MENÜ

Notam

Notam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Notam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Notam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 133 Notam haberi bulunmuştur.

Notam Haberleri

İstanbulda 1 Mayıs için havadan da önlemler alındı

İstanbul'da 1 Mayıs için havadan da önlemler alındı

İstanbul'un 6 ilçesinde bazı noktaların üzerinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle devlet hava araçları dışındaki helikopterlerin uçuşları yasaklandı.

1.05.2019Gündem
Son dakika... Süleymaniyeye uçuş yasağı kalkıyor: Haftada 7 sefer yapılacak

Son dakika... Süleymaniye'ye uçuş yasağı kalkıyor: Haftada 7 sefer yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Irak merkezi hükümetinin yayımladığı notam kapsamında 2017'de Süleymaniye Havalimanı'na getirilen uçuş yasağının 25 Ocak itibarıyla kaldırılacağını belirterek, "Türk Hava Yolları (THY) tarafından İstanbul-Süleymaniye hattında haftalık 7 sefer yapılacak şekilde uçuşlar yeniden başlayacak." dedi.

23.01.2019Ekonomi
İstanbul Havalimanına taşınma tarihleri dünyaya resmen duyuruldu

İstanbul Havalimanı'na taşınma tarihleri dünyaya resmen duyuruldu

İSTANBUL Havalimanı’na transfer programı dünyaya da resmen duyuruldu. NOTAM olarak adlandırılan havacıları bilgilendirme notu ile İstanbul Havalimanı'na transfer tarihi ile programı dünya ile paylaşıldı.Avrupa Havacılık Bilgi Hizmetleri Veri Tabanında da transfer programı yayınlandı.

21.01.2019Ekonomi
İstanbul Yeni Havalimanı üzerinde uçuş yasağı

İstanbul Yeni Havalimanı üzerinde uçuş yasağı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi açılışını yapacağı İstanbul Yeni Havalimanı'nın içinde olduğu büyük bir alan üzerinde bugün 11 saatliğine uçuş yasağı getirildi.

29.10.2018Gündem
Rusya İsrail’in hava-deniz trafiğini kitledi

Rusya İsrail’in hava-deniz trafiğini kitledi

Suriye’de uçaklarının düşürülmesinden İsrail’i sorumlu tutan Rusya, Kıbrıs Rum yönetimi üzerinden 15 NOTAM (hava uçuşları uyarısı) ve 7 NAVTEX (denizcilik uyarıları) yayınlayarak doğu Akdeniz’de hava ve deniz trafiğini kilitledi.

20.09.2018Dünya
Son dakika... Almanyaya nota gönderildi

Son dakika... Almanya'ya nota gönderildi

Almanya'da yaşayan Türklerin oy kullanabilmesi için Alman Dışişleri Bakanlığı'na nota gönderildi

23.04.2018Dünya
Fransadaki grev nedeniyle THY’nin bazı seferler iptal edildi

Fransa'daki grev nedeniyle THY’nin bazı seferler iptal edildi

FRANSA’DA hükümetin hazırladığı çalışma yasası reform paketine karşı olan 9 memur sendikası, bugün ülke çapında greve gidiyor. Grev nedeniyle Türk Hava Yollarının bazı seferleri de iptal edildi.

10.10.2017Gündem
Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanında Polnet kuyruğu

Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 'Polnet' kuyruğu

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki POLNET Bilgi Sistemi'nde meydana gelen arıza nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Şu ana kadar 1000 yolcunun uçaklarını kaçırdığı belirtildi.

26.09.2017Gündem
Son dakika İstanbul ve Ankarada uçuş yasağı

Son dakika! İstanbul ve Ankara'da uçuş yasağı

15 Temmuz'da yapılacak etkinlikler nedeniyle bugün İstanbul ve Ankara'da görerek uçuş yapan sivil uçak ve helikopterlere uçuş yasağı getirildi.

15.07.2017Gündem
Ankara için yeni NOTAM yayınlandı, pilotlara GPS uyarısı yapıldı

Ankara için yeni NOTAM yayınlandı, pilotlara GPS uyarısı yapıldı

ANKARA hava sahasında uçan hava araçları için yeni bir NOTAM yani havacılara bilgilendirme notu yayınlandı. NOTAM'da Ankara'da bazı hava sahası bölümlerinde GPS olarak adlandırılan Küresel Konumlandırma Sisteminin sinyallerinin alınamadığı bildirildi.

29.06.2017Gündem
Son dakika haberi: İstanbul Emniyetinden kritik karar.. Uyarısız vurulacaklar

Son dakika haberi: İstanbul Emniyet'inden kritik karar.. Uyarısız vurulacaklar!

Darbe girişimi ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde dün akşam kritik güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantıda İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, tanımlanmayan tüm helikopterleri düşürme talimatı verdi. Bu arada Marmara Bölgesi'ndeki uçuş yasağı 22 Temmuz'a kadar uzatıldı. Ayrıca Sosyal medya ve kamuoyunda FETÖ'cü kadroların yeni bir kalkışma için ekonomiye darbe vurma girişiminde bulunacakları iddialarına karşı önlem alındı.

18.07.2016Gündem
Marmara hava sahası kapatıldı

Marmara hava sahası kapatıldı

İstanbul'u da kapsayan Marmara Bölgesi üzerindeki hava sahası görerek uçuş yapan tüm sivil hava araçların uçuşlarına kapatıldı.

16.07.2016Gündem
THYnin İstanbul-Hakkari seferi iptal

THY'nin İstanbul-Hakkari seferi iptal

TÜRKİYE’nin PKK ve IŞİD’e yönelik yaptığı hava harekatı nedeniyle sivil uçuşlar da etkileniyor. Cumartesi saat 23.30 ile pazar saat 21.00’e kadar bölgedeki hava sahasında bazı noktalar notamlandı. Notam, havacıları uçuş ve yer emniyetini etkileyebilecek bazı önemli durumlardan haberdar etmek için yayımlanan bildiri anlamına geliyor. Bu arada bugün THY'nin İstanbul-Hakkari seferi de karşılıklı olarak iptal edildi.

25.07.2015Gündem
Roma Leonardo da Vinci Uluslararası Havalimanında yangın çıktı

Roma Leonardo da Vinci Uluslararası Havalimanı'nda yangın çıktı

İTALYA’nın başkenti Roma’da bulunan Fiumicino – Leonardo da Vinci Uluslararası Havalimanı’nın 3. terminalinde bagaj bölümünde yangın çıktı. Yangın nedeniyle havalimanı uçuşlara kapatıldı. Sabaha karşı saat 03.00 sıralarında başlayan yangın kontrol altına alındı.

7.05.2015Ekonomi
1 Mayısta metro seferleri yapılacak mı

1 Mayıs'ta metro seferleri yapılacak mı?

1 Mayıs cuma günü Taksim'e giden metro ve finiküler seferleri iptal edildi. Ayrıca İstanbul Hava Sahası üzerinde helikopter gibi görerek şartlarda uçuş yapacak hava araçlarına izin verilmeyecek.

29.04.2015Gündem
1 Mayıs’ı  kol kola kutlayalım

1 Mayıs’ı kol kola kutlayalım

DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği’nin de aralarında bulunduğu ‘1 Mayıs 2015 Düzenleme Komitesi’, 1 Mayıs 1977’de Kazancı Yokuşu’nda ölenleri karanfillerle andı.

29.04.2015Gündem
1 Mayısta İstanbulda helikopterle uçuş yasak

1 Mayıs'ta İstanbul'da helikopterle uçuş yasak

1 MAYIS Emek ve Dayanışma Bayramı nedeniyle Cuma günü İstanbul Hava Sahası üzerinde helikopter gibi görerek şartlarda uçuş yapacak hava araçlarına izin verilmeyecek.

29.04.2015Gündem
THYnin Yemen seferleri 1 Hazirana kadar iptal

THY'nin Yemen seferleri 1 Haziran'a kadar iptal

Türk Hava Yolları, Yemen'deki karışıklık nedeniyle, Sana ve Aden seferlerinin iptal tarihini 1 Haziran'a kadar uzattı.

15.04.2015Gündem
Yemen operasyonu sonrası dolar 2.60ın üzerinde (Dolar ne kadar oldu)

Yemen operasyonu sonrası dolar 2.60'ın üzerinde (Dolar ne kadar oldu?)

Yemen'de başlayan askeri operasyonun petrol fiyatlarında sert yükselişi ve küresel piyasalarda endişeleri tetiklemesiyle dolar/TL güne sert yükselişle başladı. BIST 100 ise güne yüzde 1.66 ekside başladı.

26.03.2015Ekonomi
Türkiye NOTAMın koordinatlarını yanlış hesaplamış

Türkiye NOTAM'ın koordinatlarını yanlış hesaplamış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Ege'de geniş bir alanı kapsayan 10 ay süreli tatbikat NOTAM'ını yanlışlıkla yayınladıklarını açıkladı.

3.03.2015Dünya
Türkiyeden Yunanistana NOTAM jesti

Türkiye'den Yunanistan'a 'NOTAM' jesti

Türkiye, yeni Yunan hükümetine ciddi bir jestte bulunarak, Atina’da büyük gürültü kopartılan Ege’deki askeri tatbikatlar ile ilgili seyir duyurusunu (A889/15 sayılı NOTAM) iptal etti.

3.03.2015Dünya
Atinada yaygara

Atina'da yaygara

Türkiye’nin yayınladığı Ege’de bir seyir duyurusu (NAVTEX) nedeniyle Atina’da dün (Pazar) akşam büyük gürültü kopartıldı.

1.03.2015Dünya
Bir tek o uçtu

Bir tek o uçtu

Yayınlanan NOTAM ile bugün Maltepe ve çevresi VFR olarak adlandırılan görerek uçuşlara kapatıldı.

3.08.2014Gündem
Derin sessizlik

Derin sessizlik

Tel Aviv’de Ben Gurion Havalimanı’na 1.6 kilometre yakınına düşen füzeler nedeniyle dünya sivil havacılık otoriteleri İsrail’e boyunca uçuşları durdurdu.

23.07.2014Ekonomi
Karar 2 saat 10 dakikada okundu

Karar 2 saat 10 dakikada okundu

Ergenekon Davası'nın bugünkü duruşmasında karar okundu. Kararın özetinin okunması 2 saat 10 dakika sürdü.

5.08.2013Gündem
Atatürk Havalimanında lodos kabusu sona eriyor

Atatürk Havalimanı'nda lodos kabusu sona eriyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı’nda hava trafiğini rahatlatmak yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

1.06.2012Gündem
Atatürk Havalimanında hava trafiğine yeni önlemler

Atatürk Havalimanı'nda hava trafiğine yeni önlemler

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ) Atatürk Havalimanı’ndaki yoğunluğu azaltmak için bir dizi önlem aldı. Önlemler arasında özel jetlerin uçuş saatlerine kısıtlama getirilmesi de yer alıyor.

11.04.2012Gündem
THY radyasyon bulutlarını izliyor

THY radyasyon bulutlarını izliyor

Türk Hava Yolları, tsunami sonrasında Japonya’da oluşan nükleer felaket nedeniyle bölgedeki radyoaktif yüke sahip bulutların hareketlerini takibe aldı.

16.03.2011Ekonomi
Fransa-Japonya arasında seviye tartışması

Fransa-Japonya arasında 'seviye' tartışması

Japonya'daki Fukuşima nükleer santralinde bugün meydana gelen dördüncü patlamanın ardından, tüketilmiş yakıt depolama havuzunda yangın çıktığı ve radyoaktif maddelerin doğrudan atmosfere karıştığı bildirildi. Japonya, nükleer tesisteki tehlike seviyesini yedi üzerinden altıya çıktığını duyuran Fransa'yı yalanlayarak, seviyenin hala dört olduğunu açıkladı.

15.03.2011Dünya
DHMİden kül bulutu açıklaması

DHMİ'den 'kül bulutu' açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Zonguldak açıklarında, volkanik kül bulutu nedeniyle uçuşa yasaklanmış bölgenin rüzgarların etkisiyle tamamen temizlendiğini, ilgili NOTAM'ın (havalimanları ve hava sahalarındaki kısıtlama veya değişiklik bilgileri) iptal edildiğini bildirdi.

19.04.2010Gündem
Kül bulutlarından önce sis indi

Kül bulutlarından önce sis indi

Türkiye’de kül bulutlarının etkilediği Zonguldak, Samsun ile Sinop’ta bu kez sis etkili oluyor. Zonguldak ve Düzce’de sis nedeniyle görüş mesafesi önemli oranda düştü. Vatandaşlar yoğun sisi kül bulutu sandı.

19.04.2010Gündem
Onur Havayolları’nın yolcu uçağı acil iniş yaptı

Onur Havayolları’nın yolcu uçağı acil iniş yaptı

Onur Havayolları’nın İzmir-Basel seferini gerçekleştiren Airbus 321 tipi yolcu uçağı meydana gelen hidrolik arızası nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı’na acil (emergency) iniş yaptı.

9.04.2010Gündem
İş jetleri ve charter yasağı yumuşatıldı

İş jetleri ve charter yasağı yumuşatıldı

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Ataköy-Florya istikametindeki 06-24 pistinin, onarım ve uzatma çalışmaları nedeniyle kapatılması dolayısıyla, diğer pistin tarifeli uçuşlar dışındaki tüm iniş kalkışlara kapatılması kararı, yayınlanan yeni bir NOTAM (Havacılara Bilgi Notu) ile yumuşatıldı.

10.03.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Her şey tasarım ve yazılım

İstanbul Yeni Havalimanı’nda ‘ayağı yere basmayan’ ve ‘Teknofest’ diye adlanan bir şenlik yaşadık. 550 bin kişi festivale akın etti. Uçaklar, insansız hava araçları değil sadece yarışmalar, yetenek gösterilerinin teknikte dorukta olanlarına kadar geniş bir yelpazede teknolojimiz gözler önüne serildi. Ama daha önemlisi yarınlar için gençlere start verildi, cesaret verildi, belki de çokça da garanti verildi...

26.09.2018

İlk yerli koltuğu üretti THY’deki 15 dar gövdeli uçakta yolcuyu ağırlayacak

TÜRK Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, söze artık 15 şirketi çatısı altında bulunduran bir grup olduklarından girdi:

9.12.2012

Uzaya iki çocuğu ile birlikte gidecek

Virgin Havayolları’nın patronu Sir Richard Branson, Aralık 2013’teki ilk tarifeli uzay seferine iki çocuğu ile birlikte çıkacak. Toplam iki saat sürecek Virgin Galactic’in uzay uçuşunda 539 kişi 200 bin dolara uzaya gitmek için bilet aldı.

14.07.2012

Yeni müzik tatları, özgün söyleyişler: Yıldız İbrahimova ve Selva Erdener

YILDIZ İBRAHİMOVA, yeni CD’si Balkanatolia II’yi kaybettiğimiz eşi Ali Dinçer’e adamış. Annemden Rumeli Türküleri altbaşlığını taşıyor.

28.11.2011