Yazarlara göre

Yalçın BAYER84İsmet BERKAN74Ayşe ARMAN57Nuran ÇAKMAKÇI46Ercan KUMCU44Ayşe ARAL41Doğan HIZLAN32Mehmet Y. YILMAZ32Ertuğrul ÖZKÖK31Gila BENMAYOR28Özgür BOLAT26Özdemir İNCE25Cüneyt ÜLSEVER24Yalçın DOĞAN24Taha AKYOL22Güzin Abla20Yasemin BORAN18Ayçe DİKMEN15Nora ROMİ14Şükrü KIZILOT13Deniz SİPAHİ12Ege CANSEN12Yonca TOKBAŞ12Yılmaz ÖZDİL12Yonca TOKBAŞ - Kelebek11Ahmet HAKAN10Melike Karakartal10Refika Birgül10Serdar TURGUT10Vahap MUNYAR10Cengiz SEMERCİOĞLU9Yener SÜSOY9Adnan KAYA8Kanat ATKAYA8Murat BARDAKÇI8Onur BAŞTÜRK8Osman MÜFTÜOĞLU8Pakize SUDA8Sedat ERGİN8Uğur CEBECİ8Vedat OKYAR8Ömür GEDİK8Deniz Gürel7Fatih ALTAYLI7Hadi ULUENGİN7Oktay EKŞİ7Pınar REYHAN7Soner YALÇIN7Doğan ULUÇ6Enis BERBEROĞLU6Erman TOROĞLU6Gülse BİRSEL6Mehmet Ali BİRAND6Nurten ERK TOSUNER6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Yaşar AKSOY6İzzet ÇAPA6Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Bünyamin SÜRMELİ5Emin ÇÖLAŞAN5Melis ALPHAN5Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU5Salih NEFTÇİ5Yurtsan ATAKAN5Zeynep ATİKKAN5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Ateş BAKAN4Cengiz ÇANDAR4Fatih ÇEKİRGE4Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ4Oğuz ARAL4Selim Türsen4Tolga TANIŞ4Uğur GÜRSES4Yaşar Nuri Öztürk4Akif BEKİ3Banu TUNA3Dr.Başak DEMİRİZ3Ebru ÇAPA3Erdal SAĞLAM3Erkan ÇELEBİ3Kurthan FİŞEK3Mehmet Nuri YILMAZ3Muharrem SARIKAYA3Mümtaz SOYSAL3Nihat DEMİRKOL3Nil KARAİBRAHİMGİL3Nilüfer KAS3Niobe 3Nuri İmre3Sefer LEVENT3Sevil ATASOY3Tolga AKYILDIZ3Tuğrul ŞAVKAY3Uğur VARDAN3Veli ŞAKIR3Yaşar SÖKMENSÜER3Yorgo KIRBAKİ3İlter TÜRKMEN3Ahmet ALTAN2

matematik

haberleri ve son dakika gelişmeleri
6.585  adet haber bulundu.

Dershanelere verilen süre 1 Eylül’de sona erecek

Dershanelere verilen süre 1 Eylül’de sona erecek

Eğitim öğretim hayatında bugünkü statüleriyle son 50 yıllık süreçte etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdüren ve birçok kez kapatılmaları gündeme gelmesine rağmen sayıları 2008-2009 eğitim öğretim yılında 4 bini geçen dershaneler, 1 Eylül itibarıyla 'tarihe' karışacak.

30.08.2015Eğitim
Geçici Bakanlar Kurulu'nda  6 siyaset bilimci, 5 mühendis

Geçici Bakanlar Kurulu'nda 6 siyaset bilimci, 5 mühendis

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından oluşturulan Geçici Seçim Hükümeti'nde 6 siyaset bilimci, 5 mühendis, 4 ekonomist, 2 avukat yer aldı.

29.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu kabineyi açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu kabineyi açıkladı

Başbakan Davutoğlu, yeni Bakanlar Kurulu üyelerini açıkladı.Geçici Bakanlar Kurulu'nda Ali Rıza Alaboyun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olurken, Müslüm Doğan Kalkınma Bakanı, Selami Altınok ise İçişleri Bakanı oldu.

28.08.2015Gündem
Takviye başladı temel lise karışık

Takviye başladı temel lise karışık

Dershaneler, 1 Eylül’de kapanacak.Üniversite sınavına hazırlanacaklar için ise üç seçenek var: Takviye, özel öğretim ya da temel liselerin kursları.Velilerin kafası hâlâ karışık.Biz de Pertevniyal Anadolu Lisesi’nin takviye kursuna misafir olduk.Ayrıca temel lise kurslarıyla ilgili bilgi aldık.

28.08.2015Eğitim
Miniklerin bilim kampı

Miniklerin bilim kampı

Öğrencileri bilime ısındırmayı ve çocukların zihinsel ve duygusal açıdan güçlendirilmesini hedefleyen Bilim Kampı projesinin ilk iki kampı yapıldı.50 öğrencinin katıldığı kampın amacı, çocuklara oyunlar ve çeşitli etkinliklerle bilimsel bakış açısı kazandırmak.

27.08.2015Eğitim
Öğretmenlere ‘Akıl Oyunları’ eğitimi

Öğretmenlere ‘Akıl Oyunları’ eğitimi

‘Türk Beyin Takımı’ tarafından düzenlenen ve öğrenmede geleceğin metodu olarak görülen Akıl Oyunları Eğitimi, öğretmenlerle buluştu.

25.08.2015Eğitim
Bir ihtimal de Avrupa’da üniversite eğitimi

Bir ihtimal de Avrupa’da üniversite eğitimi

Yeni üniversiteliler kampüse adım atmak için gün sayarken, istediği bölüm ya da üniversiteye yerleşemeyen ya da yerleştiği üniversitede eğitim almak istemeyenler var.Bunlar için de Avrupa’da üniversite eğitimi olanağı devam ediyor.

24.08.2015Eğitim
Beckham Ailesi'nin gururu Brooklyn

Beckham Ailesi'nin gururu Brooklyn

Eski futbolcu David Beckham ve moda tasarımcısı Victoria Beckham'ın 16 yaşındaki oğlu Brooklyn, ailesine gururlu bir gün yaşattı.

24.08.2015Hayat
Satış ve eğitimde yarı zamanlı işler arttı

Satış ve eğitimde yarı zamanlı işler arttı

İş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com, yarı zamanlı ve dönemsel işlerdeki son 3 aylık ilanları değerlendirdi.

23.08.2015IK
Özel öğretim kursları açmak isteyenler için başvurular başlıyor

Özel öğretim kursları açmak isteyenler için başvurular başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Anayasa Mahkemesi’nin dershanelere ilişkin kararının ardından, yönetmelik ve yönergedeki düzenlemelerden sonra, özel öğretim kurslarınının çerçeve programını da belirledi.Buna göre, özel öğretim kursu açmak ya da temel liselerde bu kursları uygulamak isteyenler, başvurularını 19 Ağustos'tan itibaren yapabilecek.Başvurularda, dönüşecek ya da yeni açılacak kursların, çerçeve programı esas alarak hazırlayacakları kendi programlarını MEB'e iletmesi ve onay alması gerekiyor.

19.08.2015Eğitim
MEB, özel öğretim kurslarının standartlarını belirledi

MEB, özel öğretim kurslarının standartlarını belirledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel öğretim kurslarının standartlarını belirlediği Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ni yeniden düzenledi.Buna göre, özel öğretim kurslarında ve temel liselerin hafta sonu mezun öğrencilere vereceği kurslar için sınıflardaki öğrenci sayısı en fazla 16 olacak.Bu kurslarda en az 10 metrekare müdür odası, müdür yardımcısı odası, 5 öğretmene kadar en az 8 metrekarelik, 5'ten fazla her öğretmen için 1,5 metrekare yer ilave edilecek şekilde öğretmenler odası bulunacak.Özel öğretim kursunun fizik, kimya veya biyoloji bilim gruplarından en az birinde eğitim verilmesi halinde en az bir laboratuvar düzenlenecek.

19.08.2015Eğitim
Yeni mezuna ABD’den iş teklifi

Yeni mezuna ABD’den iş teklifi

Teknoloji devleri Google ve Facebook'tan iş teklifi alan Ankaralı tasarımcı Rıza Selçuk Saydam, ekim ayından itibaren Facebook'ta görev yapacak.

19.08.2015Ankara
Facebook'ta bir Türk tasarımcı

Facebook'ta bir Türk tasarımcı

Teknoloji devleri Google ve Facebook'tan iş teklifi alan tasarım uzmanı Rıza Selçuk Saydam, ekim ayından itibaren Facebook'ta bir Türk tasarımcı olarak görev yapacak.

18.08.2015Teknoloji
ÖSYM’den hatalı ek kontenjan duyurusu

ÖSYM’den hatalı ek kontenjan duyurusu

ÖSYM, kimi üniversitelerin isteği üzerine lisans programlarının yer aldığı Tablo-4’teki kontenjan bilgilerini yeniledi.Adaylar tercihlerini yenileyebilecek.

17.08.2015Eğitim
15 maddede özel öğretim kursları

15 maddede özel öğretim kursları

Öğrencilere ‘dershane’ adıyla hizmet veren kurumlar, artık öğrencilerin takviye ders ihtiyacına ‘özel öğretim kursları’ adı altında cevap verecek.

17.08.2015Eğitim
Aydın’da matematik müzesi

Aydın’da matematik müzesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Mezunu Alp Ayaydın tarafından Aydın’da kurulan Tales Matematik Müzesi’nde 140’a yakın farklı istasyonda ikili sayma sisteminden altın orana, Pisagor teoreminden kaos teorisine dek çeşitli kavramları deneyerek anlıyor.

15.08.2015Ege
Konak Belyediyespor mucize bekliyor

Konak Belyediyespor mucize bekliyor

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi Ön Eleme 1’inci Grup ilk maçında Belarus temsilcisi FC Minsk’e 10-1 yenilerek bozguna uğrayan Konak Belediyespor, ikinci sınavında Arnavutluk ekibi Vllaznia’yı 5-1 mağlup etmesine rağmen liderlik umudunu tüketti.

14.08.2015Ege
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı! 2015 TEOG tercih sonuçlarını öğrenmek için tıkla! Lise nakil ve kayıt işlemleri

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı! 2015 TEOG tercih sonuçlarını öğrenmek için tıkla! Lise nakil ve kayıt işlemleri

2015 TEOG sonuçları az önce açıklandı.MEB tarafından TEOG yerleştirme sonuçlarının bugün açıklanacağı duyurulmuştu.

14.08.2015Gündem
Bir İngiliz okulunda üç Çinli öğretmen!

Bir İngiliz okulunda üç Çinli öğretmen!

Çin, OECD’nin yaptığı Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı PİSA’da okuma, fen bilimleri ve matematik başarısında 65 ülke arasında birinci sırada yer alıyor.Pek çok ülkenin, Çin’deki eğitim sistemini merak etmesi bundan.BBC’nin yeni belgesel serisi ‘Çocuklarımıza Yeterince Öğretiyor muyuz?’ da bu merakın ürünü.Belgesel, Çin eğitim sistemiyle, İngiltere’yi kıyaslıyor.Kanal bunu, üç Çinli öğretmeni bir İngiliz okulunda 4 hafta boyunca eğitim verdirerek yapıyor.

13.08.2015Eğitim
Faruk Yelkenci: Dershane mantığından kurtulalım

Faruk Yelkenci: Dershane mantığından kurtulalım

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin NTV Ana Haber’deki canlı yayında yaptığı konuşmada, özel öğretim kurslarıyla ilgili sorulara yanıt verdi.Özel öğretim kurslarındaki her bilim grubunun aslında bir program olduğunu söyleyen Yelkenci, bu kurumlarda değişik metodların kullanılmasını istediklerini belirtti.Özel öğretim kurslarında üç bilim grubunda kurs verileceğini hatırlatan Yelkenci, “Ayrıca okullarımızda da takviye kursları var.Israrla dördüncü derse eğer ihtiyacınız varsa, vaktimiz kalıyorsa, alternatiflerinizi değerlendirebilirsiniz” dedi.

12.08.2015Eğitim
Koalisyonda süre ve model teklifi yarın

Koalisyonda süre ve model teklifi yarın

AK Parti ve CHP Genel Başkanlarının önceki gün Başbakanlık Resmi Konutu’nda yaptığı görüşmenin ayrıntıları netleşti.Liderler, içerik konusunda ilerleme sağlarken, AK Parti’nin süre ve model teklifini yarın Ankara Palas Devlet Konukevi’nde gerçekleşecek 2’nci görüşmede yapacağı öğrenildi.CHP ‘seçim hükümeti’ ile ‘azınlık hükümeti’ önerilerini reddetti.CHP yönetimi ise tercihen 4 yıllık bir çözüm hükümetine katılma kararı aldı.

12.08.2015Gündem
Böyle vahşet görülmedi

Böyle vahşet görülmedi

Üç gencin borcundan dolayı işlediği vahşice cinayet, ölen kadının annesinin eve gelmesiyle çözüldü.

11.08.2015Avrupa
Diziye özenip kurbanlarını asitte eritmek istediler

Diziye özenip kurbanlarını asitte eritmek istediler

Fransa’nın güney batısındaki Toulouse kentinde üç yüksek matematik öğrencisi bir kadını öldürdükten sonra Breaking Bad adlı televizyon dizisindeki bir sahneden esinlenerek kurbanın cesedini plastik bir konteynerin içine koydukları asitte eritmek istedi.

11.08.2015Dünya
Breaking Bad dizisindeki cinayet gerçek oldu

Breaking Bad dizisindeki cinayet gerçek oldu

Fransa’nın güney batısındaki Toulouse kentinde üç yüksek matematik öğrencisi bir kadını öldürdükten sonra Breaking Bad adlı televizyon dizisindeki bir sahneden esinlenerek kurbanın cesedini plastik bir konteynerin içine koydukları asitte eritmek istedi.

11.08.2015Dünya
Avcı: Temel lise olmak isteyenler artıyor

Avcı: Temel lise olmak isteyenler artıyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TRT Haber'e konuk oldu.Bakan Avcı, yeni yönetmelikle ilgili tartışmalar için, AYM’nin iptal edilmiş bir kanunu ihya etme kabiliyetinin bulunmadığını söyleyerek, yönetmelik yetkisinin Milli Eğitim Bakanlığı’nda olduğunu belirtti.“Özel öğretim kursu adı altında yeni bir kurum çıktı.Bu dershane değil” diyen Avcı, bu kurumların dershanelerin aksine eğitim programlarının yönetmelikle belirlendiğini hatırlattı.

10.08.2015Eğitim
Bekir Ağırdır: Erken seçim bir kumar

Bekir Ağırdır: Erken seçim bir kumar

7 Haziran seçimlerine 20 gün kala “AK Parti konforlu çoğunluğunu kaybedecek” diyerek 276 milletvekilinin altına inme şıkkını gündeme getiren KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, koalisyon ve erken seçim tartışmalarının arasında son durumu anlattı.''Seçim istemek kumar'' diyen Ağırdır, ''Toplum terör nedeniyle AK Parti'ye razı olabilir veya bu ortamı sen yarattın deyip ceza da verebilir.Ben AK Parti'nin oyunun artmayacağı fikrindeyim.HDP en fazla bir puan geriler.HDP'nin barajın altında kalmayacğaı her durumda da tek başına AK Parti iktidarı düşük olasılık'' dedi.

10.08.2015Gündem
Eğitimde çalışacak: 13 bin kişi aranıyor

Eğitimde çalışacak: 13 bin kişi aranıyor

İş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com’un 3 aylık istihdam raporuna göre en çok iş ilanı veren sektörler eğitim, turizm ve perakende oldu.

09.08.2015IK
Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği Resmi Gazete’de

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği Resmi Gazete’de

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Anayasa Mahkemesi’nin dershanelere ilişkin iptal kararları sonrası Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Yönetmeliğe göre, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe (felsefe, sosyoloji, psikoloji, mantık) bilim gruplarında, özel öğretim kursları açılabilecek.

08.08.2015Eğitim
İbrahim Taşel: Herkes için olumlu bir karar

İbrahim Taşel: Herkes için olumlu bir karar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın dershanelerle ilgili açıklamalarının ardından, gözler sektör temsilcilerine çevrildi.TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, “AYM kararı öncesine göre daha olumlu bir gelişmedir” yorumunu yaptı.

07.08.2015Eğitim
Öğretmen atamaları tarihi açıklandı! Öğretmen atamaları başvuru tarihi ne zaman?

Öğretmen atamaları tarihi açıklandı! Öğretmen atamaları başvuru tarihi ne zaman?

Atanacak öğretmenleri atama tarihleri açıklandı.Öğretmen atamaları ne zaman olacak? Öğretmen atamaları başvuru tarihi ne zaman?

07.08.2015Gündem
2015 DGS puan hesaplamada yanlışlık mı yapıldı? DGS hesaplaması yeniden yapılacak mı?

2015 DGS puan hesaplamada yanlışlık mı yapıldı? DGS hesaplaması yeniden yapılacak mı?

DGS'de hatalı puanlama mı yapıldı? DGS puan hesaplama işlemi tekrarlanacak mı? Öğrencilerden çok fazla tepki alan ÖSYM'nin kararı ne olacak? Detaylarda.

07.08.2015Gündem
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Dershaneler, özel öğretim kursu olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Dershaneler, özel öğretim kursu olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin akıbetiyle ilgili hazırlanan yönetmeliğin bugün Başbakanlığa Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere gönderildiğini belirtti.Yönetmelikteki düzenlemelerle ilgili bilgi veren Avcı, dershanelerin yönetmelikte belirtilen şartları karşılayabildikleri takdirde özel öğretim kursları olarak faaliyet göstereceklerini söyledi.Üç bilim grubu altında eğitim verebilecek özel öğretim kurslarında sınıfların mevcudu 16 kişiyi geçemeyecek.Herkes kendi yaş grubunda kursa gidecek.Henüz dönüşüm için başvurmamış olan dershanelerin 1 Eylül’e kadar başvurusunu yapması gerekiyor.

07.08.2015Eğitim
ManU taraftarından özür diledi

ManU taraftarından özür diledi

Paris Saint-Germain'in yeni transferi Angel di Maria, Manchester United taraftarına açık bir mektup yazdı.Arjantinli forvet, beklentileri karşılayamadığı gerekçesiyle United taraftarından özür diledi.

07.08.2015Futbol
Matematik Olimpiyatları’nda 5 gümüş madalya

Matematik Olimpiyatları’nda 5 gümüş madalya

Tayland’ın Chang Mai kentinde yapılan 56’ncı Uluslararası Matematik Olimpiyatları’nda (IMO), Türkiye 104 ülke arasından 20’nci sırada yer buldu.

07.08.2015Eğitim
DGS'de hatalı hesaplama iddiası

DGS'de hatalı hesaplama iddiası

ÖNLISANS programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen yaklaşık 400 bin adayın katıldığı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları 4 Ağustos Salı akşamı açıklandı.Ancak birçok aday puanlarının yanlış hesaplandığını iddia etti.Bazı adaylar beklediğinden 10 puan kadar düşük aldığını savunarak ÖSYM’ye itiraz dilekçesi verip, yeniden hesaplama yapılmasını istedi.ÖSYM yetkilileri ise “Bize ulaşan dilekçe sayısı çok az, incelemeler devam ediyor” dedi.Sınavlarla ilgili itirazlar 3 iş günü içinde ÖSYM’ye yapılıyor.Adaylar bugün akşama kadar itiraz dilekçelerini ÖSYM’ye ulaştırabilecek.

07.08.2015Eğitim
Öğretmen atama başvuruları 31 Ağustos'ta başlayacak

Öğretmen atama başvuruları 31 Ağustos'ta başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, "Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos'ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül'de sona erecek.Öğretmen atamalarını da 7 Eylül'de yapacağız" dedi.

06.08.2015Eğitim
Dershane yasası değişti! Dershaneler kapanıyor mu?

Dershane yasası değişti! Dershaneler kapanıyor mu?

Dershaneler yerine artık çok farklı bir sistem var.MEB dershaneler için yeni tasarıyı düzenledi.Peki dershaneler yerine ne gelecek? Detaylarda.

06.08.2015Gündem
Yaz okulu Soma için

Yaz okulu Soma için

Türk Eğitim Derneği’nin Soma’daki maden faciasının ardından burs verdiği çocuklar için açtığı yaz okulu devam ediyor.

05.08.2015Ankara
Katili bulmanın anahtarı matematik!

Katili bulmanın anahtarı matematik!

Dünyaca ünlü İngiliz yazar Agatha Christie’nin kitaplarında katilin kim olduğunu erkenden anlayabilmek için matematiksel bir formül geliştirildi.

03.08.2015Avrupa
Dünyayı değiştirmek için yazdım

Dünyayı değiştirmek için yazdım

Önce, “Kim okuyacak bu tuğlaları?” dedim.Ama o kadar çok methini duydum ki.Okumadan edemedim.Fi, Çi ve Pi.2015 yazımı şenlendirdi.Su gibi aktı, gitti.Baştan çıkaran, insanı içine alan, “Boşver ya gel takılalım birlikte” diyen bir dil.Sıkmıyor, kolay okunuyor, bir sürü de bilgi veriyor.Varoluşu okuyorsunuz aslında.Hayatı okuyorsunuz.Roman örgüsünde yazılmış, bugüne kadar okuduklarımızdan farklı bir kişisel gelişim kitabı.İlginç olan şu: Daha önce hiç kitap yazmamış biri tarafından kaleme alındı.Bir şekilde insanlar deli gibi okudu, ilk kitap 130 bin sattı, ikinci kitap 100 binde, geçen ay piyasaya çıkan üçüncü kitap Pi ise 90 binde.Üçleme hâlâ en çok satanlar listesinde.Yazarın yarattığı karakterler de dedikodu konusu oldu, romanın kahramanı terapist o mu, şu mu, bu mu diye.Roman, sinema senaryosu gibi yazılmış, sekiz seks sahnesi var, onlar da çok konuşuldu, tartışıldı.Esas olarak yazarın dilediği kavramlar insanı çarpıyor.“Kim bu kadın?” dedim.

16.08.2015Ayşe ARMAN
Asistler Sıla’dan goller Ziynet’ten

Asistler Sıla’dan goller Ziynet’ten

Geçtiğimiz hafta Ziynet Sali’yle Bodrum’da buluştum.Arkadaşının teknesiyle denize açılmıştı, atladım yanına gittim.Bir yandan yeni albümü “No:6”yı dinledik, diğer yandan Bodrum koylarının maviliklerinde kulaç attık, güneşlendik, sohbet ettik.Buyrun, Ziynet’le geçirdiğimiz bir günlük tekne keyfimize ortak olun.

22.08.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Cumhurbaşkanı haklı

Cumhurbaşkanı haklı

İSTİHZALI konuşmuyorum.Şaka da yapmıyorum.

18.08.2015Ertuğrul ÖZKÖK
Milli Eğitim Bakanlığı neden rakamları açıklamıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı neden rakamları açıklamıyor?

TÜRKİYE, ben kendimi bildim bileli liselere geçiş için adil bir sınav sistemi arıyordu.

21.08.2015İsmet BERKAN
Liderler değişmeden sonuç değişmez

Liderler değişmeden sonuç değişmez

11.08.2015Mehmet Y. YILMAZ
Sistem değişti çünkü ben öyle istedim

Sistem değişti çünkü ben öyle istedim

Şimdi memlekette vaziyet belli değil ya.Hani “ister kabul edilsin, ister edilmesin” yönetim şekli değişmiş, bunun hukuki çerçevesini çizmek gerekiyormuş ya.

19.08.2015Melike Karakartal
Metabolizmanın atesi nasıl yükseltilir?

Metabolizmanın atesi nasıl yükseltilir?

Hücrelerimizde bulunan ve metabolizmayı hızlandıran organcığın adı, mitokondriadır.Bu organcık, yalnız metabolizmamızı hızlandırarak kilo ayarımıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uzun ömrün de sırrıdır.

22.08.2015Osman MÜFTÜOĞLU
Mezarlık manzaralı evde yaşıyorum iyi geliyor

Mezarlık manzaralı evde yaşıyorum iyi geliyor

“Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinin Mukaddes Yenge’si olarak tanınan Esra Dermancıoğlu, Zincirlikuyu Mezarlığı’nı gören bir eve taşınmış, “Bir varız bir yokuz, her sabah uyanınca bunu görmek iyi geliyor” diyor.Yakında başlayacak “Kösem Sultan” dizisinin de oyuncu kadrosunda olan Dermancıoğlu’yla 36 yaşında başlayıp, “Bu yaştan sonra olmaz” diyenlere inat başarıyla sürdürdüğü oyunculuğunu ve etrafında şekillenen yeni hayatını konuştuk.

09.08.2015Ömür GEDİK
Sessiz öfke

Sessiz öfke

05.08.2015Selim Türsen
Akıl ve din

Akıl ve din

İLAHİYAT fakültelerinde felsefe ve kelam derslerinin makaslanması konusundan önce eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in çok önemli bir gözlemini aktarmak istiyorum.

21.08.2015Taha AKYOL
Bafa Gölü’nde ne oldu?

Bafa Gölü’nde ne oldu?

Otelin adı Silva Olivia.

24.08.2015Yonca TOKBAŞ - Kelebek