Barack Obama


 • CIA’den ajanlara uyarı - barack obama

  CIA’den ajanlara uyarı22.12.2014

  Avrupa

  Amerikan istihbaratı CIA'in Avrupa’daki sınır kontrollerinden nasıl geçebileceklerine dair ajanlarına yönelik hazırladığı iki doküman basına sızdı.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  ABD’ye diktatör sansürü - barack obama

  ABD’ye diktatör sansürü21.12.2014

  YAZARLAR

  “BİR yerlerdeki bir diktatörün burada, Birleşik Devletler’de sansür empoze etmeye başlayabileceği bir topluma sahip olamayız” diyordu ABD Başkanı Barack Obama.
 • Çukurova Havalimanı'nı üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi - barack obama

  Çukurova Havalimanı'nı üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi21.12.2014

  EKONOMİ

  Türkiye’nin 2.’inci en büyük havalimanı olması beklenen Çukurova Havalimanı’nı inşa eden Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi.Mahkeme şirketin yönetiminde kayyum atadı.Dört dönem, İnşaat ve Sanayi İşverenleri Sendikası (İNTES) başkanı olarak görev yapan Şükrü Koçoğlu’nun başında bulunduğu Koçoğlu’nun mali sıkıntıya, havalimanı projesi nedeni ile girdiği anlaşıldı.Bugüne kadar üstlendiği projelerin değeri 4.5 milyar lirayı aşan Koçoğlu’nun, havalimanı projesi için 3-4 şirket ile ortaklık görüşmeleri yürüttüğü öğrenildi.Temeli geçtiğimiz yıl atılan Çukurova Havalimanı, İstanbul'da devam eden 3.'üncü havalimanından önce bitmesi durumunda Türkiye'nin en büyük havalimanı olması bekleniyordu.
 • Küba’nın rüyası hiç silinir mi? - barack obama

  Küba’nın rüyası hiç silinir mi?21.12.2014

  Seyahat

  Küba’yı tam da en sıcak gündemini yaşarken ziyaret ettim.‘Düşman’ komşusu ABD’yle ilişkileri normalleşme yolunda.Bugün kendileri de dahil herkes “Şimdi ne olacak” diye soruyor ya, bu kalp çarpıntılı sorunun, cevabı bizzat onlar.Bütün yavrularına bedava sunulan katkısız sütlerden vazgeçmeyecekler.Ucuz pazarlardan.Rahat evlerinden.Elbise değil, tenleri olan neşelerinden.
 • Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı - barack obama

  Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı20.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama'nın yıl sonu basın toplantısı ilginç ve daha önce pek eşi görülmeyen bir detaya sahne oldu.Obama, ulusal ve uluslararası meseleleri değerlendirdiği yıllık toplantıda, sadece kadın gazetecilere soru hakkı vererek bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
 • Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım - barack obama

  Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım20.12.2014

  DÜNYA

  Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un’a suikastı konu alan ‘Interview’ filminin yarattığı kriz büyüyor.ABD Başkanı Obama, önceki gün filmin yapımcısı Sony’ye yönelik siber saldırı ve tehditlerin arkasında Kuzey Kore’nin olduğunu açıklamıştı.Bu ülke ise dün ortak soruşturma için ABD’ye çağrı yaptı.
 • Obama'dan Kuzey Kore açıklaması - barack obama

  Obama'dan Kuzey Kore açıklaması20.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Sony'ye siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore'ye karşı "orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği" bir yanıt vereceklerini söyledi.
 • Kuzey Kore'den ABD'ye: Gelin iddiaları birlikte soruşturalım - barack obama

  Kuzey Kore'den ABD'ye: Gelin iddiaları birlikte soruşturalım20.12.2014

  DÜNYA

  ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik siber saldırı tehdidinde bulunma suçlamalarına Pyongyang'dan yanıt geldi.ABD'nin suçlamalarını "asılsız iftiralar" diye nitelendiren Kuzey Kore, Washington yönetimine "Soruşturmayı birlikte yapalım" teklifi götürdü.
 • Sony'den Obama'ya yanıt: Başkan yanılıyor - barack obama

  Sony'den Obama'ya yanıt: Başkan yanılıyor20.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama'nın, Sony'nin siber saldırı ve tehditler karşısında 'The Interview' (Röportaj) filminin vizyonunu iptal etmesini "hata" olarak değerlendirmesine Sony'den yanıt geldi.
 • Verda ÖZER

  Küba hamlesi: Soğuk Savaş bitti mi, dirildi mi - barack obama

  Küba hamlesi: Soğuk Savaş bitti mi, dirildi mi20.12.2014

  YAZARLAR

  “50 yıldır aynı şeyi yapıp, farklı sonuç almayı bekleyemeyiz.Şimdi yeni bir yaklaşım zamanı.Çıkarlarımıza zarar veren çağdışı yaklaşımı bitirip, iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştiriyoruz.”
 • Obama'ya göre 2014'ün favorisi. - barack obama

  Obama'ya göre 2014'ün favorisi.19.12.2014

  Hayat

  ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, ev hayatlarıyla ilgili People dergisine röportaj verdi.
 • Sevinç ve öfke - barack obama

  Sevinç ve öfke19.12.2014

  DÜNYA

  ABD ve Küba barışı farklı tepkilere yol açtı.
 • Obama'ya Küba purosu hediye etti - barack obama

  Obama'ya Küba purosu hediye etti19.12.2014

  DÜNYA

  Yahudilerin Hanuka bayramı dolayısıyla Beyaz Sarayda düzenlenen resepsiyonda ABD Başkanı Barack Obama’ya Küba purosu ikram edildi.
 • Katar Emiri'ni havaalanında MİT Müsteşarı Hakan Fidan karşıladı - barack obama

  Katar Emiri'ni havaalanında MİT Müsteşarı Hakan Fidan karşıladı19.12.2014

  GÜNDEM

  Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin Ankara'ya yaptığı ziyaret, protokol açısından ilklerde dolu; İlk defa Türkiye'yi ziyaret eden yabancı bir devlet başkanı, Ankara'ya gelişinde havaalanında MİT Müsteşarı tarafından karşılandı.Şeyh El Tani, dün akşam saatlerinde Ankara'ya gelişinde, MİT Müsteşarı Hakan Fidan tarafından karşılandı.Fidan, Katar Emiri'ne aracında da eşlik etti.Bu ayrıntı sadece hurriyet.com.tr'de.
 • Obama’dan sürpriz Küba açılımı - barack obama

  Obama’dan sürpriz Küba açılımı18.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Obama ve Küba Devlet Başkanı Castro, iki ülke arasında yarım asırdan fazladır devam eden husumeti sona erdirmek için tarihi bir adım attı.İlişkileri normalleştirmek için adım görüşmelere başlayacaklarını açıklayan iki ülke, ilk etapta esir takası yaptı.
 • Obama çifti ırkçılığı anlattı - barack obama

  Obama çifti ırkçılığı anlattı18.12.2014

  Avrupa

  ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle, başından geçen ırkçılık olayları hakkında konuştu.
 • ABD-Küba ilişkilerinde yeni dönem - barack obama

  ABD-Küba ilişkilerinde yeni dönem17.12.2014

  DÜNYA

  ABD ile Küba, diplomatik ilişkileri normalleştirmek için görüşmelere başlama kararı aldı.Açıklama, beş yıldır tutuklu olan ABD'li iş adamı Alan Gross'un Küba tarafından serbest bırakılmasının ardından geldi.ABD de Küba ile varılan anlaşma çerçevesinde Miami'de tutuklu bulunan "Küba Beşlisi"nin kalan son üç üyesini serbest bıraktı.
 • Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi - barack obama

  Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi17.12.2014

  DÜNYA

  ABD'nin Wall Street Journal gazetesinin bugünkü iki başyazısından biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, diğeri ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ayırdı.Erdoğan ile ilgili yazıda 14 Aralık operasyonu ele alınırken, Cumhurbaşkanı'nın "Türkiye'nin düşmanları tarafından kurulan tuzakları bozuyoruz" sözleri hatırlatıldı ve şöyle denildi: Bu sözler kulağa paranoyakça gelebilir.Ancak Türkiye'nin Cumhurbaşkanı bu konuda son derece ciddi.
 • Obama'nın danışmanı: Çok endişelenirdim - barack obama

  Obama'nın danışmanı: Çok endişelenirdim17.12.2014

  EKONOMİ

  ABD Başkanı Barack Obama'nın Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı Jason Furman, Rusya ekonomisinin, uygulanan yaptırımlar ve düşen petrol fiyatlarıyla krizin eşiğine geldiğini ileri sürerek, "Eğer, Rusya Devlet Başkanı (Vladimir) Putin'in Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı olsaydım, çok endişelenirdim" dedi.Furman Rusya'nın birkaç gündür daha yoğun olarak içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılarla ilgili olarak konuşan ilk ABD'li yetkili oldu.
 • Türkiye, Pakistan'daki kanlı saldırının yasını tutuyor - barack obama

  Türkiye, Pakistan'daki kanlı saldırının yasını tutuyor16.12.2014

  DÜNYA

  Taliban, dün Pakistan’ın Peşaver kentinde daha çok asker çocuklarının gittiği bir okulda kıyım yaptı.Sabah saatlerinde okulu basan saldırganlar çocukları ve öğretmenleri kurşun yağmuruna tuttu.Pakistan tarihinin en kanlı terör saldırısında militanlar, çoğu öğrenci olmak üzere 145 kişiyi öldürdü, kadın öğretmenleri öğrencilerin gözleri önünde yaktı.Başbakan Ahmet Davutoğlu Pakistan'daki katliam nedeniyle Türkiye'de bugün bir günlük yas ilan edildiğini açıkladı.Bayraklar yarıya indirildi.
 • Anaokulundan itibaren aplikasyon geliştiriyorlar - barack obama

  Anaokulundan itibaren aplikasyon geliştiriyorlar16.12.2014

  Ege

  BALIKESİR'in Burhaniye ilçesinde, Bahçeşehir Koleji'nde, teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın bir parçası haline gelen WhatsApp, Foursquare, Twitter, Facebook, Instagram ve Skype benzeri uygulamalar hayata geçirildi.Bilişimsel Düşünme Projesi'nin, Türk çocukları tarafından geliştirilmesi amaçlanıyor.
 • Almanlar 2014'te en çok bunları merak etti - barack obama

  Almanlar 2014'te en çok bunları merak etti16.12.2014

  Avrupa

  Almanlar bu yıl Google arama motoruna en çok bu kelimeleri girdi.
 • Pakistan'da Taliban okul bastı: 148 ölü - barack obama

  Pakistan'da Taliban okul bastı: 148 ölü16.12.2014

  DÜNYA

  Pakistan'ın Peşaver kentinde silahlı kişiler bir okuldaki 148 kişiyi öldürdü.Sabah saatlerinde başlayan ve dokuz militanın öldürülmesiyle sona eren saldırıyı Taliban üstlendi.
 • Obama Guantanamo sözünü tutmadı - barack obama

  Obama Guantanamo sözünü tutmadı15.12.2014

  Avrupa

  Guantanamo'da 5 yıl tutulduktan sonra 2006 yılında serbest bırakılan Kurnaz, "(Obama) Seçildikten sonra Guantanamo'yu kapatmadı.Başkan, maalesef sözünü tutmadı" dedi.
 • ABD, KDP ve KYB'yi terör örgütü listesinden çıkardı - barack obama

  ABD, KDP ve KYB'yi terör örgütü listesinden çıkardı13.12.2014

  DÜNYA

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongresi'nin, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği'ni (KYB) "üçüncü sınıf terör örgütleri listesinden" çıkardığı bildirildi.
 • ABD kepenk kapamaktan kılpayı kurtuldu - barack obama

  ABD kepenk kapamaktan kılpayı kurtuldu12.12.2014

  EKONOMİ

  ABD Temsilciler Meclisi, tartışmalı bütçe tasarısını hükümetin resmi olarak "kapanmasına" sadece 2,5 saat kala onayladı.
 • CIA Direktörü işkence raporu hakkında ilk kez konuştu - barack obama

  CIA Direktörü işkence raporu hakkında ilk kez konuştu12.12.2014

  DÜNYA

  ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan, kurumun 11 Eylül saldırıları sonrası terör şüphelilerine uyguladığı işkence içeren gözaltı ve sorgulama tekniklerine dair raporun açıklanmasının ardından ilk kez konuştu.Bazı kurum yetkililerince "tiksindirici" sorgulama teknikleri kullandığını kabul eden Brennan, terör şüphelilerine yönelik kullanılan aşırı sorgulama tekniklerinin faydalı istihbarat sağlayıp sağlamadığının "bilinemeyeceğini" söyledi.
 • Bizimkisi bir aşk hikayesi - barack obama

  Bizimkisi bir aşk hikayesi12.12.2014

  Hayat

  ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın tanışma hikayesi beyazperdeye uyarlanıyor.Yönetmenliğini ve senaristliğini Richard Tanne'in yapacağı filmin çekimlerine 2015'te başlanacak.
 • Twitter'da bu yıl ne konuştuk - barack obama

  Twitter'da bu yıl ne konuştuk10.12.2014

  TEKNOLOJİ

  Twitter için 2014, "Dünya Kupası" ve "Oscar selfie"si yılı olurken, Türkiye'de ise "Dünya Kupası", "futbol liginde yaşanan heyecanlı maçlar" ve "Cumhurbaşkanlığı seçimi" Twitter'e damgasını vurdu.Cem Yılmaz'a ait hesap, 7 milyon 575 bin 29 takipçiyle listenin başını çekerken, bunu 5 milyon 323 bin 814 takipçiyle 11.Cumhurbaşkanı Gül'ün hesabı izledi.İşte Twitter'ın 2014 karnesi.
 • Eski Başkan George Bush, CIA'in işkencelerini savundu - barack obama

  Eski Başkan George Bush, CIA'in işkencelerini savundu10.12.2014

  DÜNYA

  ABD eski Başkanı George W.Bush, Senato İstihbarat Komitesi tarafından hazırlanan CIA raporunu eleştirdi.Bush, 11 Eylül saldırıları sonrası CIA'in tartışmalı tutuklama ve sorgulama programı kapsamında yapılan uygulamaları savundu.Uluslararası Af Örgütü ise aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 141 ülkede işkence ve kötü muamele vakaları görüldüğünü açıklarken bu ülkeleri işkenceye karşı kararlı tavır almaya çağırdı.
 • Obama Kongre'den IŞİD'e karşı askeri güç için yetki istedi - barack obama

  Obama Kongre'den IŞİD'e karşı askeri güç için yetki istedi10.12.2014

  DÜNYA

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Obama yönetiminin IŞİD ile mücadele için Kongre'den istediği yetkinin Irak ve Suriye ile kısıtlanmamasını, Amerikan muharip gücüne yasak getirilmemesini ve 3 yıllık yetkiye uzatma imkanı sunulmasını talep etti.
 • CIA'in 'işkence raporu' açıklandı - barack obama

  CIA'in 'işkence raporu' açıklandı09.12.2014

  DÜNYA

  ABD Senatosu İstihbarat Komitesi’nin raporu CIA’in ‘sorgulama yöntemleri’ adı altında tutuklulara sistematik olarak işkence yaptığını ortaya koydu.CIA’in ABD yönetimine yalan söylemekle suçlandığı, kısmen açıklanan raporda matkapla, Rus Ruleti oynatarak, yakınlarına tecavüz tehdidi yönelterek, kaba dayakla ve hatta rektumdan besleyerek sorguladığı tutuklulardan hiçbir kritik istihbarat elde edemediğine yer verildi.
 • CIA sistematik olarak işkence yapmış - barack obama

  CIA sistematik olarak işkence yapmış09.12.2014

  DÜNYA

  ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) New York'ta İkiz Kuleler'e yapılan11 Eylül 2001 saldırıları sonrası, El Kaide örgütü üyesi olduğu öne sürülen kişileri sorgulama sırasında düzenli ve bilinçli olarak işkence uyguladığı ortaya çıktı.
 • Prens William, Obama ile görüştü - barack obama

  Prens William, Obama ile görüştü09.12.2014

  DÜNYA

  Üç gün sürecek resmi bir ziyaret için eşi Kate Middleton ile birlikte ABD’de bulunan İngiltere prensi William, Beyaz Saray’da Başkan Barack Obama ile bir araya geldi.
 • Hindistan Başbakanı Time dergisinde - barack obama

  Hindistan Başbakanı Time dergisinde09.12.2014

  Avrupa

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Time dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.
 • Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi - barack obama

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi09.12.2014

  DÜNYA

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.
 • Kraliyet New York’ta - barack obama

  Kraliyet New York’ta08.12.2014

  DÜNYA

  İngiltere Prensi William ve hamile eşi Kate Middleton, üç gün sürecek resmi bir ziyaret için oğulları Prens George’u Londra’da bırakarak ABD’nin New York kentine gitti.
 • ABD'nin Yemen'deki operasyonu başarısız olunca iki rehine öldü - barack obama

  ABD'nin Yemen'deki operasyonu başarısız olunca iki rehine öldü06.12.2014

  DÜNYA

  Yemen'de El Kaide militanları tarafından kaçırılan Amerikalı foto muhabiri Luke Somers (33) ve Güney Afrikalı rehine Pierre Korkie kurtarma operasyonu sırasında öldü.
 • Obama yeni Savunma Bakanı olarak Ashton Carter'ı aday gösterdi - barack obama

  Obama yeni Savunma Bakanı olarak Ashton Carter'ı aday gösterdi06.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Savunma Bakanlığı görevinden istifa eden Chuck Hagel'in yerine, eski Savunma Bakanı Yardımcısı Ashton Carter'ı aday gösterdi.
 • Güvenli bölge olmazsa risk artar - barack obama

  Güvenli bölge olmazsa risk artar05.12.2014

  DÜNYA

  ABD’nin önemli gazetelerinden Washington Post, başmakalesinde müttefiklerinin baskısı altında Obama’nın Suriye politikasında değişiklik sinyalleri vermeye başladığını yazdı.Güvenli bölge seçeneğinin daha büyük tehlikeleri önleyebileceğini öne sürdü.
 • Cumhuriyetçi senatör McCain'den Obama'nın adayına engelleme - barack obama

  Cumhuriyetçi senatör McCain'den Obama'nın adayına engelleme05.12.2014

  DÜNYA

  ABD Senatosu'nda, yönetime özellikle dış politikada sert eleştiriler yönelten, Kongre'deki etkili isimlerden biri olan eski ABD başkan adayı Cumhuriyetçi Senatör John McCain, Başkan Barack Obama'nın dışişleri bakan yardımcılığına aday gösterdiği Tony Blinken'ın adaylığının Senato'daki onay sürecini bloke etti.
 • Siyahları isyan ettiren bir karar daha - barack obama

  Siyahları isyan ettiren bir karar daha04.12.2014

  DÜNYA

  ABD’de Ferguson kentinde 18 yaşındaki Michael Brown’ı vurarak öldüren polis memurunun yargılanmaya bile gerek görülmemesinin ardından Amerikan adalet sistemi tartışmalı bir karara daha imza attı.
 • Obama'yı kızdıracak görüntüler yayınlandı - barack obama

  Obama'yı kızdıracak görüntüler yayınlandı04.12.2014

  Avrupa

  ABD Başkanı Barack Obama'nın kızı Malia'nın kalçasını görüntüleyen profesyonel Amerikan futbolcu Darnell Dockett'e tepki yağdı.
 • ABD mahkemeleri bir polisi daha 'kurtardı' - barack obama

  ABD mahkemeleri bir polisi daha 'kurtardı'04.12.2014

  DÜNYA

  ABD'de, Ferguson kentinde 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown'ı öldüren polis memuru Darren Wilson'ın yargılanmasına gerek olmadığına hükmedilmesine yönelik protestolar sürerken, Amerikan yargısından başka bir olayla ilgili benzer bir karar daha çıktı.Mahkeme kararını protesto eden ABD'liler sokaklara döküldü, yolları kapattı, yerlere yatarak ölü taklidi yaptı.
 • Razi CANİKLİGİL

  Y kuşağı, Obama’ya sırtını çevirdi - barack obama

  Y kuşağı, Obama’ya sırtını çevirdi03.12.2014

  YAZARLAR

  Obama’yı 2008 yılında destekleyerek ABD’nin ilk siyah başkanı olarak seçtirmeyi başaran “Y” ya da “Millennials” kuşağı diye adlandırılan 1977-1981 arası doğumlu gençlerin, gelecek hafta hafta yapılacak olan ara seçimlerde Başkan Obama’ya sırt çevirmeleri ne rağmen yine Demokrat Parti’yi desteklenmeleri bekleniyor.
 • Obama'dan ülkede güven inşa etme girişimi - barack obama

  Obama'dan ülkede güven inşa etme girişimi02.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Ferguson'daki olayların ardından, ülkede güvenlik güçleriyle toplumun bazı kesimleri arasındaki güvensizliği giderecek adımlar atmak için görev gücü oluşturmaya ve polisin askerileşmesinin önüne geçmek için başkanlık emri imzalamaya karar verdi.
 • Rusya Devlet Başkanı Putin, Ankara'da - barack obama

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Ankara'da01.12.2014

  GÜNDEM

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Ankara’ya geldi.İki ülkenin 2010 yılında açıkladığı 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için Türkiye’ye gelen Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en önemli gündem maddesi enerji.İlk olarak Anıtkabir'i ziyaret eden Putin, şu sıralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüyor.Putin, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Rusya’dan getirildiği öğrenilen kendi makam aracıyla geldi.
 • Obama'nın kızlarına ağır eleştiri özür getirdi - barack obama

  Obama'nın kızlarına ağır eleştiri özür getirdi30.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama’nın kızları Sasha (13) ve Malia’nın (16) Beyaz Saray’daki Şükran Günü etkinliğindeki hallerini Facebook’tan eleştiren Cumhuriyetçi partili kadın siyasetçi sert tepkilerin ardından özür diledi.
 • Adalete güvensizlik - barack obama

  Adalete güvensizlik29.11.2014

  Avrupa

  AMERİKA Birleşik Devletleri’nde (ABD) siyahiler yıllarca ikinci sınıf yurttaş muamelesi gördü.
 • Ferguson'da siyahi genci öldüren polis Darren Wilson konuştu: Görevimi yaptım - barack obama

  Ferguson'da siyahi genci öldüren polis Darren Wilson konuştu: Görevimi yaptım26.11.2014

  DÜNYA

  ABD'nin Ferguson kentinde 18 yaşındaki silahsız siyahi genci öldüren ve yargılanmasına gerek görülmediği için ülkenin dört bir yanında protestoların düzenlenmesine neden olan polis memuru Darren Wilson sessizliğini bozdu.
içinde

Barack Obama


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz