MENÜ

Şarbon

Şarbon ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şarbon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şarbon haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 983 Şarbon haberi bulunmuştur.

Şarbon Haberleri

Kurban Bayramı öncesi sıkı denetim geliyor

Kurban Bayramı öncesi sıkı denetim geliyor

TARIM ve Orman Bakanlığı, Kurban Bayramı yaklaşırken, “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Denetim ve Kontrolleri’ne yönelik genelge yayınladı.

3.07.2019Ekonomi
Aydında balıkçıların ağına takıldı Büyük tehlike...

Aydın'da balıkçıların ağına takıldı! Büyük tehlike...

Aydın'ın Söke ilçesi Kafa mevkisinde, Büyük Menderes Nehri'nin denize döküldüğü noktada, çok sayıda hayvan leşi ve iskeleti bulundu. Balıkçının ağına takılan ve yapılan incelemede sığıra ait olduğu belirlenen kafatasının üzerinin deniz kabuklarıyla kaplı olduğu görüldü. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Ölü hayvanlardan sulara karışan çeşitli enfeksiyöz ajanlar, akarsu güzergahı boyunca insan ve hayvanlara kolaylıkla bulaşabilmekte hatta denizlere ulaşabilmektedir" dedi.

21.05.2019Gündem
Belçikalı eski bakanın karantinası kalktı

Belçikalı eski bakanın karantinası kalktı

Belçika’da eski Göç ve Mülteci Bakanı Theo Francken’in evine şarbon şüphesiyle uygulanan karantinanın kaldırıldığı açıklandı.

1.01.2019Avrupa
Et fiyatları geriliyor

Et fiyatları geriliyor

Besilik hayvan ithalatının artması, balık sezonunun açılması, tavuk etine olan talebin artması kırmızı etin fiyatını da etkiledi. Bunlara bir de Et ve Süt Kurumu’nun üreticiden 28 liradan aldığı karkas eti marketlere ucuz et sağlanması için 20 liradan sanayiciye vermesi eklenince karkas etin kilogram fiyatı 26 liraya kadar düştü.

22.12.2018Ekonomi
Et tüketimi düştü ihracat başlıyor

Et tüketimi düştü ihracat başlıyor

Kırmızı et tüketimindeki azalma nedeniyle Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) depoları etle; çiftlikler damızlık hayvanla doldu taştı, 19 bin ton civarında et birikti.

3.12.2018Ekonomi
Et perakendecisi Canet için konkordato talep edildi

Et perakendecisi Canet için konkordato talep edildi

CANET markası ile onlarca mağazası ile perakende et sektöründe faaliyet gösteren Diltat Gıda ve Bolet Gıda için konkordato talep etti. Çerkezköy Adliyesinde açılan davada iki şirkete de geçici mühlet verildi, konkordato komiseri ataması yapıldı.

27.11.2018Ekonomi
Düdüklü tencerenin bu özelliğini muhtemelen hiç bilmiyordunuz

Düdüklü tencerenin bu özelliğini muhtemelen hiç bilmiyordunuz

Türkiye Gıda ve Beslenme Derneği Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, et yemekleri evlerde düdüklü tencerede pişirilirse etin içindeki B grubu vitaminlerin, yemeğin suyunda muhafaza edileceğini böylece besleyici değeri en yüksek etin tüketileceğini belirterek, "Düdüklü tencerede 120 derece üzerindeki pişirmelerde kanser yapıcı bileşikler de oluşmaz" dedi.

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Kendi içinden filizlenen domatesler, insanın elini çizen maydanozlar... Üzerinde hem ‘yerli üretim’, hem de ‘ithal’ yazan etiketler... GDO’lu ürünler, gıdalardaki ağır metaller, sahtecilik, derken başımıza bir de şarbon korkusu çıktı. Herkes evine, mutfağına ne sokacağını, çoluk çocuğuna ne yedireceğini şaşırmış durumda. Çaresizlikten vejetaryen kesilen aileler bile var. Peki ne yiyeceğiz? Nelerden uzak durup kime güveneceğiz? Alışverişte, etiket okurken, aldıklarımızı pişirirken, saklarken kendimizi ve sevdiklerimizi nasıl koruyacağız? Korkunç hastalık ve melanetlerden nasıl sakınacağız?

Mutfağımızın yeni ikonu: Musa Dağdeviren

Mutfağımızın yeni ikonu: Musa Dağdeviren

Dünyanın en ünlü şeflerinin hayatlarını konu alan Netflix belgeseli ‘Chef’s Table’ın cuma yayına giren yeni sezonunda ilk kez Türkiye’den bir şef var: Musa Dağdeviren. Belgeselin ona ayrılan bölümünde aşçılık tarihçisi Özge Samancı, Dağdeviren’i şöyle tanımlıyor: “Sadece bir şef değil, aynı zamanda bir yemek antropoloğu; restoranı Çiya da bir yemek müzesi.” Vogue yemek editörü Cemre Narin ise, “Onun lokantasına gittiğinizde Türkiye’nin bütün köylerini ve kentlerini aynı anda ziyaret etmiş gibi olursunuz” diyor. Musa Şef’le, belgesele konu olan hayatını ve bu coğrafyaya ait, onun ‘bizli’ dediği yemeklerimizi konuşmak üzere buluştuk.

29.09.2018Hürriyet Pazar
Türk-İşin açlık ve yoksulluk sınırı araştırması

Türk-İş'in açlık ve yoksulluk sınırı araştırması

Türk-İş'in araştırmasına göre, eylül ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırı bin 893, yoksulluk sınırı 6 bin 167 lira olarak hesaplandı.

27.09.2018Ekonomi
Fahiş zam yapmadık, artıştan ceza almadık

"Fahiş zam yapmadık, artıştan ceza almadık"

Fahiş zam yapanları bulmak için Türkiye’nin dört bir yanında denetime çıkan ekiplerin kendilerine bir ceza kesmediğini belirten GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Galip Aykaç, “Yaşanan zamlara satış fiyatı artıyor diye bakılmamalı. Çünkü birçok üründe maliyet artışları yaşanıyor” dedi.

18.09.2018Ekonomi
Menüler balık  dolu

Menüler balık dolu

Bu yıl balık fiyatları vatandaşın yüzünü güldürüyor. Geçen yıl denizlerde balığın az olması sebebiyle fiyatlar yüksek kalmış, vatandaş balık alamamıştı. Bu yıl ise balığın bol olmasıyla fiyatlar da düşmeye başladı. Hamsinin kilogramı 5 TL’den palamutun tane fiyatı ise 10 TL’den başladı. Balıkçı esnafı da vatandaşın yoğun ilgisinden memnun.

15.09.2018Ekonomi
Fiyatları düştü, satışlar arttı

Fiyatları düştü, satışlar arttı

DENİZLERDE av sezonunun 1 Eylül’de başlamasıyla birlikte Ege’ye açılan balıkçılar, bol miktarda balık avlamaya başladı. Bollukla birlikte pazarlardaki tezgahlarda fiyatlar da düşünce, vatandaşlar kırmızı et yerine balığı tercih etmeye başladı. Çanakkale’de balıkhane esnafı, vatandaşı tamamen doğal ve daha sağlıklı olan balığı tüketmeye çağırdı. Sofralarda kırmızı et ile yapılan yemeklerin yerini mevsim balıkları olan sardalye, palamut ve istavrit gibi balıklar aldı.

15.09.2018Ekonomi
Ankara Valiliğinden şarbon yalanlaması

Ankara Valiliğinden "şarbon" yalanlaması

Ankara Valiliği, "Mamak ilçesinde bazı kişilerden şarbon şüphesiyle kan örneği alınarak inceleme için Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderildiği" iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

12.09.2018Gündem
Marketler strateji mi değiştirdi İndirim oyunu…

Marketler strateji mi değiştirdi? İndirim oyunu…

Döviz kuru artışını bahane ederek fahiş oranlarda zam yapan marketler, tepkiler ve hükümetin kestiği cezalarla strateji değiştirdi. Marketler şimdi de etiketlerle sahte indirim kampanyaları yapmaya başladı.

12.09.2018Ekonomi
Kayseride 2 mahallede şarbon karantinası

Kayseri'de 2 mahallede şarbon karantinası

Kayseri'de Bünyan ilçesi Büyüktuzhisar Mahallesi ile Pınarbaşı ilçesinin Üçpınar Mahallesi'nde şarbon karantinası uygulanıyor.

11.09.2018Gündem
Ankara Valiliğinden şarbon açıklaması

Ankara Valiliğinden 'şarbon' açıklaması

Ankara Valiliği, bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya hesaplarında, Mamak ilçesinde şarbon hastalığı çıktığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

10.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

CHP'de yine önseçim yok!

CHP’nin aday belirleme toplantısı 13 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Belediye başkan adaylarının hangi il ve ilçede nasıl bir stratejiyle belirleneceği konusu netleşecek.

19.09.2018

Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, kafanızın peşinden gidin!

ETLERDE şarbon var korkusunu atlatmaya çalışırken, bu konunun meraklıları ve vejetaryenler yediğimiz etlerin nasıl elde edildiğini, hayvanların nasıl yaşadığını, sütlerin nasıl sağıldığını deşifre ettiler.

11.09.2018

Bu mucit Türk’ü baştacı edelim

THE Wall Street Journal’da ABD ile Çin’in 5G teknoloji yarışında, 4G teknolojisinden tam yüz kat daha hızlı bir teknolojiyi Çin şirketi Huawei için bir Türk bilim adamının icad ettiğini okuyunca içim burkuldu.

11.09.2018