MENÜ

Die Welt

Die Welt ile ilgili tüm haberleri, son dakika Die Welt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Die Welt haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.573 Die Welt haberi bulunmuştur.

Die Welt Haberleri

Son dakika... Huaweiden Google açıklaması O firmalar da sırt döndü

Son dakika... Huawei'den Google açıklaması! O firmalar da sırt döndü

Huawei, Google'ın Android işletim sistemine olan erişimini askıya almasından sonra açıklama yaptı. Şirketten gelen açıklamada, "Dünya çapında Android sisteminin büyümesine ve gelişmesine önemli katkılarda bulunduk. Tüm Huawei müşterilerine, akıllı telefonlara ve tablet ürünlere güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetleri sağlamayı sürdüreceğiz. Huawei, sürdürülebilir yazılım ekosistemi inşa etmeyi sürdürecek" dendi.

20.05.2019Ekonomi
CDU’lu koyu kanat onu istiyor

CDU’lu koyu kanat onu istiyor

CDU’nun içindeki koyu muhafazakar kanat, Almanya’da yoğun tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kalan eski Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Hans Georg Maassen’i İçişleri Bakanı olarak görmek istiyor.

20.05.2019Avrupa
KRV hükümeti DİTİB’le bağları iyice zayıflatıyor

KRV hükümeti DİTİB’le bağları iyice zayıflatıyor

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’nde hükümet, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ile arasındaki mesafeyi son dönemlerde iyice açtı. KRV Eyalet Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP), Müslüman dini cemaat ve kuruluşlarla ilişkileri yeniden yapılandırmak için düğmeye bastı.

17.05.2019Avrupa
Merkel’den, ‘Veda edecek’ dedikodularına yanıt

Merkel’den, ‘Veda edecek’ dedikodularına yanıt

KISA bir süre önce AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in Almanya Başbakanı Angela Merkel hakkında, “AB’de bir görev için çok yüksek bir kalifiyeye sahip” sözleri, “Merkel’e yeni bir görev mi aranıyor?” sorularına yol açmıştı. Şimdi de AP seçimleri yaklaşırken, Merkel’in geleceği üzerine spekülasyonlar yeniden canlandı.

1.05.2019Avrupa
‘Seçime yüksek ilgiden etkilendik’

‘Seçime yüksek ilgiden etkilendik’

Yerel seçimler dünya medyasında geniş yankı buldu. Avrupa Konseyi’nin Türkiye’deki seçimleri izleyen Yerel ve Bölgesel Otoriteler Kongresi’nin Başkanı Andrew Dawson da seçimlere katılım oranının yüksek olmasından etkilendiklerini söyledi. AB’den de yüksek katılıma övgü geldi.

2.04.2019Dünya
Sen bir çılgınsın

Sen bir çılgınsın!

Dünya, ilk maçında iki gol atan Kagawa'yı konuşuyor.

5.02.2019Futbol
Die Welt yazarının, Alice Weidel’le pozu büyük tepki yarattı

Die Welt yazarının, Alice Weidel’le pozu büyük tepki yarattı

Almanya’da İslam ve çok kültürlülük karşıtı yazılarıyla tanınan Die Welt Gazetesi yazarı Henryk M. Broder’in aşırı sağcı AfD Grup Başkanı Alice Weidel’le sarmaş-dolaş fotoğrafı sosyal medyada deprem etkisi yarattı.

1.02.2019Avrupa
İsim vermeden sert tepki verdi: İki yüzlülük

İsim vermeden sert tepki verdi: İki yüzlülük

Avrupa Birliği (AB) Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, AB’nin dış sınırlarının korunması konusundaki tutumlarından dolayı bazı AB ülkelerini iki yüzlülükle suçladı.

30.12.2018Dünya
İslam Konseyi Başkanı: Önce bizi cemaat olarak kabul etsinler

İslam Konseyi Başkanı: Önce bizi cemaat olarak kabul etsinler

Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici, son günlerde tartışma konusu olan ve siyasi partilerin de destek verdiği ‘cami vergisi’ne tepki gösterdi. Bunu isteyenlerin samimi olmadıklarını belirten Kesici, “Almanya dini cemaat olarak bizleri kabul etmiyor, tanımıyor. Öncelikle dini cemaat olarak tıpkı kiliseler ve Yahudi cemaati gibi kabul etmeleri gerekir” dedi.

27.12.2018Avrupa
Deniz Yücelin davasında yeni gelişme

Deniz Yücel'in davasında yeni gelişme

Alman "Die Welt" gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel'in "Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmada, yurtdışında yaşayan Deniz Yücel'in ifadesinin alınması için yazılan istinabe evrakının sonucunun beklenmesine karar verildi.

20.12.2018Gündem
ABden Türkiyenin üyelik sürecine destek

AB'den Türkiye'nin üyelik sürecine destek

AB Komisyonu Sözcüsü Schinas, "AB Komisyonunun resmi tutumu Türkiye ile katılım müzakerelerinin sürdürülmesi yönünde." dedi.

7.11.2018Dünya
Türkiye ile müzakereler bitsin

'Türkiye ile müzakereler bitsin'

Uzunca bir süredir Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki ilişkinin ‘stratejik ortaklık’ ile sınırlı olması gerektiğini savunan AB Komisyonu’nun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, uzun vadede üyelik müzakerelerine son verilmesinin daha dürüstçe olacağını söyledi.

6.11.2018Dünya
İki vekil Almanyanın Erdoğan onuruna vereceği yemeğe katılmayacağını açıkladı

İki vekil Almanya'nın Erdoğan onuruna vereceği yemeğe katılmayacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 27-29 Eylül tarihlerinde Almanya'ya yapacağı devlet ziyaretinde askeri törenle karşılanacak ve onuruna bir akşam yemeği verilecek. Hür Demokrat Parti ve Sol Partili iki vekil bu yemeğe katılmayacaklarını açıkladı. FDP’li Djir-Sarai Türkiye’de tutuklu bulunan Alman vatandaşlarını gerekçe gösterirken Sol Partili Sevim Dağdelen yemek yerine Erdoğan'ı protesto gösterilerine katılacağını duyurdu.

22.09.2018Avrupa
Merkel’in partisi ‘Doğu Almanya’da zayıflıyor

Merkel’in partisi ‘Doğu Almanya’da zayıflıyor

Almanya’da Die Welt ve Tagesschau gazetelerinin hazırladığı ankete göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi Hıristiyan Demokratlar Birliği (CDU), eski ‘Doğu Almanya’ bölgesinde ilk kez radikal sağcı Almanya İçin Alternatif (AfD) partisinin gerisinde kaldı

7.09.2018Dünya
Nahles Türkiye’ye mali yardımı tekrarladı

Nahles Türkiye’ye mali yardımı tekrarladı

ALMANYA’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Andrea Nahles, Türkiye’ye mali yardım yapılması gerektiğini tekrarladı.

22.08.2018Dünya
Almanlar Emre Moru yerden yere vurdu

Almanlar Emre Mor'u yerden yere vurdu

Almanya’nın Die Welt gazetesi, Emre Mor’un taht fotoğrafıyla ilgili özel bir haber yaptı, ilginç değerlendirmelerde bulundu.

19.08.2018Futbol
Türkiye kökenli iki kadına müebbet

Türkiye kökenli iki kadına müebbet

Alman vatandaşı iki Türkiye kökenli kadın, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları gerekçesiyle Irak'ta ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

15.08.2018Avrupa
AB’de ‘altın pasaporta’ tepki

AB’de ‘altın pasaporta’ tepki

AVRUPA Birliği (AB) Komisyonu, Birlik üyesi ülkelerden üçüncü ülkelerden gelenlere vatandaşlık hakkı verirken daha çekimser davranılmasını talep etti. Alman DW Türkçe’nin haberine göre AB Komisyonun’un Adalet, Tüketiciler ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinden Sorumlu Üyesi Vera Jourova Die Welt gazetesine verdiği demeçte, “Komisyon’un ‘altın pasaport’ tabir edilen vatandaşlıklarla ilgili gelişmeyi büyük endişeyle izlediğini” söyledi.

7.08.2018Dünya
AB’de ‘altın pasaport’ isyanı

AB’de ‘altın pasaport’ isyanı

AB Komisyonu, yüksek miktarda para yatırımı yapan üçüncü ülke vatandaşlarına vatandaşlık tanıyan üye ülkeleri uyardı. Komisyon üyesi Jourova, “AB’de Truva atları istemediklerini” söyledi.

7.08.2018Avrupa
‘Maaşlara zam yap’ diyen IMF’den Almanya’ya bir uyarı daha

‘Maaşlara zam yap’ diyen IMF’den Almanya’ya bir uyarı daha

Uluslararası Para Fonu (IMF) baş ekonomisti Maurice Obstfeld, Almanya’nın ticaret fazlasını azaltmak konusunda ‘tereddüt’ içinde olmasının küresel ticari gerilimlere katkı yaptığını bildirdi.

6.08.2018Avrupa
AfD’li politikacı ‘Kahraman’a ‘vatan haini’ dedi

AfD’li politikacı ‘Kahraman’a ‘vatan haini’ dedi

Almanya’da anamuhalefet partisi AfD’nin gençlik teşkilatı yöneticisi Lars Steinke, Nazi lideri Hitler’e suikast düzenleyen von Stauffenberg’i “Vatan haini” ve “Korkak” olarak niteledi.

2.08.2018Avrupa
‘Türkler için fazla Alman, Almanlar için yeteri kadar Alman değilim’

‘Türkler için fazla Alman, Almanlar için yeteri kadar Alman değilim’

Almanya’daki ırkçılık tartışmalarına, Türkiye kökenli ünlü oyuncu Sibel Kekilli de katıldı. Kekilli, Türkiye kökenli olduğu için oyunculukta eşit şansa sahip olmadığını, insanların gruplandırılmasının son bulması gerektiğini söyledi.

2.08.2018Avrupa
Almanyada Ben Özil’im gösterisi

Almanya'da "Ben Özil’im" gösterisi

Irkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Alman Milli Takımı’ndan ayrılan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’e destek vermek amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin'de "Ben Özil’im" gösterisi yapıldı.

29.07.2018Dünya
Dünyayı sarsan sözler Irkçılık var. Kazanınca Alman, kaybedince göçmenim

Dünyayı sarsan sözler! "Irkçılık var. Kazanınca Alman, kaybedince göçmenim"

‘Irkçılık var. Kazanınca Alman, kaybedince göçmenim’ ifadeleri olay yarattı

23.07.2018Spor Arena
Alman basını da kararı beğenmedi

Alman basını da kararı beğenmedi

Almanya’da asrın davası olarak adlandırılan neonazi terör örgütü davasında verilen kararı Alman basını manşetten, televizyonlar da ana haber bültenlerinde birinci haber olarak verdi. Alman medyası mahkeme sonunda adil bir karar çıktığı yorumunda birleşti.

12.07.2018Avrupa
Beraat talebi reddedildi

Beraat talebi reddedildi

ALMAN Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in, PKK ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle 18 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması dün görüldü. İstanbul 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Deniz Yücel katılmadı.

28.06.2018Gündem
Almanya için yazdılar Tarihi fiyasko

Almanya için yazdılar! 'Tarihi fiyasko'

Almanya Milli Futbol Takımı'nın 2018 FIFA Dünya Kupası'na grup aşamasında veda etmesi basında 'tarihi fiyasko' olarak yorumlandı.

28.06.2018Futbol
Dünya izledi... Dış basın Türkiye’nin seçimini dakika dakika takip etti

Dünya izledi... Dış basın Türkiye’nin seçimini dakika dakika takip etti

Dünya medyası, Türkiye’deki seçimleri anbean izleyicilerine duyurdu. Uluslararası ajanslar, televizyon kanalları ve haber siteleri, sabah saatlerinden itibaren yorumlarla ilerlerken, sandıkların kapanmasının ardından gelen ilk sonuçları okurlarına aktardı. Gelişmeler birçok yayın kuruluşunun manşetinde yer aldı.

24.06.2018Dünya
Alman gazetesi Die Welt de ‘Abarttınız’ diyor

Alman gazetesi Die Welt de ‘Abarttınız’ diyor

Alman gazetesi Die Welt, ülkede bazı kesimlerin hedef gösterdiği Türkiye kökenli Alman milli Mesut Özil’e destek çıktı ve övdü. Die Welt, ‘Almanya Mesut Özil’e çok şey borçlu’ başlığını kullandı.

20.06.2018Avrupa
Alman medyasından Mesut Özile destek

Alman medyasından Mesut Özil'e destek

Alman Die Welt gazetesi Almanya Milli Takımı'nda forma giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'i övdü.

20.06.2018Dünya
Viyana’dan AB’ye ‘tasarruf’ çağrısı

Viyana’dan AB’ye ‘tasarruf’ çağrısı

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, AB’nin yönetim kadrolarında tasarrufa gidilmesi önerisinde bulunarak, “Komiserlerin sayısının dönüşüm prensibi ile 28’den 18’e düşürülmesi AB Komisyonunu yalnız tasarruflu kılmaz aynı zamanda komisyonun daha konsantre ve etkili olmasını sağlar” dedi.

5.06.2018Avrupa
Die Welt: NATO, Avrupa’nın doğusuna Rusya tehdidine karşı daha fazla asker konuşlandıracak

Die Welt: NATO, Avrupa’nın doğusuna Rusya tehdidine karşı daha fazla asker konuşlandıracak

Almanya’da yayınlanan Die Welt gazetesinin haberinde NATO’nun Avrupa’nın doğusuna 'Rusya tehdidi' iddiasıyla kriz durumunda karşı hazır bulundurulabilecek 30 bin askerlik ek güç konuşlandıracağını yazdı.

3.06.2018Dünya
Alman taraftarlar yenilginin acısını İlkay’dan çıkarmak istedi

Alman taraftarlar yenilginin acısını İlkay’dan çıkarmak istedi

Dünya Kupası maçları öncesinde Avusturya’yla hazırlık maçına çıkan Almanya, sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Takımın oynadığı futboldan memnun kalmayan taraftar, acısını İlkay’dan çıkarmak istedi.

3.06.2018Avrupa
Steinmeier ile Merkel de mi Alman değil

Steinmeier ile Merkel de mi Alman değil?

Geçtiğimiz pazar günü sağ popülist, İslam ve yabancı düşmanı Almanya İçin Alternatif (AfD) başkent Berlin’de ‘Almanya’nın geleceği’ sloganıyla bir gösteri düzenledi. Polisin verilerine göre, 10 bin katılımcı beklenen bu gösteriye 5 bin, karşı gösterilere ise 25 bin kişi katıldı.

30.05.2018Avrupa
Avusturya Dışişleri Bakanından Türkiye açıklaması

Avusturya Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye açıklaması

Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, Türkiye'de son yıllarda yaşanan gelişmelere ilişkin, “Göz boyamak için söylemiyorum. Tüm eleştirilere rağmen 5 dakika için kendini Türkiye’nin yerine koyman gerekir. Türkiye’deki gibi çok sayıdaki terör saldırılarının bir topluma neler yaptığını unutmayalım." dedi.

23.05.2018Dünya
Kendimizi Türkiye’nin yerine koyalım

Kendimizi Türkiye’nin yerine koyalım

Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, şiddet olaylarına ve terör saldırılarına karşı Türk toplumunun duruşunu övdü. Bakan Kneissl, “Eleştirilerde beş dakika kendimizi Türkiye’nin yerine koyalım” dedi.

23.05.2018Avrupa
Başbakan Yardımcısı Akdağ: ‘Hedefimiz 2023’te AB’ye tam üyelik’

Başbakan Yardımcısı Akdağ: ‘Hedefimiz 2023’te AB’ye tam üyelik’

BAŞBAKAN Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye’nin hedefinin 2023 yılında Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik olduğunu söyledi.

16.05.2018Dünya
Almanyada kadınlar için mastürbasyon kursu ortalığı ayağa kaldırdı

Almanya'da kadınlar için 'mastürbasyon kursu' ortalığı ayağa kaldırdı

Almanya'nın Bielefeld Üniversitesi'nde kadınlara yönelik mastürbasyon kursu açılması birçok tartışmayı beraberinde getirdi.

29.04.2018Dünya
Almanya’da binlerce iltica başvurusu yeniden incelenecek

Almanya’da binlerce iltica başvurusu yeniden incelenecek

Almanya Göç ve Mülteciler Dairesi’ndeki yolsuzluk skandalının ardından binlerce iltica başvurusunun yeniden inceleneceği belirtildi. Sonuçlanan yaklaşık 4 bin 500 başvuru gözden geçirilecek.

26.04.2018Avrupa
Alman hükümeti başörtüsü yasağına mesafeli

Alman hükümeti başörtüsü yasağına mesafeli

Alman hükümeti, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin çocuklara başörtüsü yasağı getirme planlarına sıcak bakmıyor. Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Widmann-Mauz, bu konuda hukukî sorunlar çıkabileceğine dikkat çekti.

11.04.2018Avrupa
Saddam heykelinin devrilmesinden 15 yıl sonra

Saddam heykelinin devrilmesinden 15 yıl sonra

9 Nisan 2003'te ABD askerleri Bağdat'ta Saddam Hüseyin'in heykelini yıkmıştı. 15 yıl sonra yüz binlerce kişinin hayatına mal olan ve Ortadoğu'yu kaosa sürükleyen bu savaşın aslında yalanlar üzerine kurulduğu biliniyor.

9.04.2018Dünya
Son dakika Almanyada terör baskını

Son dakika! Almanya'da terör baskını

Alman Die Welt gazetesine göre, Berlin'de bugün düzenlenen bir maratona bıçaklı saldırı yapmayı planlayan bir kişi gözaltına alındı. Toplamda 4 kişinin gözaltına alındığı, bu kişilerden birinin 2016'da Berlin'de saldırı düzenleyen Anis Amri ile bağlantılı olduğu ifade edildi.

8.04.2018Dünya
‘İslam, Almanya’ya ait mi değil mi’ boş tartışma

‘İslam, Almanya’ya ait mi değil mi’ boş tartışma!

Almanya’da hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) dış politika sözcüsü Norbert Röttgen, İslam Almanya’ya ait mi değil mi tartışmasının sona ermesini istedi. Röttgen, “İslam Almanya’ya ait değil” diyerek bu tartışmayı açan İçişleri Bakanı Seehofer’i uyuma odaklanmaya çağırdı.

2.04.2018Avrupa

Yazar Sonuçları