler Grubu tarafından santral kurulamayacağına da hükmedildi.Ayrıca torba yasa ile yapılan ‘İvedi Yargılama’ düzenlemesine göre de karara itiraz edilemeyecek.Gerekçeli kararı avukatlarından öğrenen köylüler, büyük sevinç yaşadılar.
 • Apartmanlarda büyük tehlike - Türk Ceza Kanunu

  Apartmanlarda büyük tehlike10.11.2014

  EKONOMİ

  Anadolu Ajansı ekibi, "Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği" kapsamında 2012'den beri ülke genelinde periyodik muayene yapan TSE'nin saha çalışmasını görüntüledi.TSE İstanbul Proje Koordinatörü Balcı: "Ekim sonu itibarıyla Türkiye genelinde 56 bin 430 asansör üzerinde muayene yaptık.Muayenelerde kırmızı etiket iliştirdiğimiz asansörlerin oranı 2 yıldır süregelen iyileştirmelere rağmen maalesef yüzde 73 seviyesinde" dedi.
 • 33 yıl sonra savcılık kararı: İşkence olabilir ama zamanaşımı - Türk Ceza Kanunu

  33 yıl sonra savcılık kararı: İşkence olabilir ama zamanaşımı04.11.2014

  GÜNDEM

  12 Eylül’den bir yıl sonra polis tarafından işkencede öldürülerek bir binadan atıldığı ve kimliği bilindiği halde kimsesizler mezarlığına gömüldüğü ileri sürülen öğretmen Süleyman Cihan hakkındaki dosya, zamanaşımından düştü.
 • Ömür GEDİK

  İngiliz’i dava ediyoruz - Türk Ceza Kanunu

  İngiliz’i dava ediyoruz03.11.2014

  YAZARLAR

  Sadist bir İngiliz, Bodrum’da 12 yıllık köpeğini sokak ortasında döve döve öldürdü.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Türk Ceza Kanunu

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın29.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Yasa teklifindeki ‘el koyma’ gerekçelerindeki soyutluk ürkütüyor - Türk Ceza Kanunu

  Yasa teklifindeki ‘el koyma’ gerekçelerindeki soyutluk ürkütüyor21.10.2014

  EKONOMİ

  'Başkanım' der bir üye ve devam eder: “Eğer hükümete karşı bir suç işlersek malımıza el koyulacakmış.Hükümete karşı suç işlemekle kastedilen ne? Partiye mi üye olmamız gerekiyor?”
 • Sefer LEVENT

  İş dünyası ‘olağan’ tedirgin - Türk Ceza Kanunu

  İş dünyası ‘olağan’ tedirgin20.10.2014

  YAZARLAR

  Yasa teklifindeki ‘el koyma’ gerekçelerindeki soyutluk ürkütüyor.
 • Akif BEKİ

  Kandil son bir anlayış istiyor - Türk Ceza Kanunu

  Kandil son bir anlayış istiyor17.10.2014

  YAZARLAR

  SOKAKTAKİ şiddet gösterilerinin sosyolojisini, psikolojisini, ekonomisini, fiziğini ve metafiziğini felsefe yapa yapa anladık diyelim.
 • Fuhuş kartından 205 kişiye ceza - Türk Ceza Kanunu

  Fuhuş kartından 205 kişiye ceza16.10.2014

  Ankara

  Emniyet birimleri, Ankara Hürriyet’in defalarca gündeme getirdiği fuhuş kartlarına karşı para cezası uygulamaya başladı.Başkent’te yılbaşından temmuzun ilk haftasına kadar 205 kişi hakkında işlem yapıldı.
 • Hamzaçebi: Yasa bu şekilde geçerse elbette. - Türk Ceza Kanunu

  Hamzaçebi: Yasa bu şekilde geçerse elbette.16.10.2014

  GÜNDEM

  CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti tarafından hakimler ve savcıların özlük haklarını düzenleyen teklife Ceza Muhakemesi Kanunu’nda ve Türk Ceza Kanunu’nda bazı değişiklikler öngören maddelerin eklenmesini eleştirdi.
 • Hakimler ve Savcılar Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'de< - Türk Ceza Kanunu

  Hakimler ve Savcılar Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'de<13.10.2014

  Gündem2008

  AK Parti milletvekileri tarafından "Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Değişiklik Yapılması Hakkında Yasa Teklifi", TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • Teröre karşı sert yasa geliyor - Türk Ceza Kanunu

  Teröre karşı sert yasa geliyor12.10.2014

  Gündem2008

  Hükümet, Kobani krizinden sonra yaşanan eylemlerin ardından polisin yetkilerini artıran paketi yeniden gündemine aldı.
 • Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu aranıyor - Türk Ceza Kanunu

  Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu aranıyor09.10.2014

  Ekonomi

  Aranan işadamı Hayyam Garipoğlu'nun yeğeni, Münevver Karabulut cinayetinin hükümlüsü Cem Garipoğlu bugün intihar etti.Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu da 'suçluyu kayırmak' suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.Bir dönem TMSF'nin de şirketlerine el koyduğu Garipoğlu şu an aranıyor.
 • Altın Portakal Film Festivali Komitesi özür diledi - Türk Ceza Kanunu

  Altın Portakal Film Festivali Komitesi özür diledi06.10.2014

  Keyif

  Bu yıl 51’incisi düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Reyan Tuvi’nin Gezi olaylarını anlattığı belgeseli üzerinden gelişen ve 11 jüri üyesinin istifasına neden olan sansür ve otosansür tartışları nedeniyle Festival Komitesi uzlaşı çağrısı yaptı.Çağrıda, "İşin bu hale gelmesinde bizim de sorumlu olduğumuzu kabul ediyoruz" denilerek, özür dilendi.
 • Gezi belgeseline Altın Portakal vizesi - Türk Ceza Kanunu

  Gezi belgeseline Altın Portakal vizesi05.10.2014

  Keyif

  Altın Portakal Film Festivali yönetiminin festival dışı bıraktığı ‘Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek’ adlı Gezi belgeseli yeniden festivalde.Sansür tartışması, yönetmen Reyan Tuvi’nin filmin İngilizce altyazısındaki bir küfrü kaldırmasıyla son buldu.
 • Altın Portakal'dan 10 jüri üyesi istifa etti - Türk Ceza Kanunu

  Altın Portakal'dan 10 jüri üyesi istifa etti05.10.2014

  Keyif

  Antalya altın Portakal Film Festivali'ndeki sansür gerilimi artarak sürüyor.Bugün altı yarışmadan 10 jüri üyesi istifa ettiklerini açıkladı.Ana Yarışma jürisinde bulunan yönetmen Belmin Söylemez de istifa etti.
 • Duygun Yarsuvat Galatasaray Başkanlığı'na aday oluyor - Türk Ceza Kanunu

  Duygun Yarsuvat Galatasaray Başkanlığı'na aday oluyor01.10.2014

  Futbol

  Galatasaray'da Alp Yalman'dan sonra bir başkan adayı daha çıktı.Prof.Dr.Duygun Yarsuvat, Yalman'dan sonraki ikinci başkan adayı oluyor.Ünal Aysal'ın da desteklediği Yarsuvat'ın listesindeki en büyük sürpriz Abdurrahim Albayrak.
 • Altın Portakal'da Gezi sansürü - Türk Ceza Kanunu

  Altın Portakal'da Gezi sansürü29.09.2014

  Keyif

  51.Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin başlamasına sayılı günler kala ulusal belgesel yarışması ön jürisinin basın açıklaması sanat camiasına bomba gibi düştü.
 • Erdoğan'a fotomontaja 6 bin TL ceza - Türk Ceza Kanunu

  Erdoğan'a fotomontaja 6 bin TL ceza17.09.2014

  Gündem2008

  ANTALYA’da oturan 43 yaşındaki İbrahim Erim, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden Recep Tayyip Erdoğan’ı başbakanlık görevindeyken fotomontajla Kanuni Sultan Süleyman gibi gösterdiği ve hakarette bulunruğu iddiasıyla açılan davada 6 bin lira para cezasına çarptırıldı.Mahkeme hükmün açıklamasını geriye bıraktı.
 • Taha AKYOL

  Darbe teşebbüsü - Türk Ceza Kanunu

  Darbe teşebbüsü09.09.2014

  Yazarlar

  ÇARŞI grubu için hazırlanan iddianamede darbeye teşebbüs suçundan 35 sanık hakkında müebbet hapis isteniyor.
 • İnterpol'ün ihbar ettiği çocuk pornocusuna hapis cezası - Türk Ceza Kanunu

  İnterpol'ün ihbar ettiği çocuk pornocusuna hapis cezası24.08.2014

  Avrupa

  Yargıtay 14.Ceza Dairesi, Avusturya polisinin takibine takılan ve İnterpol'ün ihbar ettiği Tekirdağ'daki çocuk pornocusuna hapis cezası veren yerel mahkeme kararını onadı.
 • Tacizci öğretmene akıl sağlığı indirimi - Türk Ceza Kanunu

  Tacizci öğretmene akıl sağlığı indirimi21.08.2014

  Gündem2008

  DİYARBAKIR’da bir İlköğretim okulunda 10 yaşındaki 6 kız öğrencisine fiziksel temas yoluyla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan öğretmene 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.Kararda öğretmen M.D.’ye, ’akıl sağlığı nedeniyle davranışlarını yönlendirme yeteneğinin azalmış olmasından dolayı’ ceza indirimi uygulandığı belirtildi.
 • Teslim olan komiser tutuklandı, müdür serbest - Türk Ceza Kanunu

  Teslim olan komiser tutuklandı, müdür serbest15.08.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten, teslim olan Ramazan Bolat tutuklandı; Kazım Aksoy ise serbest bırakıldı.
 • Bonzai Ankara'yı tehdit ediyor - Türk Ceza Kanunu

  Bonzai Ankara'yı tehdit ediyor14.08.2014

  Ankara

  Başkent'te kulanılan uyuşturucu maddeler arasında bonzainin ilk sıralarda yer aldığı bildirildi.Uyuşturucu madde kullanıcıları hakkında 41 günde yaklaşık 500 suç dosyası geldi.
 • Avrupa'nın genç hukukçuları İzmir'de buluştu - Türk Ceza Kanunu

  Avrupa'nın genç hukukçuları İzmir'de buluştu14.08.2014

  Ege

  Avrupa'nın genç hukukçuları, Türk hukuk sistemini yerinde öğrenmek üzere Türkiye'ye geldi, Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen yaz okulunda bilgi sahibi oldu.
 • Dikkat! Fiyatını görünce sakın kanmayın - Türk Ceza Kanunu

  Dikkat! Fiyatını görünce sakın kanmayın11.08.2014

  Ekonomi

  ‘Merdiven altı’ internet siteleri tüketicileri mağdur etmeye devam ediyor.Nike, Lacoste gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerini orijinal fiyatının kat kat altında taklit olarak satan Bizdenucuzuyok.com internet sitesine şikayet yağdı.Hukukçular bu tip merdiven altı e-ticaret siteleri için caydırıcı cezaların yokluğundan yakınırken ayakkabı sektörü temsilcileri de sahteciliğin kol gezdiği uyarısında bulundu.
 • Abdullah Öcalan 'Artık sabır taşı çatlamıştır' - Türk Ceza Kanunu

  Abdullah Öcalan 'Artık sabır taşı çatlamıştır'03.08.2014

  Gündem2008

  İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın, aynı zamanda vasisi olan avukatı Mazlum Dinç, İmralı Adası'ndan döndü.
 • 17 Aralık önergesi Meclis’te - Türk Ceza Kanunu

  17 Aralık önergesi Meclis’te31.07.2014

  Gündem2008

  CHP, Musul Başkonsolosluğu’nun basılması ve çalışanlarının rehin alınması üzerine geri çektiği Başbakan Tayyip Erdoğan hakkındaki Meclis soruşturması önergesini yeniden Meclis Başkanlığı’na sundu.
 • Suç duyurusu - Türk Ceza Kanunu

  Suç duyurusu30.07.2014

  Gündem2008

  GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olduğu dönemde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kriptolu ve hususi telefonla yapılan görüşmelerin usulsüz şekilde dinlenilmesine ilişkin sorumluluğu olan kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Bülent Arınç'tan kahkaha eleştirilerine yanıt - Türk Ceza Kanunu

  Bülent Arınç'tan kahkaha eleştirilerine yanıt29.07.2014

  Gündem2008

  Geçtiğimiz günlerde yaptığı 'kahkaha' açıklamasının ardından eleştirilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündeme dair soruları yanıtladı ve 'kahkaha' eleştirilerine yanıt şu sözlerle yanıt verdi "O konuşmamdan bir kısım alınmış.Sadece kadınlar kahkaha atmasın dediysem akıl dışı bir iş yapmışımdır.ama orada ahlak kurallarıyla ilgili bir konuşma yaptım.Kocasını bırakıp tatile çıkanlar, direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar.Böyle bir hayatın içinde siz olabilirsiniz, size kızmanın ötesinde acıyabilirim' dedi.
 • Fatma Şahin'den suç duyurusu - Türk Ceza Kanunu

  Fatma Şahin'den suç duyurusu29.07.2014

  Gündem2008

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olduğu dönemde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kriptolu ve hususi telefonla yapılan görüşmelerin usulsüz şekilde dinlenilmesine ilişkin sorumluluğu olan kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
içinde

Türk Ceza Kanunu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz