EKSTRA
MENÜ

Sosyal Ağ

Sosyal Ağ haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sosyal Ağ hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.393 Sosyal Ağ haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sosyal Ağ Haberleri

Son dakika haberi: Vergi Usul Kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi Usul Kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, Vergi Usulü Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Basit usulde vergilendirilen mükelleflerin kazançları, Gelir Vergisi'nden istisna tutulacak. 'Küçük esnaf' olarak ifade edilen ve 850 bin civarında olan bu mükellef grubunun kazançlarının istisna edilmesiyle yıllık beyanname vermemeleri sağlanacak. Fiziki ortamdan bağımsız elektronik ortamda vergi dairesi kurulabilecek. Tarım sektörü ve çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak ve bu ödemelerden herhangi bir vergi kesintisi yapılmayacak.

14.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Vergi usul kanun teklifi Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi usul kanun teklifi Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Teklifle, Vergi Usul Kanunu'na "elektronik defter beratı" ve "elektronik muhasebe fişi" tanımları ekleniyor; mükelleflere, defter ve belgelerini elektronik ortamda ibraz edilebilme imkanı sağlanıyor. Ayrıca iktisadi kıymetlerin değerleme ölçüsü olarak dikkate alınan "maliyet bedeli" tanımına girmesi zorunlu olan ve olmayan unsurlar kapsamlı sayılıyor. Öte yandan, teklife göre banka, ödeme kuruluşu ve PTT tarafından düzenlenen belgeler ile belge düzenleme yükümlülüğü bulunmayan kamu kurum ve kuruluşlarının tabi oldukları diğer ilgili mevzuat dahilinde düzenledikleri belgeler, bazı durumlarda gider pusulası yerine kabul edilecek. Belge basımıyla ilgili bildirim görevinibelirlenen sürede yerine getirmeyen ya da bildirimi eksik, hatalı yapan matbaa işletmecilerine 1400 lira özel usulsüzlük cezası kesilecek. Varlık yönetim şirketlerine,kuruldukları takvim yılı ve bunu izleyen 5 yıl süresince uygulanan damga vergisi, harç ve KKDF istisnası sürekli hale getirilecek. Bu şirketlere tanınan banka ve sigorta muameleleri vergisine ilişkin istisna kaldırılacak. Mükellefler, usulüne uygun çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması hükümlerine aykırı vergilendirilmesi veya bu şekilde vergilendirileceğine dair kuvvetli emareler bulunduğu iddiasıyla "anlaşmanın karşılıklı anlaşma usulü" hükümlerine göre Gelir İdaresi Başkanlığına başvurabilecek. Teklife ihdas edilen bir maddeyle de konaklama vergisinin yürürlük tarihi 1 Ocak 2022'den 1 Ocak 2023'e ertelendi.

6.10.2021Gündem
Sosyal medyada paylaşırken dikkat Dolandırıcılık tuzağına düşmeyin... Bilgilerinizi ve paranızı böyle çalıyorlar

Sosyal medyada paylaşırken dikkat! Dolandırıcılık tuzağına düşmeyin... Bilgilerinizi ve paranızı böyle çalıyorlar

İnternet üzerinden işlenen bilişim suçlarından birisi de çevrimiçi flört dolandırıcılığı. Birçok insan özellikle pandemiyle birlikte internet üzerinden tanışarak arkadaşlık kursa da birçoğu hüsranla da sonuçlandı. Çünkü yeni nesil dolandırıcılıklar arasında en popüler hale gelen dijital flört dolandırıcılığı son zamanlarda hızla artıyor. Sosyal medyada flört dolandırıcılığı tuzağına düşmemek için dikkat etmeniz gerekenler...

6.10.2021Ekonomi
850 bin esnafı ilgilendiriyor TBMMde kabul edildi

850 bin esnafı ilgilendiriyor! TBMM'de kabul edildi

AK Partili milletvekillerin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 25 maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Kabul edilen maddelere göre, "küçük esnaf" olarak ifade edilen, 850 bin civarında olan mükellef grubunun kazançları gelir vergisinden muaf olacak.

5.10.2021Ekonomi
Yılın ilk teklifi TBMM’de: 850 bin esnafa vergi muafiyeti

Yılın ilk teklifi TBMM’de: 850 bin esnafa vergi muafiyeti

TBMM’nin açılması ile birlikte, uzun süredir hazırlıkları süren vergi paketi dün TBMM’ye sunuldu.

2.10.2021Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor Vergi Usul Kanunu Meclis Başkanlığına sunuldu

Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu Meclis Başkanlığı'na sunuldu

AK Parti, 65 maddelik Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.

1.10.2021Ekonomi
Sadece yaşlılık değil, aynı zamanda bir orta yaş hastalığı

Sadece yaşlılık değil, aynı zamanda bir orta yaş hastalığı

Her geçen gün dünyada alzheimer hastalarının sayısı artıyor. Erken teşhisi zor, kesin bir tedavisi de yok. Ancak semptomları yavaşlatmak, hatta hastalığı ertelemek mümkün… 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü vesilesiyle alzheimer’ı hasta yakınlarından ve ‘Çok Unutkn Oldum’ kitabının yazarı, nöroloji uzmanı Prof. Dr. Kaynak Selekler’den dinledik. Bu hastalığı konu alan, salı günü vizyona girecek ‘Sadan Hanım’ filminin yönetmeni Göksel Gülensoy ve başrolü Canan Ergüder’le konuştuk.

19.09.2021Hürriyet Pazar
28 Haziran hangi burç ve burcu ne 28 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Haziran hangi burç ve burcu ne? 28 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji geçmiş devirlerden günümüze kadar önemli bir yer tutmaya başladı. Arkeolojik kalıntılar ve eski eserler de aslında bunu belgeliyor. Çeşitli gökyüzü olayları, burçlar ve yıldızlar geçmişte olduğu gibi günümüzde de insanları cezbetmeyi sürdürüyor. 28 Haziran hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
Facebooka şok Yasayı çiğnemekle suçlandı

Facebook'a şok! Yasayı çiğnemekle suçlandı

Facebook, iş ilanlarını ele alma biçiminde yaptığı cinsiyetçilikle eşitlik yasasını çiğnemekle suçlandı.

9.09.2021Ekonomi
İnternet kullanıcıları en çok nelerden endişe ediyor

İnternet kullanıcıları en çok nelerden endişe ediyor?

Uzmanlar, çeşitli internet hizmetleri ve platformları için gizlilik ayarları hakkında faydalı tavsiyeler içeren bir web sitesi olan Privacy Checker tarafından gönüllü olarak sağlanan anonim verileri analiz etti. Sonuçlar, hangi hizmetlerin ve platformların internet kullanıcılarının gizlilik konusunda daha fazla endişe duyduğunu yansıtıyor. Veriler, çoğu müşterinin popüler mobil işletim sistemlerinin güvenliği (%21,2) ve Google'ın gizlilik düzeyi (%18,3) konusunda endişeli olduğunu gösteriyor.

8.09.2021Teknoloji
Tiktok Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Tiktok Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Tiktok Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Tiktok Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Tiktok özellikle son dönemlerde yüksek bir popülerlik düzeyine ulaşmış olan sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok çağımızda önemli bir yeri kaplamaktadır. Tiktok uygulamasının nerede üretildiğini kim tarafından bulunduğunu ve özelliklerini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Tik Tok Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Tik Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Tik Tok Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Tik Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Tik tok en çok tercih edilen bir sosyal medya uygulamasıdır. Tik tok uygulamasının nerede üretildiğini, kim tarafından geliştirildiğini ve tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Ses Nasıl Güzelleştirilir Ses Tonu Değişebilir Mi Kadınlarda Ve Erkeklerde Ses Kaç Yaşında Oturur

Ses Nasıl Güzelleştirilir? Ses Tonu Değişebilir Mi? Kadınlarda Ve Erkeklerde Ses Kaç Yaşında Oturur?

Birçok hedef doğrultusunda veya günlük hayatta sesi doğru bir şekilde kullanmak büyük bir önem arz etmektedir. Sesi doğru bir şekilde gerçekleştirebilmek için ise başlıca bazı teknik yöntemler bulunmaktadır. Sizin için ses nasıl güzelleştirilir, kadınlarda ve erkekler ses tam olarak kaç yaşında oturur sorularının cevaplarını derledik.

26.08.2021Araştırma
Sosyal medyada ‘trol’lere karşı formül

Sosyal medyada ‘trol’lere karşı formül

AK Partili kurmaylar ve ilgili bakanlar, sosyal medya düzenlemesi için bir araya gelecek. Düzenlemeyle trol hesapların bulunması için sosyal ağ sağlayıcılarından bilgi istenecek.

20.08.2021Gündem
Çine büyük tepki: İsviçreli bilim insanı ifadesi kriz çıkardı

Çin'e büyük tepki: 'İsviçreli bilim insanı' ifadesi kriz çıkardı!

İsviçre ve Çin arasında ilginç bir tartışma baş gösterdi. Birçok haber, reklam ve televizyon yayınından hatırladığımız 'İsviçreli bilim adamı' ifadesi iki ülke arasında krize yol açtı. İşte ilginç olayın şaşırtan detayları...

11.08.2021Dünya
Dolandırıcılardan korkan kullanıcılar flört uygulamaları siliyor

Dolandırıcılardan korkan kullanıcılar flört uygulamaları siliyor

Araştırmanın bulgularına göre flört uygulamalarını hedef alan dolandırıcılar, bu tür hizmetleri kullanmak isteyenlerin önünde ciddi bir engel oluşturuyor. Özellikle ankete katılanların %38'i dolandırıcılar tarafından kandırılmaktan korktukları için bunları kullanmaktan korkuyor, Türkiye’de ise bu oran %29. İnsanların %34'ü genellikle flört uygulamalarında insanlara güvenmiyor. Ancak, ankete katılanların yalnızca %15'i siber suçlular tarafından hedef alındı ve dolandırıcılarla iletişim kuran %31'i saldırıdan kaçınmayı başardı.

11.08.2021Teknoloji
Twitter Nasıl Kapatılır Twitter Hesap Kapatma Linki

Twitter Nasıl Kapatılır? Twitter Hesap Kapatma Linki

Twitter, kullanıcıların "tweet" şeklinde bilinmekte olan mesajları yayımlayabildiği ve birbirleri ile etkileşimde bulunabildiği Amerikan esaslı olan bir mikroblog ve sosyal medya hizmetidir. Twitter günümüzdeki kullanıcıların en fazla etkileşim halinde olduğu ve aktif bir biçimde katılım gösterdiği sosyal ağ uygulamalarından bir tanesini oluşturur. Twitter uygulamasının ne olduğunu, bu uygulamanın nasıl kapatılacağını sizin için derledik.

10.08.2021Teknoloji
Telefondan Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır Telefonda Instagram Silme Nasıl Olur

Telefondan Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Telefonda Instagram Silme Nasıl Olur

Instagram uygulaması özellikle son yılların en popüler olan sosyal ağ platformlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Instagram, Facebook tarafından satın alınmıştır. Bununla birlikte bu uygulama mevcut halde bulunan kullanıcı sayısını gün geçtikçe artırmaya devam etmektedir. Buna rağmen pek çok kişi dünyanın en çok kullanılmakta olan bu platform üzerinden ayrılmak istemektedir. Instagram hesabının telefon üzerinden nasıl silineceği konusunu detayları ile derledik.

10.08.2021Teknoloji
Twitter Nasıl Kapatılır Twitter Hesap Kapatma Linki

Twitter Nasıl Kapatılır? Twitter Hesap Kapatma Linki

Twitter, kullanıcıların "tweet" şeklinde bilinmekte olan mesajları yayımlayabildiği ve birbirleri ile etkileşimde bulunabildiği Amerikan esaslı olan bir mikroblog ve sosyal medya hizmetidir. Twitter günümüzdeki kullanıcıların en fazla etkileşim halinde olduğu ve aktif bir biçimde katılım gösterdiği sosyal ağ uygulamalarından bir tanesini oluşturur. Twitter uygulamasının ne olduğunu, bu uygulamanın nasıl kapatılacağını sizin için derledik.

10.08.2021Araştırma
Kazakistan reklam ihlalleri gerekçesiyle LinkedIni yasakladı

Kazakistan reklam ihlalleri gerekçesiyle LinkedIn'i yasakladı

Kazakistan, sosyal iş ağı olarak bilinen LinkedIn'i reklam ihlalleri gerekçesiyle yasakladı.

28.07.2021Dünya
Sosyal medyaya Almanya modeli... Yeni yasada sosyal medya maddeleri

Sosyal medyaya Almanya modeli... Yeni yasada sosyal medya maddeleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya açıklamasının ardından, gözler AK Parti’nin yapacağı çalışmaya çevrildi. Ekim ayında Meclis’e gelmesi beklenen düzenlemede özellikle Almanya modeli yakından inceleniyor. Çalışmaları Hürriyet’e anlatan Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, “Sosyal medyada dezenformasyon yapanlara 1 yıldan 5 yıla kadar hapis ve sosyal medyayı bir süre kullanamama gibi cezalar getirilmeli” önerisinde bulundu.

26.07.2021Gündem
Flört uygulamalarında kullanıcıları bekleyen tehlike

Flört uygulamalarında kullanıcıları bekleyen tehlike

Robot arkadaşlardan yapay zekanın mükemmel eşleşmeyi seçmesine kadar ilişkilerin neredeyse sadece çevrimiçi ortamdan mümkün olduğu buçuk yıllık kısıtlamaların ardından teknoloji, artık flört etmenin bir parçası haline geldi. Araştırmacılar, bu eğilimin güvenlikle ilgili sonuçlarını ortaya koymak ve ne kadar güvenli olduklarını değerlendirmek için dokuz popüler flört uygulaması üzerinde derinlemesine inceleme yaptı. Bulguları 2017'deki araştırmalarıyla karşılaştırıldığında, özellikle veri aktarımı konusunda flört uygulamalarının teknik açıdan daha güvenli hale geldiği görülüyor. Bununla birlikte bu uygulamalar, kullanıcılar hakkında çok fazla kişisel bilginin ifşa edilmesi söz konusu olduğunda hala önemli bir risk teşkil ediyor ve eski kullanıcıları siber takip ve doxing gibi tehditlere karşı savunmasız bırakıyor.

29.06.2021Teknoloji
Son dakika... Instagram, WhatsApp ve Facebook kullananlar dikkat Çok konuşulacak 3 yenilik

Son dakika... Instagram, WhatsApp ve Facebook kullananlar dikkat! Çok konuşulacak 3 yenilik

Mark Zuckerberg, e-ticaret sektörüyle attıkları adımları açıkladı. Şirket tarafından Instagram, WhatsApp ve Facebook için farklı özellikler sunulurken çalışmalar genellikle alışverişe yönelik yenilikler...

23.06.2021Ekonomi
Azar indir - Azar nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm sohbet ve arkadaşlık uygulaması

Azar indir - Azar nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm sohbet ve arkadaşlık uygulaması

Gelişen teknoloji ile insanların sosyalleşmesi çok daha farklı bir boyut kazanmıştır. Farklı insanlarla görüntülü görüşme yapma olanağı sunan uygulamalar da bu konuda verilebilecek en güzel örnekler arasında bulunur. Birbirini tanımayan iki insanın sadece sohbet etme amacıyla online bir platform üzerinde bir araya gelmesi oldukça güzel bir fikirdir. Azar da bunu başarabilen sayılı uygulamalar arasında dikkat çekmektedir. Azar nedir, ne işe yarar, indirme linki ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

22.06.2021Teknoloji

Instagram Dondurmayı Kaldırma Nasıl Yapılır? Instagram dondurma işlemini iptal etme ve geri açma

Milyonlarca aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir hesabın dondurulması beklenildiği kadar sürmemektedir. Bu süre genel olarak kırk sekiz saati geçmemektedir. Dakikalar içerisinde instagram hesabı dondurma işlemi yapılabiliyorken bu süre önceden de belirtildiği gibi 48 saat kadar da sürebilmektedir. Dondurulmuş olan bir instagram hesabının nasıl açılacağını sizler için derledik.

21.06.2021Teknoloji
iPhoneda Instagram Nasıl Dondurulur iPhone Instagram Hesap Dondurma

iPhone'da Instagram Nasıl Dondurulur? iPhone Instagram Hesap Dondurma

Instagram günümüzde hemen hemen herkesin ulaşma imkanı bulabildiği ve sıklıkla kullanmayı tercih ettiği sosyal platformlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Popüler bir sosyal ağ uygulaması olan instagram içerisinde hesabın kapatılması yerine nasıl dondurulması gerektiği sıklıkla karşılan sorunlardan bir tanesidir. Iphone telefonlarda instagram hesabının nasıl geçici bir şekilde dondurulabileceğini sizin için tüm detayları ile derledik.

21.06.2021Teknoloji
Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Yardım kuruluşu Kızılay, 153 yılı geride bıraktı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir. Milyonlarca gönüllünün tarih boyunca verdiği su ile büyüyen bu ‘iyilik çınarı’ bugün kurduğu çağdaş sistemlerle dünyada ‘iyilik’ var olduğu sürece insan acısını dindirmeye devam edecektir” dedi.

11.06.2021Gündem
Belarus’un müdahalesi dünyayı şoke etti: Uçağı indir yoksa vururuz

Belarus’un müdahalesi dünyayı şoke etti: Uçağı indir yoksa vururuz

Belarus lideri Aleksander Lukaşenko’nun, muhalif blog yazarı Roman Protaseviç’i (26) tutuklatmak için Atina’dan Litvanya’ya giden yolcu uçağını “Bomba ihbarı var” diyerek askeri uçak zoruyla Minsk’e indirtmesi dünyayı şoke etti. Başta AB olmak üzere Belarus’a kınama yağdı. Rusya ise savundu.

25.05.2021Dünya
Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis Dijital Mecralar Komisyonu’nda sosyal medyanın etkisi konuşulurken YouTube’da 15 milyon takipçisi olan fenomen Enes Batur da konuşuldu. Komisyon üyeleri Batur’un dinlenmesini önerirken, Facebook, Twitter, Instagram Türkiye temsilcilerinin Meclis’e çağrılması kararlaştırıldı.

24.05.2021Gündem
Instagram silinen mesajları geri getirme - iOS ve Android cihazlarda silinen mesajları kurtarma ve geri görme

Instagram silinen mesajları geri getirme - iOS ve Android cihazlarda silinen mesajları kurtarma ve geri görme

Çoğu zaman yanlışlıkla sildiğiniz Instagram sohbetini geri almanız gerekecek. Siz de silinen Instagram mesajlarını kurtarmanın yollarını arıyorsanız, tüm detayları derledik.

10.05.2021Teknoloji
Linkedin Nedir Ve Ne İşe Yarar Linkedin Hesap Oluşturma Ve Silme

Linkedin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Linkedin Hesap Oluşturma Ve Silme

Sosyal Medya platformları hayatımıza girdiğinden beri, bu mecralarda pek çok işi halleder olduk. Çoğu Sosyal Medya platformunun ne amaçla kurulduğunu biliyoruz. Peki ya Linkedin? Linkedin hakkında detaylı bilgileri derledik.

3.05.2021Teknoloji
Twitterın reklam yasağı kaldırıldı

Twitter'ın reklam yasağı kaldırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'a verilen reklam yasağının kaldırıldığını duyurdu.

23.04.2021Gündem
Gaziantep’ten akıllı şehircilik hamlesi

Gaziantep’ten akıllı şehircilik hamlesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında hayata geçirdiği “Benim Aklım Benim Şehrim” projesine katkıda bulunmak amacıyla KoçSistem WorkPlace ile güçlerini birleştirdi.

18.04.2021Ekonomi
Gaziantep, Benim Şehrim sosyal ağ uygulamasını hizmete sunuyor

Gaziantep, 'Benim Şehrim' sosyal ağ uygulamasını hizmete sunuyor

Gaziantep’in yaşanabilir dünya kenti olması hedefiyle çalışan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile KoçSistem “Akıllı Belediyecilik” alanında önemli bir projede bir araya geldi. Proje kapsamında “Benim Şehrim” sosyal ağ uygulaması aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi ve Gazi şehirlilerin birbirleriyle hızlı bir iletişim kurabileceği aktif bir dijital platform hizmete alındı.

14.04.2021Teknoloji
Son dakika... Pinterestten Türkiye kararı Temsilci atayacağını bildirdi

Son dakika... Pinterest'ten Türkiye kararı! Temsilci atayacağını bildirdi

Son dakika haberine göre Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı son sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest de temsilci atayacağını bildirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı son sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest'in de temsilci atayacağını belirterek, "Böylelikle yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan temsilci atayacağını bildirmeyen kalmadı." ifadesini kullandı.

9.04.2021Gündem
Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak

Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak

Türkiye’de temsilcilik açacak sosyal medya platformlarının sayısı artıyor. Şu ana kadar temsilci atayacağını açıklayan VK, TikTok, YouTube, Dailymotion, LinkedIn, Google, Facebook, Spotify, Netflix gibi sosyal medya devlerinin ardından Twitter’ın da temsilci atayacağı açıklandı.

21.03.2021Ekonomi
Twitter temsilci atayacak

Twitter temsilci atayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan "Twitter tarafından bildirilen temsilci atama kararı ile Pinterest dışında ülkemizde temsilcisi olmayan sosyal ağ sağlayıcısı kalmadı. Temsilci atamaya yönelik Pinterest'in yaptığı çalışmaları da yakından takip ediyoruz" DEDİ.

20.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Yardımcısı Sayan duyurdu Twitterdan flaş Türkiye hamlesi

Son dakika haberi: Bakan Yardımcısı Sayan duyurdu! Twitter'dan flaş Türkiye hamlesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Twitter'ın da yükümlülüklerini yerine getireceğini bildirmesinin sevindirici olduğunu aktardı.

19.03.2021Gündem
ABDli ünlü aktör Armie Hammera tecavüz suçlaması Anlatırken gözyaşlarına boğuldu

ABD'li ünlü aktör Armie Hammer'a tecavüz suçlaması! Anlatırken gözyaşlarına boğuldu

ABD'li aktör Armie Hammer, 2017'de Los Angeles'ta bir kadına tecavüz etmekle suçlandı. Adı sadece Effie olarak açıklanan 24 yaşındaki kadın; ünlü aktörün kendisine saatlerce tecavüz ettiğini ve kaçmasına da izin vermediğini anlattı. Genç kadın basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu. 34 yaşındaki aktör ise suçlamaları reddetti.

19.03.2021Dünya
“Ne uzaklaştırması, ne tedbiri Korona var, korona”

“Ne uzaklaştırması, ne tedbiri? Korona var, korona!”

Kadın hakları savunucuları, daha pandeminin başında “Ev içi şiddet artabilir, acil tedbir alınsın” dedi. Gerçekten de 2020 Mart ayında bir önceki yılın martına göre aile içi şiddet olaylarında yüzde 38.2 artış oldu. Avukat Selin Nakıpoğlu: “Bir müvekkilim, eski kocasının yaralama eyleminden şans eseri kurtulmuş bir kadındı. Eski eş tahliye edilince ne yapacağını bilmediğini, gidecek kimsesi olmadığını anlatmıştı. O çaresizliği unutamıyorum.”

Her on oyuncudan biri kimliğini çaldırıyor

Her on oyuncudan biri kimliğini çaldırıyor

Oyuncuların onda birinden fazlasının (Türkiye’de %8,8, küresel olarak %12, ~ 179 milyon1) kimlikleri çalındı. Bu rakam dünya genelinde 347 milyar dolarlık ekonomik değere karşılık geliyor olabilir.

16.02.2021Teknoloji
Rekabet Kurulundan WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp kararı

Rekabet Kurumu tarafından Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 08 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşullar ile ilgili olarak, 4054 sayılı Kanun’un 9. maddesi çerçevesinde geçici tedbir kararı alındı.

15.02.2021Haber
Rekabet Kurulundan flaş WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu'ndan flaş WhatsApp kararı

Rekabet Kurumu tarafından Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 08 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşullar ile ilgili olarak, 4054 sayılı Kanun’un 9. maddesi çerçevesinde geçici tedbir kararı alındı.

15.02.2021Ekonomi
Güvenli İnternet Gününde 92 milyon aboneye farkındalık için mesaj gönderilecek

Güvenli İnternet Günü'nde 92 milyon aboneye "farkındalık" için mesaj gönderilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaklaşık 92 milyon aboneye SMS ve e-posta yoluyla "İnternet Arama motorları, Güvenli İnternet Hizmeti ile daha güvenli!" içeriğinin gönderimi gerçekleştirilerek, farkındalık yönünde Güvenli İnternet Günü'ne katkı sağlanacağını belirtti.

7.02.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yapay zeka alanında öne çıkan trendler

Yapay zeka, her sektör üzerindeki dönüştürücü etkisi nedeniyle teknoloji trendleri arasında en ilgi çekici konuların başında geliyor. Bir önceki yazımda, Google’ın, arama deneyimini uçtan uca değiştirecek, yapay zekâ odaklı son açıklamalarına değinmiştim. Bu hafta da yapay zeka (artificial intelligence- AI) özelinde öne çıkan son trendleri analiz ettim.

11.10.2021

İğneyi Facebook’a, çuvaldızı kendimize batıralım

Hafta başında tüm dünya Facebook, WhatsApp, Instagram ve Oculus hesaplarına erişmekte güçlük çekti. Problem 6 saat gibi uzun bir sürede çözülünce kullanıcılar olası bir büyük çöküşe karşı alternatifler aramaya başladı. Facebook erişim probleminin altında yatan nedenler, insana “Sosyal medyada etrafımızı ‘yanlış bilgilerle’ çeviren illüzyon perdesini aralamanın vakti geldi mi?” diye sorduruyor.

10.10.2021

Kokuşmuş sosyal medya düzeni Amerikalıları da rahatsız ediyor

6 Kasım 2020 günü bu köşedeki yazım “Amerika’nın sosyal operasyon medyası” başlığını taşıyordu. Son Amerikan seçimlerinde Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kuruluşlarının şimdiki Başkan Biden’ı tutarken, bir önceki ABD Başkanı Trump’a karşı sansüre varan engellemeler yaptığını örnekleriyle anlatmıştım.

8.10.2021

Güneş tarlaları Ege’de teşvik edilmeli

DÜNYA medyası bir süredir zor bir kış olacağı konusunu işliyor.

7.10.2021

İnşaat şantiyesinden fotoğraf stüdyosuna

Sevgili okurlar, sevgili fotoğraf sevdalıları... Bu haftaki konuğum Sefa Yamak’ı pek çoğunuz yakından tanıyor. Ve tabii birçoğunuz onu sosyal medyadaki tek aktif hesabı olan Instagram’dan da takip ediyor.

22.06.2021

İletişimin tali değil asli olduğu bir dönemdeyiz

Türkiye gündemi bu aralar öylesine yoğun ki bize neredeyse pandemiyi bile unutturdu. Reform paketleri, yeni sivil Anayasa hazırlıkları, WhatsApp’ın kişisel veri paylaşımı dayatması, Boğaziçi’ne rektör ataması ve sonrasında çıkan olaylar... Hareketli gündemi konuşmak, aklıma takılanları sormak için bu hafta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’u ziyaret ettim. Bu hareketlilik içinde iletişimin önemine vurgu yapan Altun, “Ülkemiz, bölgemiz ve bütün dünya açısından önemli olayların, sıcak gelişmelerin yaşandığı kritik bir zamandayız. Böyle bir dönemde iletişim, tali değil asli bir alan olarak öne çıkıyor” dedi.

9.02.2021