MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.288 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Haberleri

CSO en popüler keman konçertosuyla sahnede

CSO en popüler keman konçertosuyla sahnede

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 22 ve 23 Şubat tarihlerinde Şef Tulio Gagliardo Varas yönetiminde, soloda CSO Konzertmeister Yardımcısı Menevşe Aydoğdu’ya eşlik edecek.

17.2.2018Ankara
Amadeus’un İstanbul turu başlıyor

Amadeus’un İstanbul turu başlıyor

Oda müziği festivali Opus Amadeus, bu yıl konuklarını konser salonlarının yanı sıra şehrin iki yakasındaki kilise, havra, müzelerde ağırlayacak. Alman, Fransız, Türk, Macar, İtalyan dokuz topluluğun beş haftada 11 konser vereceği festivalin 19 Şubat’taki açılış solisti Leipzig Quartet.

15.2.2018Kitap Sanat
Vurmalı çalgılar festivaline başvurular başladı

Vurmalı çalgılar festivaline başvurular başladı

Vurmalı çalgılar sanatçısı Dinçer Özer önderliğinde bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Vurmalı Çalgılar Festivali’ne başvurular başladı.

14.2.2018Ankara
Bisanthe Oda Müziği Festivali, Golden Horn Brass konseri ile başladı

Bisanthe Oda Müziği Festivali, Golden Horn Brass konseri ile başladı

Bisanthe Oda Müziği Festivali, Golden Horn Brass konseri ile başladı

13.2.2018Tekirdağ
CSO’dan sevgi konseri

CSO’dan sevgi konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 15-16 Şubat tarihlerinde Şef Antonio Pirolli yönetiminde müzikseverlere Rodrigo’nun Gitar Konçertosu ‘Aranjuez’ ve Gershwin şarkılarını seslendirecek.

10.2.2018Ankara
Müziğin büyülü yolculuğu başlıyor

Müziğin büyülü yolculuğu başlıyor

 7. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, Almanya’nın en iyi yaylı çalgılar dörtlüsü olarak değerlendirilen, dünyaca ünlü ve bol ödüllü “Leipzig Quartet” konseriyle başlıyor.

9.2.2018Keyif
CSO’nun solisti Soyoung Yoon

CSO’nun solisti Soyoung Yoon

CUMHURBAŞKANLIĞI Senfoni Orkestrası, 8 ve 9 Şubat tarihlerinde Polonyalı Şef Wojciech Rodek yönetiminde dünya çapında bir keman virtüözü olan Soyoung Yoon’un solist olarak yer aldığı bir konserle müzikseverlerin karşısında olacak.

5.2.2018Kitap Sanat
Öğrenciler kış kampında motive oldu

Öğrenciler kış kampında motive oldu

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi’nin (ÇODAM), Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocuklar Derneği’yle düzenlediği Kış Kampı, farklı bilim, sanat ve spor etkinlikleriyle çocuklara güzel bir deneyim yaşattı.

5.2.2018Ankara
CSO’dan dünya çapında konser

CSO’dan dünya çapında konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Polonyalı Şef Wojciech Rodek yönetiminde, dünya çapında bir keman virtüözü olan Soyoung Yoon’un solist olarak yer aldığı konserlerle 8 ve 9 Şubat’ta müzikseverlere buluşmaya hazırlanıyor.

4.2.2018Ankara
Oku ve dinle

Oku ve dinle!

Geçen yazdan bu yana müzikle ilgili önemli kitaplar birbiri ardına yayımlanıyor. Okuru sevindiren yayın yağmuruyla gelenler arasında referans niteliğinde araştırma kitapları, biyografiler, anılar var. Son dönemde çıkan müzik kitaplarını derledik...

1.2.2018Kitap Sanat
Sömestir eğlencesi

Sömestir eğlencesi

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi’nin (ÇODAM) düzenlediği kış kampı, bilim, sanat ve spor etkinlikleriyle çocuklara farklı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

24.1.2018Ankara
CSO’dan nefesli sazlar konseri

CSO’dan nefesli sazlar konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) nefesli sazları, 26 Ocak’ta genç ve yetenekli Şef Dağhan Doğu yönetiminde Ankaralı müzikseverler için çalınacak.

21.1.2018Ankara
Sürgün heykel kayıtlı değilmiş

Sürgün heykel kayıtlı değilmiş

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın önünden 2008 yılındaki tadilat sırasında kırıldığı kaldırılan, bugün Sokullu’daki bir cadde üzerinde bekleyen ‘Senfoni Orkestrası Anıtı’nın kayıt altına alınmadığı ortaya çıktı.

20.1.2018Ankara
Kuveyt’ten opera resitali

Kuveyt’ten opera resitali

Kuveyt’in Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ve altı ay sürecek ‘Kuveyt Kültürel Mevsimi’ kapsamında, Opera Sahnesi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu’nda iki gün üst üste opera resitali verildi.

18.1.2018Ankara
CSO’yla Rudin’den Rus klasikleri

CSO’yla Rudin’den Rus klasikleri

60’ına merdiven dayayan Aleksandr Rudin, İsviçre çakısı gibi: Çellist, piyanist, orkestra şefi, Musica Viva’nın 30 yıllık sanat yönetmeni, akademisyen. Rusya’nın yetiştirdiği en önemli çellistlerden, fakat Avrupa’daki şöhreti sınırlı. Bu akşam Ankara’da CSO’yu yönetecek, ayrıca çellosuyla Tanayev, Çaykovski, Glazinov’un eserlerini seslendirecek. 9 Şubat’ta oğulları kemancı Fedor ve piyanist İvan’la Antalya Senfoni eşliğinde sahneye çıkacak.

11.1.2018Kitap Sanat
Senfoni anıtı ortada kaldı

Senfoni anıtı ortada kaldı

Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası önüne yerleştirilen ve 2008 yılında tadilata alınan ‘Senfoni Orkestrası Anıtı’ ortada kaldı. Kültür Bakanlığı parasını verdiği heykeli istemiyor, eser sahibi ise bakanlık envanterinde olduğu için bir yere veremiyor.

9.1.2018Kitap Sanat
Ne atabiliyorum, ne satabiliyorum, ne de sergilemek isteyenlere izin verebiliyorum

'Ne atabiliyorum, ne satabiliyorum, ne de sergilemek isteyenlere izin verebiliyorum'

KÜLTÜR eski Bakanı Durmuş Fikri Sağlar döneminde (1995) heykeltıraş Necdet Can ve oğlu Umut Devrim Can’a yaptırılarak Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası önüne yerleştirilen, 2008 yılındaki tadilat çalışmalarında ise yerinden kaldırılan ‘Senfoni Orkestrası Anıtı’, eser sahipleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında krize neden oldu.

9.1.2018Gündem
Ne atabiliyorum ne satabiliyorum

Ne atabiliyorum ne satabiliyorum

CSO’nun önünden 10 yıl önce kaldırılan ‘Senfoni Orkestrası Anıtı’, şimdilerde Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Ahmet Haşim Caddesi’nde, heylektıraş Umut Devrim Can’ın atölyesinin önünde bekliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın halen envanterinden düşürülmeyen anıt heykelle ilgili Can, “Yani ne atabiliyorum, ne satabiliyorum” diyor.

8.1.2018Ankara
CSO’da Rus rüzgarı

CSO’da Rus rüzgarı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), şefi ve solisti Rus olan 11-12 Ocak tarihli iki konserini Rus bestecilerin eserlerinden oluşan bir programa ayıracak.

6.1.2018Ankara
CSO’dan yeni yılın ilk konseri

CSO’dan yeni yılın ilk konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası(CSO), yeni yılın ilk konserini Şef Antonio Pirolli yönetiminde 5 Ocak Cuma günü veriyor.

3.1.2018Ankara
Cumhuriyet Kulesi gibi olmasın

Cumhuriyet Kulesi gibi olmasın

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, kendi ilçesi sınırlarındaki Ankapark’la ilgili, “Ankapark’ın, Cumhuriyet Kulesi gibi bir sürece girmesinden korkarım. Bu kadar para harcandıysa, bu iş öyle ya da böyle bir an önce bitirilmeli” dedi.

1.1.2018Ankara
Yeni yıl konserleri

Yeni yıl konserleri

CUMHURBAŞKANLIĞI Senfoni Orkestrası, 28 ve 29 Aralık tarihlerinde şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği iki konserle yeni yılı karşılıyor. Konserin solistleri Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı soprano Görkem Ezgi Yıldırım ve İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı tenor Erdem Erdoğan. Konserde en sevilen opera aryaları ve tangolar solist sanatçılar tarafından yorumlanacak.

26.12.2017Kitap Sanat
CSOdan yılbaşı konseri

CSO'dan yılbaşı konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği iki konserle yeni yılı karşılayacak.

25.12.2017Ankara
Yılbaşı konseri

Yılbaşı konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 28 ve 29 Aralık 2017 tarihlerinde Şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği iki konserle yeni yılı karşılıyor.

23.12.2017Ankara
Muşta 68 yıl sonra opera gösterisi

Muş'ta 68 yıl sonra opera gösterisi 

Muş'ta 68 yıl sonra opera gösterisi 

20.12.2017Merkez
MAKÜde klasik müzik konseri

MAKÜ'de klasik müzik konseri

MAKÜ'de klasik müzik konseri

19.12.2017Burdur
Bach haftası

Bach haftası

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 14 ve 15 Aralık tarihlerinde Şef Antonio Pirolli yönetiminde tamamı Johann Sebastian Bach’ın eserlerinden oluşan bir konserle Ankaralı müzikseverlerin karşısında olacak. 

10.12.2017Ankara
Kurtulmuş, ‘bitmeyen senfoni’ için tarih verdi

Kurtulmuş, ‘bitmeyen senfoni’ için tarih verdi

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yeni CSO binasının 2019 seçimlerine yetiştirileceğini söyledi. Bakan Kurtulmuş, CSO inşaatında yaşanan hırsızlık olayı için soruşturma başlattıklarını belirterek, “Tamamen müteahhidin sorumluluğunda, bakanlığın değil” dedi.

7.12.2017Ankara
Gürer Aykal sanatseverle buluştu

Gürer Aykal sanatseverle buluştu

Gürer Aykal sanatseverle buluştu

7.12.2017Antalya
CSO’dan unutulmayacak konser

CSO’dan unutulmayacak konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 7 ve 8 Aralık tarihlerinde İtalyan Şef Lorenzo Castriota yönetiminde Türkiye’nin önde gelen flüt virtüözü Bülent Evcil ile unutulmayacak bir konser verecek.

2.12.2017Ankara
Piyanonun ikilisinden pazartesi resitali

Piyanonun ikilisinden pazartesi resitali

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano bölümü mezunlarından Nurlan Bağırov ve Çiğdem Çilesiz tarafından kurulan Duo Carmesi, 4 Aralık Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda Türkiye Filarmoni Derneği’nin düzenlediği pazartesi konserleri kapsamında bir resital verecek.

1.12.2017Ankara
Kaseinov jubile için sahnede

Kaseinov jubile için sahnede

TÜRKSOY Genel Sekreteri ‘Düsen Kaseinov’un 70. Yıl Jubilesi’ adlı festival programında Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Başkurdistan (RF), Tataristan (RF) ve Rusya Federasyonu’ndan tanınan sanatçılar konser verdi.

28.11.2017Ankara
Fark yaratan öğretmenler Ankara’da

Fark yaratan öğretmenler Ankara’da

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara’da ağırlayacağı eğitimde farklılıklar oluşturan öğretmenler arasında, lösemi tedavisi gören öğrenciler için sosyal sorumluluk projeleri geliştiren, sığınmacı öğrencilerin eğitime entegrasyonu üzerine çalışmalar yürüten birçok eğitimci bulunuyor.

21.11.2017Eğitim
Öğretmenler Günü’ne özel iki konser

Öğretmenler Günü’ne özel iki konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 23 ve 24 Kasım’da Şef Emin Güven Yaşlıçam yönetiminde Öğretmen Günü için iki konser verecek. 

19.11.2017Ankara
Yavru vatanla ortak konser

Yavru vatanla ortak konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34. Kuruluş Yıldönümünü nedeniyle 16 ve 17 Kasım’da KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile ortaklaşa iki konser verecek.

11.11.2017Ankara
2019’un ortasında bitecek

2019’un ortasında bitecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başkent’te inşaatı uzun zamandır devam eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) binasının durumuna ilişkin bilgi verdi.

10.11.2017Ankara
Kentsel dönüşümde yeni sistem.. Kentsel dönüşümde elektronik tebligat dönemi

Kentsel dönüşümde yeni sistem.. Kentsel dönüşümde elektronik tebligat dönemi

Bakan Özhaseki yaptığı açıklamada, kentsel dönüşümdeki tebligat sorununa ilişkin "elektronik tebligat" kullanılması çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

10.11.2017Ekonomi
İş Sanatta iddialı açılış

İş Sanat'ta iddialı açılış

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu akşam saat 20.30’da güzel bir program, kaliteli bir uluslararası şef (Eivind Gullberg Jensen), billur sesli bir soprano (Mari Eriksmoen) ve iki pırlanta solistimizle (Yiğit Karataş ve Umut Sağlam) birlikte, İş Sanat’ın yeni sezonunu açacak.

3.11.2017Kitap Sanat
Cumhuriyete Borçluyum

Cumhuriyete Borçluyum

Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin sanat yönetmeni Gürer Aykal, Diyarbakır’daki bir ilkokulda keşfedilmesiyle başlayan müzik yolculuğunu Hürriyet’e anlattı. Devletin okuttuğu Aykal, “Ülkeme bakışım buradan gelir” dedi.

2.11.2017Merkez
CSO’yu soydular: Orkestra değil hırsızlar çaldı

CSO’yu soydular: Orkestra değil hırsızlar çaldı

1995’te ihale edilen ancak son üç yıldır çalışmalarına hız verilen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasının elektrik sistemleri, kablolar, jeneratör ve asansör motorları çalındı.

31.10.2017Kitap Sanat
Bu gençler aydınlığı temsil ediyor

Bu gençler aydınlığı temsil ediyor

Yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasıyla sahne alacak iki genç müzisyen, Yiğit Karataş ve Umut Sağlam ile, 68. sayımızın Tanıyalım sayfası için, okuyunca geleceğe olan inancınızı kuvvetlendireceğinden emin olduğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

31.10.2017Kampüs
Bir Zeki Müren konserinin düşündürdükleri

Bir Zeki Müren konserinin düşündürdükleri

Zeki Müren o akşam çoğumuzu bir kez daha şaşırttı. Benim şaşkınlığım, ünlü Amerikalı film yönetmeni Quentin Tarantino ile Zeki Müren’in aynı dalga boyunda karşıma çıkmalarından kaynaklandı.

27.10.2017Hürriyet Cumartesi
Kurtulmuş AKM yenileniyor.Tanıtımı önümüzdeki günlerde sayın Cumhurbaşkanımız yapacak

Kurtulmuş" AKM yenileniyor.Tanıtımı önümüzdeki günlerde sayın Cumhurbaşkanımız yapacak"

Kurtulmuş" AKM yenileniyor.Tanıtımı önümüzdeki günlerde sayın Cumhurbaşkanımız yapacak"

25.10.2017İstanbul
İpek Yolu Orkestrasıdan Kuşadasında konser

İpek Yolu Orkestrası'dan Kuşadası'nda konser

İpek Yolu Orkestrası'dan Kuşadası'nda konser

23.10.2017İzmir
CSO’dan Cumhuriyet konserleri

CSO’dan Cumhuriyet konserleri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 26 ve 27 Ekim tarihlerinde Şef Rengim Gökmen yönetiminde iki konser verecek.

22.10.2017Ankara
Zeki Müren’e senfonik bakış

Zeki Müren’e senfonik bakış

Yeni kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, CSO ve Bilkent Senfoni’den sonra Ankara’nın üçüncü orkestrası olarak Türkiye’nin müzik dünyasına adım attı. Limak Filarmoni’nin önce Ankara, ardından İstanbul’daki ilk konserinde opera sanatçısı Murat Karahan’ın Zeki Müren şarkıları yorumları büyük beğeni topladı. Konser 10 ilde daha tekrarlanacak.

19.10.2017Kitap Sanat
CSO’dan Birleşmiş Milletler konseri

CSO’dan Birleşmiş Milletler konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 19-20 Ekim tarihlerinde vereceği iki konserle Birleşmiş Milletler’in 72. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor.

16.10.2017Ankara
Kültür sezonuna perküsyonlu açılış

Kültür sezonuna perküsyonlu açılış

Fransıt Kültür Merkezi, yeni sezonu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Dinçer Özel ve grubunun perküsyon performansıyla açtı. Davete Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries da katıldı.

8.10.2017Ankara

Yazar Sonuçları

Muş’ta 68 Yıl Sonra Opera Gösterisi

68 yıl sonra Muş’ta bir ilk yaşandı. En son 68 yıl önce Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın geldiği Muş, bu sefer bir müzikali ağırladı. İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen “Kanlı Nigâr” müzikalini seyretmek için gelenler 1500 kişilik salonu doldurdu.

24.12.2017

Locada maç keyfi  

Salı günü açıklanan UNESCO Kültür Miras listesine alınan Ankara 19 Mayıs Arenada,  Ankaragücü-Denizlispor maçını izlemek için yüz milyon baloncuğa bir yıllığına kiraladığımız 1910 numaralı locamızda yerimizi alıyoruz.

20.11.2017