MENÜ
Arşiv

2006 Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Hillary Clinton savaşa desteğinden pişman

Hillary Clinton savaşa desteğinden pişman

ABD'de 2008'de yapılacak Başkanlık seçimlerinde aday olması beklenen eski Başkan Bill Clinton'ın eşi New York Senatörü Hillary Clinton, 2002'de Irak savaşını desteklediği pozisyondan geri adım atarak, "şimdi olsa bu savaşa onay vermeyeceğini" söyledi.

19.12.2006Dünya
Yarış başladı

Yarış başladı

7 Kasım seçimlerinden Demokratların galip çıkmasının ardından bu kez gözler 2008 başkanlık seçimine yöneldi. Cumhuriyetçi Senatör McCain, başkan aday adayı olmak için kolları sıvarken, yeniden senatör seçilen Hillary Clinton da seçim kampanyasına devam ediyor.

11.11.2006Dünya
Siyah Clinton mı

Siyah Clinton mı

Kasım ayındaki ara seçimlere hazırlanan ABD, yeni bir yıldız buldu. Kenyalı bir baba ile Kansaslı bir annenin oğlu olan melez Senatör Barack Obama. 2008 yılında Demokratlar’dan başkan adayı olabileceğini söylemesinin ardından bir süredir Hillary Clinton’ın ülkenin ilk kadın başkanı olabileceğini tartışan medya, bu kez, "Obama, ilk siyah başkan seçilebilir mi" sorusuna yanıt arıyor.

26.10.2006Dünya
Mustafa Koç ve Cem Boyner ’überseksüel’

Mustafa Koç ve Cem Boyner ’überseksüel’

Dünyanın en önemli 5 trend analizcisinden biri olarak kabul edilen, "metroseksüel" ve "überseksüel" kavramlarını yaygınlaştıran Marian Salzman, Türkiye’nin en dikkat çeken überseksüel isimlerini belirledi.

5.9.2006Ekonomi
Binlerce ABDli: Darfur soykırımı durdurulsun

Binlerce ABD'li: Darfur soykırımı durdurulsun

ABD'nin başkenti Washington'da binlerce kişi, Afrika'da “Darfur soykırımının durdurulması” çağrısıyla büyük bir gösteri düzenledi.

1.5.2006Hürriyet Arşiv