MENÜ

Kısa Dönem Askerlik

Kısa Dönem Askerlik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kısa Dönem Askerlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kısa Dönem Askerlik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 891 Kısa Dönem Askerlik haberi bulunmuştur.

Kısa Dönem Askerlik Haberleri

Askerlikte yeni dönem: 130 bin askere erken tezkere

Askerlikte yeni dönem: 130 bin askere erken tezkere

Askerlikte Cumhuriyet döneminin en kapsamlı değişikliğini getiren yasa teklifi, dün TBMM Genel Kurulu’nda 17 ret, iki çekimser oya karşılık 335 oyla kabul edilerek yasalaştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da yasayı Meclis’te kabul edildikten yaklaşık 2 saat sonra onayladı.

26.06.2019Gündem
Hrant Dink Hafıza Mekânı açılıyor

Hrant Dink Hafıza Mekânı açılıyor

23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı, 17 Haziran Pazartesi günü açılıyor. Gezerken ziyaretçilerin rehberi, 12 yıl önce aynı binanın önünde katledilen Hrant Dink’in kendisi olacak. Onun hayatına, mücadelesine ve ölümüne tanıklık edecekler.

Askerlikte final haftası

Askerlikte final haftası

Askerlik sisteminde Cumhuriyet tarihinin en köklü değişikliğini getiren Askeralma Yasa Teklifi’nin bu hafta Meclis’ten çıkarılması planlanıyor. CHP ve İYİ Parti ‘barışta Cumhurbaşkanı’nın gerekli görülen sahalarda özel gönüllüler görevlendirme ve bunları askerlikten muaf tutma yetkisine’ itiraz ediyor.

10.06.2019Gündem
Bayram paketleri... Ekonomik torba ve bedelli yasalaşıyor

Bayram paketleri... Ekonomik torba ve bedelli yasalaşıyor

- Meclis, Ramazan Bayramı öncesindeki mesai haftasını toplumsal beklenti oluşturan iki önemli paket düzenlemeye ayırdı. Genel Kurul’da bu hafta askerlik sistemini yeniden düzenleyen Askeralma Yasa Teklifi ile ekonomi alanıyla ilgili dar kapsamlı torba teklif görüşülecek.

27.05.2019Gündem
Bakaya ve kaçaklara son şans

Bakaya ve kaçaklara son şans

Yeni askerlik sistemine ilişkin kanun teklifi Meclis Milli Savunma Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle zorunlu askerlik 6 aya indiriliyor. ‘Yoklama kaçağı ve bakaya’ olup önceki bedelli uygulamasından yararlanmayan gençlere son bir şans tanınıyor. Geçmiş bedellileri kaçırıp cezalı duruma düşenler, ilk bedelli kurasına girmek için başvurabilecekler.

24.05.2019Gündem
Mayıs celbi askerlik sevk yerleri erişime açıldı | 99/2 askerlik yeri sorgulama ekranı

Mayıs celbi askerlik sevk yerleri erişime açıldı | 99/2 askerlik yeri sorgulama ekranı

Mayıs ayı itibari ile TSK kapsamında vatani görevini yapmak üzere silah altına alınacak 99/2 askerlik yerleri E-Devlet üzerinden erişime açıldı. Askerlik şubelerinde başvurularını tamamlayan adaylar sevk tarihlerini ve yerlerini öğrenebilecekler. Peki, 99/2 askerlik yerleri nasıl öğrenilir? İşte, Milli Savunma Bakanlığı'nın E-Devlet üzerinden yayımladığı Mayıs ayı askerlik celbi sevk yerleri ve sorgulama ekranı...

9.04.2019Gündem
Tek tip askerlik sisteminde maaş gündemi... Yeni askerlik sistemi hakkında bazı detaylar

Tek tip askerlik sisteminde maaş gündemi... Yeni askerlik sistemi hakkında bazı detaylar

Bir süredir Milli Savunma Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı yeni askerlik sistemi hakkında bazı kulis bilgileri gündeme geldi. Askerlik görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için aylık 600 lira gibi bir ücretin verilebileceği iddialar arasında yer alırken, aile desteği verilebileceği de konuşulan bir diğer konu oldu. İşte, yeni askerlik sistemi ya da bir diğer ifadeyle tek tip askerlik hakkında bazı bilgiler

25.01.2019Gündem
374. kısa dönem askerlik yerleri ve yedek subay sonuçları açıklandı mı

374. kısa dönem askerlik yerleri ve yedek subay sonuçları açıklandı mı?

Kısa dönem ya da yedek subay olarak vatani görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların askerlik yerleri bugün açıklanıyor. Yedek subay olarak askerlik yapmaya hak kazananlar, 30 Ocak-01 Şubat ve 13-14 Mart tarih aralığında birliklerine sevk edilecek. Peki, kısa dönem askerlik yerleri ve yedek subay sonuçları açıklandı mı? İşte, E-Devlet üzerinden öğrenilebilecek askerlik yerleri hakkında detaylı bilgiler

18.01.2019Gündem
‘Yeni askerlik’ teklifleri

‘Yeni askerlik’ teklifleri

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında geçen hafta yapılan toplantıda yeni askerlik sisteminde sona yaklaşılırken, diğer kurumlar ve iş dünyasından gelen tekliflerin de görüşüldüğü öğrenildi.

13.12.2018Gündem
Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdededen açıklamalar

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak? Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'den açıklamalar

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak sorusunun yanıtı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin açıklamalarının ardından sorgulanmaya başladı. Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi. İşte detaylar.

12.12.2018Gündem
Meslek liseliye “kısa dönem” hazırlığı

Meslek liseliye “kısa dönem” hazırlığı

SANAYİ ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi.

12.12.2018Gündem
98/4 kısa dönem askerlik yerleri E Devlet sorgulama ekranı... Askerlik için gerekli malzemeler neler

98/4 kısa dönem askerlik yerleri E Devlet sorgulama ekranı... Askerlik için gerekli malzemeler neler?

98/4 kısa dönem askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından, askere gidecek olan vatandaşlar araştırmalarına başladı. 98/4 askerlik yerleri sorgulama işlemi E Devlet üzerinden oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Peki, askerlik yerleri nasıl sorgulanır? İşte, E Devlet sorgulama sayfası.

21.10.2018Gündem
98/4 askerlik yerleri açıklandı E-Devlet kısa dönem askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri açıklandı! E-Devlet kısa dönem askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri, Milli Savunma Bakanlığı'nın Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet sistemi üzerinden erişime açıldı. Kısa dönem olarak askerlik yapmak isteyen vatandaşların E-Devlet şifresi ile sorgulayabileceği askerlik yerleri sonrası, sevk işlemleri için süreç başlamış olacak. Peki, 98/4 askerlik yerleri nereden sorgulanabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

19.10.2018Gündem
Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu düğünde bir araya geldi

Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu düğünde bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, İncek'te gerçekleştirilen törenle Mine Alşan ile evlendi. Kılıçdaroğlu ailesinin mutlu gününe Muharrem İnce de katıldı.

1.09.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan 5 yıldızlı veto

Kılıçdaroğlu'ndan 5 yıldızlı veto!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve gelini Mine Alşan'ın düğününü yapacağı oteli veto etti. Baba Kılıçdaroğlu'nun müdahalesiyle 5 yıldızlı otelden vazgeçen çift, Çankaya Belediyesi'ne ait salonda kokteyl verecek

28.08.2018Gündem
1 Eylülde düğün heyecanı

1 Eylül'de düğün heyecanı

Kılıçdaroğlu Ailesi’nde düğün heyecanı yaşanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, Mine Alşan’la 1 Eylül’de dünya evine girecek.

23.08.2018Gündem
Düğün tarihi belli oldu... Muharrem İnce de davetli

Düğün tarihi belli oldu... Muharrem İnce de davetli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, 1 Eylül'de düzenlenecek törenle dünyaevine girecek. Düğünde genç çiftin nikahını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in kıyması bekleniyor. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin de davetliler arasında olduğu öğrenildi.

23.08.2018Gündem
Bedelli askerlikte yeni detaylar 3 ay içinde başvuru, hızlandırılmış program, dönemler...

Bedelli askerlikte yeni detaylar! 3 ay içinde başvuru, hızlandırılmış program, dönemler...

Bedelli askerlik teklifinin sahibi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, uygulamanın detaylarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

26.07.2018Gündem
98/3 askerlik yerleri açıklandı Kısa dönem askerlik yeri sorgulama

98/3 askerlik yerleri açıklandı! Kısa dönem askerlik yeri sorgulama

Kısa dönem askerlik yapmak isteyen binlerce vatandaşın merakla beklediği 98/3 askerlik yerleri açıklandı. Vatani görevlerini yapmak için tecillerini bozduran ve şube üzerinden başvurularını gerçekleştiren binlerce genç, E-Devlet üzerinden açıklanan askerlik yerleri için sorgulamalarına başladı. Peki, 98/3 askerlik yerleri nereden ve ne zaman öğrenilebilecek? İşte, binlerce gencin merakla araştırdığı süreç hakkında bazı bilgiler

19.07.2018Gündem
İYİ Parti seçim beyannamesini açıkladı

İYİ Parti seçim beyannamesini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 138 sayfalık seçim beyannamesini açıkladı. Akşener konuşmasında "Mesleki yüksek okul mezunlarına kısa dönem imkanı sağlayacağız" vaadinde bulundu.

30.05.2018Gündem
Son dakika... Sahte askerlik uzadı açıklamasının haber merkezlerine nasıl ulaştığı belli oldu

Son dakika... Sahte 'askerlik uzadı' açıklamasının haber merkezlerine nasıl ulaştığı belli oldu

Genelkurmay, ''Uzun dönem silah altı askerlerin, askerlik süreleri 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilmeyecektir'' ifadesinin yer aldığı açıklamanın sahte olduğunu bildirdi. Genelkurmay hesabından gönderilen sahte açıklamanın haber merkezlerine nasıl ulaştığı da belli oldu.

2.02.2018Gündem
Askerlik yerleri 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu... Askerlik yeri sorgulama sayfası

Askerlik yerleri 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu... Askerlik yeri sorgulama sayfası

Askerlik yerleri sorgulama ekranı, 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu bilgisini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. E-Devlet üzerinden kolayca sorgulanabilecek olan yedek subay sınıflandırma sonucu, kısa dönem askerlik yapmak isteyen birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Peki, 370. kısa dönem askerlik yerleri sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, yedek subay sınıflandırma sonucu

24.01.2018Gündem
O resmin çizeri konuştu: Gurur duydum

O resmin çizeri konuştu: Gurur duydum

Erzincan'da yaşayan ressam Serdar Dartar (30), Binbaşı Necmettin Tetik’in Şırnaklı çocuğun elini nefesiyle ısıtırken çekilen fotoğrafını kara kalemle resmettiği çalışmasının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın odasında bulunmasından onur duyduğunu söyledi.

16.01.2018Gündem
OHAL’de devam

OHAL’de devam

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Olağanüstü halin (OHAL) bir kez daha uzatılacağını açıklayarak konunun Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) ele alınacağını söyledi. 2018 yılının ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Beştepe’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı.

8.01.2018Gündem
Son dakika... Bakanlar Kurulu OHAL ile ilgili kararını açıkladı

Son dakika... Bakanlar Kurulu OHAL ile ilgili kararını açıkladı

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL'in bir defa daha uzatılacağını söyledi.

8.01.2018Gündem
kısa dönem askerlik için önemli açıklama

"kısa dönem askerlik" için önemli açıklama

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun, hükümetin gündeminde olmadığı bildirildi.

8.01.2018Ekonomi
İki bakanlık kısa dönem askerlik tartışmasına noktayı koydu... İşin aslı ortaya çıktı

İki bakanlık kısa dönem askerlik tartışmasına noktayı koydu... İşin aslı ortaya çıktı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarının da kısa dönem askerlik yapabilmeleri için çalışmaların gündemde olduğuna ilişkin iddialara noktayı koydu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakalığı'ndan yapılan açıklamada da, hükümetin gündeminde böyle bir konu olmadığı belirtildi.

8.01.2018Gündem
Mesleki eğitimin nabzı Antalya’da atıyor... Öğrencilerin yüzde 42’si meslek lisesinde

Mesleki eğitimin nabzı Antalya’da atıyor... Öğrencilerin yüzde 42’si meslek lisesinde

MEB, mesleki ve teknik eğitimi mercek altına alıyor. Özel ve kamu sektör temsilcilerinden öneriler almak amacıyla Antalya’da ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’ düzenleniyor. Toplantıda konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, “Bugün ortaöğretime giden her 100 öğrenciden 42’si mesleki eğitimi tercih ediyor” dedi.

8.01.2018Eğitim
İki yıllık üniversite mezunları askerliği kısa dönem mi yapacak Bakanlıktan kısa dönem askerlik açıklaması

İki yıllık üniversite mezunları askerliği kısa dönem mi yapacak? Bakanlıktan kısa dönem askerlik açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, meslek eğitimini daha cazip hale getirmek için, 'MYO mezunlarına kısa dönem askerlik' taleplerinin gündemde olduğunu söylemiş, bu açıklama heyecan yaratmıştı. Milli Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklamada bulundu. İki yıllık üniversite mezunları askerliği kısa dönem mi yapacak?

8.01.2018Gündem
Nöbet kulübesinde taciz dehşeti: Asker abi bunu bana niçin yaptı

Nöbet kulübesinde taciz dehşeti: 'Asker abi bunu bana niçin yaptı'

ERZİNCAN’da, geçen yıl askeri lojmanlarda vatani görevini yaparken, nöbet kulübesinde komutan çocuğunu istismar ettiği iddiasıyla yargılanıp, beraat eden C.D. (27) hakkında verilen bu karar, istinafta bozuldu. Yerel mahkemenin verdiği kararı yanlış bulan Erzurum İstinaf Mahkemesi 3’üncü Dairesi, C.D.’yi ’çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum etti.

29.12.2017Gündem
Kerem Kılıçdaroğlu, Sivas’ta birliğine teslim oldu

Kerem Kılıçdaroğlu, Sivas’ta birliğine teslim oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik hizmetini yerine getirmek üzere Sivas’a gelerek birliğine teslim oldu.

15.09.2017Haber
Kerem Kılıçdaroğlu, Sivas’ta birliğine teslim oldu

Kerem Kılıçdaroğlu, Sivas’ta birliğine teslim oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik hizmetini yerine getirmek üzere Sivas’a gelerek birliğine teslim oldu.

15.09.2017Gündem
Kerem Kılıçdaroğlu askere gidiyor: Dönünce iş bulup evleneceğim

Kerem Kılıçdaroğlu askere gidiyor: Dönünce iş bulup evleneceğim

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ODTÜ ve TOBB üniversitelerinde Güneydoğu Asya ve Güney Kore dersleri veren akademisyen oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik görevini yerine getirmek için Sivas’taki birliğine teslim olacak. Daha önce çıkan bedelli askerlik imkânından faydalanma hakkı bulunduğunu ancak bu hakkı kullanmadığını dile getiren Kerem Kılıçdaroğlu, ''Askerden döndükten sonra iş bulacağım. Ardından da evlilik için gerekli adımları atacağız'' dedi.

13.09.2017Gündem
Kılıçdaroğlunun oğlu askere gidiyor

Kılıçdaroğlu'nun oğlu askere gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu yakında askere gitmeye hazırlanıyor. Bedelli hakkından yararlanmayan Kerem Kılıçdaroğlu'nun kısa dönem askerlik yapması bekleniyor.

18.08.2017Gündem
Tuğbanın zaferi: Kısa dönemdi terhis oldu

Tuğba'nın zaferi: Kısa dönemdi terhis oldu

Meme kanseriyle mücadelesini sosyal medyada paylaşan, binlerce takipçisi olan, rengârenk perukları, gülen yüzü ve pozitifliğiyle ilgi gören Tuğba Arıcıoğlu (32), hastalığı yendi.

1.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

ORGANİK ÜRETİMLE DÜNYAYI HEDEFLİYOR

Ağabeyi ile birlikte tekstil sektörüne girince hayatının akışı değişti. Okuduğu bölümde ilerlemeyi planlarken, bu sektöre odaklandı. Ticaret tecrübeleri edindi. Ancak istediği kalitede ürün bulmakta zorluk çekince üretime girdi. Farklı olmaya çalıştı. Bugün firmasında yaklaşık 400 kalem organik bebek ürünü üretiyor. Dünyada organik bebe sektörünün çok fazla olmadığını söyleyen Kitikate Markası Kurucu Ortağı Taner Merden, 3 yıl önce riske girip, şirketin bütün gücünü organiğe kaydırdıklarını belirterek, “Firmamızı, Türkiye’nin en ucuz organik ürün üreten firma haline getirdik. Hedefimiz dünyanın güvenilir bebek markası olmak” diyor.

2.09.2018

Ajda’nın dansçıları

Güzellik-fizik deseeen, Ajda bu yaşında (bile) dördünden de daha güzel, daha alımlı. Koreografi-dans deseeen; Ajda (bile) onlardan daha iyi dans ediyor.

19.07.2018

Şuursuz bir müftüye anladığı dilden 4 soru

ÖNCEKİ haftanın konusu “domatesin kabuğuydu”...

21.09.2017