EKSTRA
MENÜ

Sosyal Ağ

Sosyal Ağ haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sosyal Ağ hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.359 Sosyal Ağ haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sosyal Ağ Haberleri

Kazakistan reklam ihlalleri gerekçesiyle LinkedIni yasakladı

Kazakistan reklam ihlalleri gerekçesiyle LinkedIn'i yasakladı

Kazakistan, sosyal iş ağı olarak bilinen LinkedIn'i reklam ihlalleri gerekçesiyle yasakladı.

28.07.2021Dünya
Sosyal medyaya Almanya modeli... Yeni yasada sosyal medya maddeleri

Sosyal medyaya Almanya modeli... Yeni yasada sosyal medya maddeleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya açıklamasının ardından, gözler AK Parti’nin yapacağı çalışmaya çevrildi. Ekim ayında Meclis’e gelmesi beklenen düzenlemede özellikle Almanya modeli yakından inceleniyor. Çalışmaları Hürriyet’e anlatan Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, “Sosyal medyada dezenformasyon yapanlara 1 yıldan 5 yıla kadar hapis ve sosyal medyayı bir süre kullanamama gibi cezalar getirilmeli” önerisinde bulundu.

26.07.2021Gündem
Flört uygulamalarında kullanıcıları bekleyen tehlike

Flört uygulamalarında kullanıcıları bekleyen tehlike

Robot arkadaşlardan yapay zekanın mükemmel eşleşmeyi seçmesine kadar ilişkilerin neredeyse sadece çevrimiçi ortamdan mümkün olduğu buçuk yıllık kısıtlamaların ardından teknoloji, artık flört etmenin bir parçası haline geldi. Araştırmacılar, bu eğilimin güvenlikle ilgili sonuçlarını ortaya koymak ve ne kadar güvenli olduklarını değerlendirmek için dokuz popüler flört uygulaması üzerinde derinlemesine inceleme yaptı. Bulguları 2017'deki araştırmalarıyla karşılaştırıldığında, özellikle veri aktarımı konusunda flört uygulamalarının teknik açıdan daha güvenli hale geldiği görülüyor. Bununla birlikte bu uygulamalar, kullanıcılar hakkında çok fazla kişisel bilginin ifşa edilmesi söz konusu olduğunda hala önemli bir risk teşkil ediyor ve eski kullanıcıları siber takip ve doxing gibi tehditlere karşı savunmasız bırakıyor.

29.06.2021Teknoloji
Son dakika... Instagram, WhatsApp ve Facebook kullananlar dikkat Çok konuşulacak 3 yenilik

Son dakika... Instagram, WhatsApp ve Facebook kullananlar dikkat! Çok konuşulacak 3 yenilik

Mark Zuckerberg, e-ticaret sektörüyle attıkları adımları açıkladı. Şirket tarafından Instagram, WhatsApp ve Facebook için farklı özellikler sunulurken çalışmalar genellikle alışverişe yönelik yenilikler...

23.06.2021Ekonomi
Azar indir - Azar nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm sohbet ve arkadaşlık uygulaması

Azar indir - Azar nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm sohbet ve arkadaşlık uygulaması

Gelişen teknoloji ile insanların sosyalleşmesi çok daha farklı bir boyut kazanmıştır. Farklı insanlarla görüntülü görüşme yapma olanağı sunan uygulamalar da bu konuda verilebilecek en güzel örnekler arasında bulunur. Birbirini tanımayan iki insanın sadece sohbet etme amacıyla online bir platform üzerinde bir araya gelmesi oldukça güzel bir fikirdir. Azar da bunu başarabilen sayılı uygulamalar arasında dikkat çekmektedir. Azar nedir, ne işe yarar, indirme linki ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

22.06.2021Teknoloji
Instagram Dondurmayı Kaldırma Nasıl Yapılır Instagram dondurma işlemini iptal etme ve geri açma

Instagram Dondurmayı Kaldırma Nasıl Yapılır? Instagram dondurma işlemini iptal etme ve geri açma

Milyonlarca aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir hesabın dondurulması beklenildiği kadar sürmemektedir. Bu süre genel olarak kırk sekiz saati geçmemektedir. Dakikalar içerisinde instagram hesabı dondurma işlemi yapılabiliyorken bu süre önceden de belirtildiği gibi 48 saat kadar da sürebilmektedir. Dondurulmuş olan bir instagram hesabının nasıl açılacağını sizler için derledik.

21.06.2021Teknoloji
iPhoneda Instagram Nasıl Dondurulur iPhone Instagram Hesap Dondurma

iPhone'da Instagram Nasıl Dondurulur? iPhone Instagram Hesap Dondurma

Instagram günümüzde hemen hemen herkesin ulaşma imkanı bulabildiği ve sıklıkla kullanmayı tercih ettiği sosyal platformlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Popüler bir sosyal ağ uygulaması olan instagram içerisinde hesabın kapatılması yerine nasıl dondurulması gerektiği sıklıkla karşılan sorunlardan bir tanesidir. Iphone telefonlarda instagram hesabının nasıl geçici bir şekilde dondurulabileceğini sizin için tüm detayları ile derledik.

21.06.2021Teknoloji
Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Yardım kuruluşu Kızılay, 153 yılı geride bıraktı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir. Milyonlarca gönüllünün tarih boyunca verdiği su ile büyüyen bu ‘iyilik çınarı’ bugün kurduğu çağdaş sistemlerle dünyada ‘iyilik’ var olduğu sürece insan acısını dindirmeye devam edecektir” dedi.

11.06.2021Gündem
Belarus’un müdahalesi dünyayı şoke etti: Uçağı indir yoksa vururuz

Belarus’un müdahalesi dünyayı şoke etti: Uçağı indir yoksa vururuz

Belarus lideri Aleksander Lukaşenko’nun, muhalif blog yazarı Roman Protaseviç’i (26) tutuklatmak için Atina’dan Litvanya’ya giden yolcu uçağını “Bomba ihbarı var” diyerek askeri uçak zoruyla Minsk’e indirtmesi dünyayı şoke etti. Başta AB olmak üzere Belarus’a kınama yağdı. Rusya ise savundu.

25.05.2021Dünya
Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis Dijital Mecralar Komisyonu’nda sosyal medyanın etkisi konuşulurken YouTube’da 15 milyon takipçisi olan fenomen Enes Batur da konuşuldu. Komisyon üyeleri Batur’un dinlenmesini önerirken, Facebook, Twitter, Instagram Türkiye temsilcilerinin Meclis’e çağrılması kararlaştırıldı.

24.05.2021Gündem
Instagram silinen mesajları geri getirme - iOS ve Android cihazlarda silinen mesajları kurtarma ve geri görme

Instagram silinen mesajları geri getirme - iOS ve Android cihazlarda silinen mesajları kurtarma ve geri görme

Çoğu zaman yanlışlıkla sildiğiniz Instagram sohbetini geri almanız gerekecek. Siz de silinen Instagram mesajlarını kurtarmanın yollarını arıyorsanız, tüm detayları derledik.

10.05.2021Teknoloji
Linkedin Nedir Ve Ne İşe Yarar Linkedin Hesap Oluşturma Ve Silme

Linkedin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Linkedin Hesap Oluşturma Ve Silme

Sosyal Medya platformları hayatımıza girdiğinden beri, bu mecralarda pek çok işi halleder olduk. Çoğu Sosyal Medya platformunun ne amaçla kurulduğunu biliyoruz. Peki ya Linkedin? Linkedin hakkında detaylı bilgileri derledik.

3.05.2021Teknoloji
Twitterın reklam yasağı kaldırıldı

Twitter'ın reklam yasağı kaldırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'a verilen reklam yasağının kaldırıldığını duyurdu.

23.04.2021Gündem
Gaziantep’ten akıllı şehircilik hamlesi

Gaziantep’ten akıllı şehircilik hamlesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında hayata geçirdiği “Benim Aklım Benim Şehrim” projesine katkıda bulunmak amacıyla KoçSistem WorkPlace ile güçlerini birleştirdi.

18.04.2021Ekonomi
Gaziantep, Benim Şehrim sosyal ağ uygulamasını hizmete sunuyor

Gaziantep, 'Benim Şehrim' sosyal ağ uygulamasını hizmete sunuyor

Gaziantep’in yaşanabilir dünya kenti olması hedefiyle çalışan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile KoçSistem “Akıllı Belediyecilik” alanında önemli bir projede bir araya geldi. Proje kapsamında “Benim Şehrim” sosyal ağ uygulaması aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi ve Gazi şehirlilerin birbirleriyle hızlı bir iletişim kurabileceği aktif bir dijital platform hizmete alındı.

14.04.2021Teknoloji
Son dakika... Pinterestten Türkiye kararı Temsilci atayacağını bildirdi

Son dakika... Pinterest'ten Türkiye kararı! Temsilci atayacağını bildirdi

Son dakika haberine göre Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı son sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest de temsilci atayacağını bildirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı son sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest'in de temsilci atayacağını belirterek, "Böylelikle yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan temsilci atayacağını bildirmeyen kalmadı." ifadesini kullandı.

9.04.2021Gündem
Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak

Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak

Türkiye’de temsilcilik açacak sosyal medya platformlarının sayısı artıyor. Şu ana kadar temsilci atayacağını açıklayan VK, TikTok, YouTube, Dailymotion, LinkedIn, Google, Facebook, Spotify, Netflix gibi sosyal medya devlerinin ardından Twitter’ın da temsilci atayacağı açıklandı.

21.03.2021Ekonomi
Twitter temsilci atayacak

Twitter temsilci atayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan "Twitter tarafından bildirilen temsilci atama kararı ile Pinterest dışında ülkemizde temsilcisi olmayan sosyal ağ sağlayıcısı kalmadı. Temsilci atamaya yönelik Pinterest'in yaptığı çalışmaları da yakından takip ediyoruz" DEDİ.

20.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Yardımcısı Sayan duyurdu Twitterdan flaş Türkiye hamlesi

Son dakika haberi: Bakan Yardımcısı Sayan duyurdu! Twitter'dan flaş Türkiye hamlesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Twitter'ın da yükümlülüklerini yerine getireceğini bildirmesinin sevindirici olduğunu aktardı.

19.03.2021Gündem
ABDli ünlü aktör Armie Hammera tecavüz suçlaması Anlatırken gözyaşlarına boğuldu

ABD'li ünlü aktör Armie Hammer'a tecavüz suçlaması! Anlatırken gözyaşlarına boğuldu

ABD'li aktör Armie Hammer, 2017'de Los Angeles'ta bir kadına tecavüz etmekle suçlandı. Adı sadece Effie olarak açıklanan 24 yaşındaki kadın; ünlü aktörün kendisine saatlerce tecavüz ettiğini ve kaçmasına da izin vermediğini anlattı. Genç kadın basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu. 34 yaşındaki aktör ise suçlamaları reddetti.

19.03.2021Dünya
“Ne uzaklaştırması, ne tedbiri Korona var, korona”

“Ne uzaklaştırması, ne tedbiri? Korona var, korona!”

Kadın hakları savunucuları, daha pandeminin başında “Ev içi şiddet artabilir, acil tedbir alınsın” dedi. Gerçekten de 2020 Mart ayında bir önceki yılın martına göre aile içi şiddet olaylarında yüzde 38.2 artış oldu. Avukat Selin Nakıpoğlu: “Bir müvekkilim, eski kocasının yaralama eyleminden şans eseri kurtulmuş bir kadındı. Eski eş tahliye edilince ne yapacağını bilmediğini, gidecek kimsesi olmadığını anlatmıştı. O çaresizliği unutamıyorum.”

Her on oyuncudan biri kimliğini çaldırıyor

Her on oyuncudan biri kimliğini çaldırıyor

Oyuncuların onda birinden fazlasının (Türkiye’de %8,8, küresel olarak %12, ~ 179 milyon1) kimlikleri çalındı. Bu rakam dünya genelinde 347 milyar dolarlık ekonomik değere karşılık geliyor olabilir.

16.02.2021Teknoloji
Rekabet Kurulundan WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp kararı

Rekabet Kurumu tarafından Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 08 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşullar ile ilgili olarak, 4054 sayılı Kanun’un 9. maddesi çerçevesinde geçici tedbir kararı alındı.

15.02.2021Haber
Rekabet Kurulundan flaş WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu'ndan flaş WhatsApp kararı

Rekabet Kurumu tarafından Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 08 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşullar ile ilgili olarak, 4054 sayılı Kanun’un 9. maddesi çerçevesinde geçici tedbir kararı alındı.

15.02.2021Ekonomi
Güvenli İnternet Gününde 92 milyon aboneye farkındalık için mesaj gönderilecek

Güvenli İnternet Günü'nde 92 milyon aboneye "farkındalık" için mesaj gönderilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaklaşık 92 milyon aboneye SMS ve e-posta yoluyla "İnternet Arama motorları, Güvenli İnternet Hizmeti ile daha güvenli!" içeriğinin gönderimi gerçekleştirilerek, farkındalık yönünde Güvenli İnternet Günü'ne katkı sağlanacağını belirtti.

7.02.2021Ekonomi
8 soruda Clubhouse hakkında merak edilenler... Nasıl böyle yayıldı, güvenlik sorunu var mı

8 soruda Clubhouse hakkında merak edilenler... Nasıl böyle yayıldı, güvenlik sorunu var mı?

Herkes Clubhouse uygulamasını konuşuyor. Uygulamanın sosyal ağlar içinde kalıcı bir oyuncu olup olamayacağı tartışılıyor. Öte yandan Clubhouse'un üzerinde ciddi soru işaretleri de mevcut.

3.02.2021Teknoloji
Bitcoin 34 bin dolar seviyesinde

Bitcoin 34 bin dolar seviyesinde

Kripto para birimi Bitcoin'de hareketli seyir devam ediyor. ABD'de ortaya çıkan grupların hisse, kripto para ve metallere yönelik hareketleri Bitcoin'i destekliyor.

2.02.2021Ekonomi
Rusyada sosyal medya sitelerine yeni kısıtlamalar getirildi

Rusya'da sosyal medya sitelerine yeni kısıtlamalar getirildi

Rusya'da faaliyet gösteren sosyal medya sitelerinde yer alan küfürlü ve müstehcen içeriklerin, 24 saat içerisinde silinmesi zorunluluğu getirildi.

1.02.2021Teknoloji
Clubhouse nedir Clubhouse’a davetiye ile giriş yapılıyor

Clubhouse nedir? Clubhouse’a davetiye ile giriş yapılıyor

Clubhouse son günlerde gündemde olan uygulamalar arasında yer alıyor. Yeni sosyal ağ Clubhouse’un ne olduğu ve nasıl kullanıldığı merak ediliyor. Kullanıcılar bu sosyal ağa davetiye ile katılabiliyorlar. Katılımcılar konuşmalara isterlerse sadece dinlemek için de dahil olabiliyorlar. İşte clubhouse ile ilgili bilgiler

1.02.2021Teknoloji
Clubhouse nedir, nasıl indirilir İşte davetiye ile girilebilen Clubhouse uygulamasının detayları

Clubhouse nedir, nasıl indirilir? İşte davetiye ile girilebilen Clubhouse uygulamasının detayları

Hızla yükselişe geçen uygulamalardan biri de Clubhouse oldu. Clubhouse'ta yazılı mesaj, yorum, beğeni ya da fotoğraf paylaşımı yerine sesli iletişim sağlanıyor. Clubhouse uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran bir diğer özelliği ise davetiye istemesi. Clubhouse uygulamasına üye olmak için halihazırda uygulamayı kullanan bir arkadaşınızın size davet kodu göndermesi gerekiyor. Peki, Clubhouse nedir, nasıl indirilir? İşte davetiye ile girilebilen Clubhouse uygulamasının detayları…

29.01.2021Teknoloji
Apple cihazlarında kullanıcıların gizliliği nasıl sağlanıyor

Apple cihazlarında kullanıcıların gizliliği nasıl sağlanıyor?

Veri, tıpkı diğer varlıklar gibi önemli bir değer ve hatta önemi gün geçtikçe artıyor. Verinin korunması için ülkeler farkındalık çalışmalarını her yıl 28 Ocak tarihinde "Veri Koruma Günü" adı altında gerçekleştiriyor. Türkiye’de de 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun yayınlandığı 2016 yılından beri Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun öncülüğünde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Peki kullandığımız elektronik ürünlerde gizlilik nasıl sağlanıyor? İşte Apple'ın cihazlarında öne çıkan ve kullanıcıların gizliliğini sağlayan önemli noktalar...

28.01.2021Teknoloji
Rusya’da Navalni tansiyonu

Rusya’da Navalni tansiyonu

Rusya’da rejim muhalifi Aleksey Navalni’nin serbest bırakılması için 122 kentte 200 bine yakın kişinin katıldığı protesto gösterileri hem yeni Amerikan yönetimi ile Moskova’nın arasını açtı, hem de Cüneyt Arkın’a kadar uzanan bir ‘tekme’ polemiğine neden oldu.

26.01.2021Dünya
CV yerini sosyal medyaya bırakıyor

CV yerini sosyal medyaya bırakıyor

Çalışanların sosyal medya hesapları şirketler için artık CV'den daha önemli. Özellikle Linkedin gibi iş dünyasına hitap eden sosyal medya platformları, çalışanlar hakkında en güncel ve detaylı bilgiyi şirketlere sunuyor.

22.01.2021Teknoloji
Bakan Varank: Teknoloji dünyasında hesap verilebilirliğin tesis edilmesi gerekiyor

Bakan Varank: Teknoloji dünyasında hesap verilebilirliğin tesis edilmesi gerekiyor

Bakan Varank, "Teknoloji dünyasında, evrensel değerlerin, adaletin, aşırılıklarla mücadelenin, otokontrolün ve hesap verilebilirliğin tesis edilmesi gerekiyor." dedi.

20.01.2021Ekonomi
Reklam yasağı devrede

Reklam yasağı devrede

Türkiye, Twitter, Periscope ve Pinterest’e cezada üçüncü aşamaya geçti. Buna göre Türk şirketler, bu üç sosyal ağ sağlayıcıya reklam veremeyecek. Reklam yasağına uymayan Türk şirketler hakkında da 15 ayrı kanuna aykırılıktan cezai işlem başlatılacak. Sosyal medya şirketleri 3 ay içinde Türkiye’ye temsilci atamazlarsa bant daraltmaya gidilerek, hızları yavaşlatılacak.

20.01.2021Ekonomi
Fahrettin Altun: Yerli ve milli iletişim platformlarının güçlendirilmesine ihtiyacımız var

Fahrettin Altun: Yerli ve milli iletişim platformlarının güçlendirilmesine ihtiyacımız var

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Dijital alanda faaliyet gösterecek yerli ve milli iletişim platformlarının güçlendirilmesine ihtiyacımız var. Bu alanda başarılı girişimlerimiz söz konusu. Bunların daha nitelikli hale gelmesi, sayılarının artması gerekiyor" dedi.

19.01.2021Gündem
Facebookun kaç ülkede ofisi var

Facebook'un kaç ülkede ofisi var?

Yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye'de temsilci bulundurmasıyla birlikte, vatandaşlar taleplerini ilgili şirketlere iletebilecek. Peki Facebook'un kaç ülkede ofisi bulunuyor?

19.01.2021Teknoloji
Twitter, Periscope ve Pintereste reklam yasağı getirildi

Twitter, Periscope ve Pinterest'e reklam yasağı getirildi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'de temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Twitter, Periscope ve Pinterest sosyal ağlarına reklam yasağı uygulanmasına karar verdi.

19.01.2021Teknoloji
Şimdi gözler Twitter’da

Şimdi gözler Twitter’da

Sosyal medya devi Facebook da Türkiye’de temsilci atama kararı aldı. Bu adımın ardından gözler temsilci konusunda hala adım atmayan Twitter’a çevrildi.

19.01.2021Ekonomi
Türkiyeye temsilci atamayan şirketlere kötü haber

Türkiye'ye temsilci atamayan şirketlere kötü haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, 7253 sayılı yasa gereği Türkiye'ye resmi temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketlerinin, artık Türkiye'den reklam alamayacağını bildirdi.

19.01.2021Teknoloji
Twitterın reklam alması durduruldu

Twitter'ın reklam alması durduruldu

Resmi Gazete'de yayımlanarak Türkiye'ye temsilci atamayan Twitter'ın reklam alması durduruldu.

19.01.2021Gündem
Sosyal medya platformları birbiri ardına Türkiyeye temsilci atıyor

Sosyal medya platformları birbiri ardına Türkiye'ye temsilci atıyor

Kamuoyunda "sosyal medya yasası" olarak bilinen düzenleme kapsamında, Google (YouTube), TikTok, Spotify, Netflix ve LinkedIn gibi şirketler, Türkiye'ye temsilci atama kararı alırken, aralarında Facebook ve Twitter'ın da bulunduğu bazı şirketler, temsilci atama konusunda henüz başvuruda bulunmadı.

18.01.2021Tekno
LinkedIn de Türkiyeye temsilci atayacağını duyurdu

LinkedIn de Türkiye'ye temsilci atayacağını duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal iş ağı ve paylaşım platformu olarak faaliyet gösteren "LinkedIn'in de Türkiye'ye temsilci atayacağını bildirdi.

16.01.2021Teknoloji
Dev şirketten flaş Türkiye kararı Dailymotion Türkiyeye temsilci atadı

Dev şirketten flaş Türkiye kararı! Dailymotion Türkiye'ye temsilci atadı

Türkiye'de temsilcilik açma kararı alan dijital medya platformlarına Dailymotion da katıldı. Milyonlarca kişinin kullandığı video platformu Dailymotion, Türkiye'de temsilcilik açma kararı aldı.

9.01.2021Teknoloji
TikTok Türkiye’ye temsilci atama kararı aldı

TikTok Türkiye’ye temsilci atama kararı aldı

Türkiye, Twitter, Facebook, Instagram, Periscope gibi sosyal medya devlerine cezada üçüncü aşamaya hazırlanırken, Youtube’un ardından TikTok da Türkiye’ye temsilci atama kararı aldı.

9.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

İnşaat şantiyesinden fotoğraf stüdyosuna

Sevgili okurlar, sevgili fotoğraf sevdalıları... Bu haftaki konuğum Sefa Yamak’ı pek çoğunuz yakından tanıyor. Ve tabii birçoğunuz onu sosyal medyadaki tek aktif hesabı olan Instagram’dan da takip ediyor.

22.06.2021

İletişimin tali değil asli olduğu bir dönemdeyiz

Türkiye gündemi bu aralar öylesine yoğun ki bize neredeyse pandemiyi bile unutturdu. Reform paketleri, yeni sivil Anayasa hazırlıkları, WhatsApp’ın kişisel veri paylaşımı dayatması, Boğaziçi’ne rektör ataması ve sonrasında çıkan olaylar... Hareketli gündemi konuşmak, aklıma takılanları sormak için bu hafta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’u ziyaret ettim. Bu hareketlilik içinde iletişimin önemine vurgu yapan Altun, “Ülkemiz, bölgemiz ve bütün dünya açısından önemli olayların, sıcak gelişmelerin yaşandığı kritik bir zamandayız. Böyle bir dönemde iletişim, tali değil asli bir alan olarak öne çıkıyor” dedi.

9.02.2021

Müzisyenler neden heyecanlanmalı

Geleceğin büyük sosyal medya platformu olarak gösterilen Clubhouse, Türkiye’de bir haftada büyük bir büyüme yaşadı.

4.02.2021

Konuşmayı mı özledik yoksa durum başka mı

Hafta sonu Covid-19 dışında bir virüs daha gündemdeydi: Clubhouse!

1.02.2021

Sesim geliyor mu Clubhouse?

Yeni bir dijital oyuncağımız daha var artık: Clubhouse.

29.01.2021