MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
İsmet BERKAN97Yalçın BAYER88Ercan KUMCU76Ayşe ARMAN74Ayşe ARAL70Nuran ÇAKMAKÇI55Doğan HIZLAN44Mehmet Y. YILMAZ39Ertuğrul ÖZKÖK35Ege CANSEN34Gila BENMAYOR30Taha AKYOL29Özgür BOLAT28Özdemir İNCE27Yalçın DOĞAN26Cüneyt ÜLSEVER24Yasemin BORAN24Güzin Abla22Ayçe DİKMEN21Yonca TOKBAŞ16Yurtsan ATAKAN15Nora ROMİ15Ahmet HAKAN15Selçuk ŞİRİN14Vahap MUNYAR13Şükrü KIZILOT13Deniz SİPAHİ13Yonca TOKBAŞ - Kelebek13Adnan KAYA13Kanat ATKAYA12Cengiz SEMERCİOĞLU12Ömür GEDİK12Ayşe ÖZEK KARASU12Yılmaz ÖZDİL12Melike Karakartal12Melis ALPHAN11Refika Birgül11Gülse BİRSEL11Serdar TURGUT10Osman MÜFTÜOĞLU10Onur BAŞTÜRK10Sedat ERGİN10Oktay EKŞİ9İzzet ÇAPA9Murat BARDAKÇI8Pakize SUDA8Uğur CEBECİ8Vedat OKYAR8Yener SÜSOY8Nihat DEMİRKOL8Fatih ALTAYLI7Hadi ULUENGİN7Soner YALÇIN7Pınar REYHAN7Deniz Gürel7Enis BERBEROĞLU6Doğan ULUÇ6Mehmet Ali BİRAND6Nurten ERK TOSUNER6Erman TOROĞLU6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Yaşar AKSOY6Ayşegül DOMANİÇ YELÇE6Uğur VARDAN6Selim Türsen6Ateş BAKAN6Uğur GÜRSES6Necdet DOĞAN6Emin ÇÖLAŞAN5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Bünyamin SÜRMELİ5Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU5Nil KARAİBRAHİMGİL5Nilüfer KAS5Niobe Aslı Temel5Fatih ÇEKİRGE5Salih NEFTÇİ5Zeynep ATİKKAN5Cengiz ÇANDAR5Tolga TANIŞ5Dr.Başak DEMİRİZ5Ayşe BAYKAL5Tufan TÜRENÇ4Oğuz ARAL4Yaşar SÖKMENSÜER4Veli ŞAKIR4Yaşar Nuri Öztürk4Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ4Selahattin DUMAN4Ömür Kurt4Erdal SAĞLAM3Erkan ÇELEBİ3İlter TÜRKMEN3Muharrem SARIKAYA3Mümtaz SOYSAL3Tuğrul ŞAVKAY3Tolga AKYILDIZ3Ebru ÇAPA3Mehmet Nuri YILMAZ3Banu TUNA3

Matematik

Matematik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Matematik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.054 Matematik haberi bulunmuştur.

Matematik, (Yunanca matema, "bilgi, çalışma, öğrenme") nicelik, yapı, uzay ve değişim gibi konularla ilgilenir. Matematikçiler ve filozoflar arasında matematiğin kesin kapsamı ve tanımı konusunda görüş ayrılığı vardır.

Devamı...

Matematik Haberleri

Açık uçlu sorularda başarının anahtarı

Açık uçlu sorularda başarının anahtarı

2017 Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) üniversite adaylarının karşısına açık uçlu sorular ilk defa çıkacak. Tıpkı habersiz gelen, yeni tanışacakları bir misafir gibi aniden.

20.2.2017Eğitim
Türkiye kendi uydusunu üretip uzaya fırlatacak

Türkiye kendi uydusunu üretip uzaya fırlatacak!

İzmir Ekonomi Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü, uzay araçları tasarlayıp üretecek mühendisler yetiştirmeyi hedefliyor. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Güneri Şahin, 10 yıl içerisinde Türkiye’nin yerli imkanlarıyla üreteceği uyduyu uzaya fırlatmayı amaçladıklarını belirtti. Prof.Dr. Şahin, Güzelbahçe’de yapılacak yeni kampüste 19 bin metrekarelik laboratuvar oluşturacaklarını açıkladı.

20.2.2017Teknoloji
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı takvimi açıklandı İşte başvuru detayları

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı takvimi açıklandı! İşte başvuru detayları

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için binlerce öğretmen adayı MEB tarafından gelecek açıklamayı bekliyordu. Öğretmen atamaları için MEB tarafından detaylı açıklama yapıldı. Açıklanan atama takviminin sonunda tam olarak 20 bin 127 öğretmen adayının atamasının yapılması planlanıyor. İşte, MEB 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı kontenjan listesi.

19.2.2017Eğitim
Türkiye sınıfta kaldı

Türkiye sınıfta kaldı

35 ülkede 250 bin kişiyle yapılan anketle yetişkinlerin okuma, matematik ve problem çözme becerileri incelendi. Buna göre, Türkiye sondan üçüncü ülke oldu. Japonya ise en iyi performansı gösterdi.

19.2.2017Eğitim
Her öğrenci telefonunda olması gereken 10 uygulama

Her öğrenci telefonunda olması gereken 10 uygulama

Akıllı telefonlar, başlı başına bir eğitim aracı. Binlerce mobil uygulama eğitim sisteminde büyük farklar yaratıyor. Artık dünyanın diğer ucundaki bir okulun dersine katılmak sıradan hale geldi. Yüz binlerce kitaba tek tıkla ulaşabiliyoruz. ABD’li teknoloji sitesi Lifehack, bir öğrencinin akıllı telefonunda mutlaka olması gereken uygulamaları sıraladı.

19.2.2017Eğitim
Öğrencilikte iyi kariyer için birincilere kulak verin

Öğrencilikte iyi kariyer için birincilere kulak verin

Öğrencilik, içinden geçerken anlaşılmasa da hayatın en güzel evrelerinden biri. Ancak onu iyi değerlendirmekte yarar var. Biz de iyi bir ‘öğrencilik kariyeri’ için neler yapılması gerektiğini 2015-2016 eğitim öğretim yılında fakültelerinden birincilikle mezun onlara sorduk. Fakülte birincilerinin dediğine göre, yüzlerce kişiyi aşıp, birincilik elde etmek o kadar da zor değil. Onların stratejisi; hedefi iyi belirlemek ve planlı çalışmak.

18.2.2017Eğitim
Bir mahzun köpek, bir grup pırıl pırıl genç ve onlarca güzel insanın umut veren hikâyesi...

Bir mahzun köpek, bir grup pırıl pırıl genç ve onlarca güzel insanın umut veren hikâyesi...

Ülke olarak 61 metrelik kuyunun altındaki bir yavru köpeğin savunmasız, masum, çaresiz bakışlarına kilitlendik. Onu ekranlardan takip edenlerin; ya da görev bilip Beykoz’daki kör kuyunun başına yardıma koşan kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, esnafıyla öğrencisiyle yerel halkın, canla başla gözünü kırpmadan çalışan itfaiyecilerin, kurtarma ekiplerinin tek bir temennisi vardı: Sonradan ‘Kuyu’ adı verilen yavru köpeğin kör karanlıktan çıkarak yeniden gün ışığına kavuşması...

18.2.2017Hayat
Üniversite uydu üretecek

Üniversite uydu üretecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü, uzay araçları tasarlayıp üretecek mühendisler yetiştirmeyi hedefliyor. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Güneri Şahin, 10 yıl içerisinde Türkiye’nin yerli imkanlarıyla üreteceği uyduyu uzaya fırlatmayı amaçladıklarını belirtti. Prof. Dr. Şahin, Güzelbahçe’de yapılacak yeni kampüste 19 bin metrekarelik laboratuvar oluşturacaklarını açıkladı.

18.2.2017Eğitim
Üniversite uydu üretecek

Üniversite uydu üretecek

Üniversite uydu üretecek

18.2.2017İzmir
Öğretmen atama takvimi açıklandı

Öğretmen atama takvimi açıklandı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili takvimi ve kontenjan dağılımını açıkladı.

17.2.2017Ekonomi
Şehit Ömer Halisdemirin silüetini yaptılar

Şehit Ömer Halisdemir'in silüetini yaptılar

Şehit Ömer Halisdemir'in silüetini yaptılar

17.2.2017Tokat
MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

17.2.2017Ankara
20 bin öğretmen alımı branş dağılımı açıklandı İşte, başvuru ve kontenjan detayları

20 bin öğretmen alımı branş dağılımı açıklandı! İşte, başvuru ve kontenjan detayları

20 bin öğretmen alımı atama kontenjanları için detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz hafta yapılan 20 bin öğretmen alımı duyurusu, bugün resmiyete kavuştu. MEB Twitter hesabından yapılan paylaşımla birlikte yapılacak atamanın toplam 20 bin 127 olduğu ve branş dağılımının netleştiği öğrenildi. İşte, MEB 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı kontenjan listesi hakkında detaylı bilgiler

17.2.2017Eğitim
Özel yetenekli öğrenciler bir araya geldi

Özel yetenekli öğrenciler bir araya geldi

Türkiye’nin farklı illerinden gelen çocuklar, Türkiye Üstün Zekalı Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı’nın Eğitim Liderleri kış kampında buluştu.

17.2.2017Eğitim
EBA kurs kayıtları nasıl yapılacak İşte, öğrenci girişi detayları

EBA kurs kayıtları nasıl yapılacak? İşte, öğrenci girişi detayları

EBA kurs başvurusu için geri sayım başladı. Eğitimlerine ek olarak eksik olduğu derslerden kurs almak isteyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde açılan EBA kurs başvurusunu gerçekleştirmek istiyor. 13 Şubat tarihinde başlayan EBA kurs başvurusu, 19 Şubat tarihinde sona erecek. Peki, son saatlere girilen EBA öğrenci kurs başvurusu nasıl yapılacak? İşte, merak edilen detaylar

17.2.2017Gündem
Üniversitelilerden sınıf yardımı

Üniversitelilerden sınıf yardımı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Halit Selçuk İlkokulu’na, özel bir üniversitenin Sosyal Aktiviteler Kulübü üyesi 20 öğrenci tarafından Sosyal Aktiviteler Sınıfı oluşturuldu.

17.2.2017Eğitim
Açıköğretime giriş LYSyle

Açıköğretime giriş LYS'yle

ÖSYM kılavuzuna göre açıköğretimdeki lisans bölümleri artık YGS’yle değil, LYS ile öğrenci alacak. Böylece bu programlara girmek zorlaştı. Ayrıca geometrinin matematik testi içine alınmasıyla değeri arttı. TM’den sınava girenler geometriye de ağırlık verecek.

16.2.2017Eğitim
Üniversitelilerden Burhaniyeli öğrencilere sınıf yardımı

Üniversitelilerden Burhaniyeli öğrencilere sınıf yardımı

BALIKESİR'in Burhaniye ilçesindeki Halit Selçuk İlkokulu'na, İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Aktiviteler Kulübü üyesi 20 öğrenci tarafından Sosyal Aktiviteler Sınıfı oluşturuldu.

16.2.2017Balıkesir
İlkokul Öğrencileri ilk gazetelerini çıkardılar

İlkokul Öğrencileri ilk gazetelerini çıkardılar

İlkokul Öğrencileri ilk gazetelerini çıkardılar

16.2.2017İstanbul
20 bin öğretmen ataması için hangi branşlar daha avantajlı olacak

20 bin öğretmen ataması için hangi branşlar daha avantajlı olacak?

MEB, 20 bin öğretmen ataması duyurusunun ardından adaylar açıklanacak detaylara kilitlendi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 20 bin öğretmen ataması duyurusu için bu haftayı işaret etmesinin ardından birçok öğretmen adayı detayları sorgulamaya başladı. Farklı branşlardan yapılması beklenen toplam 20 bin öğretmen atamasının hangi branşlarda ağırlık kazanacağını öğrenmek isteyen adaylar, öğretmen ataması duyurusunun durumunu sorgulamaya başladı. Peki, MEB öğretmen ataması branş dağılımı nasıl olacak? İşte, önceki yıllardan bazı bilgiler

16.2.2017Eğitim
MEBden Ulusal Bilim Kampı

MEB'den Ulusal Bilim Kampı

MEB tarafından, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı 58 proje okulunun öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin katılımıyla Ulusal Bilim Kampı yapıldı.

16.2.2017Eğitim
Kim korkar YGSden

Kim korkar YGS'den!

İyi bir üniversiteye girmek için binlerce öğrencinin ter dökeceği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 12 Mart’ta yapılacak. Adaylar heyecan, korku ve stres üçgeninde hazırlığa hız verdi. Biz de uzmanlara hangi derse nasıl çalışılması gerektiğini sorduk. Testlerde dikkat edilecek noktaları da anlattılar.

16.2.2017Eğitim
Geleceğin liderlerine üstün başarı bursu

Geleceğin liderlerine üstün başarı bursu!

Türk Eğitim Vakfı (TEV) 2016-2017 eğitim yılında Üstün Başarı Bursu’nu almaya hak kazanan bursiyerlerini kamuoyuna tanıttı. Buna göre 53 genç bu seçkin bursu kazanarak geleceğin liderleri arasına katıldı. TEV Üstün Başarı Bursu ile eğitim hayatına devam edecek genç sayısı 176’ya ulaştı.

15.2.2017Kampüs
Güzellik sanal ortama taşınıyor

Güzellik sanal ortama taşınıyor

Güzellik sanal ortama taşınıyor

15.2.2017İzmir
Burası Karabük değil Galatasaray

Burası Karabük değil Galatasaray!

Galatasaray’ı çalıştırmakla bir Anadolu takımını çalıştırmak aynı değil. Tudor için peşinen başarılı veya başarısız demek doğru değil. Sarı kırmızılılar mümkün olan en doğru tercihi yaptı. Ancak, beklentiler bu seneden çok, gelecek seneye dair olmalıdır.

14.2.2017Futbol
Öğretmen ataması ne zaman yapılacak 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı

Öğretmen alımı ve branş dağılımı konusunda araştırma yapan öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yapmış olduğu 20 bin öğretmen alımı duyurusunun ardından ilgili atama için branş dağılımının nasıl olacağını merak etti. Öğretmen alımı kontenjanları ve branş dağılımında hangi bölümlerin avantajlı olduğunu öğrenmek isteyen adaylar, 2017 yılı içerisinde yapılacak olan 20 bin öğretmen atamasının detaylarını araştırdı

14.2.2017Eğitim
TTK Başkanı Alpaslan Durmuş: Gelecek hafta el yazısıyla ilgili net cevabı vereceğiz

TTK Başkanı Alpaslan Durmuş: Gelecek hafta el yazısıyla ilgili net cevabı vereceğiz

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, el yazısıyla ilgili kararın gelecek hafta verileceğini ve müfredat çalışmalarının da 1 Mart’a kadar tamamlanacağını açıkladı.

14.2.2017Eğitim
YGS’ye ücretsiz ulaşım YGS ne zaman yapılacak

YGS’ye ücretsiz ulaşım! YGS ne zaman yapılacak?

YGS gitgide yaklaşırken öğrencilerin çalışma temposu artmaya devam ediyor. Yüz binlerce öğrencinin iyi bir üniversite kazanabilmek adına katılacağı sınav, yüksek tempolu geçecek. Sınav stresi ile mücadele edecek olan öğrencilere İstanbul’dan güzel bir haber geldi. Sınav günü YGS öğrenci ve görevlileri, toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak. Peki, YGS ne zaman yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

14.2.2017Eğitim
Matematiğe dokundular

Matematiğe dokundular

Matematiğe dokundular

14.2.2017İzmir
Maltepe Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Maltepe Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Maltepe Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

14.2.2017İstanbul
Kapatılan FETÖ derneğinin 8 üyesine dava açıldı

Kapatılan FETÖ derneğinin 8 üyesine dava açıldı

Kapatılan FETÖ derneğinin 8 üyesine dava açıldı

13.2.2017Adana
Samsunda bilim kampı başladı

Samsun'da bilim kampı başladı

Samsun'da, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Ulusal Bilim Kampı başladı.

13.2.2017Eğitim
Öğretmen eğitimi nasıl olmalı

Öğretmen eğitimi nasıl olmalı?

Ülkemizde öğretmen eğitimi veren iki program var. Biri dört yıllık eğitim fakültesi diğeri pedagojik formasyon programı. Halen 96 eğitim fakültesinde 200 bin öğrenci okuyor. Pedagojik formasyon programına ise öğretmenlik yapılacak bir alanda eğitim görmüş üniversite mezunları giriyor. Geçen yıl 100 bin üniversite mezunu pedagojik formasyonla öğretmenlik sertifikası aldı.

13.2.2017Eğitim
Günah keçisi olarak eğitim fakülteleri

Günah keçisi olarak eğitim fakülteleri

Türkiye öğretmen yetiştirme açısından olumlu ve olumsuz örnekleriyle engin bir deneyime sahip olmakla birlikte, maalesef bu deneyimlerden yeterince yararlanamıyor. Bu durumun başlıca nedenleri ise yöneticilerin her seferinde miladı kendilerinden başlatmaları, geçmişi bilmemeleri, geçmişten ders almamaları, araştırmaya değer vermemeleri, yanlışa göz yummaları ya da desteklemeleri olarak ifade edilebilir.

13.2.2017Eğitim
Öğretmen eğitiminde acil reform gerekiyor

Öğretmen eğitiminde acil reform gerekiyor

Öğretmen yetiştirme, üzerinde çok konuşulan ama iyileştirilmesi için çok az şey yapılan bir alan olarak ülkemizin gündeminden son 20 yıldır hiç düşmeyen bir konu. Bu mesleğin diğerleri arasında çok özel bir yeri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Belki de sürekli konuşuluyor olması bu özelliğinden kaynaklanıyordur.

13.2.2017Eğitim
PISA’da Finlandiya’yı geride bırakan Estonya’nın sırrı: Önce nasıl insan yetiştireceğinize karar verin

PISA’da Finlandiya’yı geride bırakan Estonya’nın sırrı: Önce nasıl insan yetiştireceğinize karar verin

Estonya, PISA 2015’te büyük bir sıçrama yaparak, güçlü rakibi Finlandiya’yı fende ve matematikte geride bıraktı. Eğitimcilere göre, bunda kazanım odaklı müfredatın etkisi büyük. MEB’in yeni müfredat hazırladığı şu günlerde belki fikir verici olabilir.

13.2.2017Eğitim
Müfredat taslağına 184.042 öneri geldi: 1. Atatürkçülük

Müfredat taslağına 184.042 öneri geldi: 1. Atatürkçülük

Yeni müfredat taslağına ilişkin görüş bildirme süreci sona ererken en fazla öneri ve şikâyet Atatürk kazanımlarının azaltıldığı ve evrim teorisinin çıkarıldığı dersler için iletildi.

12.2.2017Gündem
Eğitim yöneticileri buluşacak

Eğitim yöneticileri buluşacak

Okul öncesinden yükseköğretime kadar eğitim sektörünün tüm sorun, beklenti ve çözüm önerileri, eğitim yönetici ve uzmanları tarafından 8. Uluslararası Eğitim Yöneticileri Forumu’nda ele alınacak.

11.2.2017Eğitim
Suriyeli kadın mültecilerin sorunları ayrılık ile anlatıldı

Suriyeli kadın mültecilerin sorunları "ayrılık" ile anlatıldı

Suriyeli kadın mültecilerin sorunları "ayrılık" ile anlatıldı

11.2.2017İstanbul
Yapay zekayla ilaçlama, toprak analizi ve sulama yapılabilecek

Yapay zekayla ilaçlama, toprak analizi ve sulama yapılabilecek

Yapay zekayla ilaçlama, toprak analizi ve sulama yapılabilecek

11.2.2017Mersin
Kocaelide 10 FETÖ sanığından 5i tahliye oldu

Kocaeli'de 10 FETÖ sanığından 5'i tahliye oldu

Kocaeli'de 10 FETÖ sanığından 5'i tahliye oldu

10.2.2017Kocaeli
Lüleburgaz Lisesi, Litvanya yolunda

Lüleburgaz Lisesi, Litvanya yolunda

Lüleburgaz Lisesi, Litvanya yolunda

10.2.2017Kırklareli
KPSS 2017 ne zaman yapılacak Tercih tarihleri belli oldu

KPSS 2017 ne zaman yapılacak? Tercih tarihleri belli oldu!

KPSS 2017 için hazırlıklarını sürdüren yüz binlerce aday, sınavın ne zaman yapılacağını meraka araştırıyor. Devlet memurluğuna atanarak kamu dairelerinde çalışma şansı kazanacak olan adaylar, KPSS 2017'de alacakları puan ile tercih şansı elde etmek için uğraşacak. Peki, KPSS 2017 ne zaman yapılacak? İşte, bu yıl gerçekleştirilecek sınav ve yerleştirme dönemi ile ilgili detaylı bilgiler

10.2.2017Eğitim
YGSde yeni çipli kimlik kartı zorunlu mu açıklaması YGS 2017 ne zaman

'YGS'de yeni çipli kimlik kartı zorunlu mu?' açıklaması! YGS 2017 ne zaman?

YGS sınavı ne zaman soruları gündemdeki yerini korurken, sınava yeni çipli kimlik kartı ile girme zorunluluğuna dair spekülasyonlar çürütülmeye devam ediyor. ÖSYM'nin yapmış olduğu yeni çipli kimlik kartı açıklamasını çarpıtarak sosyal medya üzerinden yayanlar nedeniyle oluşan kargaşa, bu kez İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamayla çürütüldü. YGS'de yeni çipli kimlik kartı zorunlu mu sorusuna yanıt veren bakanlık, konuyla ilgili detaylı açıklama yaptı. Peki, YGS 2017 ne zaman yapılacak işte detaylı bilgiler

10.2.2017Eğitim
Onlar müziğimizin geleceği...

Onlar müziğimizin geleceği...

Aralarında Türkiye’deki ilk ve tek trombon albümünü (‘Su’) çıkaran da var, İngiltere’de Galler Kraliyet Ailesi tarafından düzenlenen Llangollen Müzik Festivali’nde 16 yaş altı solo enstrüman yarışmasında birincilik ödülünü alan da... ‘Forte 24 Genç Yetenek’, birbirinden yetenekli gençleri dünya sahnelerine taşımayı hedefleyen bir proje. Bu müzisyenleri pazartesi günü Zorlu PSM’de verecekleri konserde dinleyebilirsiniz.

10.2.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Sevgili Yetiş Ayşe dostları hepinize kucak dolusu teşekkürler… Bu hafta yine harikalar yarattınız…

19.2.2017Haber Yazıları
Kusura bakmayın sayınım, müdürüm, yardımcım

Kusura bakmayın sayınım, müdürüm, yardımcım!

SÖMESTR tatili öncesinde çocukların karne heyecanıyla ilgili haber yapmak üzere Ümraniye’de bir okula giden CNN Türk muhabiri Zeynep Karamustafa gül yüzlü bir kızımıza “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusunu yönelttiğinde “Cumhurbaşkanı olmak istiyorum, idamı geri getireceğim” cevabını almıştı.

15.2.2017Haber Yazıları
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta yayınlanan Yetiş Ayşe çok büyük ilgi gördü, bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

12.2.2017Haber Yazıları
Sultan ve alim

Sultan ve alim

Osmanlı’da eğitmenler ve akademisyenler, saltanatın ve merkezî devletin güçlenmesiyle büyük ölçüde ‘alim- bürokrat’ haline dönüşmüşlerdi.

11.2.2017Haber Yazıları
Gerilim Türkiye’ye zaman kaybettirir

Gerilim Türkiye’ye zaman kaybettirir

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, Türkiye’nin “Cumhurbaşkanlığı Sistemi”ne geçişini öngören anayasa referandumuna yaklaşımını şu mesajla ortaya koydu:

11.2.2017Haber Yazıları