MENÜ

Konut

Konut ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 41.335 Konut haberi bulunmuştur.

Konut Haberleri

TOKİ 26 ilde 87 arsayı satışa sundu

TOKİ 26 ilde 87 arsayı satışa sundu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin,Muğla,Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van,Yalova ve Yozgat illerinde toplam 993.000 metrekare büyüklüğünde 87 adet arsayı satışa sundu.

13.11.2018Ekonomi
Seyrantepe’ye dekorasyon AVM

Seyrantepe’ye dekorasyon AVM

Eroğlu Yapı’nın tasarım ve dekorasyon konseptli yeni alışveriş merkezi HOM Design Center açıldı.

13.11.2018Ekonomi
300 milyon liralık yatırım yolda

300 milyon liralık yatırım yolda

Makyol İnşaat’ın Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, Makyol Gayrimenkul’ün 2019 yılı hedeflerini açıkladı.

13.11.2018Ekonomi
İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman 8 milyonu aşkın başvuru yapıldı

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman? 8 milyonu aşkın başvuru yapıldı!

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman sorusunun yanıtı konut sahibi yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya ve araştırılmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi geçtiğimiz günlerde uzatılmıştı. Peki, İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

12.11.2018Gündem
Başkanlığı kazandı okula palyaço getirdi

Başkanlığı kazandı okula palyaço getirdi

Adıyaman’da 1’inci sınıf öğrencisi Kasım Uçuk, seçim öncesi verdiği vaatti yerine getirerek palyaço getirdi.

12.11.2018Eğitim
Bir tıkla evinizin altından fay geçip geçmediğini öğrenin

Bir tıkla evinizin altından fay geçip geçmediğini öğrenin!

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er, Bursa'da 7 şiddetinde deprem beklendiğini belirtirken vatandaşların artık MTA'nın internet sayfasına girerek, evlerinin altından fay hattının geçip geçmediğini görebileceğini söyledi.

12.11.2018Gündem
Belediye, AVM ve otellere Sıfır Atıka geçme zorunluluğu geliyor

Belediye, AVM ve otellere "Sıfır Atık"a geçme zorunluluğu geliyor

Taslağın hayata geçmesi halinde belediyeler ile alışveriş merkezleri, organize sanayi bölgeleri, bin ve üzerinde çalışanı olan kamu kurum ve kuruluşları, 100'den fazla öğrencisi bulunan eğitim kurumları, 100 üzeri çalışanı olan iş yerleri, sanayi kuruluşları, 4 ve 5 yıldızlı oteller ile 50 ve üzeri yatak kapasitesine sahip sağlık kuruluşlarına 2019'da Sıfır Atık Sistemi'ne geçerek, Sıfır Atık Belgesi alma zorunluluğu getirilecek.

12.11.2018Ekonomi
Türk çeliğinde Latin rüzgarı

Türk çeliğinde Latin rüzgarı

ABD başta olmak üzere artan korumacılık eğiliminden en çok etkilenen sektör olan Türk çelik sektörü, rotayı yıllık 31 milyar dolar çelik ithal eden Latin Amerika’ya kırdı. Panama’dan Kolombiya’ya, Şili’den Paraguay’a kadar Latin Amerika’da yüzde 4 olan pazar payını yüzde 12’ye çıkarmak için kolları sıvayan sektör, bu pazara olan ihracatı ikiye katlayacak.

12.11.2018Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: Bin adet konut yapacağız

Bakan Kurum açıkladı: Bin adet konut yapacağız

Başkent’in önemli proje alanlarında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yeni Mamak bölgesinde bin adet konut yapacağız” dedi.

11.11.2018Ekonomi
Dışişleri Bakanlığından Doğu Kudüs açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan "Doğu Kudüs" açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Doğu Kudüs'te yeni konut inşasına onay vermesine yönelik açıklama yaptı.

10.11.2018Dünya
Çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirildi

Çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirildi

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesinde 6 Kasım’da başlanan ve dün akşam sona eren operasyon kapsamında teröristlere ait 1 gözetleme mevzisi, 1 doğal mağara ve biri 5 odalı olmak üzere toplam 7 sığınak tespit edildi. Mağağara ve sığınaklar içerisinde yapılan aramalarda, çok sayıda silah, patlayıcı, mühimmat, uyuşturucu ve örgütsel döküman ele geçirildi.

10.11.2018Gündem
‘Durma moduna geçemeyiz’

‘Durma moduna geçemeyiz’

Gayrimenkul sektöründe zor bir süreçten geçildiğini, piyasada sıkışıklık olduğunu belirten Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, zorlukların aşılacağını dile getirdi.

9.11.2018Ekonomi
Uzlaştırma bürosu nedir

Uzlaştırma bürosu nedir?

Uzlaştırma bürolarının ne olduğu ve ne iş yaptıkları, basında yer alan haberlerin ardından merak konusu oldu. Ceza soruşturması ve davasında tarafsız bir kimsenin arabuluculuğuyla uyuşmazlığın çözülmesi için suçun mağduru ve failinin iletişim kurduğu süreç uzlaştırma bürolarında işliyor. İşte, uzlaştırma büroları ve hukukta uzlaşma hakkında merak edilen tüm detaylar...

9.11.2018Gündem
Bakan Kurum açıkladı: O bölgede kentsel dönüşüm yapacağız

Bakan Kurum açıkladı: O bölgede kentsel dönüşüm yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Ağrı için öncelik arz eden Fırat Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm işi var. Yaklaşık 502 hak sahibimiz var. Yaklaşık 665 konut inşası öngörüyoruz. Belediyemizce burada Millet Bahçesi projesi gerçekleştiriliyor. İnşallah kısa sürede tamamlayarak Ağrı ilimize kazandıracaklar" açıklamasında bulundu.

9.11.2018Ekonomi
Kredimi erken kapatırsam ceza öder miyim

Kredimi erken kapatırsam ceza öder miyim?

Kredi ödemeleri aylık belli bir düzen içinde gerçekleşse de bazı durumlarda tüketiciler kredi borcunu vade bitiminden önce kapatmak isteyebiliyor ancak böyle bir durumda bankaların uyguladığı bir yaptırım var: Erken kapama cezası.

8.11.2018Ekonomi
Kredi borcu varken yeni kredi alınabilir mi

Kredi borcu varken yeni kredi alınabilir mi?

Konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi… Hangi kredi türü olursa olsun krediler nakit paraya ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda. Bütçeye uygun doğru ödeme planı yapıldığında tüketici, kredi ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamıyor. Peki ödenmekte olan kredi varken yeni kredi çekilebilir mi?

8.11.2018Ekonomi
Şehirlerin sorunlarına akıllı çözüm

Şehirlerin sorunlarına 'akıllı' çözüm

Dünyada nüfusun sürekli artmasıyla altyapı, güvenlik, sağlık, atık ve konut açığı gibi yeni sorunların ortaya çıktığı şehir hayatına çözüm bilgi teknolojilerine dayanan "akıllı" şehir yatırımlarından geliyor.

8.11.2018Teknoloji
Elektrikte bağlantı bedeli iadesi

Elektrikte "bağlantı bedeli" iadesi

Elektrikte, binlerce aboneye, 100 TL’ye kadar kesinti tazminatı ödemesinin ardından “bağlantı bedeli” iadesi yapılacak. Hesaplanan tutar, ya nakit olarak aktarılacak ya da abonenin elektrik faturasından düşürülecek.

8.11.2018Ekonomi
Güneş enerjisini 18 yıl boyunca depolayabilen molekül bulundu

Güneş enerjisini 18 yıl boyunca depolayabilen molekül bulundu

Bilim insanları güneş enerjisini 18 yıl boyunca depolayabilen garip bir molekül buldu.

8.11.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Kemal Kılıçdaroğlu: Nesini taklit edelim?

CHP’de tartışma bitmiyor. Son olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan ile ilgili sözleri nedeniyle disipline sevk edildi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tarih seni yargılayacak” dedi. Peki CHP, neden bu tartışmalardan uzak duramıyor. Yerel seçimlere doğru, bu çalkantı partiyi nasıl etkiliyor? Büyükşehir adayları netleşmeye başladı mı? Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce aday olacak mı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuk. Röportaj sırasındaki izlenimim, Kılıçdaroğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başarısının sürekli altını çizmesiydi. CHP’nin İstanbul adayı İmamoğlu mu? Hepsini konuştuk.

12.11.2018

İşyerlerine depreme karşı zorunlu sigorta

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programında, çalışanlar için bireysel emekliliğe otomatik katılımın yeniden yapılandırılarak sürdürülebilir hale getirileceği; sigortacılıkta da, riskli işyerlerinin sigortalanabilmesi için Türkiye Reasürans Havuzu kurulacağı yer aldı. Ardından, 2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Programı açıklandı ve BES’te değişiklik yapılması, reasürans havuzu kurulması, tamamlayıcı sağlık sigortasının teşvik edilmesi, Programa girdi. Böylece üç yıllık yol haritası da çizilmiş oldu.

12.11.2018

Rahatlatmak için alınan risk arttırıcı kararlar

Kurlarda bir süredir yaşanan olumlu gelişmelerin durduğunu, haftanın son günlerinde TL’nin yeniden değer kaybettiğini gördük. Bu hareketi özellikle hükümetin çok iyi değerlendirmesi, olumlu trendin sürdürülmesi için riskli kararlardan çekinmesi gerektiğini görmesi gerekiyor.

12.11.2018

İstanbul, İzmir’e ders olsun

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan bir süredir dile getirdiği “Artık dikey mimari yok, yatay mimari var” çağrısını geçen hafta yineledi. Gerçekten de gökdelenler İstanbul’un dört bir yanında öylesine yükseldi ki “Bazı yerlerde gökyüzü görünmez oldu” dense abartı olmaz.

11.11.2018

Gözler yabancı yatırımcıda

Geçen hafta piyasalarda iyimserliği azaltan bazı gelişmeler yaşandı. Olumlu hava yerini temkinli görünüme bıraktı. Piyasaların yönünü belirlemede döviz kurlarının belirleyici olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde bir miktar satış tarafında olan yabancıların pozisyonunda kayda değer bir değişiklik olmadı. Ancak yabancı yatırımcının nasıl bir tavır göstereceği piyasalar için önem taşıyor.

10.11.2018

Kilosu 1 lira olan elmanın tanesini 20 liraya satacak

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 8 yıldır öncülük yaptıkları “Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu”nda girişimcilik öyküsünü anlatırken salondaki gençlere döndü:

10.11.2018