MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.366 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Haberleri

Şehrin en iyileri seçildi... Ödüller sahiplerini buldu

Şehrin en iyileri seçildi... Ödüller sahiplerini buldu

Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği Sign of the City Awards 2018 görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Bürokrasi, iş ve basın dünyasının önde gelen isimlerinin yoğun katılım gösterdiği törende 38 proje ‘Sign of the City’ seçildi.

7.11.2018Ekonomi
Konserde oluşacak mükemmel tınıyı merakla bekliyorum

'Konserde oluşacak mükemmel tınıyı merakla bekliyorum'

İş Sanat’ın yeni sezonu 8 Kasım’da Natalie Murray Beale yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri ile başlayacak. Parlayan Yıldızlar serisinden tanıdığımız genç sanatçılar Emir Kemancı (viyola) ve Gamze Erengönül (keman) açılış konserinin solistleri olacak. Konser öncesi iki genç sanatçıyla konuştuk...

5.11.2018Kitap Sanat
Bakan Ersoy yeni AKM binası için tarih verdi

Bakan Ersoy yeni AKM binası için tarih verdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul'da yıkımı tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) ihale gündeminin 9 Kasım'da açıklanacağını, aralık ayı içinde ihaleyi kazanan firmayla sözleşmenin imzalanacağını, şubat ayında ise temelinin atılıp inşaatına başlanacağını açıkladı.

1.11.2018Ekonomi
Kadın şef olmak için cesur bir ruh gerek’

'Kadın şef olmak için cesur bir ruh gerek!’

Nitelikli etkinlikleriyle dikkat çeken İş Sanat’ın19’uncu sezonu, 8 Kasım akşamı deneyimli şef Natalie Murray Beale yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseriyle başlayacak. Verdiği konserlerle dünyanın dört bir yanını gezen Beale ile müzik yolculuğunu, Mozart ve Çaykovski tutkusunu ve erkek dünyasında ‘kadın şef’ olmayı konuştuk...

31.10.2018Kitap Sanat
Türkiyenin gurur günü... Geleceğe uçuracak

Türkiye'nin gurur günü... Geleceğe uçuracak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 95’inci yılında ‘İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk fazını açıyor. Erdoğan’ın havalimanının ismini bugünkü açılış töreninde açıklaması bekleniyor. Toplam 26.1 milyar Euro yatırımla inşa edilen havalimanı tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyüğü olacak.

28.10.2018Ekonomi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı... Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü kutluyoruz

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı... Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü kutluyoruz

Ulu önder Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’in 95. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

28.10.2018Gündem
Büyük buluşma

Büyük buluşma

27.10.2018Ankara
Üç büyükler 29 Ekimi birlikte kutlayacak

"Üç büyükler" 29 Ekim'i birlikte kutlayacak

Ankara'daki Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaşlı iş adamları dernekleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için birlikte kutlama organizasyonlarına katılacak.

24.10.2018Diğer
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasından Birleşmiş Milletler konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan 'Birleşmiş Milletler' konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, “Birleşmiş Milletlerin 73. Kuruluş Yıldönümü” kapsamında 18-19 Ekim tarihlerinde iki konser gerçekleştirecek.

16.10.2018Kitap Sanat
Neşet Ertaştan Ulvi Cemal Erkine sürprizler

Neşet Ertaş'tan Ulvi Cemal Erkin'e sürprizler

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), yeni sezonu bu akşam Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Kongre Merkezinde verilecek özel bir konserle açacak. Konserde müzikseverleri Neşet Ertaş şarkılarından ‘Çanakkale Oratoryosu’na, Mozart’ın ‘Türk Marşı’na farklı yelpazede eserler bekliyor.

9.10.2018Kitap Sanat
Genceri anma konseri

Gencer'i anma konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), dünyanın önemli operacılarından Leyla Gencer'i ölümünün 10'uncu ve doğumunun 90'ıncı yılında iki konserle anacak.

9.10.2018Keyif
İş Sanat sezona hazır

İş Sanat sezona hazır

İstanbul'un nitelikli etkinlik mekânlarından İş Sanat’ın 19’uncu sezon programı açıklandı.

4.10.2018Kitap Sanat
İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İstanbul’un nitelikli etkinlik mekanı İş Sanat, 19. sezon programını hazırladı. Sezonu 8 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konseriyle açacak İş Sanat, sezon boyunca Sarah McKenzie, The Tiger Lillies, Renaud Capuçon, Lucas Debargue, Cappella Gabetta, Arturo Sandoval, Magdalena Kožená, Shen-Yang gibi yıldız isimleri ağırlayacak. Biletler 8 Ekim’de satışa çıkacak.

4.10.2018Kitap Sanat
Gitarın sesi gürleşti

Gitarın sesi gürleşti

Türk bestecilerin klasik gitar eserleri artıyor. 2013’te 17 bestecinin 27 eserini ilk kez kaydedip ‘Gitarla Buluşma’ adıyla yayımlayan ÇAĞSAV bu kez müzikseverlerin maddi desteğiyle altı bestecimizin orkestra eşlikli eserlerini ‘Türk Gitar Konçertoları’ adıyla bir araya getirdi.

3.10.2018Kitap Sanat
Siber güvenlik nedir

Siber güvenlik nedir?

Son yıllarda yaşanan siber saldırılan “güvenlik” kavramının ne denli önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Dolayısıyla siber güvenlik nedir sorusuna yanıt arayanların sayısı da çoğaldı. İnternetin bu kadar yoğun kullanıldığı bir dünyada bilgilerin güvenliği ve korunması da elbette güçleşiyor. Siber güvenlik de aslında kötü amaçlı kişiler ya da yazılımlardan bilgilerin korunması anlamına geliyor.

3.10.2018Teknoloji
CSO yeni sezonu Beştepede açacak

CSO yeni sezonu Beştepe'de açacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 2018-2019 Konser Sezonunu 10 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür ve Kongre Merkezinde verilecek özel bir konserle açıyor.

3.10.2018Kitap Sanat
2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor

2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor

'Sabahattin Ali Yılı' olarak düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor.

7.08.2018Kitap Sanat
Şirketlerin gündemi çeşitlilik

Şirketlerin gündemi çeşitlilik

Cinsiyet, dil, din, ırk, engellilik, yaş, cinsel kimlik göz etmeksizin tüm çalışanların farklılıklarını kabul edip tek bir çatı altında çalışmasını amaçlayan ‘çeşitlilik ve kapsayıcılık’ uygulamaları son yıllarda tüm şirketlerin gündeminde. Şirketler, çalışan çeşitliliğini arttırmak için komiteler kuruyor, işe alımlarda kotalar uyguluyorlar. Araştırmalara göre çeşitliliği sağlayan şirketlerin kârlılıkları da artıyor, yetenekli çalışanları çekme güçleri de. ABD’de dünyanın en büyük şirketlerinde görev alan tam 450 CEO şirketlerinde çeşitliliği arttırmak için söz verdiler.

6.08.2018İK/Yeni Ekonomi
Mazhar Alanson kimdir

Mazhar Alanson kimdir?

MFÖ grubunun solisti Mazhar Alanson, açıklamaları ve kariyeriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Müzik kariyeriyle öne çıkan Mazhar Alanson, ‘’Her Şey Çok Güzel Olacak’ filminde komedyen Cem Yılmaz’a başrolde eşlik etmişti. İşte, Mazhar Alanson’un hayatına ilişkin bilgiler!

29.07.2018Magazin
Fahri Ayvalıklı Misciagna’dan çılgın İspanyol dansları

Fahri Ayvalıklı Misciagna’dan çılgın İspanyol dansları

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin (AIMA) beşinci müzik festivali bu akşam başlıyor. İlçe merkezindeki Taksiyarhis Anıt Müzesi’nde pazartesi akşamına kadar dört konser gerçekleştirilecek. Açılışta şef Aleksandr Rudin yönetimindeki AIMA Festival Orkestrası’nın solistlerinden İtalyan viyolacı Marco Misciagna’ya, Ayvalık Belediyesi akademiye katkılarından dolayı fahri hemşerilik unvanı verecek. Misciagna konserde L. Brann’ın ‘Marais’in Folies d’Espagne Teması Üzerine Varyasyonlar’ını kendi uyarlamasıyla seslendirecek.

26.07.2018Kitap Sanat
Cumhuriyeti şahlandırma sözü

Cumhuriyeti şahlandırma sözü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ilk mesajı, “Kılavuzumuz yine demokrasi, milli iradenin üstünlüğü olacaktır. 81 milyon tamamının Cumhurbaşkanı olduğumuzun bilinciyle milletimize layık olmaya çalışacağız. Milletimize 95 yıllık Cumhuriyetimizi yeni bir yönetim anlayışıyla şahlandırmanın sözünü veriyoruz” oldu. Erdoğan, Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni’nde özetle şunları söyledi:

9.07.2018Gündem
Hazırlıklar tamam... Bu fotoğraf paylaşıldı

Hazırlıklar tamam... Bu fotoğraf paylaşıldı

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni" için Beştepe'deki hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan tören öncesi külliyenin son fotoğrafını paylaştı. Cumhurbaşkanlığı sitesinde bu akşam 21.30'da basın açıklaması yapılacağı bilgisi yer aldı. Erdoğan'ın basın açıklamasında yeni kabinesini kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

9.07.2018Gündem
Bodrumun Ağustos klasiği

Bodrum'un Ağustos klasiği

4-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Bodrum Müzik Festivali, Fazıl Say, Gülsin Onay, Christina Pluhar, Lauren Fagan, Alina Pogostkina ve Avi Avital gibi yıldızları müzikseverlerle buluşturacak.

3.07.2018Kitap Sanat
Anılar inşaatın altında kalacak

Anılar inşaatın altında kalacak

“Zaman, geçmişten gelen bir nehirdir” derler. Ankara da; Friglerin, Büyük İskender’in, Keltlerin, Romalıların, Selçukluların, Osmanlı’nın akıp geçtiği 2 bin 800 yıllık o nehrin kenarında hep var oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olarak zaman yolculuğuna devam ediyor. Bu şehirde, sadece Ankaralıların değil, Türkiye’de yaşayan herkesin bilmesi ve yaşatması gereken yapılar vardır: İlk Meclis, Ankara Palas, Çankaya Köşkü ve Gar binası gibi...

2.06.2018Hürriyet Pazar
MKEdeki kaza 6 ayda 6ncıymış

MKE'deki kaza 6 ayda 6'ncıymış

MAKİNE Kimya Endüstrisi Kurumu’nda (MKEK) 1 işçinin ölümü, 4 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın son 6 ayda 6’ncı kaza olduğu ortaya çıktı.

25.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhuriyet kültürüne geniş açıdan bakmak

Cumhuriyet’in çeşitli özellikleri, getirdikleri, siyasal ve toplumsal açıdan gazetelerde ve televizyonlarda anlatıldı, yazıldı.

29.10.2018

Saz eserleri çalınmıyor

TÜRK müziğinin severek dinlediğim besteleri de saz eserleridir. Şimdi radyolarda, televizyonlarda saz eseri saatleri yok.

13.10.2018

Bodrum Müzik Festivali 14. Senesinde

Her sene etkileyici konserleriyle haberlerden takip ettiğim Bodrum Müzik Festivali’ni bu sene yerinde deneyimleme şansım oldu. 5 gün boyunca süren etkinliğin son iki gününü kaçırsam da, izleyip etkisinde kaldığım konserleri sizlerle paylaşmak istedim.

8.08.2018

Ferit Şahenk, Türkiye’yi “soft power” ile dünyaya açacak

DOĞUŞ’un 14. yıl önce, dünyada ilk kez bir marinada başlattığı Bodrum Müzik Festivali için geldiğimiz Bodrum’da, Doğuş Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile birlikte öğle yemeğindeyiz.

7.08.2018

Bodrum’da festival zamanı

14 yıldır Bodrum’da Klasik Müzik Festivali yapılıyor. Türkiye’nin ve dünyanın önemli solistleri ve grupları bu festivali nitelikli kılıyor.

1.08.2018

Yazın müziksiz kalmayın

BEN tatile çıkacak olsam, festivallerin, konserlerin olduğu yerleri seçerim.

12.07.2018

Yönetim değişikliğinde Takvim-i Vekayi de unutulmadı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yönetim sistemindeki görevine başladığı geçen pazartesi günü Resmi Gazete’de çıkan 703 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname’nin (KHK) 108’inci maddesi özellikle dikkatimi çekti.

11.07.2018

Mozart, Alsancak’tan ev bakıyor 

 2013 Ekim ayında, “Beethoven Karşıyaka’ya Yerleşiyor” diye bir başlık atmıştım...

4.06.2018