Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turk_ceza_kanunu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
2015
82
2014
267
2013
327
2012
339
2011
283
2010
230
2009
301
2008
347
2007
438
2006
526
2005
573
2004
674
2003
341
2002
402
2001
211
2000
73
1999
90
1998
98
1997
44

Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

5.646  adet haber bulundu.


 • Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin: Tümamiral olacaktım işsizim - turk_ceza_kanunu
  Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin: Tümamiral olacaktım işsizim30.03.2015
  GündemKumpas, sahte belge ve sahte deliller yüzünden çöken Balyoz davası sırasında yargılanırken, hak kaybına uğramamak için mecburen emekli olan askerlerin mağduriyeti devam ediyor.Zoraki emekliliklerinin iptal edilmesi istekleri reddedilen askerlerden emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin Kılıç, “Emekliye ayrılmak zorunda kalmasaydım bu sene ‘tümamiral’ için sırada olacaktım.2 çocuğum var ve okula gidiyorlar.Cezaevinden çıktıktan sonra 150’ye yakın işyerine başvurdum.Tüm kapılar yüzümüze kapandı” diyor.
 • E- ticaret, sosyal medya ve girişimcilik zirvesi - turk_ceza_kanunu
  E- ticaret, sosyal medya ve girişimcilik zirvesi28.03.2015
  EgeMANİSA Bilişim Plarfotmu Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Bilişim Topluluğu öğrencileri tarafından düzenlenen panelde e-ticaret ve sosyal medya konularında bilgiler verildi.
 • Ankara Barosu'ndan Arınç ve Gökçek hakkında suç duyurusu - turk_ceza_kanunu
  Ankara Barosu'ndan Arınç ve Gökçek hakkında suç duyurusu28.03.2015
  GündemAnkara Barosunca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
 • İnternet ve sağlıkla ilgili torba yasa kabul edildi - turk_ceza_kanunu
  İnternet ve sağlıkla ilgili torba yasa kabul edildi27.03.2015
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda, "Torba Kanun teklifi" olarak adlandırılan, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
 • İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi - turk_ceza_kanunu
  İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi27.03.2015
  GündemKamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.Toplam 231 oy kullanıldı.199 kabul, 32 red oyu çıktı.
 • Esnaf odası eski başkanı 18 ay kaçabildi - turk_ceza_kanunu
  Esnaf odası eski başkanı 18 ay kaçabildi26.03.2015
  EgeYARGITAY'ın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla hakkındaki 7 yıl 9 ay 22 günlük hapis cezasını onamasının ardından izini kaybettiren Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği eski Başkanı Hulusi Akşit, 18 ay sonra polis tarafından Konya'da yakalandı.Akşit'in gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından Aydın polisine teslim edilip cezaevine gönderileceği belirtildi.
 • 'Kesik baş davası'nda müebbet hapis - turk_ceza_kanunu
  'Kesik baş davası'nda müebbet hapis25.03.2015
  GündemIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği 35 yaşındaki Nurettin Gider'i öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan 30 yaşındaki Nevin Yıldırım'a 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası verildi.Mahkeme heyeti, Nevin Yıldırım'ın cezasında indirime de gitmedi.
 • Suç duyurusu ve soruşturma - turk_ceza_kanunu
  Suç duyurusu ve soruşturma25.03.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel sattı” dediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yapılan suç duyurularını savcılık işleme koyarak soruşturma başlattı.
 • Erdoğan'a hakarete 7 ayda 8 tutuklama - turk_ceza_kanunu
  Erdoğan'a hakarete 7 ayda 8 tutuklama24.03.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 aylık görev süresinde, Cumhurbaşkanı'na hakaretten 105 kovuşturma yapıldı, 8 kişi ise bu suçtan tutuklandı.
 • MHP'li Nevzat Korkmaz: Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler - turk_ceza_kanunu
  MHP'li Nevzat Korkmaz: Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler24.03.2015
  GündemTBMM'de milli eğitim kadrolarına 47 bin öğretmen atanmasını da içeren Torba Kanun teklifinin Genel Kurul'daki görüşmeleri sırasında milletvekilleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya değindi.MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, tartışmalar hakkında İçişleri Bakanlığı'nın görevden uzaklaştırma maddesini hatırlatarak "Türk Ceza Kanunu'nun devleti zarara uğratmaktan tutun kamu arazilerini usulsüzce birilerine peşkeş çekmek, imar ve ihale yolsuzlukları yapmak gibi birçok maddesini ilgilendiren ve bu konuda cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler.İçişleri Bakanlığı'nı Anayasa'nın görevden uzaklaştırma maddesi üzerinden işleme davet eden sözler" dedi.
 • Ankara'da suç duyurusu patlaması - turk_ceza_kanunu
  Ankara'da suç duyurusu patlaması24.03.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili sözleri üzerine hem muhalefet partileri hem de sivil toplum örgütleri harekete geçti.
 • Ak Parti’nin Nevruz reklamına durdurma - turk_ceza_kanunu
  Ak Parti’nin Nevruz reklamına durdurma22.03.2015
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Nevruz için hazırlattığı reklamın bu haliyle yayınının durdurulmasına karar verdi.Kararda, reklamdaki Türk Bayrağı ve dini simgelerin çıkarılması halinde reklamın yayınlanabileceği bildirildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum - turk_ceza_kanunu
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum21.03.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptğı konuşmada başkanlık sistemine değindi.''7 Haziran’da seçime girmiyorum ama Türkiye için hedeflerimi izah ediyorum'' diyen Erdoğan, ''Ben şu parti, bu parti için demiyorum.Gelin 400 milletvekili verin bu dönem parlamento bu işi bitirsin diyorum'' ifadelerini kullandı.Erdoğan, ünlü sanatçı Özay Gönlüm'ün Denizli'nin Horozları türküsüne de gönderme yaparak şunları söyledi: Rahmetli Özay Gönlüm bunları görse bu türküyü şöyle yapardı: Gündem yıkıldı / muhalefet sıkıldı / bugün cumhurbaşkanını görmediler / canları sıkıldı / amanın canları sıkıldı.
 • Emre KIZILKAYA

  IŞİD'ci çocukların dönüşü - turk_ceza_kanunu
  IŞİD'ci çocukların dönüşü20.03.2015
  YazarlarPKK'nın silah bırakıp "dağdan inmesi" için müzakereleri sürdüren Türkiye, bu kez çocuklarını IŞİD benzeri örgütlere kaptırıyor.Ve onların geri dönüşü için hiçbir hazırlık yapmadığı anlaşılan yetkililer, bizimle adeta dalga geçiyor.
 • Borsa şirketleri sınıfta kaldı - turk_ceza_kanunu
  Borsa şirketleri sınıfta kaldı20.03.2015
  EkonomiUluslararası Şeffaflık Derneği’nin, BIST 100 Şirketleri'nin şeffaflık performansını değerlendiren araştırmasına göre, BIST 100 şirketleri ortalama yüzde 28 puanla dünyanın en büyük çok uluslu şirketlerine ilişkin aynı araştırmanın ortalama puanı olan yüzde 70'le karşılaştırıldığında oldukça geride kaldı.
 • Kamuya görevden alma standardı geliyor - turk_ceza_kanunu
  Kamuya görevden alma standardı geliyor19.03.2015
  GündemMeclis Genel Kurulu’nda görüşülen torba teklife eklenmek üzere dün gece yarısı getirilen bir önergeyle, Dışişleri, TSK, MİT ve Emniyet gibi meslek memurları dışındaki yöneticiler de dahil kamu görevlilerinin görevden alınmaları ya da görev sürelerinin sona ermesi halinde atanacakları yeni görev yerlerine ilişkin düzenlemeye gidiliyor.
 • Yargıtay, başkasının sağlık karnesiyle tedaviyi affetti - turk_ceza_kanunu
  Yargıtay, başkasının sağlık karnesiyle tedaviyi affetti19.03.2015
  GündemBaşkasının sağlık karnesiyle çocuğunu tedavi ettiren babaya dolandırıcılık suçundan verilen hapis cezası, Yargıtay tarafından bozuldu.
 • 2,5 kg köfte, 3 kg deterjana 1 yıl 4 ay hapis - turk_ceza_kanunu
  2,5 kg köfte, 3 kg deterjana 1 yıl 4 ay hapis18.03.2015
  Gündemİşvereni şikayetçi oldu.1 çocuk annesi kadın işyerinden evine götürmek için aldığı ama götüremediği 2 buçuk kilo köfte ve 3 kilo toz deterjan için 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.Mahkumiyet kararını tek celsede veren mahkeme kadının sabıkasız olduğunu gözönüne alıp cezayı erteledi.
 • ÖSYM yöneticileri hakkında suç duyurusu - turk_ceza_kanunu
  ÖSYM yöneticileri hakkında suç duyurusu16.03.2015
  EğitimAnkara Barosu, Danıştay 8.Dairesi'nin, üniversite sınavında sorulan soruların sadece yüzde 20'sinin yayınlamasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararını uygulamayan ÖSYM Başkanı Ali Demir ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 • Zeytinyağında sahteciliğe hapis cezası önerisi - turk_ceza_kanunu
  Zeytinyağında sahteciliğe hapis cezası önerisi16.03.2015
  EkonomiZeytinyağı üretici fiyatlarında geçen yıl 6 lira olan fiyat, bu yıl 12 liraya yükselince piyasada farklı yağlarla karıştırılmış (tağşişli) ürünlerin artmasına yol açtı.Tüketicinin bu konuda dikkatini çeken sektör temsilcileri, artan sahteciliğe karşı ağır cezai yaptırımların getirilmesini bekliyor.
 • Cezaevi görevlilerine ’görüntülü’ işkence suçlaması - turk_ceza_kanunu
  Cezaevi görevlilerine ’görüntülü’ işkence suçlaması15.03.2015
  EgeİZMİR F Tipi Cezaevi’nde kameraların bulunmadığı alanda tutuklu Gökhan Çoban ve Mustafa Özüsağlam’a ’kötü muamelede bulundukları’ suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 8 infaz koruma memuru, kamera görüntülerinin ortaya çıkmasıyla ’işkence’ suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.Görüntülerde sanıkların "Tatile çıkacağız" sözleriyle koğuşundan aldıkları Gökhan Çoban’ı, cezaevi koridorunda topluca dövmeleri, ardından zorla ’süngerli oda’ ya da ’mavi oda’ olarak bilinen hücreye sokmaları yer aldı.
 • Cezaevindeki işkence kamerada - turk_ceza_kanunu
  Cezaevindeki işkence kamerada15.03.2015
  GündemİZMİR F Tipi Cezaevi’nde kameraların bulunmadığı alanda tutuklu Gökhan Çoban ve Mustafa Özüsağlam’a ’kötü muamelede bulundukları’ suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 8 infaz koruma memuru, kamera görüntülerinin ortaya çıkmasıyla ’işkence’ suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.
 • TSK'dan Kozmik Oda açıklaması: Sorumlular hakkında adli yollara başvurulacak - turk_ceza_kanunu
  TSK'dan Kozmik Oda açıklaması: Sorumlular hakkında adli yollara başvurulacak13.03.2015
  GündemGenelkurmay Başkanlığı, takipsizlik verilen Kozmik Oda soruşturmasıyla ilgili açıklama yaptı.Açıklamada ''Kozmik odadaki TSK'ya ait belgelerin mevzuata aykırı şekilde yetkisiz kişilerin eline geçmesine sebebiyet verenler hakkında adli yollara başvurulacaktır'' denildi.
 • Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı - turk_ceza_kanunu
  Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı10.03.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin "temelli" kapatılması hükmünün yürürlükten kaldırılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak "Dört parti bir araya gelse hatta dört partiye de gerek yok.Anamuhalefet ile iktidar partisi bir araya gelse bu işi bitirir.Bu tamamen artık milletin gündeminden düşsün.Ondan sonra da hiç kimse 'Kuşlardan haber aldım, benim partimi kapatacaklar' diye ortalıklarda dolaşmasın" dedi.
 • "Aidatsız kart isteyenlere bankalarca şantaj yapılıyor"08.03.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, bazı bankaların, kendilerinden aidatsız kredi kartı isteyen tüketicilere "şantaj" yaptığını ileri sürerek, "Taksit ve kampanyalardan faydalanılamıyor, alışverişlere puan verilmiyor, farklı bir plastik kart gönderiliyor, indirim yapılmıyor" denilerek, tüketicinin aidatsız kredi kartı talebinden vazgeçmesi için baskı uygulandığını iddia etti.
 • Baran Tursun Vakfı’nı kapatma girişimi - turk_ceza_kanunu
  Baran Tursun Vakfı’nı kapatma girişimi07.03.2015
  GündemİZMİR’de yedi yıl önce 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Baran Tursun’un ailesi, 5 yıl önce Baran Tursun İnsani Yardım Vakfı’nı kurdu.Polisin karıştığı ölüm olaylarına yönelik çalışmalar yapan vakıf yöneticileri, geçen 17 Şubat’ta Gezi olayları da dahil çocukları polislerce öldürülmüş ailelerle CHP grubunu ziyaret etti.Kemal Kılıçdaroğlu da vakıfın suç raporunu kürsüden açıkladı.Bu ziyaretten bir gün sonra İçişleri Bakanlığı adına Emniyet Genel Müdürlüğü'nün vakfın kesin olarak kapatılması için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne talep yazısı gönderdiği ortaya çıktı.Mehmet Tursun, "Bıraksınlar biz acımızı yaşayalım, polisle derdimiz yok, suça karışanlarla var" dedi.
 • Kılıçdaroğlu ziyaretinin ertesi günü. - turk_ceza_kanunu
  Kılıçdaroğlu ziyaretinin ertesi günü.07.03.2015
  EgeİZMİR'de, yedi yıl önce 'Dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Baran Tursun'un ailesi, 5 yıl önce Baran Tursun, İnsani Yardım Vakfı'nı kurdu.Polisin karıştığı ölüm olaylarına yönelik çalışmalar yapan vakıf yöneticileri, geçen 17 Şubat'ta, Gezi Olayları da dahil çocukları polislerce öldürülmüş ailelerle, CHP grubunu ziyaret etti.
 • Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı - turk_ceza_kanunu
  Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı05.03.2015
  KeyifEserleri 30’un üzerinde dile çevrilen dünyaca ünlü Yazar Elif Şafak’ın Türkiye’de çok tartışılan “Baba ve Piç” adlı romanı İtalya’da tiyatroya uyarlandı.Serra Yılmaz’ın da başrollerinde yer aldığı, kapalı gişe oynanan gösterinin Floransa’daki prömiyeri büyük ilgi gördü.
 • İnce Memed ölür mü - turk_ceza_kanunu
  İnce Memed ölür mü01.03.2015
  Gündem“O iyi insanlar, o güzel atlara bindiler çekip gittiler” diye yazmıştı Demirciler Çarşısı Cinayeti’nin ilk cümlesinde.Bu toprakların vicdanı, kaderine boyun eğmiş köylüsünün de, başkaldırmış eşkıyasının da dili, akan nehirlerinin çağıltısı, rengârenk bitki örtüsünün şairi o kocaman yürekli Yaşar Kemal de çekip giden o iyi insanların arasına karıştı.Ve bizim içimizde büyük bir boşluk bıraktı.
 • Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu - turk_ceza_kanunu
  Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu28.02.2015
  EğitimNiğde Barosu'nun, Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Candeğer Yılmaz, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ersin Doğer ile sorumluluğu olan diğer ilgililer hakkında, görevlerini gerektiği gibi yapmayarak üniversite öğrencisi Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne sebebiyet verdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 • Ramazan Akyürek tutuklandı, avukatı adliye önünde TCK kitabını yırttı - turk_ceza_kanunu
  Ramazan Akyürek tutuklandı, avukatı adliye önünde TCK kitabını yırttı27.02.2015
  GündemHRANT Dink suikastına ilişkin "kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı olan Ramazan Akyürek, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.Akyürek'in avukatı Adnan Şeker, tutuklanmaya tepkisini TCK kitabını yırtarak gösterdi.
 • Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı - turk_ceza_kanunu
  Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı26.02.2015
  PlanetAlmanya Meclisi'nde Sol Parti'nin "PKK yasağının kaldırılması ve örgütün AB terör listesinden çıkarılması" ile ilgili 6 maddelik talep listesi görüşüldü.
 • Yargıtay: Eşini aynı gün içinde iki kez döven koca iki ayrı ceza almalı - turk_ceza_kanunu
  Yargıtay: Eşini aynı gün içinde iki kez döven koca iki ayrı ceza almalı25.02.2015
  GündemEşine tabakla vurarak yaralayan öfkeli koca, polis merkezinde olayla ilgili ifade verdikten sonra geldiği evinde karısını tekmeledi.Yargıya taşınan olayda mahkeme öfkeli kocaya zincirleme suç hükümlerini uygulayarak tek ceza verdi.Cumhuriyet savcısının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 3.Ceza Dairesi, her bir kasten yaralama suçundan ayrı ayrı ceza verilmesi gerektiğine hükmederek yerel mahkeme kararını bozdu.
 • Umut Oran'dan Ethem Sancak hakkında suç duyurusu - turk_ceza_kanunu
  Umut Oran'dan Ethem Sancak hakkında suç duyurusu25.02.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • İş Bankası hisseleri yüzde 3 düştü - turk_ceza_kanunu
  İş Bankası hisseleri yüzde 3 düştü23.02.2015
  Ekonomiİş Bankası hisseleri yüzde 3 kayıpla hareket ederken, analistler düşüşte Twitter'da yer alan ve düzenleyici kurumların banka ile ilgili bir adım atabileceği iddialarının etkili olduğunu söylediler.Banka hissedeki düşüş ve Twitter'daki iddialar hakkında yorum yapmadı.Öte yandan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci İş Bankası'yla ilgili olarak, "Türkiye'de ekonomi hayali kişilerin söyledikleriyle yönetilemez.İş Bankası hayali söylemler ile yıpratılmayacak kadar önemlidir" diye konuştu.
 • İstanbul Emniyeti ilk kez 'FETÖ' dedi - turk_ceza_kanunu
  İstanbul Emniyeti ilk kez 'FETÖ' dedi20.02.2015
  Gündemİstanbul Emniyet Müdürlüğü hazırladığı bir fezlekede "paralel devlet yapılanması" ifadesinin yanı sıra ilk kez "Fethullahçı Terör Örgütü" (FETÖ) ifadesi kullandı.
 • Yargıtay Başkanı Cirit: 'İdam tartışılması gereken bir olay' - turk_ceza_kanunu
  Yargıtay Başkanı Cirit: 'İdam tartışılması gereken bir olay'18.02.2015
  GündemYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Avrupa uyum süreci içinde Türkiye'nin idamı kaldırdığını belirterek, "Ama Özgecan olayından sonra toplumda basit bir anket yapılsa herhalde yüzde 80, bu idamın geri gelmesini tekrar ister diye düşünüyorum.Bu tartışılması gereken bir olay" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Osmanlı kadını adam yerine koymadı ki şimdi konulsun - turk_ceza_kanunu
  Osmanlı kadını adam yerine koymadı ki şimdi konulsun17.02.2015
  YazarlarNEDENSE bu abukluklar hep ilahiyatçılardan çıkıyor.
 • Ege Özgecan için ayakta - turk_ceza_kanunu
  Ege Özgecan için ayakta17.02.2015
  EgeMERSİN'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan için tüm Ege'de eylem düzenlendi.Cinayet protesto edilirken katil zanlıları kınandı.
 • Türk Medeni Kanunu 89 yıl önce kabul edildi - turk_ceza_kanunu
  Türk Medeni Kanunu 89 yıl önce kabul edildi17.02.2015
  GündemTürkiye bugünlerde kadın cinayetlerini konuşuyor.Çocuk istismarı, kadın istismarı toplumun kanayan yaraları… Oysaki Türk toplumu tarihinde çocuk ve kadın hakları ile çok önemli düzenlemeler yapmış, çağdaşı olan toplumlardan çok daha ileride atılımlar gerçekleştirmişti.
 • Güzin Abla

  Tecavüz ve şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz - turk_ceza_kanunu
  Tecavüz ve şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz16.02.2015
  YazarlarGözde Salur’un, Özgecan Aslan cinayetinin ardından başlattığı imza kampanyasında, Adalet Bakanlığı’ndan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ve İçişleri Bakanlığı’ndan çok net talepleri var.Gözde Salur’un mektubunu aşağıda paylaşıyorum.Mektubunu ‘tecavüzden, şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz’ diye bitiren Gözde Salur’a destek olabilirsiniz.
 • Özgecan’ın katilleri ne kadar ceza alacak, kaç yıl hapis yatacak - turk_ceza_kanunu
  Özgecan’ın katilleri ne kadar ceza alacak, kaç yıl hapis yatacak16.02.2015
  GündemTürkiye Özgecan Aslan’a ağlarken katilin ve ona yardım edenlerin en ağır şekilde cezalandırılması isteniyor.Peki bu vahşi cinayeti işleyen zanlılar ne kadar ceza alacak?
 • Balyoz bumerangı - turk_ceza_kanunu
  Balyoz bumerangı14.02.2015
  GündemYasadışı dinleme iddiasıyla gözaltına alınan 21 polisle ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan, tutuklama talebini içeren sevk yazısında, Fethullah Gülen Cemaati’ni ‘terör örgütü’, Fethullah Gülen’i ‘örgüt lideri’, polisleri ise ‘örgüt üyesi’ olarak tanımladı.
 • Manisa Büyükşehir'den kaçak yapı uyarısı - turk_ceza_kanunu
  Manisa Büyükşehir'den kaçak yapı uyarısı14.02.2015
  EgeMANİSA Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Türkan Taş Köroğlu, merkez ilçe belediyelerinin kaçak yapılarla ilgili mücadelede pasif kaldığını belirterek, kaçak yapılara göz yumulmaması konusunda uyardı.
 • İzmir Adliyesi'nde yüksek tansiyon - turk_ceza_kanunu
  İzmir Adliyesi'nde yüksek tansiyon13.02.2015
  Egeİzmir’de, Valiliğin genelgeyle yasakladığı 13 Şubat eğitim boykotundan bir gün önce polis tarafından gözaltına alınan, eylemi düzenleyen Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyon Kurulu’ndan Onur Kılıç, savcı tarafından ifadesi alınmadan tuktuklanma istemiyle doğrudan 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.Kılıç mahkeme tarafından tutuklandı.
 • Eğitim boykotu gözaltısında sıcak gelişme - turk_ceza_kanunu
  Eğitim boykotu gözaltısında sıcak gelişme13.02.2015
  GündemİZMİR’de, Valiliğin genelgeyle yasakladığı 13 Şubat eğitim boykotundan bir gün önce polis tarafından gözaltına alınan, eylemi düzenleyen Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyon Kurulu’ndan Onur Kılıç, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.Polis otosuna binerken, "Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğim gerekçesiyle gözaltına alındım.Hakaret etmedim, yalnızca gerçekleri söyledim" diyen Kılıç, tutuklandı.
 • Okul boykotunda gözaltı ve tutuklama - turk_ceza_kanunu
  Okul boykotunda gözaltı ve tutuklama13.02.2015
  EğitimTürkiye çapında Eğitim-Sen, Alevi örgütleri ve Birleşik Haziran Hareketi öncülüğündeki okul boykotu devam ederken İzmir’de bir kişi tutuklandı, gösterilere polis gazla müdahale etti.
 • NSU' da
  NSU' da "Hükümet devreye girmeli"13.02.2015
  AvrupaAlmanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütü davasını Türkiye adına izleyen hukukçulardan Prof.Dr.Faruk Turhan, örgüt üyeleriyle bağlantılı olduklarından şüphelenilen istihbarat muhbirleri ve aşırı sağcılar hakkında kovuşturma yapılmamasını eleştirerek, "Federal başsavcılık gerçeği etkin bir şekilde araştırma yükümlülüğünde maalesef pasif kaldı" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Neydi şu AKBİL davası? - turk_ceza_kanunu
  Neydi şu AKBİL davası?12.02.2015
  Yazarlar12 yıl önceyi hatırlamak.
 • Korkusu olan cübbesini çıkarsın - turk_ceza_kanunu
  Korkusu olan cübbesini çıkarsın12.02.2015
  GündemYARGITAY Birinci Başkanı seçilen İsmail Rüştü Cirit, dün Yargıtay’da düzenlenen törenle mazbatasını aldı.Törende önce eski Başkan Ali Alkan’ın dönemine ilişkin 6 dakikalık bir film gösterildi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»