MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER87İsmet BERKAN87Ayşe ARMAN65Nuran ÇAKMAKÇI52Ayşe ARAL47Ercan KUMCU44Mehmet Y. YILMAZ37Doğan HIZLAN34Ege CANSEN34Ertuğrul ÖZKÖK33Gila BENMAYOR29Taha AKYOL27Özgür BOLAT27Özdemir İNCE25Cüneyt ÜLSEVER24Yalçın DOĞAN24Güzin Abla22Ayçe DİKMEN18Yasemin BORAN18Yonca TOKBAŞ15Nora ROMİ14Ahmet HAKAN13Şükrü KIZILOT13Deniz SİPAHİ12Vahap MUNYAR12Yılmaz ÖZDİL12Ayşe ÖZEK KARASU11Cengiz SEMERCİOĞLU11Melike Karakartal11Refika Birgül11Yonca TOKBAŞ - Kelebek11Adnan KAYA10Osman MÜFTÜOĞLU10Sedat ERGİN10Serdar TURGUT10Onur BAŞTÜRK9Ömür GEDİK9Kanat ATKAYA8Melis ALPHAN8Murat BARDAKÇI8Pakize SUDA8Uğur CEBECİ8Vedat OKYAR8Yener SÜSOY8İzzet ÇAPA8Deniz Gürel7Fatih ALTAYLI7Gülse BİRSEL7Hadi ULUENGİN7Nihat DEMİRKOL7Oktay EKŞİ7Pınar REYHAN7Soner YALÇIN7Ateş BAKAN6Doğan ULUÇ6Enis BERBEROĞLU6Erman TOROĞLU6Mehmet Ali BİRAND6Nurten ERK TOSUNER6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Yaşar AKSOY6Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Bünyamin SÜRMELİ5Cengiz ÇANDAR5Dr.Başak DEMİRİZ5Emin ÇÖLAŞAN5Fatih ÇEKİRGE5Nil KARAİBRAHİMGİL5Nilüfer KAS5Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU5Salih NEFTÇİ5Selim Türsen5Uğur GÜRSES5Yurtsan ATAKAN5Zeynep ATİKKAN5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ4Niobe4Oğuz ARAL4Selçuk ŞİRİN4Tolga TANIŞ4Veli ŞAKIR4Yaşar Nuri Öztürk4Yaşar SÖKMENSÜER4Akif BEKİ3Banu TUNA3Ebru ÇAPA3Erdal SAĞLAM3Erkan ÇELEBİ3Kubilay KESKİN3Mehmet Nuri YILMAZ3Muharrem SARIKAYA3Mümtaz SOYSAL3Nuri İmre3Sefer LEVENT3Selahattin DUMAN3Sevil ATASOY3Tolga AKYILDIZ3Tuğrul ŞAVKAY3Uğur VARDAN3

Matematik

Matematik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Matematik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.197 Matematik haberi bulunmuştur.

Matematik Haberleri

Rusya’dan Türk öğrenciye ücretsiz eğitim

Rusya’dan Türk öğrenciye ücretsiz eğitim

Antalya’daki Uluslararası Özel Rus Okulu ve Rusya Ekonomi Yüksek Okulu’nun kasım ayında düzenleyeceği iki bilim olimpiyatlarında dereceye giren Türk öğrenciler, Rusya’daki üniversitelerde ve Akkuyu’daki nükleer santralde çalıştırılmak üzere ücretsiz eğitimle ödüllendirilecek.

22.10.2016Eğitim
Rusyadan Türk öğrenciye ücretsiz üniversite ve nükleer eğitim ödülü

Rusya'dan Türk öğrenciye ücretsiz üniversite ve nükleer eğitim ödülü

Rusya'dan Türk öğrenciye ücretsiz üniversite ve nükleer eğitim ödülü

22.10.2016Antalya
Bakan Zeybekci: Personel alımı 60 binin çok çok altında olacak

Bakan Zeybekci: Personel alımı 60 binin çok çok altında olacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Hürriyet Ankara Büro’yu ziyaret ederek dikkat çeken açıklamalar yaptı. En geç pazartesi gününden itibaren dünyanın en iddialı yatırım teşviklerini devreye sokacaklarını belirten Zeybekci, “Bu süper teşvikler için hemen ‘Kendi yandaşlarını davet edecekler’ diyecekler. Hayır, etmeyeceğiz. Her aşamada çok şeffaf olacağız” dedi.

21.10.2016Ekonomi
Dahiler bu eğitimden çıkacak

Dahiler bu eğitimden çıkacak

Dahiler bu eğitimden çıkacak

20.10.2016Kırklareli
Bahçeşehir Okulları yeni döneme hızlı başladı

Bahçeşehir Okulları yeni döneme hızlı başladı

BAHÇEŞEHİR Okulları tarafından Bornova ve Güzelbahçe'nin ardından İzmir'e kazandırılan Karşıyaka Kampüsü, yeni eğitim öğretim yılına hızlı başladı. Farklı eğitim modelleriyle ön plana çıkan okul, hem öğrencilerin hem de velilerin büyük beğenisini topladı.

20.10.2016İzmir
İlkokul öğrencileri kodlama öğreniyor

İlkokul öğrencileri kodlama öğreniyor

İlkokul öğrencileri kodlama öğreniyor

20.10.2016Gaziantep
Uzmanlar: Konuları tamamlayan TEOG’da başarıyı yakalar

Uzmanlar: Konuları tamamlayan TEOG’da başarıyı yakalar

Ortaokul 8’inci sınıfların iyi bir liseye girmek için yarışacağı TEOG ortak sınavları 23-24 Kasım’da yapılacak. Eğitim uzmanları ise adayları uyararak, “8’inci sınıf öğrencilerinin sınav için form tutmaya başlamaları gerekiyor. Hazırlık sürecini sağlıklı geçiren ve akademik olarak tüm derslerden gerekli konuları tamamlamış olan bir öğrenci mutlaka başarır” diyor.

19.10.2016Eğitim
Okulda İstiklal Marşı krizi: Müdür yardımcısına soruşturma

Okulda İstiklal Marşı krizi: Müdür yardımcısına soruşturma

Bodrum’daki Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı 34 yaşındaki P.K. hakkında, bayrak töreninde İstiklal Marşı okunması için ses sistemini kurmadığı ve marşın okunması sırasında kahkaha atarak saygısızlıkta bulunduğu iddialarıyla soruşturma başlatıldı. 

19.10.2016Gündem
Müdür yardımcısına İstiklal Marşına saygısızlık soruşturması

Müdür yardımcısına 'İstiklal Marşına saygısızlık' soruşturması

Müdür yardımcısına 'İstiklal Marşına saygısızlık' soruşturması

19.10.2016Muğla
Facebooktan Türk öğrenciye ödül

Facebook'tan Türk öğrenciye ödül

Facebook'un 2016 İnternet Savunma Ödülü'nü, Ege Üniversitesi (EÜ) Matematik Bölümü Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı doktora öğrencisi Erdem Alkım ve çalışma arkadaşları kazandı.

19.10.2016Eğitim
YGS 12 Martta

YGS 12 Mart'ta

ÖSYM 2017 sınav takvimini açıkladı. Buna göre YGS 12 Mart'ta yapılacak.

18.10.2016Eğitim
Tarihi ‘proje okullar’ın eski yönetici ve öğretmenlerinden MEB’e çağrı: Yıldız’ları söndürmeyin

Tarihi ‘proje okullar’ın eski yönetici ve öğretmenlerinden MEB’e çağrı: 'Yıldız’ları söndürmeyin

‘Proje okul’ uygulamasına karşı tepkiler devam ederken, tarihi liselerde uzun yıllar çalışan eğitimciler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, bu en başarılı ‘yıldız’ okullara dokunulmamasını istiyor.

16.10.2016Eğitim
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: “İhraç edilen öğretmenlerin durumları bir komisyonda değerlendiriliyor”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: “İhraç edilen öğretmenlerin durumları bir komisyonda değerlendiriliyor”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanal 7’de Başkent Kulisi programında eğitim gündemi ile ilgili soruları yanıtladı. Öğretmen atamalarının siyasi görüş, inanç ve mezhep gibi ayrımlara göre yapılmadığını belirten Bakan Yılmaz, ihraç edilen öğretmenlerin durumlarının bir komisyon tarafından değerlendirildiğini dile getirdi.

16.10.2016Eğitim
Türkiyede Astronomi III - Genç astronomlar konuşuyor

Türkiye'de Astronomi III - Genç astronomlar konuşuyor

Türkiye’de astronomi biliminin halini tartıştığımız yazı dizisinin ilk 2 bölümünde ülkemizdeki astronomi bölüm başkanlarının, Tübitak Ulusal Gözlemevi müdürü ve Türk Astronomi Derneği başkanının görüşlerine yer verdik. Ülkemizde astronomi biliminin yaşadığı sorunları ve kazanımları ortaya koymaya çalıştık. Yazı serisinin 3. ve son bölümünde ise astronomi öğrencisi veya henüz mezun olmuş genç astronomların hazırlanan 10 soruluk ankete verdikleri yanıtları değerlendireceğiz.

16.10.2016Astronomturk
İTKnin matematik başarısı

İTK'nin matematik başarısı

İZMİR Özel Türk Koleji öğrencileri Kanada Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen “Gauss Math Contest" matematik sınavında üstün başarı göstererek 150 tam puan ile 1. oldu ve onur listesine girdi.

13.10.2016İzmir
Matematik öğretmeni Oksana Neveselayanın bu pozları olay oldu

Matematik öğretmeni Oksana Neveselaya'nın bu pozları olay oldu

Beyaz Rusya, Minsk’te yaşayan matematik öğretmeni Oksana Neveselaya, öğrencileri sayesinde bir günde ‘Dünyanın en seksi matematik öğretmeni’ oldu!

13.10.2016Hayat
Ergenlik döneminde başarı düzeyi düşebiliyor

Ergenlik döneminde başarı düzeyi düşebiliyor

Ergenlik döneminde yaşanan bedensel ve ruhsal farklılıklar öğrenciler üzerinde büyük değişimlere yol açıyor. Bu süreçte öğrenciye yüklenen aşırı sorumluluk okul başarısında düşüşe neden oluyor.

11.10.2016Eğitim
Türk öğrenciye Kanada’dan teşekkür mektubu

Türk öğrenciye Kanada’dan teşekkür mektubu

Kanada’nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde düzenlediği Gauss Matematik Yarışması’nda onbinlerce öğrenci arasından ilk 100’e girmeyi başaran Atahan Dökme’ye, Kanada’dan tebrik mektubu geldi.

10.10.2016Eğitim
Türk öğrenciye Kanadadan teşekkür

Türk öğrenciye Kanada'dan teşekkür

KANADA’nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde düzenlediği Gauss Matematik Yarışması’nda onbinlerce öğrenci arasından ilk 100’e girmeyi başaran İzmir SEV Ortaokulu mezunu Atahan Dökme’ye, Kanada’dan tebrik mektubu geldi.

10.10.2016İzmir
10 soruda proje okullarda neler oluyor

10 soruda proje okullarda neler oluyor?

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, bugün 'Proje Okul' kapsamında öğretmenlerinin başka okullara tayinine tepki gösterdi. Öğrenciler derse girmek yerine saatlerce bahçede oturma eylemi yaptı. Benzer bir tepki de velilerden geldi. 100 kadar veli İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde 'Proje Okul' uygulamasını protesto etti. Peki bu okullarda ne oluyor? İşte Türkiye’nin gözbebeği olan okullarda 10 soruda neler yaşandığının yanıtı...

10.10.2016Eğitim
İlkokul ikinci sınıf Matematik kitabında trajikomik hata

İlkokul ikinci sınıf 'Matematik' kitabında trajikomik hata!

MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından bütün okullara dağıtılan ilkokul ikinci sınıf 'Matematik' kitabında sayıların basamak değeri konusunda '48' sayısının okunuşu, 'altmışdört' olarak gösteriliyor.

9.10.2016Gündem
Matematik kitabına göre 48’in okunuşu altmış dört

Matematik kitabına göre 48’in okunuşu 'altmış dört'

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bütün okullara dağıtılan ilkokul ikinci sınıf ’Matematik’ kitabında sayıların basamak değeri konusunda ’48’ sayısının okunuşu, 'altmış dört' olarak gösteriliyor.

9.10.2016Eğitim
Filipinli dadılar anlatıyor: Jetiyle tatile gönderen de var kırılan bardağın hesabını soran da...

Filipinli dadılar anlatıyor: Jetiyle tatile gönderen de var kırılan bardağın hesabını soran da...

Para kazanabilmek için çocuklarını dünyanın öbür ucundaki ülkelerinde bırakıp Türkiye’ye geliyor, başkalarının çocuklarına bakıyorlar. Maddi güçlüklerin içinden çıkıp burada çok lüks hayatların bir parçası oluyorlar. Varlıklı aileler arasında yeni moda, çocukları Filipinli dadılara emanet etmek. Bu trendin peşine düştük, Filipinli dadıların dünyasına girdik.

8.10.2016Hayat
TEOG e-kılavuzu yayımlandı

TEOG e-kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8'inci sınıfların gireceği merkezi ortak sınavlara ilişkin e-kılavuzu, internet sitesinden yayımlandı.

8.10.2016Eğitim

Dünyadaki ilk ve tek hayal platformu: Dreamstalk

CV’sinde akademisyen, yazar, girişimci gibi birçok önemli unvan bulunan, Dreamstalk kurucusu başarılı girişimci Semih Yalman ile gençlik, hayal kurmanın önemi ve en önemlisi hayalleri gerçekleştirmenin yolları üzerine konuştuk. Biz girişimci dedik ama o kendini “Sanatçı” olarak tanıtmayı daha uygun görüyor. Yalman ile hayal kurma sanatına dair gerçekleştirdiğimiz güzel söyleşi Hürriyet Kampüs sayfalarında.

6.10.2016Kampüs
Adnan Öztürk: Galatasaray Avrupadan 1 yıl daha men edilecek

Adnan Öztürk: Galatasaray Avrupa'dan 1 yıl daha men edilecek

Galatasaray'ın eski yöneticisi ve Başkan Adayı Adnan Öztürk, yaklaşan 22 Ekim Genel Kurul öncesi, Başkan Dursun Özbek'i topa tuttu. DHA'ya konuşan Öztürk, Sarı-Kırmızılı kulübün UEFA'dan bir kez daha men cezası alacağını iddia etti.

6.10.2016Futbol
Derslik sayısı 14 yılda 2 katına çıktı

Derslik sayısı 14 yılda 2 katına çıktı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, son 14 yılda yapılan derslik sayısının 300 bini geçtiğini belirtti.

5.10.2016Eğitim
Şişli’de çocuklar için yeni bir etüt merkezi

Şişli’de çocuklar için yeni bir etüt merkezi

Şişli Belediyesi çocukların eğitimine önemli katkılar sunan etüt merkezlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni açılan etüt merkezinde 300’e yakın öğrenci eğitim alacak.

5.10.2016Eğitim
Türkiye’nin geleceğini onlar yazacak

Türkiye’nin geleceğini onlar yazacak

Ekim ayında başlayacak eğitimlerle çocuklar en güncel teknolojiyi kullanarak eğitim alacaklar. Eğitim kapsamında çocuklar kendi drone’larını uçuracak, robotlarını tasarlayacak, uygulama geliştirecek ve kodlama yaparak ülkemizin dijital devrimine katkıda bulunacaklar.

4.10.2016Teknoloji
15 Temmuz Derneği Manisada o geceyi anlattı

15 Temmuz Derneği Manisa'da o geceyi anlattı

15 Temmuz Derneği Manisa'da o geceyi anlattı

3.10.2016Manisa
Jandarma subayı aranıyor

Jandarma subayı aranıyor

Jandarma Genel Komutanlığı, sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak için personel alacağını açıkladı.

3.10.2016Ekonomi
Yenilikçi bir eğitim sistemi için 9 yöntem

Yenilikçi bir eğitim sistemi için 9 yöntem

İnovasyonun eğitimdeki rolü uzun zamandır gündemde. Dünya Ekonomik Forumu’na bağlı faaliyet gösteren Global Agenda Council on Education’ın yayınladığı raporda, daha yenilikçi eğitim sistemleri için yapılması gerekenler ele alındı. Bu kapsamda bir gelecek vizyonu oluşturmak, değişimin temsilcilerini güçlendirmek, seçenekleri artırmak gibi dikkat çekici önerilerin yer aldığı dokuz yöntem belirlendi.

3.10.2016Eğitim
Can Gürses: Daima sınav stresi yaşamak üzücü

Can Gürses: Daima sınav stresi yaşamak üzücü

Can Gürses Kimdir? 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik ve Matematik bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olan Can Gürses, 2014’ün Temmuz ayında sınava hazırlık süreçlerini dijital ortama taşıyan ve her kullanıcıya göre kişiselleştiren Sınav Uzmanı uygulamasını hayata geçirdi. Hâlihazırda Sınav Uzmanı şirketinin kurucu ortağıdır.

30.9.2016Kampüs
Öğretmene kurşun yağdırdı

Öğretmene kurşun yağdırdı

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde otomobil tamircisi 38 yaşındaki Nejdet A., iddiaya göre bir süre birlikte olduğu lise öğretmeni 43 yaşındaki B.S.’yi kendisinden ayrılmak istediği için pompalı tüfekle ağır yaraladı.

30.9.2016Gündem
Kadın öğretmen, ayrıldığı oto tamircisi tarafından vuruldu

Kadın öğretmen, ayrıldığı oto tamircisi tarafından vuruldu

Kadın öğretmen, ayrıldığı oto tamircisi tarafından vuruldu

30.9.2016Aydın
Öğrenciler huzurevi sakinleriyle zihin geliştirici oyun oynadı

Öğrenciler huzurevi sakinleriyle zihin geliştirici oyun oynadı

Öğrenciler huzurevi sakinleriyle zihin geliştirici oyun oynadı

29.9.2016Manisa
MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladı - İşte MEB mülakat sonucu sorgulama ekranı

MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladı - İşte MEB mülakat sonucu sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı merakla beklenen sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladı. MEB tarafından açıklanan bilgilere göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen 10 Ekim'de atanacak. İşte MEB tarafından açıklanan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları

29.9.2016Gündem
TGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular 30 Eylül’de sona eriyor

TGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular 30 Eylül’de sona eriyor

TGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular 30 Eylül’de sona eriyor

28.9.2016İstanbul
BAKTAT’tan eğitime bir katkı daha

BAKTAT’tan eğitime bir katkı daha

BAKTAT Eğitim Köprüsü Derneği’nin 2014-2015 eğitim öğretim yılında Astrid lindgren İlkokulu’yla başlattığı ALiS projesi, yeni eğitim yılında da devam edecek.

28.9.2016Dünya
AKBEMde yeni dönem heyecanı

AKBEM'de yeni dönem heyecanı

AKBEM'de yeni dönem heyecanı

27.9.2016Antalya
STEM modeli yayılıyor

STEM modeli yayılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın örnek aldığı STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) modelini uygulayan Bahçeşehir Koleji, Başkent’teki ikinci kampüsünü açtı.

27.9.2016Ankara
Kariyer Yolu - Borusan Oto Genel Müdürü

Kariyer Yolu - Borusan Oto Genel Müdürü

Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya

26.9.2016IK
MEB endüstride 4’üncü devrimi masaya yatırdı

MEB "endüstride 4’üncü devrimi" masaya yatırdı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, bakanlığın temel hedeflerinden birinin, mesleki eğitim sisteminin bugünün bilgi ve teknolojisi ile uyumlu hale getirilmesi, sanayinin dijitalleştirilmesi ve yüksek teknolojiyle donatılması olan, 4’üncü Sanayi Devrimi olarak nitelendirilen yüksek nitelikli insan gücüne talebin artırılmasına cevap vermek olduğunu bildirdi.

26.9.2016Eğitim
Üsküdar Üniversitesi’nden Almanya’daki gençlere eğitim desteği

Üsküdar Üniversitesi’nden Almanya’daki gençlere eğitim desteği

Üsküdar Üniversitesi’nin Köln’de açtığı Üsküdar University Europe, Almanya’daki öğrencilere eğitim desteği veriyor. Üniversite eğitimini Türkiye’de almak isteyen gençleri sınavlara hazırlayan Üsküdar University Europe’da, okul başarılarını artırmak isteyen ilk, orta ve lise öğrencileri de düzenlenen kurslarla eğitim alıyor. Merkezde derslerin yanı sıra şan, piyano ve satranç kursları düzenleniyor.

26.9.2016Kampüs
‘İş aramak yerine girişimci olun’

‘İş aramak yerine girişimci olun’

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, eğitimde girişimcilik denilince ilk akla gelen isimlerden biri.

25.9.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Sadece imam değil mühendis de lazım

Sadece imam değil mühendis de lazım

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bakanlığının hedefini açıkladı:

19.10.2016Haber Yazıları
Proje okullar ne hakla ve hangi akla hizmet

Proje okullar ne hakla ve hangi akla hizmet?

TÜRKİYE’nin en başarılı okulları proje okul ilan edildi ve içleri boşaltılmaya başlandı.

14.10.2016Haber Yazıları
Yetiştiriken öğreniyoruz

Yetiştiriken öğreniyoruz

OECD’nin Uluslararası Finansal Eğitim Ağı (OECD/INFE) tarafından düzenlenen “Yetişkinlerin Finansal Okur Yazarlık Yeterliliği” araştırması sonuçları yayımlanan raporla duyuruldu.

12.10.2016Yazar Yazıları

Mezunlarımızla gurur duyuyoruz

İZMİR’in önemli eğitim kurumlarından olan TAKEV Okulları, özellikle Almanca eğitim konusunda birçok avantaj sunuyor. Geçen yıllarda başlayan lise bölümü ile tam teşekküllü bir eğitim sunan TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, mezunlarının başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. İzmir’e bir de Alman Üniversitesi getirmeyi istediklerini söyleyen Yaraş, bu konuda çalışmalarının sürdüğünü anlattı.

2.10.2016İzmir
2. Abdülhamid’i gerçekten tanıyor muyuz

2. Abdülhamid’i gerçekten tanıyor muyuz?

2. Abdülhamid’in dönemi az araştırılmış, az bilinen ama üstüne çok konuşulan bir dönem. Çok daha fazla çalışma yapılması şart. Ancak bu şekilde onun hem uzun bir barış dönemi sayılabilecek hem sansür gibi meseleler yüzünden özellikle sosyal bilimlerin yerinde saydığı saltanat yılları anlaşılabilir.

24.9.2016Haber Yazıları