MENÜ

Yapi Kredi

Yapi Kredi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yapi Kredi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.466 Yapi Kredi haberi bulunmuştur.

Yapı Kredi, 1944 yılında Türkiye'de bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Kazım Taşkent tarafından kurulan Türkiye'nin ilk özel bankasıdır. Bankanın genel müdürü ise Faik Açıkalın'dır.

Günümüzde 1012 şubeye, 4000'den fazla ATM'ye ve 18.000'i aşkın çalışana sahiptir.

Bağlı bulunduğu Çukurova Holding'in TMSF'ye olan borçları nedeniyle holding tarafından %51'lik hissesi Koç Holding bünyesindeki Koç Finansal Hizmetler'e satılmıştır.

Yapi Kredi Haberleri

Bir zihin tarihi şakıması: Gömleği Yalnız

Bir zihin tarihi şakıması: Gömleği Yalnız

Mustafa Şahin’in öykü kitabı ‘Gömleği Yalnız’ öznesiz öykünün dolayımlarında ilerlerken, kendisini bir çoklu metin olarak ortaya koyuyor. Her sözün ışık hızıyla kana karıştığı anlatım boyunca, parça parça öznelerin hikâyeleriyle değil topyekûn bir anlatıyla buluşuyor okur.

28.05.2020Kitap Sanat
Yapı Kredi Yayınları kitabevleri kapılarını açıyor

Yapı Kredi Yayınları kitabevleri kapılarını açıyor

Covid - 19 salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Yayınları kitabevleri açılıyor.

28.05.2020Kitap Sanat
Yapı Kredi uluslararası piyasalardan sağladığı kaynağı yükseltti

Yapı Kredi uluslararası piyasalardan sağladığı kaynağı yükseltti

Yapı Kredi, uluslararası piyasalardan sağladığı kaynağı 970 milyon dolara çıkardı.

27.05.2020Ekonomi
Masaldan gerçeklere...

Masaldan gerçeklere...

‘Kaptan Kanca’nın Bir Macerası ve Öbür Yeni Öyküler’de Faruk Duman, okuru 1970’lerin siyasi ve sosyal ortamına götürüyor; pek çok yazara, şaire, dizeye ve metne atıf yapıyor. Anlatıcıların rastladığı her şiir, roman ve öykü, hikâye içinde hikâye haline geliyor.

22.05.2020Kitap Sanat
Çocukluğu cinsellik  açısından okumak

Çocukluğu cinsellik açısından okumak

Yapı Kredi Yayınları'nın ‘Psikanaliz Defterleri, Çocuk ve Ergen Çalışmaları’ serisinin son verimi ‘Çocuk ve Ergen Cinselliği’ne odaklanıyor. Nicole Minazio imzalı ‘Cinsellik ve Toplumsal Cinsiyet’ makalesinde okunabilir, anlaşılır tahlillerle karşılaşıyoruz mesela.

15.05.2020Kitap Sanat
Sanat Dünyamız dergisi çevrim içi erişime açıldı

"Sanat Dünyamız" dergisi çevrim içi erişime açıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ziyarete kapanan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor.

13.05.2020Keyif
Rum yemeklerinin İstanbul ve Anadolu yolculuğu

Rum yemeklerinin İstanbul ve Anadolu yolculuğu

Sula Bozis, ‘İstanbul’dan Anadolu’ya Rumların Yemek Kültürü’ adlı çalışmasında İstanbul’la başlayıp Ege’ye, Kapadokya’ya, Karadeniz ve Akdeniz’e uzanan Rum yemek kültürünün bir haritasını çıkarıyor. Tariflere, sofralara, gündelik hayata, tarihe uğrayan bir yolculuk bu...

7.05.2020Kitap Sanat
Figopara, 1 milyon dolar yatırım aldı

Figopara, 1 milyon dolar yatırım aldı

Tedarik finansmanına aracılık eden fintech girişimi Figopara, aralarında Dünya Bankası ve Revo Capital’in de yer aldığı yatırımcılarından 1 milyon dolar yatırım aldı. Bugüne kadar KOBİ'lere 650 milyon TL’lik işlem hacmine aracılık eden Figopara, yatırımcılarından gelen kaynağı yine KOBİ'lere sağlanacak finansmana aracılık etmek üzere yeni teknolojiler geliştirmek için kullanacak.

7.05.2020Teknoloji
Kitap satışları internete kaydı... En çok boyama kitabı satılıyor

Kitap satışları internete kaydı... En çok boyama kitabı satılıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinde kalan çocuklar için önerilen aktivitelerden biri de kitap okumak. Hem eğitici hem eğlenceli olan bu aktivite ailelerin öncelikleri arasında.

4.05.2020Eğitim
Hermann Hesse’nin doğum sancısı

Hermann Hesse’nin doğum sancısı

Nobel ödüllü yazar Hermann Hesse’nin 23 yaşında yayımladığı kitabı ‘Hermann Lauscher’, yazarın ileride kendini bulacak ve milyonlarca kişiyi etkileyecek huzursuzluğunun ilk örneklerinden. Bir anlamda Hesse’nin kendi çocukluğuna yolculuğu.

30.04.2020Kitap Sanat
İlhan Berki anarak...

İlhan Berk'i anarak...

İlhan Berk için, doğumunun 100’üncü yılında bir sergi ve sempozyum gerçekleştirilmiş, etkinliklerden süzülenler de bir kitapta toplanmıştı. Şairi, oğlu Ahmet Berk’in sözleriyle analım: “İlhan Berk yarattıklarıyla dünyaya açıldı, başka dillere çevrildi, başka ülkelerde var oldu. Şimdiyse dünyanın İlhan Berk’e açılma zamanı geldi.”

30.04.2020Kitap Sanat
Başka bir şiir mümkünmüş

Başka bir şiir mümkünmüş!

Yedi kitaptan oluşan toplu şiirleri ‘Başka Türlü de Olur’da bir araya getirilen Mehmet Can Doğan, çaktırmadan deneyenlerden, yani bir bakıma şiirin deneyselliğine iman etmiş olanlardan! O yüzden neredeyse hemen her kitabında başka bir şiirin mümkün olup olamayacağını denemiş, iyi de etmiş!

24.04.2020Kitap Sanat
Doğan Kardeşin ilk sayısı internette...

Doğan Kardeş'in ilk sayısı internette...

Yapı Kredi Yayınları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılında Türkiye’nin ilk çocuk dergisi Doğan Kardeş’in 23 Nisan 1945 tarihli ilk sayısını internet sitesinden erişime açtı. Bayram etkinlikleri kapsamında çocuk kitapları yazarları canlı yayınlar ve özel içeriklerle çocuklarla buluşacak...

21.04.2020Kitap Sanat
Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları ne kadar İşte konut kredisi hesaplama ekranı

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte konut kredisi hesaplama ekranı

Bankaların konut kredisi faiz oranları ile ilgili yaptıkları açıklamalar, ev almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Konu ile ilgili son açıklama Yapı Kredi’den geldi. Yapı Kredi’nin sunduğu bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0,89 faiz oranlı konut kredisi kullanılabileceği açıklandı. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları...

21.04.2020Ekonomi
Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank çalışma saatleri: Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor

Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank çalışma saatleri: Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Banka çalışma saatleri, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında değişti. Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? sorusu araştırılıyor. Bankaların bir kısmı mesai saatlerini 12.00-17.00 aralığına çekerken, bazı bankalar da 09.00-17.00 saatleri arasında müşteri kabul edeceğini açıkladı. İşte Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi çalışma saatleri…

21.04.2020Ekonomi
Son dakika... Yapı Kredi konut kredisi faizini indirdi

Son dakika... Yapı Kredi konut kredisi faizini indirdi

Yapı Kredi, küresel çapta tüm yaşamın etkilendiği bu zor günlerde, ülke ekonomisine olan desteğini artırmak amacıyla konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0,89'a indirdi.

20.04.2020Ekonomi
İnsan sahiden sosyal bir hayvandır

İnsan sahiden sosyal bir hayvandır

Nereden gelir insandaki bir ağa, gruba, klana, şirkete, organizasyona ya da sosyal bir ağa bağlanma dürtüsü? Niall Ferguson ‘modern kamu meydanı’ olarak nitelenen internetin doğumuna kadar geçen sürede, insanlar arası ‘şebekeleşme’ serüveninin peşine düşüyor.

17.04.2020Kitap Sanat
Grumberg’den savaşın ortasından seslenen modern bir masal

Grumberg’den savaşın ortasından seslenen modern bir masal

Yazar, dramaturg ve senarist Jean-Claude Grumberg ‘Yüklerin En Değerlisi’ adlı kitabında kadim ve modern motifleri bir arada kullanarak bir ‘masal’ kurguluyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde bir Yahudi bebeğin öyküsünü anlatırken yazarın kendi siyasi eleştirisine ve tarihsel koşullara da yer veren bir masal bu...

16.04.2020Kitap Sanat
Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor İşte 2020 banka çalışma saatleri

Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte 2020 banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri ile ilgili güncel açıklamalar yakından takip ediliyor. Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında birçok alanda önlemler alınmaya devam ediliyor.  Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. Bu kararın ardından bazı bankalar yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışma saatlerini değiştirdi.

16.04.2020Ekonomi
İsrail Konsolosluğu Nerededir İsrail Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

İsrail Konsolosluğu Nerededir? İsrail Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Dünya üzerinde bulunan birçok ülkenin konsoloslukları ülkemizde bulunmaktadır. Bu ülkelerden birisi de İsrail ülkesidir. İsrail konsolosluğu ülkemizde bulunan konsolosluklardan birisidir. Peki, İsrail Konsolosluğu nerededir? İsrail Konsolosluğu adresi, telefon numarası ve iletişim bilgileri nelerdir? İşte, detaylar.

15.04.2020Gündem
Finans kuruluşlarından 400 milyon destek

Finans kuruluşlarından 400 milyon destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Mart'ta "Millete Sesleniş" konuşmasında "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı, "Milli Dayanışma Kampanyası"na finans dünyasından güçlü destek geldi.

11.04.2020Ekonomi
Kelimelerin ötesi

Kelimelerin ötesi

Semih Tezcan’ın ‘Topkapı Sarayı Oğuznamesi’ adlı çalışması, Dede Korkut ile Oğuznameler arasındaki ortaklıkları görmek açısından değerli bir eser. Dilbilimle uğraşanlar için örnek bir çalışma ‘Topkapı Sarayı Oğuznamesi’. Şiir, dil, felsefe, tarih ile uğraşanlar açısından ise kılavuz bir kitap.

9.04.2020Kitap Sanat
KGF destekli iki kredi paketi

KGF destekli iki kredi paketi

Yapı Kredi, Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla hayata geçirilen ‘Çek Ödeme Destek Paketi’ ve ‘Opex Kredi Destek Paketi’ ile müşterilerine destek olacak.

7.04.2020Ekonomi
Yapı Kredi Almanya Şubeleri İletişim Bilgileri, Telefon Numaraları Ve Adresleri

Yapı Kredi Almanya Şubeleri İletişim Bilgileri, Telefon Numaraları Ve Adresleri

Yapı Kredi Türkiye'nin değişik şehirlerinde olduğu gibi Almanya'daki eyaletler üzerinden de şubeleri aracılığıyla destek veriyor. Pek çok gurbetçi Yapı Kredi üzerinden gerçekleştirmek istediği işlemler konusunda adresler için bilgi almaya çalışıyor. Yapı Kredi Almanya şubeleri iletişim bilgileri, telefon numaraları ve adresleri hakkında bilinmesi gerekenler.

6.04.2020Gündem
Yapı Kredi’den KGF destekli iki kredi paketi ile ekonomiye destek

Yapı Kredi’den KGF destekli iki kredi paketi ile ekonomiye destek

Yapı Kredi, küresel çapta tüm yaşamı etkileyen Koronavirüs’ün (Covid-19) ekonomik etkilerini azaltmak adına müşterilerine güçlü bir finansman desteği sağlıyor. Hazine destekli ve Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla hayata geçirilen iki yeni programa dâhil olan banka, “Çek Ödeme Destek Paketi” ve “Opex Kredi Destek Paketi” ile içinde bulunduğumuz bu dönemde müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor.

6.04.2020Ekonomi
Türkiye yardımda birleşti

Türkiye yardımda birleşti

Koronavirüs salgını ile mücadele için başlatılan yardım kampanyalarına verilen destek hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan kampanyaya yapılan toplam katkı önceki gün yaklaşık 850 milyon TL’ye ulaştı. Yardımlar dün de devam etti. Bir taraftan nakdi yardımlar yapılırken, diğer taraftan ilaçtan tıbbi malzemeye, yardım kolisinden hastanelere desteğe kadar iş dünyası ve vatandaşlar farklı şekillerde salgınla mücadeleye elinden gelen katkıyı sağlıyor.

4.04.2020Ekonomi
3D arkeoloji turu

3D arkeoloji turu

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verdiği kültür sanat etkinliklerine online olarak devam ediyor.

3.04.2020Gündem
İnsan ruhunun atlası: ‘Middlemarch’

İnsan ruhunun atlası: ‘Middlemarch’

George Eliot’ın 1872’de yazdığı ‘Middlemarch’, kahramanı olmayan, gündelik hayatın sıradanlığı içinde akan ve kendinden önceki hiçbir romana benzemeyen, kendinden sonraki pek çok yazarı etkileyen bir klasik. Okurun okuduğu bir roman olduğu kadar okuru okuyan bir roman.

2.04.2020Kitap Sanat
Gecikmiş bir aile toplantısı

Gecikmiş bir aile toplantısı

Tanınmış kitap eleştirmeni James Wood, ‘İyi Bir Hayat’ romanında birbirleriyle bağlantıları zayıf bir ailenin yıllar sonra bir araya gelişini ve hayatın anlamını sorgulayışlarını anlatıyor. Söylenelerden ziyade zihinden geçenlere ağırlık veren zarif bir anlatı...

2.04.2020Kitap Sanat
Bankalardan iş dünyasına iki kredi paketi

Bankalardan iş dünyasına iki kredi paketi

Türkiye Bankalar Birliği, ekonomik olarak olumsuz etkilenen kurumsal ve ticari müşterilere iki kredi paketinin devreye alındığını belirtti. ‘çek ödeme destek kredisi’ ve ‘kredi desteği’ 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9.5 faizli olacak.

28.03.2020Ekonomi
İnsan sürer, çünkü hayat bir çaba...

İnsan sürer, çünkü hayat bir çaba...

B. Nihan Eren, öykü kitabı ‘Hayal Otel’de ‘eskiyi silip baştan başlanan yeni hayat’ izleğinde, doğayı canlı ve etken bir varlık olarak işletiyor ve sonuçta oraya, her şeye rağmen ve her şeyle birlikte hayata bağlanma fikrine varıyor.

26.03.2020Kitap Sanat
Bankalar desteğe devam ediyor

Bankalar desteğe devam ediyor

Koronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak için paket açıklayan bankalar arasında Şekerbank, TEB, Albaraka ve Alternatifbank da yer aldı.

25.03.2020Ekonomi
Koşulsuz öteleme ödemesiz yapılandırma

Koşulsuz öteleme ödemesiz yapılandırma

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için ardı ardına adımlar geliyor.

24.03.2020Ekonomi
Müzeler sanatseverleri online ağırlıyor

Müzeler sanatseverleri 'online' ağırlıyor

Türkiye ve dünyadan pek çok müze, Kovid-19 önlemleri kapsamında, ağırlayamadıkları ziyaretçilerine online tur imkanı sağlıyor.

23.03.2020Seyahat
Sanat eve geldi

Sanat eve geldi

Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm etkinlikler iptal olup herkes evlere kapanınca Türkiye’de ve dünyada çok sayıda sanat olayı ve etkinlik dijital hale geldi. Sadece sanat müzeleri ve konserler değil, arşivler, kütüphaneler ve tarihi mekânlar da salonumuzun içine girdi. İşte dünyayı evimize getiren etkinliklerden bazıları:

21.03.2020Gündem
Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

İnternet kurslarından podcast ve YouTube kanallarına, online sergilerden konserlere kadar, evdeyken ihtiyaç duyduğumuz pek çok şey sadece birkaç tık uzağımızda. Evet, evde kalalım ama dünyadan kopmamıza ve sıkılmamıza da gerek yok!

21.03.2020Evdehayat
Manguel: Yazmadan yaşayabilirim ama okumadan asla

Manguel: Yazmadan yaşayabilirim ama okumadan asla

Yeni kitabı ‘Efsanevi Yaratıklar’da Drakula, Kırmızı Başlıklı Kız, Karagöz ve Hacivat, Quasimodo gibi karakterlerin her çağda yeni şeyler söylemeyi nasıl başardıklarını anlatan ‘kitap âşığı’ Alberto Manguel, “Kipling’in ‘Kim’ini okumak beni daha maceracı kılıyor, Nâzım Hikmet okumak acı ve umudun bilincine varmamı sağlıyor” diyor.

20.03.2020Kitap Sanat
Müzeler sanatseverleri online ağırlıyor

Müzeler sanatseverleri 'online' ağırlıyor

Türkiye ve dünyadan pek çok müze, Kovid-19 önlemleri kapsamında, ağırlayamadıkları ziyaretçilerine online tur imkanı sağlıyor.

18.03.2020Keyif
Ve şiiri yaz yağmurunda bir şair gibi mutlu...

Ve şiiri yaz yağmurunda bir şair gibi mutlu...

Hakan Savlı’nın şiiri bir sevinç bildirisi, bir yaz ilanı, bir esenlik defteri gibi. Hiç geçmeyen bir hatıranın defteri. Bir günlük gibi. ‘Kırgın Karnaval’, Savlı gibi mutlu, sanki özgür, kadar serseri, şahane bir kitap.

13.03.2020Kitap Sanat
Oxford’un ‘tüm ruhlar’ı

Oxford’un ‘tüm ruhlar’ı

İspanyol yazar Javier Marias ‘Tüm Ruhlar’da, Oxford Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olan isimsiz anlatıcısı aracılığıyla, Oxford’daki yaşamın kaydını tutuyor. Roman, Marias’ın tarzının olgunlaştığı nokta olarak dikkat çekiyor...

13.03.2020Kitap Sanat
Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Türkiye’de 20-24 yaş aralığındaki nüfus, önümüzdeki 50 yılda 6.5 milyondan 5.2 milyona düşecek ve üniversite çağındaki nüfus yüzde 20 azalacak. Geçtiğimiz 50 yılı kapasite arttırma çabalarıyla geçiren üniversite sistemimizin bundan böyle küçülmeyi öğrenmesi gerekiyor. Dünyadaki değişimler dikkatlice değerlendirilip, üniversitelerdeki programlar gençlerimizi ve ülkeyi geleceğe hazırlayacak şekilde yeniden yapılandırılmalı.

9.03.2020Eğitim
Gastronomi dünyasının kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak

Gastronomi dünyasının kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak

Dünyanın dört bir yanından gastronomiye yön veren isimler, 3. Global GastroEkonomi Zirvesi için İstanbul’da buluşuyor. Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği’nin (TURYİD) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek zirve, 25 Mart’ta düzenlenecek. Bu yıl “Gastronomi Her Yerdedir!” temasıyla organize edilecek zirvede, sektör profesyonelleri ve gastronomi meraklıları; gastronomi dünyası, gastronominin ekonomi, turizm, diplomasiye yansımaları ile Türk mutfağının daha iyi tanınabilmesi konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

‘Kendi tarihimizin acısını derinden hissettim’

‘Kendi tarihimizin acısını derinden hissettim’

Yeni romanı ‘Vadi’de 12 Eylül darbesinden sonra köklerini bulan Suphi’nin film gibi hikâyesini anlatan İnan Çetin, “Hikâyenin merkezinde 1938’de yaşanan bir kıyım sonrasının serüveni var. Ama aynı zamanda bilinmeyenin ya da bilinmek istenmeyenin kalbine doğru bir yolculuktur ‘Vadi’. Kendi tarihimizin müthiş kederini ve acısını derinden hissettim ‘Vadi’yi yazarken” diyor.

5.03.2020Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

1960 darbesinin 60’ıncı yıldönümünde hak ihlallerini hatırlamak

Yassıada’da devrik Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile devrik Başbakan Adnan Menderes’in alıkondukları bölümde odaları yan yanaydı.

29.05.2020

Kitap hediye günü bu yıl evlerde kutlanıyor

Bülent Senver, ‘Herkese Kitap Vakfı’ tarafından  başlatılan ‘Kitap Hediye Günü’ için mektubunda ne diyor:

19.04.2020

Kalabalık içinde yalnız olmak

ISSIZ İstanbul sokakları bana başka çağrışımlar getirdi. Şehrin dağdağasını severim, o kalabalığın içinde de yalnızlığa sığınmayı.

12.04.2020

Evde yemek yapanlara: Emma Teyze’nin Kitabı

Emma Teyze kim? Bizim Kelebek’in zeytinyağı yazarı olan Elvan Uysal Bottoni’nin eşi sevgili Paolo’nun büyük teyzesi...

8.04.2020

Korona günlerine özel tavsiyeler

Eve kapandığımız bu günlerde ne okuyalım? İşte Sayım Çınar’dan 5 tavsiye...

29.03.2020

Metrodaki uygulamayı sevdim

İçlerinde uzman doktorların olduğu, kendilerine İstanbul Gönüllüleri diyen bir  grup kadın, metroya binip koronadan nasıl korunulacağı üzerine konuşmalar yapıyor.

9.03.2020

Feray için adalet

Feray, Mersin Toros Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisiydi. Suçsuz, savunmasız, masum olduğu halde 19 Eylül 2017 tarihinde o sırada polis olan Fatih Burak Aykul tarafından öldürüldü. Mahkeme, delilleri yok eden, karartan katile indirimli 5 yıl 3 ay ceza verdi ve katil 4 Ocak 2019 tarihinden bu yana serbest, sokakta geziyor. Hak, hukuk, adalet bunun neresinde?

6.03.2020