MENÜ

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deniz Gezmiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deniz Gezmiş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.419 Deniz Gezmiş haberi bulunmuştur.

Deniz Gezmiş Haberleri

Deniz Gezmiş ve arkadaşları idam edildikleri saatte anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları idam edildikleri saatte anıldı

DENİZ Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 43’üncü yıldönümünde Bursa’daki isimlerinin verildiği Üç Fidan Parkı’nda idam edildikleri saatte anıldı.

6.05.2015Gündem
İşte İzmirde Mayıs ayı etkinlik programı

İşte İzmir'de Mayıs ayı etkinlik programı

İZMİR'de mayıs ayı, Büyükşehir Belediyesi'nin etkinlikleriyle kültür-sanat açısından hareketli geçecek. Gülsin Onay, Okay Temiz, Hakan Aksev, Makbule Kaya ve Tolga Çandar gibi tanınmış sanatçıların sahne alacağı kentte, Uluslararası Sanat Bienali'nden Roman gecesine kadar pek çok etkinlik yer alacak.

30.04.2015Ege
Hakan Şükürden sosyal medyayı sallayan tweet

Hakan Şükür'den sosyal medyayı sallayan tweet

'Paralel yapı' iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan 62 polis ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında dün gece Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararının ardından yaşanan gelişmelerle ilgili Milletvekili Hakan Şükür de attığı bir tweetle tartışmaya katıldı.

28.04.2015Gündem
HDP milletvekili aday listesinde Öcalan sürprizi (HDPden kimler aday oldu)

HDP milletvekili aday listesinde Öcalan sürprizi! (HDP'den kimler aday oldu?)

HDP'nin aday listeleri belli oldu. HDP Eş Başkanlarından biri İstanbul, diğeri Van'dan aday oldu. HDP'nin listesindeki sürpriz ise Dilek Öcalan.

7.04.2015Gündem
CHP listesinde iki Deniz Baykal

CHP listesinde iki Deniz Baykal

CHP'nin aday listesinde ilginç detaylar dikkat çekiyor.

7.04.2015Gündem
Seçim startını Berlinde verdi

Seçim startını Berlin'de verdi

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Almanya’nın başkentinde seçmenleriyle buluştu. HDP’nin dünyadaki en muhteşem parti olduğunu kaydeden Demirtaş, “Yüzde 10 barajını da kadınlarla geçeceğiz. Geçemezsek parlamento Tayyip Erdoğan’ın olsun” dedi.

30.03.2015Avrupa
Öcalan’ın mektubu İstanbul’da da okundu

Öcalan’ın mektubu İstanbul’da da okundu

KAZLIÇEŞME’de düzenlenen Nevruz kutlama programına binlerce vatandaş katıldı.

22.03.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan önemli Başçı açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli Başçı açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, "Cumhurbaşkanı yarın Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’dan brifing alacak." dedi.

10.03.2015Gündem
Deniz Baykalın adaşı Bursadan Milletvekili aday adayı oldu

Deniz Baykal'ın adaşı Bursa'dan Milletvekili aday adayı oldu

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın adaşı ve meslektaşı Av. Deniz Baykal, Bursa'da CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

7.03.2015Gündem
25 mum ve güvercinlerle doğum günü

25 mum ve güvercinlerle doğum günü

DENİZ Gezmiş’in 68’inci doğum günü, Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı’ndaki heykelinin önünde kutlandı.

2.03.2015Gündem
Deniz Gezmişin idam kararının yüzüne okunduğu o anlar

Deniz Gezmiş'in idam kararının yüzüne okunduğu o anlar

Deniz Gezmiş'in doğum günü, Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı'ndaki heykelinin önünde kutlandı. 6 Mayıs 1972 tarihinde 2 arkadaşıyla beraber idam edilen Deniz Gezmiş yaşasaydı bugün 68 yaşında olacaktı. Türk devrimci hareketin simgelerinden biri olarak tanınan ve Yusuf Aslan ile Hüseyin İnan ile birlikte idam edilen Deniz Gezmiş 68. Yaş günü sebebiyle anıldı. Sosyal medyada en çok paylaşılan videolardan biri ise Gezmiş'in idam kararının yüzüne okunduğu o anlar oldu...

28.02.2015Gündem
Ankara Kobani el ele versin

Ankara Kobani el ele versin

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin Diyarbakır 1’inci Olağan Kongresi’nde, Ankara ile Kobani’nin el ele vermesiyle bölgede yeni bir siyaset doğabileceğini söyledi. Demirtaş, isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenerek, “Türkiye bu siyasetle kazanabilir. O zaman gidip Somali’de ihale peşinde koşmak zorunda kalmazsın. HDP yüzde 10 barajı aşsa da aşmasa da Kürtler bu topraklarda vardır” dedi.

1.02.2015Gündem
3 bin genç hapiste

3 bin genç hapiste

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, terör örgütü üyeliği suçlamasıyla cezaevlerinde bulunan 3 bin üniversite öğrencisi hakkında; Che Guevara’nın, Deniz Gezmiş’in fotoğrafları, parasız eğitim pankartı, Grup Yorum bileti, yaş pasta, Kazım Koyuncu belgeseli, CD ve boş pet şişeler gibi “komedi” delillerle iddianame düzenlendiğini söyledi.

29.01.2015Gündem
Demirtaş: Türkiyenin kaynakları herkese yeter

Demirtaş: Türkiye'nin kaynakları herkese yeter

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Van İl Başkanlığı birinci olağan genel kurul toplantısına katılmak üzere Van'a geldi. Bütün ezilenlerin birlik olması gerektiğini belirten Demirtaş, "Türkiye'nin kaynakları herkese yeter. Üretilen bütün malların paranın ülkeye adil dağılımı sağlansa tek bir yoksul kalmaz. Ama üretilen malların yüzde 80'i yüzde 20'sine dağıtılıyor. Her yer için özerk yönetim demokratik kurtuluştur. Bunun adı bölünme değil, birleşme projesidir"dedi.

3.01.2015Gündem
Deniz Gezmişin avukatı evsizlerin arasından çıktı

Deniz Gezmiş'in avukatı evsizlerin arasından çıktı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi soğuk havanın iyice etkisini arttırmasıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da evsizleri sokaklardan toplayarak barınma merkezlerine götürmeye başladı. Belediye ekipleri tarafından sokaktan alınanlardan biri de 80 yaşındaki emekli Avukat Erdoğan Gençel’di. Deniz Gezmiş’in avukatlarından biri olan Erdoğan Gençel’in hikayesine Hürriyet ulaştı.

31.12.2014Gündem
Seçim barajı % 5 olmalı

Seçim barajı % 5 olmalı

8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, 7 Kasım’da kurduğu ANA Parti’nin ilk basın toplantısında, siyasete girmeye mecbur kaldığını belirterek, “Biz siyasete barajı geçmek için değil, iktidar olmak için girdik” dedi. Partisinin hedef ve stratejilerini anlatan Özal, Diyanet İşleri Başkanlığı’na özerklik verilmesi, RTÜK ve YÖK’ün de kaldırılması gerektiğini söyledi.

20.12.2014Gündem
İsyan etmemek mümkün değil

İsyan etmemek mümkün değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnsan Hakları Haftası nedeniyle düzenlenen ‘Adalet, Barış, Demokrasi İçin Geleceği Birlikte Kuralım’ konulu panelin açılış konuşmasını yaptı.

11.12.2014Gündem

CHP Gençlik Kolları'nın TBMM önündeki eylemine müdahale

TBMM önünde toplanarak 'İç Güvenlik Paketi'ni protesto etmek isteyen CHP Gençlik Kolları üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti. Gazdan çok sayıda eylemci etkilenirken, eyleme katılan bazı milletvekilleri eylemcilerin yardımına koştu.

2.12.2014Gündem
İlhan Cihaner: Kürt sorununun çözümüne CHPde dahil olmalı.

İlhan Cihaner: Kürt sorununun çözümüne CHP'de dahil olmalı.

CHP Denizli Milletvekili, eski Başsavcı İlhan Cihaner, Kürt sorununun çözümüne mutlaka CHP'nin de müdahil olması gerektiğini söyledi. Cihaner, "Çözümü AKP, PKK ve giderek Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan ve Abdullah Öcalan'a bırakılamaz. Barışın adil olması için toplumdaki tüm bileşenlere mal edilmesi gerekli. Pazarlıkçı yaklaşım doğru değil" dedi. Cihaner, CHP içinde milletvekilleri arasında dışardan görüldüğü gibi bir kavga olmadığını, abartıldığını da söyledi

1.12.2014Ege
Bundan sonraki romanımın kahramanı Gaziantep

Bundan sonraki romanımın kahramanı Gaziantep

“Antep benim için ilk aşk. Bitmiş, olmaz, başka bir şeye dönüşmüş. Bilirsin ama hep içindedir.” Ahmet Ümit doğduğu şehri böyle tanımlıyor. Bu yıl ikinci kez düzenlediği Şire Yiyecek ve İçecek Festivali vesilesiyle buluştuğumuz Antep’te, şehrin onun üzerindeki etkilerini anlatırken sanki bir masal ülkesinden söz ediyor.

23.11.2014Seyahat
Mukaddes Gezmiş son yolculuğuna uğurlandı

Mukaddes Gezmiş son yolculuğuna uğurlandı

6 Mayıs 1972'de arkadaşları Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ile birlikte idam edilen 68 Kuşağı’nın öğrenci hareketi liderlerinden Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş son yolculuğuna uğurlandı. Gezmiş için Üsküdar Selimiye Camii'sinde düzenlenen cenaze törenine katılan yüzlerce kişi cami avlusuna sığmadı. Cenaze namazını CHP İstanbul Milletvekili ve Üsküdar eski Müftüsü İhsan Özkes kıldırdı.

22.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Eyyyy ‘yüksek’ yargı

25 Nisan-3 Mayıs arasında A Haber, TGRT, Ülke TV, Kanal 24 televizyonlarında Tayyip Erdoğan 991 dakika, yani 16 saat 31 dakika canlı yayında, programlar yarıda kesiliyor, düzenlediği mitingler yayınlanıyor.

6.05.2015

Günü de dünü de beter

TARİHE bakarsak, Türkiye’de 8 Mart’ı, Dünya Kadınlar Günü olarak 1921’den beri kutluyoruz. Lakin gazetelere baktığımızda durum farklı. Kadın uzun yıllar “günü”yle değil, erkek dünyasının hazırladığı menü”yle yer alabilmiş birinci sayfalarda...

8.03.2015

Yaşar Abi'yle vedalaşırken

Yaşar Abi'yle bugün vedalaşıyoruz. Yazıp çizdikleriyle, söyledikleriyle aramızda olmaya hep devam edecek.

2.03.2015

Şiirle gayrimeşru ilişkiler

BU ülke -Osmanlı dahil- şairine çok eziyet etmiştir de... Herhalde zulüm sıralamasında, Nâzım Hikmet ilk sıralarda gelir. Bir asır boyunca şiirleri, yasak gel-gitinde, sürgünde büyüdü. 113. yaşı anılsa da bugünlerde... Aklımda hâlâ o yaralı sitem: “Şiirlerim otuz kırk dilde basılır, Türkiyemde Türkçemle yasak...”

16.01.2015

Bülent Ecevit'in babası, Cavit beyin idamında...

Ankara Altındağ'daki Ulucanlar müze cezaevinin karanlık koridorlarında yürüyerek, burada yatmış, idam edilmiş insanların öykülerini okuyarak; 1925-2006 yılları arasındaki sivil tarihimizin özünü de anlayabiliriz. Aydınlarını karanlık zindanlara mahkum eden bir ülkenin tarihi bu.

29.12.2014

İyiler için. Deliler için.

Semih Kaya için yazmıştım bunu, şimdi bir kez de Veli Kavlak için.

24.12.2014

Bak, seyret, sen de böyle öleceksin

“İNSANA en çok acı veren, az sonra öleceğini bilmekten kaynaklanan acıdır. Az sonra; 1 saat, 10 dakika, yarım dakika sonra, işte şimdi, şu anda senin bir insan olarak varlığın sona erecek, et yığınına dönüşeceksin…

22.12.2014

"Fidel'in Zaferi"

Küba devrimi çok özeldi. Çok sınırlı sayıda genç devrimci, dağlara çıkmışlar ve bütün toplumu etkileyen bir süreci başarmışlar, ABD yanlısı zalim Batista rejimini yerle bir etmişlerdi. Tamamen özgün bir durumdu, ancak dünyanın bir çok yerinde "örnek" alındı.

20.12.2014

Ahmet Kaya'yı zamanında linç edenler şimdi Yavuz Bingöl'ü linç etmek istiyor.

Gündem "Alevi Açılımı" ve Yavuz Bingöl'ün söylemleri olunca, "Aleviler bu yaşananlara ne diyor? Nasıl değerlendiriyor?" diye soralım dedik. Ve Orhan Halisdemir'e sorduk. Sağ olsun tüm samimiyetiyle cevap verdi.

4.12.2014

Masal gibi

Sıkıştığımız zaman lafımız cebimizde:

25.11.2014

Bir kavganın gülen yüzü

Can Dündar’ın hazırladığı ‘Abim Deniz’, anılar ve belgeler merceğinden Deniz Gezmiş’i yeniden gündeme getiriyor

22.11.2014