MENÜ

Network

Network ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Network haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.956 Network haberi bulunmuştur.

Network Haberleri

Arkadaşlarını kazada kaybettiler yeni cihaz ürettiler

Arkadaşlarını kazada kaybettiler yeni cihaz ürettiler

Arkadaşlarını trafik kazasında kaybeden girişimciler, başkaları da aynı acıyı yaşamasın diye akıllı bir cihaz geliştirdiler. Geliştirilen Drivee SafeCall cihazı, sürüş davranışlarını geliştirerek oluşabilecek kazaları engellemeye çalışırken, olası bir kazayı çarpışma sensörleriyle algılıyor, ihtiyaç halinde kaza lokasyonuna en yakın acil müdahale ekibine durumu bildiriyor.

15.12.2018Teknoloji
Bitcoin 4 bin 500 doların altına indi

Bitcoin 4 bin 500 doların altına indi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli yaptırım ve kısıtlama haberlerinin etkisiyle Bitcoin piyasa değerinin 15 Kasımda 100 milyar doların altına gerilemesiyle piyasada baş gösteren düşüş eğilimi, Bitcoin fiyatının 3,500 doların altına inmesiyle sürüyor.

7.12.2018Ekonomi
Kral Şakir karakterleri, tipik bir Türk ailesi

Kral Şakir karakterleri, tipik bir Türk ailesi

Varol Yaşaroğlu, Kral Şakir'i anlattı...

6.12.2018Keyif
Çömezlere tavsiyeler

Çömezlere tavsiyeler

Sosyal medyada yeşertilen fikirler, büyüyerek startup haline dönüşebiliyor. ‘Hangi Üniversite Hangi Bölüm’ adındaki girişim bunlardan biri. Elif Aleyna Duman ve Berke Yağız Sevim tarafından hayata geçirilen girişim, öğrencilerin deneyimlerini aday öğrencilerle paylaşmalarına olanak sağlıyor.

6.12.2018Ekonomi
Dünyanın en çok satan PlayStation oyunları belli oldu

Dünyanın en çok satan PlayStation oyunları belli oldu

Japon konsol devi, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir organizasyonla PlayStation Awards 2018 sahiplerini açıkladı. İşte dünyanın en çok satan PlayStation oyunları...

4.12.2018Teknoloji
Hayatımın her alanında tekdüzelikten kaçtım

Hayatımın her alanında tekdüzelikten kaçtım

Türkiye’nin stil ikonlarından Derin Mermerci Aydın, NetWork’le yeni bir işbirliğine gitti. Ortaya çıkan sonuç, 77 parçadan oluşan DMXNetWork isimli koleksiyon. Bu vesileyle buluştuk, beğenilen tarzını, aile hayatını ve hayvan sevgisini konuştuk.

1.12.2018Hürriyet Cumartesi
İstanbul Teknik Üniversitesi Mezun Platformu’na uluslararası iki ödül

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezun Platformu’na uluslararası iki ödül

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak mezunlarını sanal ortamda bir araya getirmek amacıyla kurduğu İTÜ Mezun Platformu, ilk 10 ayda 23.000 üye sayısını aşarak dünya çapında bir rekora imza attı. Sistemin yöneticisi Graduway, İTÜ’yü "Sıra Dışı Büyüme ve Pazarlama” kategorisinde ödüle değer gördü. İTÜ ayrıca mezun platformları arasında “Altın” ve “Platin” üyeler kategorisine girerek ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

29.11.2018Kampüs
Yemek şirketlerine rekabet ihlali cezası

Yemek şirketlerine "rekabet ihlali" cezası

Rekabet Kurulunca, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren 3 şirkete rekabeti ihlal ettikleri gerekçesiyle 7,7 milyon lira idari para cezası verildi

16.11.2018Ekonomi
Akademi Beyoğlu 1600 öğrenciyle açıldı

Akademi Beyoğlu 1600 öğrenciyle açıldı

İSTANBUL Beyoğlu Belediyesi’nin ilçenin bilim, teknoloji ve kültür sanat hayatına ivme kazandırmak hedefiyle hayata geçirdiği ‘Akademi Beyoğlu’ açıldı.

13.11.2018Kitap Sanat
Akademi Beyoğlu 1600 öğrenciyle açıldı

Akademi Beyoğlu 1600 öğrenciyle açıldı

İstanbul Beyoğlu Belediyesi’nin hayata geçirdiği 'Akademi Beyoğlu' açıldı

13.11.2018Kitap Sanat
Bakan Turhan açıkladı: Ülkemizdeki ilk uygulama

Bakan Turhan açıkladı: Ülkemizdeki ilk uygulama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "İstanbul Havalimanı'nda yolculara en son teknoloji ürünü cihazlar ve uygulamalar sunarak, mükemmel bir havalimanı deneyimi yaşatılıyor. Havalimanı, nesnelerin internetinden akıllı dijital saatler veya sanal gerçeklik gözlükleri gibi giyilebilir teknolojilere kadar uzanan birçok teknolojiyle donatıldı ve donatılmaya devam ediliyor. 77 milyon metrekarelik alanı izleyebilmek için kritik bölgelere konulan gelişmiş dev kameralarla görüntüleri bir araya getirip 300 metrekarelik odada sanal kule operasyonu yapıldı. Sanal kule ile havalimanı operasyon merkezi entegre edildi. Bu da ülkemizdeki ilk uygulama oldu" açıklamasında bulundu.

7.11.2018Ekonomi
İstanbul Havalimanında akıllı teknoloji farkı

İstanbul Havalimanı'nda "akıllı teknoloji" farkı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'nda yolculara son teknoloji ürünü cihazlar ve uygulamalarla mükemmel bir deneyim yaşatıldığını belirterek, "Havalimanı, nesnelerin internetinden akıllı dijital saatler veya sanal gerçeklik gözlükleri gibi giyilebilir teknolojilere kadar uzanan birçok teknolojiyle donatıldı ve donatılmaya devam ediliyor." dedi.

7.11.2018Teknoloji
‘Yaptırımları deleceğiz’

‘Yaptırımları deleceğiz’

ABD’nin Batı ile İran arasında 2015 tarihli nükleer anlaşmayı yeniden müzakere için Tahran yönetimine yönelik yaptırımlarının petrol ihracatını engelleyen ikinci ayağı dün yürürlüğe girdi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “İran’a karşı zorbalık, tehdit ve yaptırım diliyle konuşmaması gerektiğini ABD’ye öğreteceğiz” dedi.

5.11.2018Dünya
DLive Honor ile işbirliği yaptı

DLive Honor ile işbirliği yaptı

Kaliforniya merkezli, blok zincirinde çalışan internet canlı yayın platformu DLive, Türkiye’de ilgi gördü. Türk kullanıcılar, DLive'da en hızlı büyüyen topluluk olarak dikkat çekiyor. DLive, Lino blok zincirinde, internet üzerinden canlı yayın platformu ve video topluluğu olarak faaliyet gösteriyor.

4.11.2018Teknoloji
Bu limanda iş var

Bu limanda iş var

Türkiye dahil 9 ülkede 17 liman işleten Global Ports Holding’in 17 pasaporttan çalışanı var. Üst yönetim de ağırlıklı Londra, İstanbul ve Barselona’da görev yapıyor. Şirketin CEO’su Emre Sayın, kruvaziyer limanı işletmeciliği alanında deneyimli personel bulmanın zor olduğunu söylüyor: “Havana’ya Şili’den genel müdür aldık, operasyon müdürü Katalan, finansın başına Çin’den İspanyol asıllı birisini aldık. Bizim istediğimiz şekilde liman yönetecek birisini bulmak imkansız, ya cruise operasyonunu bilen birini alıp bizim tarzımızda liman yönetmeyi öğretiyoruz ya da servisi, konaklamayı iyi bilen birisini alıp kruvaziyer işini öğretiyoruz.” Bundan sonraki hedeflerinin Karayipler ve Amerika kıtası olduğunu söyleyen Sayın, İstanbul için de bir ana limana ihtiyaç olduğunun altını çiziyor.

3.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Red Dead Redemption 2 satışa çıktı, kapış kapış gidiyor

Red Dead Redemption 2 satışa çıktı, kapış kapış gidiyor!

8 yıldır oyun severler arasında büyük merakla beklenen Red Dead Redemption 2, satışa çıkar çıkmaz rekor kırdı, kapış kapış satıyor!

2.11.2018Teknoloji
İTÜ Çekirdek girişimcileri 3M ile bir araya geldi

İTÜ Çekirdek girişimcileri 3M ile bir araya geldi

3M Türkiye, İTÜ Çekirdek’in binlerce başvuru arasından süzülen, birbirinden iddialı girişimcileri ile bir araya geldi. Projelerini 3M şirket yetkililerine sunan girişimciler, 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’ni de gezerek 3M Bilimi’ni tanıma fırsatı buldular.

30.10.2018Kampüs
60 ülke Türk mutfak ürünlerine koştu

60 ülke Türk mutfak ürünlerine koştu

Endüstriyel mutfak sektöründe Avrupa'da ilk üç içerisinde yer alan Türkiye, sektörün en önemli firmalarını ve alıcıları İstanbul'da buluşturdu. Otel, restoran, gastronomi ve mutfak ekipmanları alanında faaliyet gösteren 800 üretici, 60 ülkeden alım heyeti ile HOSTECH by TUSİD Fuarı’nda bir araya geldi.

29.10.2018Ekonomi
Mutfakçılar ihracatta İspanyayı solladı hedef İtalya

Mutfakçılar ihracatta İspanya'yı solladı hedef İtalya

Endüstriyel mutfak ürünleri sektöründe hızlı büyüyen Türkiye, ihracatta en önemli rakiplerinden İspanya'yı geçerek Avrupa'da ikinci sıraya oturdu. Sektörün 2018 ihracat hedefinin 2 milyar dolar olduğunu söyleyen İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, mevcut pazarları geliştirip Türki Cumhuriyetler, Uzakdoğu ve Latin Amerika gibi yeni pazarlarla bu rakamı daha da yukarılara taşımak istediklerini ifade etti. Öztiryaki, HOSTECH by TUSİD’ “23.Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı”ndan da 800 üretici 60 ülkeden alım heyeti katıldı 100 milyon dolarlık yeni ihracat fırsatı çıkacağını düşündüklerini ifade etti.

28.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Erciyes’te karlar kraliçesi oldum

Adrenalini dört mevsim yaşamak… Türkiye’nin Alpler’i Erciyes, doludizgin aktiviteleriyle kendine has notalar yaratıyor ve özgürlük hissini bütüncül bir atmosferde sonuna kadar yaşatıyor. Çok sevdiğimiz kış ve yaz sporlarından, yıldızlı gecelerdeki kamp atmosferine kadar doğa aktivitelerinin eğlence ve huzur ezgilerinin yükseldiği Erciyes’te hiçbir kalıp yok, her mevsim tercih etmek için ise sebep çok. Hayat deneyimleyince güzel; cesaretini topla ve güzel ruhunla yola çık! İşte size Erciyes gezi rehberi…

14.12.2018

115 kiloydum, 44 kilo verdim

Dünya çapında bir fotoğrafçımız var…Mert Alaş.Yıllardır adını duyarım.Bir de ortağı vardır Marcus.Bunlar bir efsanedir, en meşhur dergilerin kapaklarında imzası vardır, dünyadaki bütün celebrity’leri onlar çeker, üstelik onlarla kankadırlar, İbiza’ya giderler, onu yaparlar, bunu yaparlar…Biz de ağzımız açık izleriz.Ben hep merak ederdim, bu Mert Alaş, nasıl Mert Alaş oldu diye.Onunla ilgili okuduğum hiçbir röportajda bu soruların cevabını öğrenemedim, sormamışlar çünkü. Dayanamadım, ben sordum…Şahaneeeee bir adam çıktı. Bomba. Dünya zekisi bir şey. Acayip hızlı. Zehir, zehir. Eğlenceli, esprili… Bayıldım. Kimse boşuna bir şey olmuyormuş. Yarın da önemli bir ödül alıyor. Bütün kalbimle onu kutluyorum. Tabii ki bir sayfaya sığamıyorum, devamı artık salıya…

9.12.2018

Yeni nesil çalışma ortamı

BİLDİĞİNİZ birçok meslek, iş alanı ve anlayışı yerini çok farklı bir döneme bırakıyor.

4.11.2018