MENÜ

Kısa Dönem Askerlik

Kısa Dönem Askerlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kısa Dönem Askerlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 692 Kısa Dönem Askerlik haberi bulunmuştur.

Kısa Dönem Askerlik Haberleri

Diploma almadan kısa dönem askerlik yapmış

Diploma almadan kısa dönem askerlik yapmış!

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde okuyan İ.T. adlı öğrencinin, okulu bitirmeden diplomasını almış gibi göstererek, kısa dönem askerlik yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, sistemden kaynaklı bir sıkıntı olduğunu söyledi.

20.6.2017Gündem
Diploma almadan kısa dönem askerlik yapmış

Diploma almadan kısa dönem askerlik yapmış

Diploma almadan kısa dönem askerlik yapmış

20.6.2017Afyon
Sabri Uğur yaşamını yitirdi

Sabri Uğur yaşamını yitirdi

Sabri Uğur yaşamını yitirdi

1.6.2017Balıkesir
ASO Başkanı Özdebir’den radikal çağrı

ASO Başkanı Özdebir’den radikal çağrı

Hürriyet Ankara’da “Siz Soracaksınız, Başkanlar Yanıtlayacak” çağrısıyla başladığımız röportajlar dizisinde, sorularınızı bu kez Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir yanıtladı. Özdebir, sanayicinin ara eleman sıkıntısına yönelik hükümete radikal bir çağrıda bulunarak, şöyle dedi: “Kurtuluş Savaşı, artık ekonomiyle veriliyor ve bizim meslek lisesini cazip hale getirmemiz lazım. Bugüne kadar hep zengin çocukları bedelli askerlikten faydalandı. Liseden mezun olduktan sonra mezun olduğu alanda en az 3 yıl çalıştığını ispat eden meslek lisesi mezunları, bedelliden yararlanabilsin ya da kısa dönem askerlik yapsın.”

29.5.2017Ankara
FETÖnün öğrenci evi abisi 3 asker gözaltında

FETÖ'nün öğrenci evi abisi 3 asker gözaltında

FETÖ'nün öğrenci evi abisi 3 asker gözaltında

20.4.2017Samsun
Gaziye ziyaret

Gaziye ziyaret

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Kayseri’deki terör saldırısında yaralandıktan sonra tedavi edilen komando er Halit Kapullu’yu evinde ziyaret etti.

21.1.2017Ankara
Türk profesör Sadık Esener 1 milyar dolara kanserin çaresini arıyor

Türk profesör Sadık Esener 1 milyar dolara kanserin çaresini arıyor

ABD’de Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde kanserin erken teşhis edilmesine yönelik kurulan dev merkezin başına bir Türk, Prof. Sadık Esener getirildi. Geliştirdiği mikroelektronik çiplerle DNA eşleştirmesi yapan Esener bağışlarla oluşturulan dev bir fonu yönetiyor. Amaç beş yıl içinde erken teşhisi sağlayıp, 10-15 yıla kadar kanser ilacı geliştirmek. Hikâyesinin ilginç kısmı kadavra korkusu yüzünden tıp eğitimini bırakıp elektronik mühendisi olması. Hazin yanıysa, dört yıl önce annesi ve eşini kanserden kaybetmesi...

9.4.2016Sağlık
Kısa Dönem Askerler Yemin Etti

Kısa Dönem Askerler Yemin Etti

MUĞLA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EMRİNDEKİ KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ.

15.1.2016Muğla
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:

KTO TOPLANTI

24.11.2015Kayseri
ABD’den askerlik yapmak için geldi, kazada öldü

ABD’den askerlik yapmak için geldi, kazada öldü

ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde otomobilin ışıklı kavşakta sinyalizasyon direğine çarpması sonucu sürücü 24 yaşındaki Kemal Kara öldü, aynı yaştaki arkadaşı Deniz Bakır yaralandı. Ölen gencin ABD’de yaşadığı, kısa dönem askerlik yapmak için Türkye’ye geldiği belirtildi.

8.11.2015Gündem
ERÜ Eski Rektörlerinden Prof. Dr. Cengiz Utaş Kalbine Yenildi

ERÜ Eski Rektörlerinden Prof. Dr. Cengiz Utaş Kalbine Yenildi

ERÜ ESKİ REKTÖRLERİNDEN CENGİZ UTAŞ

19.10.2015Kayseri
Yeni vekillerden espri: Bedelli vekiliz

Yeni vekillerden espri: 'Bedelli vekiliz'

7 Haziran sonrasında oluşan yeni Meclis, 25. dönem olarak kayıtlara geçti.

4.9.2015Gündem
Çanakkale Valiliğine Hamza Erkal Atandı

Çanakkale Valiliğine Hamza Erkal Atandı

ÇANAKKALE VALİLİĞİNE HAMZA ERKAL ATANDI

25.8.2015Çanakkale
Tuncer: “Sağlam Gençlik Güçlü Türkiye’nin Sermayesidir”

Tuncer: “Sağlam Gençlik Güçlü Türkiye’nin Sermayesidir”

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYI ADEM TUNCER, “BİZ GENÇLERİMİZİ GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN SERMAYESİ OLARAK GÖRÜYORUZ. BU SEBEPLE GENÇLERİMİZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ PROBLEM VE PROJE İLE YAKINDAN İLGİLENİYORUZ” DEDİ.

16.5.2015Samsun
En büyük sorun nitelikli işgücü

En büyük sorun nitelikli işgücü

EGE Otomotiv Derneği (EGOD) sektörün sorunlarını belirlemek ve çözüm üretmek için rapor hazırlattı. Sektörün fotoğrafını çeken raporda, en büyük sorunun nitelikli işgücü olduğu bir kez daha ortaya koyuldu.

6.2.2015Ege
TÜBİTAKtaki sahte diplomalı damat 2 yılda 423 bin TL almış

TÜBİTAK'taki sahte diplomalı damat 2 yılda 423 bin TL almış

YASADIŞI dinlemeler soruşturmasında ‘Resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanan, eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün kardeşinin damadı Kamu Sertifikasyon Yöneticisi Hasan Başaran’ın TÜBİTAK’taki 2 yıllık görev süresi boyunca kurumdan 423 bin lira aldığı bildirildi.

1.2.2015Gündem
Bedelliden yararlanabilir

Bedelliden yararlanabilir

Eski bakanlardan Nihat Ergün’ün yeğeni ile evli olan ve sahte üniversite diploması nedeniyle tutuklanan eski Kamu Sertifikasyon Yöneticisi Hasan Başaran’ın yaptığı kısa dönem askerlik iptal edilecek.

24.1.2015Gündem
Damat maaşları geri ödeyecek

Damat maaşları geri ödeyecek

Eski bakanlardan Nihat Ergün’ün yeğeni ile evli olan ve sahte diploması nedeniyle tutuklanan eski Kamu Sertifikasyon Yöneticisi Hasan Başaran’ın, bugüne kadar aldığı paralar araştırılıyor. Soruşturma kapsamında Savcı, MASAK’a yazı yazarak, Başaran’ın aldığı ücretleri nelere harcadığının belirlemesini istedi.

23.1.2015Gündem
TÜBİTAKtaki skandalın arkasından eski bakanın yeğeninin eşi çıktı

TÜBİTAK'taki skandalın arkasından eski bakanın yeğeninin eşi çıktı

Paralel Yapı operasyonu sırasında sahte diploma ile TÜBİTAK’a girdiği ortaya çıkan ve tutuklanan Hasan Başaran’ın, eski Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün yeğeninin eşi olduğu ortaya çıktı. Ergün, TÜBİTAK’a girmesini sağladığı iddia edilen damatla ilgili, “En ufak katkım yok” dedi.

22.1.2015Gündem
İş dünyası, bedelli askerliğe sıcak bakıyor

İş dünyası, bedelli askerliğe sıcak bakıyor

- KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: - "Yaşı ilerlemiş, askere gitme fırsatı olmamış, okumakta olan insanlara böyle bir fırsat verilmesi ve karşılığında bedel alınmasına, devletin bütçesine katkı sağlaması açısından prensip olarak sıcak bakıyorum" - KOTO Başkanı Özdağ: - "İnsanlar üniversiteyi bitiriyor, 22 yaşına geliyor. 'Yüksek lisans, master' derken 26-27 yaşına gelmiş oluyor. Ondan sonra stajla tecrübe kazanması lazım. Bu yaştan sonra askerlik insanların kariyer ve iş hayatını olumsuz yönde etkiliyor"

7.12.2014Kocaeli
Bedelli çıktı şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğanda

Bedelli çıktı şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün partisinin grup toplantısındaki bedelli askerlik çıkacak açıklamasının üzerine, gözler Cumhurbaşkanlığı'na çevrildi.

2.12.2014Gündem
Bedelli askerlikte yaş ve rakam belli oldu mu

Bedelli askerlikte yaş ve rakam belli oldu mu?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Genelkurmay Başkanlığı'nda aldığı brifingin ardından bir süreliğine rafa kalkan bedelli askerlik konusu yeniden gündemde. Bedelli askerlik konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan kritik açıklamalar geldi. Davutoğlu’nun Avustralya’dan yaptığı, “Değerlendirmelerimiz sürecek” açıklaması, kimi kaynaklara göre 600 bin kişinin umudu oldu ama TSK bedelli askerliğe sıcak bakmıyor.

16.11.2014Gündem
Ev kadınlığı, sigorta başlangıcı sayılmıyor

Ev kadınlığı, sigorta başlangıcı sayılmıyor

ÇARŞAMBA günkü yazımda, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına veya izinle Türk vatandaşlığından çıkan Mavi Kart sahipleri için bir dizi yeni haklar getiren Torba Yasa’ya ilişkin uygulamalara değinmiştim. Bugün de bu genelgeyi göz atmaya devam edeceğiz.

17.10.2014Avrupa
Cumhurbaşkanı Gülden Askerlik Kanununa onay

Cumhurbaşkanı Gül'den "Askerlik Kanunu"na onay

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan "Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"a göre, hava değişimi ve istirahat sürelerinin askerlikten sayılacak kısmı, uzun döneme tabi olanlar için 90 günden 30 güne, kısa döneme tabi olanlar için 45 günden 15 güne düşürüldü.

21.2.2014Gündem
Şehit jandarma çavuş memleketine uğurlandı

Şehit jandarma çavuş memleketine uğurlandı

TOKAT’ın Reşadiye İlçesinde jandarma astsubay C.S.’nin temizlemek istediği tabancasının ateş alması sonucu, terhisine 3 gün kala şehit olan jandarma çavuş 27 yaşındaki Emrah Erdem’in cenazesi törenle memleketi Kırklareli’ye gönderildi. Şehit çavuşun sosyal paylaşım sitesinde nöbet kulübesinde çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, "Daha 4 gün tutarım başka da yok" diye yazdığı görüldü.

31.1.2014Gündem
Askerlik Kanunu değişiyor... İşte ayrıntıları

Askerlik Kanunu değişiyor... İşte ayrıntıları

Milli Savunma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nca 13 Ocak 2014 tarihinde kararlaştırılan 'Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' TBMM'ye gönderildi.

21.1.2014Gündem
Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ümraniye’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunması ile 12 Haziran 2007’de başlayan Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye, Zekeriya Öz ismini duydu.

8.1.2014Gündem
Jandarma’da istifa

Jandarma’da istifa

Yargıtay 9’uncu Dairesi’nin 9 Ekim’de Balyoz davasıyla ilgili verdiği karara tepki olarak istifalarını sunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Teknik Başkanı Tuğamiral Sami Örgüç’ün ardından TSK’dan bir generalin daha istifa ettiği ortaya çıktı.

2.12.2013Gündem
Jandarma’da sessiz istifa

Jandarma’da sessiz istifa

Yargıtay 9. Dairesi’nin 9 Ekim’de Balyoz davasıyla ilgili verdiği karara tepki olarak istifalarını sunan Deniz Kuvvetleri Komutanı Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Teknik Başkanı Tuğamiral Sami Örgüç’ün ardından TSK’dan 1 generalin daha istifa ettiği ortaya çıktı.

2.12.2013Gündem
TBMMye kısa dönem askerlik için dilekçe yağıyor

TBMM'ye kısa dönem askerlik için dilekçe yağıyor

TBMM Dilekçe Komisyonu'na, kısa dönem askerliğin 6 aydan 4 aya düşürülmesi için başvurular sürüyor.

24.10.2013Gündem
TBMMye kısa dönem 4 aya insin dilekçesi

TBMM'ye 'kısa dönem 4 aya insin' dilekçesi

TBMM Dilekçe Komisyonu'na kısa dönem askerliğin de 6 aydan 4 aya indirilmesi için başvuru yapılıyor.

18.10.2013Gündem
Genelkurmay Başkanından askerlik açıklaması

Genelkurmay Başkanı'ndan askerlik açıklaması

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, uzun dönem askerlik süresinin kısaltılmasına ilişkin, "Zorunlu askerliğin kaldırılması şimdilik söz konusu değil. Yıllara sari olarak, TSK'nın profesyonelleşmesi hedeflenmektedir. Ancak bugünkü koşullarda karma askerlik sisteminin uygulanması söz konusudur" dedi.

11.10.2013Gündem
4 ay kısa dönem askerlik teklifi

4 ay kısa dönem askerlik teklifi

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, kısa dönem askerlik süresinin 6 aydan 4 aya indirilmesi için kanun teklifi verdi.

10.10.2013Gündem
CHPden teklif: Kısa dönem askerlik 4 aya insin

CHP'den teklif: Kısa dönem askerlik 4 aya insin

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, kısa dönem askerlik süresinin 4 aya indirilmesi için kanun teklifi verdi.

10.10.2013Gündem
Başbakan Erdoğan: Askerliğin kısalması bayramdan sonra

Başbakan Erdoğan: Askerliğin kısalması bayramdan sonra

Başbakan Erdoğan, askerliğin kısalmasıyla ilgili düzenlemenin bayramdan sonra yapılacağını açıkladı. Dün akşam oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrasındaki olaylara da değinen Başbakan, Trabzonspor Başkanı'na takınılan tavrı şık bulmadığını ve İbrahim Hacıosmanoğlu'nu soğukkanlı tavrı nedeniyle tebrik ettiğini söyledi.

7.10.2013Gündem
Silah kazasında ölen asker toprağa verildi

Silah kazasında ölen asker toprağa verildi

İSTANBUL’da vatani görevini yaparken silah kazası sonucu yaralı olarak kaldırıldığı hastanede ölen, kısa dönem askerlik yapan 1.5 aylık er, 27 yaşındaki Sinan Varlı, memleketi Ankara’nın Beypazarı ilçesinde gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

5.6.2013Gündem
Sürede 2 seçenek

Sürede 2 seçenek

AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda, açılım sürecinin olumlu sonuçlanmasıyla bağlantılı olarak gündeme getirilen zorunlu askerlik süresinin kısaltılması düşüncesinden sonra başkent kulislerinde konuyla ilgili seçenekler konuşulmaya başlandı.

7.5.2013Gündem
Yedek Subaylarda sınavlar kalktı

Yedek Subaylarda sınavlar kalktı

ÜNİVERSİTE mezunlarının girdiği yedek subaylık sınavı, mayıs ayı itibariyle sona eriyor. Yedek subaylarda celp süresi de üçten dörde çıkarılıyor. Yeni uygulama askerlik sürelerinde değişiklik öngörmezken, sınav döneminde rapor alarak askerliğin ertelenmesi de mümkün olmayacak.

18.4.2013Gündem
Asker arkadaşı Gülü anlattı

Asker arkadaşı Gül'ü anlattı

Vatani görevini 1981 yılında İstanbul Tuzla Piyade Okulu 1. Tabur'da yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün askerlik arkadaşı, anılarını anlattı.

27.3.2013Gündem
SEVMEDEN SEVİŞİLMEZ

SEVMEDEN SEVİŞİLMEZ

Televizyon izleyicisi Çağlar Ertuğrul’u, Mahsun Kırmızıgül’ün bir Laz kızı ve Kürt gencinin aşk hikayesi üzerine kurulu “Benim İçin Üzülme” dizisinin Sinan’ı olarak tanıdı. Sinemaseverler ise “Dağ”da kısa dönem askerlik yapan Oğuz olarak... İşin bir de Hollywood bağlantısı var bu arada... Çağlar’ın ünlü aktör Jake Gyllenhaal’a benzerliği efsane... Kendisiyle sahada buluştuk, hem basketbol oynadık hem de özel hayatından işine, hayata bakışına her şeyi konuştuk.

4.2.2013Hürriyet Arşiv
Bozdağdan dağa çıkardım yorumu

Bozdağ'dan 'dağa çıkardım' yorumu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, BDP'li Gültan Kışanak'ın 12 Eylül döneminde yaşadığı işkenceleri hatırlatarak, "Ben de olsam dağa çıkardım" sözlerine bir başka Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan yanıt geldi.

19.12.2012Gündem
PKKyı satın al konu kapansın

'PKK'yı satın al konu kapansın'

Yönetmen Sinan Çetin'den çok tartışılacak bir öneri geldi: Git PKK’yı satın al, konu kapansın...

19.9.2012Gündem
KPSS’den 83 puan almıştı

KPSS’den 83 puan almıştı

Afyonkarahisar'daki patlamadaki şehitlerden geriye acı hikâyeleri kaldı.

6.9.2012Gündem
ŞEHİT PİYADE ÇAVUŞ EMRE YILDIRIM, 25 GÜNLÜK ASKERDİ

ŞEHİT PİYADE ÇAVUŞ EMRE YILDIRIM, 25 GÜNLÜK ASKERDİ

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden, kısa dönem askerlik görevini yapan öğretmen adayı Piyade Çavuş Emre Yıldırım'ın Nevşehir'in Avanos İlçesi'ne bağlı Paşalı Köyü'ndeki baba evine ateş düştü. Kalp hastası olan emekli işçi baba Nuri Yıldırım ile ev kadını anne Gülseren Yıldırım, acı haberle gözyaşına boğuldu. Yıldırım çiftinin evinin önünde 112 ambulansı hazır bekletildi. Üniversite mezunu olan ve kısa dönem askerlik görevini yerine getirirken patlamada şehit olan Emre Yıldırım'ın, 19 gün Samsun'da acemi birliğinde temel eğitimini aldıktan sonra köyünde 1 gün izin kullandığı, 5 gün önce Afyonkarahisar'daki birliğine katıldığı öğrenildi. Ahmet KORKMAZER-NEVŞEHİR-DHA

6.9.2012Haber
Trabzonsporlu yöneticinin oğlu da şehit düştü

Trabzonspor'lu yöneticinin oğlu da şehit düştü

AFYONKARAHİSAR’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada, kısa dönem askerlik görevini yapan Trabzonlu mimar 25 yaşındaki Onur Fikret Dülger de şehit oldu. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan Trabzonspor eski Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger, ailesiyle birlikte Afyonkarahisar’a hareket etti.

6.9.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Sevindim üzüldüm

Sevindim üzüldüm

18.9.2015Ahmet HAKAN
Şimdi demokrasi zamanı

Şimdi demokrasi zamanı

13.6.2015Sıtkı ŞÜKÜRER
Acının tarifsiz ezgisi etrafında birleşmek

Acının tarifsiz ezgisi etrafında birleşmek

Müzik anlatır… Müzik bağlar…

8.9.2012Gamze CİZRELİ
Körfez’de 3 basamak daha çıkıp 15’inci oldu

Körfez’de 3 basamak daha çıkıp 15’inci oldu

Körfez bölgesinin önde gelen inşaat sektörü yayını Construction Week dergisinin temmuz sayısını birkaç gün önce tesadüfen gördüm. Dergi, Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) bölgesinde inşaat sektörüne yön veren en güçlü 100 kişinin listesini bu yıl 3’üncü kez yayınlamıştı.

11.8.2012Vahap MUNYAR