Barack Obama

 • Beyaz Saray'da panik - barack obama
  Beyaz Saray'da panik26.01.2015
  PlanetABD'derobot helikopter paniği.ABD istihbaratı, Beyaz Saray üzerinden uçurulan robot helikopterin sarayın güneydoğusunda bahçeye düştüğünü açıkladı.
 • ABD Başkanı Obama beklenen konuşmasını yaptı - barack obama
  ABD Başkanı Obama beklenen konuşmasını yaptı20.01.2015
  PlanetABD Başkanı Barack Obama, Amerikan Kongresi’nde yaptığı geleneksel Birliğin Durumu konuşmasında, İran'a uygulanacak yeni yaptırımların diplomasinin çökmesine ve Tahran'ın nükleer programına yeniden başlamasına neden olacağını belirterek, "Bu mantıklı değil.Bu nedenle bu gelişmeyi tersine çevirme tehdidini içeren herhangi bir yaptırım tasarısını veto edeceğim.Amerikan halkı bizden sadece son çare olarak savaşa gitmemizi bekliyor ve bu akla bağlı kalmaya niyetliyim" diye konuştu.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  Sınır tanımayan savaş - barack obama
  Sınır tanımayan savaş18.01.2015
  YazarlarORTADOĞU’daki savaşların gölgesi Avrupa’nın üzerine çöktü.
 • Biden'ın evinin yakınında silahlar patladı - barack obama
  Biden'ın evinin yakınında silahlar patladı18.01.2015
  PlanetABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Delaware eyaletinin Wilmington kentindeki evinin yakınlarında bir aracın içerisinden birkaç el ateş açıldığı, ancak Biden ve eşinin o sırada evde olmadığı bildirildi.
 • Tolga TANIŞ

  Ermeni meselesinde perde açıldı - barack obama
  Ermeni meselesinde perde açıldı17.01.2015
  YazarlarBU sene 1915 Olayları’nın 100’üncü yılına denk geldiğinden tartışmanın her zamankinden daha büyük olması bekleniyordu zaten ama erken başladı.
 • ABD'den Suriyeli muhaliflerin eğitimi için Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'a 1000 asker - barack obama
  ABD'den Suriyeli muhaliflerin eğitimi için Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'a 1000 asker16.01.2015
  PlanetABD Başkanı Obama, Paris saldırılarının ardından bir kez daha terörle mücadele sözü verdi.Öte yandan Amerikan Yönetimi; Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar’la görüşmeleri süren, Suriyeli muhalifler için eğit-donat programına 400 Amerikalı eğitmen ve onlara destek birimi olarak birkaç yüz Amerikan personelinin tahsis edildiğini duyurdu.Pentagon Sözcüsü John Kirby, bu sayının 1000'i aşabileceğini belirtti.
 • Düz duvara tırmandılar - barack obama
  Düz duvara tırmandılar15.01.2015
  PlanetABD’de iki dağcı, El Capitan dağındaki tamamen düz ve dik bir yamaca serbest tırmanışla 19 günde çıkarak bir ilki başardı.
 • Birlikte savaştık Çanakkale’ye siz de gelin - barack obama
  Birlikte savaştık Çanakkale’ye siz de gelin15.01.2015
  PlanetCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan sürpriz bir hamle geldi.1.Dünya Savaşı’na katılmış 102 ülkenin devlet ya da hükümet başkanlarına 23-24 Nisan tarihleri için Çanakkale davetiyeleri gönderilirken, Erdoğan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ı da davet etti.
 • Obama, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü - barack obama
  Obama, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü15.01.2015
  AvrupaABD Başkanı Barack Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonda görüştü.
 • ABD ve İngiltere arasında siber oyun - barack obama
  ABD ve İngiltere arasında siber oyun15.01.2015
  TeknolojiAmerika Birleşik Devletleri ve İngiltere yeni oluşturdukları internet suçlarıyla mücadele ortaklığı kapsamında birbirlerine karşı "siber savaş oyunları" planlıyor.
 • Obama'dan siber güvenlik paketi - barack obama
  Obama'dan siber güvenlik paketi13.01.2015
  TeknolojiABD Başkanı Barack Obama önümüzdeki hafta yapacağı Ulusa Sesleniş konuşması öncesi siber güvenliğin artırılmasına yönelik planlarını kamuoyuna açıkladı.Obama hükümet birimlerinin daha fazla bilgi paylaşmasını, siber tehditleri teşhir eden şirketlere de daha fazla yasal koruma sağlanmasını önerdi.
 • Vergi Dairesi fıkra gibi liste yayınladı - barack obama
  Vergi Dairesi fıkra gibi liste yayınladı13.01.2015
  Avrupaİngiltere’de vergileri toplayan ‘Gelirler ve Gümrükler Genel Müdürlüğü’, kısaca HMRC (Birleşik Krallık (HM) Revenue & Customs Office) olarak bilinen kurum, her yılın vergi ödeme dönemlerinde vergilerini ödemeyenlerin ‘bahanelerini’ liste yaptı.
 • Emre KIZILKAYA

  'Hayır, Sayın Cumhurbaşkanı, öyle değil, böyle.' - barack obama
  'Hayır, Sayın Cumhurbaşkanı, öyle değil, böyle.'12.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de basının ABD'de ve Avrupa'dan daha özgür olduğu iddiasını tekrarladı.Ama bakın, bu karikatürler öyle demiyor ve daha kötüsü kimse bunu Erdoğan'ın bulunduğu bir platformda söyleyemiyor.
 • Beyaz Saray: "Hata yaptık" - barack obama
  Beyaz Saray: "Hata yaptık"12.01.2015
  PlanetABD yönetimi, Fransa’nın başkenti Paris’te geçen hafta yaşanan ve 17 kişinin ölümüyle terör olaylarının ardından düzenlenen ‘Terörü lanet ve Fransa halkıyla dayanışma yürüyüşüne’ üst düzeyde katılmamanın hata olduğunu itiraf etti.
 • Küba’nın rüyası hiç silinir mi? - barack obama
  Küba’nın rüyası hiç silinir mi?11.01.2015
  SeyahatKüba’yı tam da en sıcak gündemini yaşarken ziyaret ettim.‘Düşman’ komşusu ABD’yle ilişkileri normalleşme yolunda.Bugün kendileri de dahil herkes “Şimdi ne olacak” diye soruyor ya, bu kalp çarpıntılı sorunun, cevabı bizzat onlar.Bütün yavrularına bedava sunulan katkısız sütlerden vazgeçmeyecekler.Ucuz pazarlardan.Rahat evlerinden.Elbise değil, tenleri olan neşelerinden.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Fransız 11 Eylül’ü farklı - barack obama
  Fransız 11 Eylül’ü farklı11.01.2015
  YazarlarTÜRK Hava Yolları uçağının tekerlekleri Paris’e, Charles de Gaulle Havalimanı’na vurduğunda, içimdeki sıkıntı artıyor.
 • ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey: Guantanamo kapatılmalı - barack obama
  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey: Guantanamo kapatılmalı10.01.2015
  PlanetABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, terör zanlılarının tutulduğu Guantanamo'daki cezaevinin ulusal çıkarlar nedeniyle kapatılması gerektiğini söyledi.
 • Paris'in göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü - barack obama
  Paris'in göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü07.01.2015
  PlanetFransa’nın başkenti Paris, dün basına yönelik en kanlı saldırılardan birine sahne oldu.Silahlı 3 militan haftalık hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun merkez binasını bastı.Teröristler derginin içinde ve sokakta ellerindeki silahlarla yaklaşık 10 dakika boyunca insanları taradı, yerde yatan yaralı bir polisi de kafasına kurşun sıkarak öldürdü.Aralarında 2 polis, derginin genel yayın yönetmeni ve 3 karikatüristinin de bulunduğu 12 kişiyi öldüren saldırganlar olay yerinden kaçtı.4’ü ağır, 11 kişi de yaralandı.
 • ABD, 'Charlie Hebdo' saldırısını kınadı - barack obama
  ABD, 'Charlie Hebdo' saldırısını kınadı06.01.2015
  PlanetABD Başkanı Barack Obama, Fransa'nın başkenti Paris'te haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ofisine düzenlenen ve 12 kişinin öldüğü silahlı saldırıyı kınadı.
 • Reklamı ‘KİM’ yaptı - barack obama
  Reklamı ‘KİM’ yaptı06.01.2015
  EkonomiSony’ye siber saldırı yapan hacker grubunun tehditleri sonucu ilk başta gösterimden kaldırılan The Interview (Röportaj) filmi, geçtiğimiz hafta ABD’de bazı sinemalarda ve internet üzerinden gösterime girdi.Film internette bir haftada 15 milyon dolar hasılat yaptı.Böylece Sony’nin internet üzerinden en çok izlenen 1 numaralı filmi oldu.
 • Danimarka Başbakanı, öğrenciyken çalıştığı süpermarkette Türklerle selfie çektirdi - barack obama
  Danimarka Başbakanı, öğrenciyken çalıştığı süpermarkette Türklerle selfie çektirdi05.01.2015
  PlanetDanimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt, İshoj şehrindeki bir süpermarketi ziyaret etti.Schmidt ziyaretinin tamamını Türk asıllı çalışanlarla sohbet ederek ve selfie çekerek geçirdi.Schmidt'in ziyareti "Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimler için kampanyaya erken ve Türklerle başladı" şeklinde yorumlandı.
 • Türkiye’nin 2 temel sorunu: Gerontokrasi (Yaşlıların egemenliği), ve patriyarki (Erkeklerin egemenliği) - barack obama
  Türkiye’nin 2 temel sorunu: Gerontokrasi (Yaşlıların egemenliği), ve patriyarki (Erkeklerin egemenliği)04.01.2015
  GündemBursa Milletvekili Aykan Erdemir, deyim yerindeyse CHP’nin genç yeteneklerinden.Meclis ortalaması üzerinden düşününce ‘genç’ diyoruz ama kendisi düzeltiyor ’40 yaşımı doldurdum, ben de artık Türkiye’nin yaşlı yüzde 50’sine katıldım’ diye.
 • ABD'den Kuzey Kore'ye Sony yanıtı - barack obama
  ABD'den Kuzey Kore'ye Sony yanıtı03.01.2015
  TeknolojiABD yönetimi, Sony firmasına siber saldırısı nedeniyle Kuzey Kore'ye ek yaptırımlar getirme kararı aldı.
 • Britanya için istediğim AB'nin daha iyi hale gelmesi - barack obama
  Britanya için istediğim AB'nin daha iyi hale gelmesi03.01.2015
  Avrupaİngiltere Başbakanı Cameron, “Britanya için istediğim şey Avrupa Birliği’nde reformun gerçekleştirilmesi ve bizim için daha iyi bir hale gelmesi" dedi.
 • ABD'den Kuzey Kore'ye Sony yanıtı - barack obama
  ABD'den Kuzey Kore'ye Sony yanıtı02.01.2015
  PlanetABD Hazine Bakanlığı, Sony firmasına siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore yönetiminin üç kurumu ile hükümetin 10 yetkilisine yaptırım getirdi.
 • Güney Kore'den Kuzey Kore'ye balonlu eylem - barack obama
  Güney Kore'den Kuzey Kore'ye balonlu eylem30.12.2014
  PlanetGüney Koreli bir aktivist, içinde ABD ile Kuzey Kore arasında gerilime neden olan Sony'nin "Interview" (Röportaj) filminin DVD'lerinin bulunduğu balonları Kuzey Kore'ye göndereceğini söyledi.
 • Davutoğlu'ndan gençlere öğütler: Cep telefonu kullanmayın, yapın! - barack obama
  Davutoğlu'ndan gençlere öğütler: Cep telefonu kullanmayın, yapın!30.12.2014
  TeknolojiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, televizyonlarda yayınlanan "Yeni Türkiye Yolunda" adlı ulusa sesleniş konuşmasında, 2014 yılı ve Aralık ayındaki çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.Konuşmasının önemli bir bölümünü gençlere ayıran Davutoğlu, “'Bize kendisine verilen cep telefonunu iyi kullanan gençler değil, cep teknolojisini ileriye götürecek gençler lazım” dedi.Davutoğlu’nun gençlere öğütlerine benzer bir konuşmayı 2013 yılında ABD Başkanı Obama da yapmıştı.
 • ‘The Interview’ Sony’nin internet üzerinden en çok izlenen filmi oldu - barack obama
  ‘The Interview’ Sony’nin internet üzerinden en çok izlenen filmi oldu29.12.2014
  TeknolojiSony’e siber saldırı yapan hacker grubunun tehditleri sonucu ilk başta gösterimden kaldırılan The Interview (Röportaj) filmi, geçtiğimiz hafta ABD’de bazı sinemalarda ve internet üzerinden gösterime girdi.Film internette bir haftada 15 milyon dolar hasılat yaptı.Böylece Sony’nin internet üzerinden en çok izlenen 1 numaralı filmi oldu.
 • Obama: Putin'in dahi olduğünu söyleyenler yanıldı - barack obama
  Obama: Putin'in dahi olduğünu söyleyenler yanıldı29.12.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kırım'ı ilhak ederek stratejik bir hata' yaptığını ve bunun çok "çok da akıllı bir hareket" olmadığını söyledi.
 • Halk selle boğuşuyor Başbakan golf oynuyor - barack obama
  Halk selle boğuşuyor Başbakan golf oynuyor26.12.2014
  PlanetMALEZYA’da son 30 yılın en şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı seller nedeniyle onbinlerce kişi tahliye edilirken ülkenin Başbakanı Necip Rezak’ın ABD’de tatile çıkıp Başkan Barack Obama ile golf oynaması büyük tepki çekti.
 • Kuzey Kore, Obama'ya 'maymun' dedi - barack obama
  Kuzey Kore, Obama'ya 'maymun' dedi26.12.2014
  PlanetWashington ile Pyongyang yönetimi arasındaki 'film' gerilimi sürerken; Kuzey Kore, sadece ABD'nin değil tüm dünyanın tepkisine neden olacak bir açıklama yaptı ve Obama'ya "maymun" dedi.
 • Öfkeden çamura döndü - barack obama
  Öfkeden çamura döndü26.12.2014
  PlanetMALEZYA son 40 yılın en kötü sel felaketlerinden birini yaşarken Noel tatilini Hawaii’de geçiren ABD Başkanı Barack Obama ile golf oynarken görüntülenince büyük tepki çeken Malezya Başbakanı Necip Rezak, dün apar topar ülkesine döndü.
 • Siber saldırı korkutmadı - barack obama
  Siber saldırı korkutmadı26.12.2014
  KeyifKuzey Kore lideri Kim Jong-Un'a suikastı konu aldığı için ABD ile Kuzey Kore arasında krize neden olan ‘The Interview (Röportaj)’ filminin siber saldırı nedeniyle iptal edilen gösterimi için İzmirli avukat Senih Özay, yapımcı firma Sony Pictures’ın Türkiye Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verdi.
 • O uçak nasıl düştü - barack obama
  O uçak nasıl düştü25.12.2014
  PlanetIrak Şam İslam Devleti’nin önceki gün ‘başkent’ diye saydığı Rakka’da Ürdünlü bir pilotu yakalamalarının ardından ailesi örgüte “Çocuğumuz da Müslüman, serbest bırakın çağrısı” yaptı.Uçağın nasıl düştüğü, IŞİD’in MANPADS füzesi kullanıp kullanmadığı henüz net değil.
 • Sony tartışmalı 'Röportaj'ın gösterimine kısmen izin verdi - barack obama
  Sony tartışmalı 'Röportaj'ın gösterimine kısmen izin verdi24.12.2014
  PlanetSony Entertainment firması, Kuzey Kore lideri Kim Jong un'a suikast girişimi kurgusuna yer veren tartışmalı film”Interview”ün (Röportaj) gösterimine izin verdi.
 • Sperm diplomasisi - barack obama
  Sperm diplomasisi23.12.2014
  PlanetABD’de ömür boyu hapis cezasını çekerken serbest bırakılan casus örgüt “Küba Beşlisi” üyesi Gerardo Hernandez’in eşinin iki ülke arasındaki ‘sprem diplomasisi’ sayesinde hamile kaldığı ortaya çıktı.44 yaşındaki kadın iki hafta içinde bir kız çocuğu dünyaya getirecek.
 • ABD'den Tunus'a kutlama: Bölgede parıldayan bir örnek oldunuz - barack obama
  ABD'den Tunus'a kutlama: Bölgede parıldayan bir örnek oldunuz23.12.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry, 2011 yılında Arap Baharı’nın başladığı ülke olan Tunus’ta devrim sonrasında yükselişe geçen İslami partilere rağmen önce parlamento sonra da cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan laik Nida Tunus (Tunus’un Çağrısı) Partisi’nin lideri El Baci Kaid es-Sibsi’yi kutladı.
 • Kuzey Kore'nin internetini Çin mi kesti - barack obama
  Kuzey Kore'nin internetini Çin mi kesti23.12.2014
  TeknolojiÇin, Kuzey Kore'de internetin yaklaşık 10 saat kesilmesinde ABD ile birlikte parmağı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.
 • İzzet ÇAPA

  Belçim Bilgin albüm mü çıkarıyor - barack obama
  Belçim Bilgin albüm mü çıkarıyor22.12.2014
  YazarlarHangimiz 90’lara damgasını vuran My Heart Will Go On şarkısını duyunca Titanic filmini hatırlamayız ki?
 • Kuzey Kore'de internetin fişini ABD mi çekti? - barack obama
  Kuzey Kore'de internetin fişini ABD mi çekti?22.12.2014
  TeknolojiABD Başkanı Barack Obama, cuma günü Sony'ye siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore'ye karşı "orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği" bir yanıt vereceklerini söyledi.Bu sözlerin üzerinden 3 gün geçtikten sonra ise dün akşam Kuzey Kore'nin interneti tamamen kesildi.
 • Gupse Özay'ın babası Senih Özay'dan The Interview filminin Türkiye gösterimi için dilekçe - barack obama
  Gupse Özay'ın babası Senih Özay'dan The Interview filminin Türkiye gösterimi için dilekçe22.12.2014
  TeknolojiAMERİKA Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasında krize neden olan, James Franco ve Seth Rogen'in iki gazeteciyi canlandırdığı ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'a suikasti konu alan The Interview (Röportaj) filminin gösterimi için dilekçe veren İzmirli avukat Senih Özay, 'Filmin Türkiye'de vizyona girmesi için gerekirse otomobilimi satarım' dedi.
 • Çukurova Havalimanı'nı üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi - barack obama
  Çukurova Havalimanı'nı üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi21.12.2014
  EkonomiTürkiye’nin 2.’inci en büyük havalimanı olması beklenen Çukurova Havalimanı’nı inşa eden Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi.Mahkeme şirketin yönetiminde kayyum atadı.Dört dönem, İnşaat ve Sanayi İşverenleri Sendikası (İNTES) başkanı olarak görev yapan Şükrü Koçoğlu’nun başında bulunduğu Koçoğlu’nun mali sıkıntıya, havalimanı projesi nedeni ile girdiği anlaşıldı.Bugüne kadar üstlendiği projelerin değeri 4.5 milyar lirayı aşan Koçoğlu’nun, havalimanı projesi için 3-4 şirket ile ortaklık görüşmeleri yürüttüğü öğrenildi.Temeli geçtiğimiz yıl atılan Çukurova Havalimanı, İstanbul'da devam eden 3.'üncü havalimanından önce bitmesi durumunda Türkiye'nin en büyük havalimanı olması bekleniyordu.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  ABD’ye diktatör sansürü - barack obama
  ABD’ye diktatör sansürü21.12.2014
  Yazarlar“BİR yerlerdeki bir diktatörün burada, Birleşik Devletler’de sansür empoze etmeye başlayabileceği bir topluma sahip olamayız” diyordu ABD Başkanı Barack Obama.
 • CIA’den ajanlara uyarı - barack obama
  CIA’den ajanlara uyarı21.12.2014
  AvrupaAmerikan istihbaratı CIA'in Avrupa’daki sınır kontrollerinden nasıl geçebileceklerine dair ajanlarına yönelik hazırladığı iki doküman basına sızdı.
 • Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı - barack obama
  Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı20.12.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama'nın yıl sonu basın toplantısı ilginç ve daha önce pek eşi görülmeyen bir detaya sahne oldu.Obama, ulusal ve uluslararası meseleleri değerlendirdiği yıllık toplantıda, sadece kadın gazetecilere soru hakkı vererek bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
 • Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım - barack obama
  Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım20.12.2014
  PlanetKuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un’a suikastı konu alan ‘Interview’ filminin yarattığı kriz büyüyor.ABD Başkanı Obama, önceki gün filmin yapımcısı Sony’ye yönelik siber saldırı ve tehditlerin arkasında Kuzey Kore’nin olduğunu açıklamıştı.Bu ülke ise dün ortak soruşturma için ABD’ye çağrı yaptı.
 • Obama'ya göre 2014'ün favorisi. - barack obama
  Obama'ya göre 2014'ün favorisi.19.12.2014
  HayatABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, ev hayatlarıyla ilgili People dergisine röportaj verdi.
 • Obama'dan Kuzey Kore açıklaması - barack obama
  Obama'dan Kuzey Kore açıklaması19.12.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama, Sony'ye siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore'ye karşı "orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği" bir yanıt vereceklerini söyledi.
 • Verda ÖZER

  Küba hamlesi: Soğuk Savaş bitti mi, dirildi mi - barack obama
  Küba hamlesi: Soğuk Savaş bitti mi, dirildi mi19.12.2014
  Yazarlar“50 yıldır aynı şeyi yapıp, farklı sonuç almayı bekleyemeyiz.Şimdi yeni bir yaklaşım zamanı.Çıkarlarımıza zarar veren çağdışı yaklaşımı bitirip, iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştiriyoruz.”
 • Sony'den Obama'ya yanıt: Başkan yanılıyor - barack obama
  Sony'den Obama'ya yanıt: Başkan yanılıyor19.12.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama'nın, Sony'nin siber saldırı ve tehditler karşısında 'The Interview' (Röportaj) filminin vizyonunu iptal etmesini "hata" olarak değerlendirmesine Sony'den yanıt geldi.
içinde

Barack Obama


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz