MENÜ

Dubai

Dubai ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dubai haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.709 Dubai haberi bulunmuştur.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Dubai, 1900'lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1930'larda Dünya Genel Ekonomik Krizinin, Dubai İnci Piyasasını da etkileyerek çökmesine yol açmasından uzun bir süre sonra 1969'da Dubai'de petrol bulunarak ihraç edilmeye başlandı. Bölgeyi himayesinde bulunduran İngiltere 1968'de bölgeden çekileceğini açıkladı. İngiltere'nin bölgeden çekilmesinden sonra Dubai, 2 Aralık 1971'de Abu Dabi, Şarika, Acman, Füceyre ve Ummül Kayveyn emirlikleri monarşik bir federasyon yapılanması ile birleşerek Birleşik Arap Emirlikleri'ni kurdular. 1972'nin başlarında Resü'l-Hayme de diğer altı emirliğe katıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin bugünkü yedi emirlikten müteşekkil yapısı oluştu. Bölgede petrolün bulunmasından sonra Dubai'nin geliri devamlı ve hızla yükseldi ve emirlik bir ticaret, alışveriş ve turizm kenti haline geldi.

Devamı...

Dubai Haberleri

MediaMarktta önemli atama

MediaMarkt'ta önemli atama

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, MediaMarkt’ın global organizasyonunda “Grup İcra Kurulu Üyesi” ve 3 ülkeden sorumlu “Doğu Bölgesi Operasyon Başkanı” oldu

13.12.2018Teknoloji
Avrupanın ekolojik köprüleri Türkiyeden gidecek

Avrupa'nın ekolojik köprüleri Türkiye'den gidecek

Türkiye'de 5 senedir faaliyet gösteren İsveç merkezli çelik menfez ve köprü üreticisi ViaCon Türkiye, yaptığı yeni yatırımla ekolojik köprülerde yerlilik oranını yüzde 100'e çıkardı. Önceleri ekolojik köprüleri yurt dışından getirerek kullandıklarını belirten ViaCon Türkiye Genel Müdürü Onur Başar, "Şu an hammaddeyi de Türkiye’den alıp tamamını Türkiye’de üretir hale geldik. Avrupa'nın doğusundaki ekolojik köprüler artık Türkiye'den gidecek." dedi.

11.12.2018Ekonomi
Careem Türkiyede taksilerle yola devam edecek

Careem Türkiye'de taksilerle yola devam edecek

Dubai merkezli araç çağırma uygulaması Careem, Türkiye’de sadece taksiler aracılığı ile gerçekleştireceği faaliyetlerini yeniden başlattı. Türkiye’de taksi imajını ve hizmetlerini iyileştirmek için önemli yatırımlar yapacaklarını vurgulayan Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, şu anda sadece İstanbul ve Adana’da sundukları taksi çağırma hizmetlerini Türkiye geneline yaygınlaştırmak istediklerini ifade etti.

10.12.2018Ekonomi
Görev MOSSADa verildi: Suudi Arabistan ile...

Görev MOSSAD'a verildi: Suudi Arabistan ile...

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun gelecek yıl yapılacak genel seçim öncesinde Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan'la ilişkileri düzeltmeye çalıştığı ifade edildi. Öte yandan Netanyahu, İsrail ordusunun ülkenin kuzeyinde İran ve Hizbullah’a karşı operasyon başlattığı bir sırada Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilerle herhangi bir savaşın çıkmasını istemediğini açıkladı.

9.12.2018Dünya
Prenses Dubai’de

Prenses Dubai’de

Dubaİ’den kaçtıktan sonra Hindistan açıklarında bir teknede geçen mart ayında yakalanıp geri getirilen ve bir süredir kendisinden haber alınamayan Dubai Prensesi Şeyha Latife’nin iyi olduğu öğrenildi.

8.12.2018Dünya

“Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne çok ciddi fon girişleri olacak”

Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, Körfez Bölgesi başta olmak üzere, dünyanın farklı coğrafyalarından çok sayıda fonun Türkiye'de olası yatırım fırsatlarını yakından incelediğini belirterek, "Özellikle gayrimenkul sektörüne yakın gelecekte çok ciddi fon girişleri göreceğimize inanıyorum." ifadesini kullandı

7.12.2018Ekonomi
FLAŞ Bakan duyurdu… İnternetten alışverişte yeni dönem başlıyor

FLAŞ! Bakan duyurdu… İnternetten alışverişte yeni dönem başlıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatta kasımda rekor kırdıklarını anımsatarak, "Aralıkta da bunu artırarak, 2018'i rekorla kapatacağız." dedi. Pekcan, internetten alışverişe ilişkin çalışmalara değinirken, "e-ticarette güven damgası uygulamasına bu ay içinde başlıyoruz." ifadesinde bulundu.

7.12.2018Ekonomi
16 yaşında servetinin sınırı yok

16 yaşında servetinin sınırı yok!

Dubai'de yaşayan internet fenomeni Rashed Saif Belhasa lüks hayatıyla gündemden düşmüyor.

6.12.2018Dünya
Turizm Oscarlarında Türkiyeye beş ödül

Turizm Oscarları'nda Türkiye'ye beş ödül

Dünyada 'Turizm Oscarları' olarak kabul edilen Dünya Seyahat Ödülleri'nde (World Travel Awards) Türkiye'den üç otele dört ödül verildi. Türk markalar, Dubai'deki Rixos The Palm ile toplam beş ödüle sahip oldu.

5.12.2018Seyahat
Şehirler ve simgeleri

Şehirler ve simgeleri

Dünyanın pek çok kentinde mimari yapılar zamanla şehirlerin simgesi haline geliyor. İşte dini yapılardan heykellere, köprülerden gökdelenlere simgeleşmiş yapılarıyla bazı şehirler...

5.12.2018Seyahat
Firari Dubai Prensesi yakalandı

Firari Dubai Prenses'i yakalandı!

Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı'nın kızı, Prenses Şeyha Latife Muhammed El Maktum 7 yıl boyunca tasarladığı kaçma planını gerçekleştirmişti ve özgürlüğe ulaşmasına çok az kalmıştı fakat önemli bir gelişme yaşandı.

5.12.2018Dünya
Silifkede kış ortasında çilek hasadı

Silifke'de kış ortasında çilek hasadı

Yurt genelinde ağır kış şartları hissedilirken, Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden olan Mersin'in Silifke ilçesinde açıkta yetiştirilen yaz günlerinin gözde meyvesi örtü altı çileğin hasadına başlandı. Tarlada çileğin kilosu 13 liradan alıcı buluyor.

3.12.2018Ekonomi
Dubai Emiri, Darıca’da ultralüks bir malikâne inşa ettirdi

Dubai Emiri, Darıca’da ultralüks bir malikâne inşa ettirdi

Son yıllarda güçlü bir büyüme ivmesi yakalayan, yurtdışında da önemli bir konuma gelen Türkiye mobilya sektörü marka ve tasarımda da öne çıkıyor.

1.12.2018Ekonomi
2019un seyahat trendleri

2019'un seyahat trendleri

Seyahatin artık sadece deniz kenarına gidip güneşlenmek veya bir otelin içinde vakit geçirmek anlamına gelmediği son birkaç senedir, gezgin olmak ve gezerken deneyimlemek olgusu birçok değişikliği ve gelişmeyi de beraberinde getirdi. Zira bir süredir seyahatler o dönemin yükselen değerlerine ve bu değerler çerçevesinde belirlenen trendlere göre şekilleniyor. İşte 2019'un şekillendirecek seyahat trendleri...

29.11.2018Seyahat
10 yılda 150 milyar dolarlık yatırım hedefliyor

10 yılda 150 milyar dolarlık yatırım hedefliyor

Suudi Arabistan'ın enerji şirketi Saudi Aramco, gelecek 10 yıl içindeki doğalgaz programında 150 milyar dolarlık yatırımın yer alacağını ve üretimin şimdiki günlük 14 milyar standart metreküpten 23 milyar metreküpe çıkacağını açıkladı.

27.11.2018Ekonomi
Casuslukla suçlanan İngiliz vatandaşına af çıktı

Casuslukla suçlanan İngiliz vatandaşına af çıktı

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) casusluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan ve ömür boyu hapse mahkum edilen İngiliz doktora öğrencisi Matthew Hedges hakkında af çıkarıldı. 31 yaşındaki Hedges'in mahkumiyeti İngiltere ile BAE arasında krize neden olmuştu.

26.11.2018Dünya
Yazılım ekibini büyütüyor

Yazılım ekibini büyütüyor

Geliştirdiği üyelik modeliyle kullanıcıların istedikleri sinema salonundan istedikleri seansa bilet almalarını sağlayan Sinemia, artık bu modelin yazılım altyapısını farklı ülkelerdeki sinema salonu zincirleri için de kuruyor. Sinemia kurucusu Rıfat Oğuz, bu nedenle çoğu yazılım-ürün alanı olmak üzere yılsonuna kadar 30 kişi daha alacaklarını belirtiyor.

25.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Suudi Arabistan ve BAE prenslerinin çok konuşulan yat eğlencesi

Suudi Arabistan ve BAE prenslerinin çok konuşulan yat eğlencesi!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Prensi Nahyan ile Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölüm emrini verdiği ileri sürülen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, Dubai'de bir araya geldi.

25.11.2018Dünya
Flipped Learning için zirve düzenlendi

Flipped Learning için zirve düzenlendi

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinde ‘Flipped Learning 3.0 Global Standartlar Zirvesi’ düzenlendi. Zirvede metodun standartları dünyayla paylaşıldı. 

25.11.2018Eğitim
Mudurnu evlerinin ahı tuttu... Yüzyılların mimarisi dururken  bunları yapıp iflas ettiler

Mudurnu evlerinin ahı tuttu... Yüzyılların mimarisi dururken bunları yapıp iflas ettiler

Şato tipi mimarisiyle Türkiye’nin gündemine oturan Bolu’nun Mudurnu ilçesindeki Burj Al Babas projesi, ekonomik nedenlerden dolayı durdu. İstanbul 3’üncü Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdi. Piyasaya 27 milyon dolar borçları olduğunu belirten Sarot Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen ise karara itiraz edeceklerini söyledi.

25.11.2018Gündem
Ekoturizm ve doğaya kaçış yükseliyor

Ekoturizm ve doğaya kaçış yükseliyor

Dünyanın önemli turizm fuarlarından biri olan WTM London’dan bildiriyoruz. İyi haber, gelecek yıl Türkiye’ye İngiltere’den gelecek turist sayısında yüzde 35 artış bekleniyor. “Biz nereye gidiyoruz?” diye soracak olursanız, küçük doğa maceraları ve eko-turizm yükselişte... Erdal İPEKEŞEN

25.11.2018Seyahat
Dubai yolcuları

Dubai yolcuları

Sinan Akçıl, önceki akşam sevgilisi Burcu Kıratlı’yla Akmerkez’deydi.

24.11.2018Magazin
Netanyahu, Bahreyni ziyaret edecek

Netanyahu, Bahreyn'i ziyaret edecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yakında ülkesinin "diplomatik ilişkisi" bulunmayan Körfez ülkelerinden Bahreyn'i ziyaret edeceği açıklandı.

23.11.2018Dünya
Nurten öğretmen dünyaya rol model oldu

Nurten öğretmen dünyaya rol model oldu

Samsun'un Ayvacık ilçesinde, anaokulu müdürlüğü yapan ve uluslararası bir vakıf tarafından organize edilen ‘Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin seçtiği ‘En iyi 10 öğretmen’ arasına giren Nurten Akkuş'un hayata geçirdiği bazı projeler, Dubai ve Kanada'da da uygulanmaya başlandı. Pek çok ülkeye giderek buradaki öğretmenlere tecrübelerini anlatan Akkuş, ayrıca sosyal medya aracılığıyla kendisine ulaşan farklı ülkelerden öğretmenlere de bilgi veriyor.

23.11.2018Eğitim
Interpol seçimleri Rusya’yı kızdırdı

Interpol seçimleri Rusya’yı kızdırdı

ULUSLARARASI Poliş Teşkilatı’nın (Interpol) başkanlık seçimleri, ABD ile Rusya’nın güç savaşına sahne oldu.

22.11.2018Dünya
Ahmet Bulut: Beşiktaştan bir kuruş almadım

Ahmet Bulut: Beşiktaş'tan bir kuruş almadım

Ahmet Bulut, yaptığı transferler, Beşiktaş’tan alacakları ve kendisi hakkında ortaya atılan iddialar olmak üzere birçok konuya açıklık getirdi.

21.11.2018Futbol
Son dakika... INTERPOLün yeni başkanı belli oldu

Son dakika... INTERPOL'ün yeni başkanı belli oldu

INTERPOL'ün yeni başkanı Dubai'de yapılan seçimle belirlendi.

21.11.2018Dünya
Yabancı firmalar iş birliği için geliyor

Yabancı firmalar iş birliği için geliyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), gıda sektörüne yönelik ihracat hamlesine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Gıda UR-GE Projesi kapsamında 3 ayrı alım heyetine imza atan BTSO, 27 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında 33 ülkeden 160 iş insanını Bursalı firmalarla buluşturacak. Organizasyona Fas’tan İngiltere’ye, Dubai’den Sudan’a kadar büyük firmaların yöneticileri katılacak.

20.11.2018Ekonomi
Kosovaya INTERPOL vetosu

Kosova'ya INTERPOL vetosu

INTERPOL'ün Dubai'deki genel kurulunda yapılan oylamada, Kosova'nın üyeliği için gerekli 3'te 2'lik çoğunluk sağlanamadı.

20.11.2018Dünya
Dubainin günlük sütü Gökçeadadan

Dubai'nin günlük sütü Gökçeada'dan

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde 3 bin 100 dönümlük arazide organik üretim yapılan tesisten her hafta Dubai'ye 1,5 ton günlük süt ile yoğurt, kefir ve peynir gönderiliyor.

20.11.2018Ekonomi
Engelleri sporla aştı

Engelleri sporla aştı

20.11.2018Merkez

Yazar Sonuçları

Sanat Engel Tanımaz

“Engel” kelimesi için Türk Dil Kurumu “Bir şeyin gerçekleşmesini önleyen sebep, mâni, mahzur, müşkül, pürüz, mânia, handikap” tanımını yapıyor. Bu doğru ama eksik bir tanım; zira engeller bazılarımızın bir şeyleri gerçekleştirmesini önlemek için yetersiz kalabiliyor. Hayatın her alanında o kadar çok örnek insan var ki bu engelleri alt edebilen… Hatta bu engellerinin zenginleştirdiği sanatlarını icra edenleri görünce söylenecek tek bir şey kalıyor: “Sanat Engel Tanımaz”…

2.12.2018

Buenos Aires Limanı’na talibiz

Arjantin’in ev sahipliğinde gerçekleşen “G-20 Liderler Zirvesi” için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yola çıkmadan önce Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman’la görüştüm. Kutman, Erdoğan’ın Buenos Aires seyahatini duyunca, kendileriyle ilgili yeni gelişmeyi paylaştı:

1.12.2018

‘Üretimsiz kalkınma hayal’ diye yola çıktı, Asya-Pasifik’te ‘en iyi’ oldu

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’dan bir mektup aldım. Yorgancılar, mektubunda öncelikle göreve geldiği 2009’dan beri ortaya koydukları çizgiyi anımsattı:

30.11.2018

Göz kamaştırıcı ihtişamın çölünde: Katar

Yazılı ve sözlü basından ihtişamlı zenginliğine dair çok bahsedilen bir ülke Katar. Orada neye yatırım yapılıyor? Para mı, insan mı, tasarım mı ya da inovasyon mu? Kafamda başka cevaplayamadığım bir sürü soru… O zaman Katar’da kalarak kendi penceremizden görmek lazımdı her şeyi... İşte Katar gezi rehberi...

28.11.2018

Jürinin en çok tartıştığı konu

Bu pazar değil, haftaya pazar Pantene Altın Kelebek ödül töreni var.Büyük geceye sadece 12 gün kaldı.

27.11.2018

Gazetecilerin ‘en’ merakı

“DEV olmaya az kaldı” haberinde Yusufeli barajının “Türkiye’nin en yüksek, dünyanınsa en yüksek üçüncü barajı olacağı” belirtiliyordu. A. Feridun Gündoğdu, bu haberdeki “en”lere dikkatimi çekti.

26.11.2018

Dubai'deki 'kırmızı bülten' savaşını hangi lobi kazandı

Dünyanın önde gelen polis şefleri geçen çarşamba günü Dubai’de bir araya geldi.

24.11.2018

Merhaba Mars, ben geldim!

Bugün sizi popüler kültürden, magazinden, şehir hayatından hayli uzak bir yere götüreceğim.

18.11.2018

Merhaba Mars, ben geldim!

Bugün sizi popüler kültürden, magazinden, şehir hayatından hayli uzak bir yere götüreceğim.

18.11.2018