MENÜ

Özel Arı Okulları

Özel Arı Okulları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Özel Arı Okulları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Özel Arı Okulları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 88 Özel Arı Okulları haberi bulunmuştur.

Özel Arı Okulları Haberleri

Öğrencilerinden TEGV’e destek

Öğrencilerinden TEGV’e destek

Öğrenciler, ‘Yürekli Gençler’ sloganıyla başlattıkları çalışmalarına devam ediyor. ‘İyilik bulaşıcıdır’ sloganıyla çalışarak, TEGV öğrencileri için etkinlikler düzenlediler.

14.06.2019Eğitim
Liseliler, çalışmalarını uzmanlara sundu

Liseliler, çalışmalarını uzmanlara sundu

Ankara’da özel bir okulun, 9 ve 10’uncu sınıf öğrencileri, ‘6. Fen Oyunları’  etkinliğinde ürünlerini paylaştı. Etkinlikte 120 öğrenci, bilimsel süreç becerileriyle hazırladığı 34 projeyi Ankara, Çankaya ve Hacettepe üniversitelerinden alanlarında uzman bilim insanlarına sundu.

2.05.2019Eğitim
Çocuklar için 23 Nisan etkinlikleri coşkuyla sürüyor

Çocuklar için 23 Nisan etkinlikleri coşkuyla sürüyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle birçok kurum çocuklar için etkinlikler yapıyor. Kutlamalar düzenliyor. Devlet Opera ve Balesi bünyesindeki çocuk korosu ve balesi, 23 Nisan’ı ‘neşe’ temalı dans gösterisiyle kutladı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Göbeklitepe’de ise çocuklara özel konser verildi. İşte o etkinliklerden bazıları:

23.04.2019Eğitim
‘Erasmus+’da Türkiye’yi temsil ettiler

‘Erasmus+’da Türkiye’yi temsil ettiler

Beş ülkeden üniversite ve okulların işbirliğiyle düzenlenen ve ‘Erasmus+’ tarafından desteklenen ‘SMART KIDS-SMART CITIES’ projesinin üçüncü toplantısı yapıldı. Toplantıya Türkiye’den katılan okulun projeleri beğeni topladı.

11.04.2019Eğitim
307 öğrenciye Cambridge’den sertifika

307 öğrenciye Cambridge’den sertifika

Bir özel okul, Cambridge Assessment English ve Cambridge Young Learners Sınavları’nda başarılı olan öğrencilerine törenle sertifikalarını verdi. Toplam 307 lise, ortaokul ve ilkokul öğrencisi sertifika aldı.

19.12.2018Eğitim
Öğretmenler için STEAM konferansı

Öğretmenler için STEAM konferansı

Bilim insanları, öğretmen ve öğretmen adayları STEAM konferansında bir araya geldi. Eğitimciler STEAM, robotik ve kodlama alanlarındaki bilgi ve deneyimlerini uygulamalı atölyelerde katılımcılarla paylaştı.

14.12.2018Eğitim
60 yıllık eğitimci Sıtkı Alp: Öğretmen derse hazır girmeli

60 yıllık eğitimci Sıtkı Alp: Öğretmen derse hazır girmeli

Matematik öğretmeni Sıtkı Alp, Kasım 1969’da açtığı Arı Dershanesi ile eğitim dünyasında iz bırakmaya başladı. 1984’te Özel Arı Lisesini, 1985’te Özel Arı İlkokulunu, 1991’de Özel Arı Fen Lisesini açan Sıtkı Alp 1996’da Sıtkı Alp Eğitim Vakfı’nın ardından 1997’de Çankaya Üniversitesini kurdu. 2000 yılında Arı Önokulunu açarak eğitim zincirinin halkalarını tamamlamış oldu. İlkokul öğretmenine hayran olduğu için öğretmenliği seçen Alp, eğitim sektörünün önemli girişimci isimlerinden biri oldu. Alp; Ankara’ya okul ve kız yurdu, memleketi Erzurum Atatürk Üniversitesine okul, kız yurdu, halıcılık enstitüsü, turizm konuk evi, Şenkaya ilçesine kız yurdu yaptırılmasında önemli miktarda katkıda bulundu.

4.11.2018Eğitim
TEOG uzman yorumları: Matematik zorladı, Türkçe kolay geçti

TEOG uzman yorumları: Matematik zorladı, Türkçe kolay geçti

TEOG sınavının tamamlanmasının ardından uzman yorumları gelmeye başladı. Türkiye genelinde birçok ilde, milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı TEOG sınavı, uzmanların öğrencilerden aldığı duyumlar aracılığıyla yorumlandı. TEOG uzmanlarının aldığı yorumlara göre Türkçe öğrencileri pek zorlamazken, Matematik öğrenciler tarafından zor bulundu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı da öğrenciler için kolay geçen bir sınav oldu. İşte, TEOG uzman yorumları hakkında detaylı bilgiler

26.04.2017Eğitim
Uzmanların TEOG’da birinci gün yorumları: Çalışanın yapabileceği bir sınavdı

Uzmanların TEOG’da birinci gün yorumları: Çalışanın yapabileceği bir sınavdı

İyi bir liseye girmek için Ortaokul 8’inci sınıf düzeyinde 1 milyon 190 bin 826, 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı TEOG’da birinci gün oturumları sona erdi. Öğrenciler ilk gün sırasıyla 20’şer soruluk Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına katıldı. Adayların görüşlerinden yola çıkarak sınavı yorumlayan uzmanlara göre, kimi testlerdeki bazı sorular çeldirici nitelikte olsa da sistemli çalışan ve okuduğu metni analiz edebilen öğrencilerin doğru cevaba ulaşabileceği nitelikte sorular vardı.İşte uzmanların yorumları:

23.11.2016Eğitim
Eğitimden kazandığını, eğitime harcıyor

Eğitimden kazandığını, eğitime harcıyor

Türkiye’de eğitime yaptığı hizmetlerle dikkat çeken, Çankaya Üniversitesi ve Özel Arı Okulları’nın sahibi Sıtkı Alp’e memleketi Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi tarafından ’fahri doktora’ unvanı verildi. Eğitimden kazandığını eğitime harcayan Sıtkı Alp ve eşi Süheyla Alp’in adı, yaptıkları maddi desteklerden dolayı Ata Vakıf Okulları yerleşkesindeki ortaokula verildi.

10.05.2016Eğitim
Ülkemizi temsil edecekler

Ülkemizi temsil edecekler

“Araştırmacı Çocuk” Projesinde ülkemizi Ankara Özel Arı İlköğretim Okulu temsil ediyor.

28.05.2007Eğitim
Hürriyet ve Kanal Dye ödül

Hürriyet ve Kanal D'ye ödül

Ankara Özel Arı Okulları Genel Müdürlüğü, ‘en çok okunan gazete’ olarak Hürriyet'in Ankara Temsilcisi Sedat Ergin'e ödül verdi.

1.06.2003Gündem
Özel okullar enflasyonun altında zam yapıyor

Özel okullar enflasyonun altında zam yapıyor

Başkent'teki bazı özel okullar, 2003-2004 eğitim-öğretim yılı ücretlerini genellikle enflasyonun altında tuttular.

22.05.2003Gündem
Marmara Üniversitesi ve TÜBİTAK’tan 24 öğrenciye ödül

Marmara Üniversitesi ve TÜBİTAK’tan 24 öğrenciye ödül

Marmara Üniversitesi ve TÜBİTAK İşbirliği İle Yapılan Ortaokul Proje Yarışması’nda ödüller dağıtıldı.

29.03.2019Eğitim
Son dakika haberi...TSKda büyük FETÖ temizliği Bütün personel araştırılacak

Son dakika haberi...TSK'da büyük FETÖ temizliği! Bütün personel araştırılacak

TSK'ya sızmış FETÖ üyelerinden 4 bin 545'i ihraç edildi ancak 'devede kulak' olarak görülen bu sayı önümüzdeki günlerde katlanarak artabilir. Kurulacak komisyonlar, orduda yakın tarihin en kapsamlı tahkikatına imza atacak. Sınavlar, terfiler, ödüller, kurslar mercek altında. FETÖ üyesi olduğundan şüphelenilen her personel detaylı incelemeye alınacak

28.09.2016Gündem
İşte gözaltına alınan ve tutuklanan general ve amiraller

İşte gözaltına alınan ve tutuklanan general ve amiraller

Darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amirallerin sayısı 133, tutuklu sayısı ise 126 oldu.

23.07.2016Gündem
Gözaltındaki 125 generalden 109u tutuklandı

Gözaltındaki 125 generalden 109'u tutuklandı

Darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 125 general ve amiralden 109'u tutuklanırken, 1 tümgeneral ve 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.

21.07.2016Gündem
İşte isim isim tutuklanan general ve amiraller

İşte isim isim tutuklanan general ve amiraller

Darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amiral sayısı 124'e çıktı.

20.07.2016Gündem
Darbe soruşturmasında 118 general ve amiral gözaltına alındı

Darbe soruşturmasında 118 general ve amiral gözaltına alındı

Darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde şu ana kadar 118 general ve amiral gözaltına alındı. 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Genelkurmay Başkanlığı Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 99 general ve amiral çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.

20.07.2016Gündem
103 general ve amiral gözaltında

103 general ve amiral gözaltında

Darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 103 general ve amiral gözaltına alındı. Yakalanan generallerden 41'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, diğerleri hakkındaki işlemler devam ediyor.

18.07.2016Gündem
Özeller ‘forma’cı

Özeller ‘forma’cı

Okullardaki serbest kıyafet konusunda görüş soran Türkiye Özel Okullar Birliği, 206 üye okuldan velilerin isteği doğrultusunda ‘Forma ile devam’ kararı alındığı yanıtını aldı.

2.01.2013Gündem
Eski RP’li Hasan Hüseyin Ceylan’dan ilginç iddia

Eski RP’li Hasan Hüseyin Ceylan’dan ilginç iddia

KAPATILAN Refah Partisi’nin (RP) eski milletvekillerinden Hasan Hüseyin Ceylan, şarkıcı Mirkelam’ın ünlü “Her gece ben” şarkısını Genelkurmay Psikolojik Harp Dairesi’nin parlattığı iddiasını ortaya attı.

12.11.2012Gündem
Kızlarda Adana, erkeklerde İstanbul

Kızlarda Adana, erkeklerde İstanbul

Basketbolda, İzmir'de düzenlenen Liselerarası Türkiye Şampiyonası sona erdi.

29.05.2012Basketbol
İzmirde finalist liseler belli oldu

İzmir'de finalist liseler belli oldu

Basketbolda, İzmir'de düzenlenen Liselerarası Türkiye Şampiyonası'nda, finale yükselen ekipler belli oldu.

27.05.2012Basketbol
Anaokuluna üniversite kadar ücret

Anaokuluna üniversite kadar ücret

ÖZEL okullar, gelecek yıl öğrencilerden alacakları eğitim ücretlerine zam yaptı. Ankara’daki özel okulların zam oranı yüzde 8-20 arasında değişiyor.

23.05.2012Gündem
Özel okullar ücretlerini 4+4 +4e uyarladı

Özel okullar ücretlerini 4+4 +4'e uyarladı

Özel okullar, gelecek yıl öğrencilerden alacakları eğitim ücretlerine zam yaptı. Ankara'daki özel okulların zam oranı yüzde 8-20 arasında değişiyor. Veliler en çok okul öncesi eğitim yaşındaki çocukları için ücret ödeyecek. Ankara'da en yüksek anaokulu ücreti 42 bin TL belirlenirken, ilköğretim 10-18 bin TL, lise 14-19 bin TL arasında değişiyor.

23.05.2012Gündem

Yazar Sonuçları

“Felsefe”nin Baltık zaferi ve Türkiye’ye mesajı

Kendi kendime bir karar almıştım. Artık Türkiye’nin eğitim sistemiyle ilgili konularda yazmayacaktım.

19.11.2017

Bayraklı “Harmandalı”yla Guinness’te…

 Aslında taze taze medyadan izlemişsinizdir; “93. yıldaki tüyler ürperten görsel şölen”i… “Kartal esintili Harmandalı” ile aynı anda “zeybek oynayan” Cumhuriyet çocuklarının, ”insanların oluşturduğu en büyük ülke haritası” kategorisindeki rekoru eskidi bile…

31.10.2016

“Bilgi sonsuz bir süreç”

Bu haftaki röportaj konuğum NLP Uzmanı, Yaşam Koçu ve aynı zamanda Biyoenerji Uzmanı olan Nurcemal Tancıl… “Gir içeri bul kendini” kitabı sayesinde kendisiyle tanışıp bir araya geldik.

25.07.2016