MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.898 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

Kocama terlik getirmekten asla gocunmam

Kocama terlik getirmekten asla gocunmam

Altı yıldır birçok dizide yer aldı ama Alişan’la yaptığı evlilikle magazin gündemine oturdu. Şimdi Kanal D’de başlayacak ‘Çok Tatlı’ isimli programla ekrana geliyor. Buse Varol’la doğacak bebeğinden haklarındaki eleştirilere kadar her şeyi konuştuk.

YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

Yüz binlerce kişinin heyecanla beklediği YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Kılavuza göre, ÖSYM, 7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite adaylarının tercihlerini kabul edecek. Uzmanlar YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından değerlendirmelerde bulundular.. İşte, YKS tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar...

2.08.2018Gündem
Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Üniversite adayları, 7-14 Ağustos’ta doğru tercih yapmak için ter dökecek. ‘2018 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun son hali dün açıklandı. Son üç yıla ait başarı sırası verildi. ÖSYM, adayları verileri değerlendirirken sistemin değiştiğini unutmamaları konusunda uyardı. ‘Sürprizli’ bir dönemin yaşanabileceğini söyleyen uzmanlar ise, öğrencilere tercih sıralamalarını geniş tutmalarını öneriyor.

1.08.2018Eğitim
‘Dut’u markalaştırdı ihracata hazırlanıyor

‘Dut’u markalaştırdı ihracata hazırlanıyor

Girişimci Tijen Ziyal, dut meyvesi ve yaprağı ile yenilikçi bir iş fikri geliştirdi. Dut üzerine üniversite iş birlikleri ile yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda Immunflex markasını yaratarak dut kurusundan dut pekmezine, hatta dut unu ve dut yaprağı çayına kadar pek çok ürünü doğal ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin kullanımına sundu.

1.08.2018Ekonomi
2 yıllık bölümler ve taban puanları yayımlandı TYT ile alan bölümler

2 yıllık bölümler ve taban puanları yayımlandı! TYT ile alan bölümler

TYT ile alan 2 yıllık bölümler, bu alanda puana sahip olan birçok vatandaşın araştırdığı konu oldu. YÖK'ün yayımladığı bilgilere göre TYT ile alan 2 yıllık bölümler hakkında detayları araştıran üniversite adayları, taban puanlar ve başarı sıralamaları detaylarını inceleyerek tercih listelerini oluşturacak. İşte, 2 yıllık bölümler ve taban puanları hakkında detaylı bilgiler

31.07.2018Gündem
Her yerde aranıyordu... Eliften flaş haber

Her yerde aranıyordu... Elif'ten flaş haber

Bursa'da 1 hafta önce iş aramak için evden çıkan, geri dönmeyince ailesinin kayıp başvurusu yaptığı 22 yaşındaki Elif Özdemirkan, Sakarya'da bulundu. Aile kızlarını alarak Bursa'ya döndü.

18.07.2018Gündem
İş bulmak için evden çıktı, bir daha dönmedi

İş bulmak için evden çıktı, bir daha dönmedi

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaş Mahallesi’ndeki evinden iş aramaya çıkan 20 yaşındaki Elif Özdemirkan’dan günlerdir haber alınamıyor. Kızlarının kaçırıldığından şüphelenen aile gözyaşları içerisinde yardım istedi. Aile, genç kızın bir arkadaşına ulaştı ancak o da " Durumu iyi ama Elif'i aramayın" notunu sosyal medyadan paylaştı.

17.07.2018 Gündem
Mezuniyette çocuğa şiddete karşı pankart

Mezuniyette çocuğa şiddete karşı pankart

Bir vakıf üniversitesinde düzenlenen mezuniyet töreninde gençler, çocuğa şiddete dikkat çekmek için pankart açtı.

9.07.2018Eğitim
Yeni mezunlar çocuğa yönelik şiddete dikkat çekti

Yeni mezunlar çocuğa yönelik şiddete dikkat çekti

Üsküdar Üniversitesi 2017- 2018 akademik yılı mezuniyet töreni,Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirildi. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarından mezun olan yaklaşık 4 bin 900 öğrenci görkemli bir törenle mezuniyet sevinci yaşadı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

9.07.2018Kampüs
Özel eğitim öğrencilerinin ders süresi kısaldı

Özel eğitim öğrencilerinin ders süresi kısaldı

MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Engelli bireyler için 45 dakika olan bir ders süresi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında olduğu gibi 40 dakikaya indirildi. Kontenjanı 100'den fazla merkezlerde zorunlu olan ‘müdür yardımcısı’ istihdam etme zorunluluğu isteğe bağlı hale getirildi. Kurumdan eğitim alan engelli birey sayısının 600 ve üzerinde olması durumunda, sosyal hizmet uzmanı veya sosyal çalışmacı görevlendirilmesi zorunlu olacak.

5.07.2018Eğitim

Güvenli oyuncak nasıl anlaşılır?

Birçok anne baba oyuncak alırken güvenli veya sağlıklı olup olmadığına bakmıyor. Oysaki çocuk gelişimi açısından oyuncaklar çok önemli. Ömür Kurt’un bu haftaki konuğu Prof. Dr. Arzu Yükselen açıklıyor…

28.06.2018Anne Baba
İSMEK kayıtları ne zaman başlıyor İSMEK yeni dönem kayıt işlemleri

İSMEK kayıtları ne zaman başlıyor? İSMEK yeni dönem kayıt işlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nın (İSMEK) çocuk ve yetişkinlere yönelik düzenlediği eğitimler için kayıtların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. İSMEK kayıt tarihlerini merak eden vatandaşlar konu hakkında araştırma yapıyor. Peki, İSMEK yeni dönem kayıtları ne zaman yapılacak? İSMEK kayıtları ne zaman başlıyor?

27.06.2018Gündem
Baba dostu şirketler

Baba dostu şirketler

Günümüzde babalar da anneler gibi iş ve özel yaşam dengesini tutturamamaktan, çocuklarıyla istedikleri kadar vakit geçirememekten şikayetçi. Bugün pek çok ailede kadın ve erkek beraber iş hayatında yer alıyor, evde de işleri, çocuk bakımını paylaşıyor. Fakat pek çok şirket annelere esneklik tanırken, babalar çoğu zaman göz ardı ediliyor. Bugün İngiltere babalık iznini 12 haftaya çıkarmayı düşünürken, pek çok global şirket de babalara daha uzun babalık izinleri ve esnek çalışma imkanları sunmaya başladı.

Karnesi kötü gelen çocukla nasıl konuşulmalı

Karnesi kötü gelen çocukla nasıl konuşulmalı?

Okullar kapanıyor, çocuklar karne alacak. Peki, ama karnesi kötü gelen çocukla nasıl konuşulmalı? Çocuğa karne hediyesi almak doğru mu? Çocuk Gelişimi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Yükselen açıklıyor…

7.06.2018Anne Baba
Oyuncaklar köy okullarına gidecek

Oyuncaklar köy okullarına gidecek

Kastamonu Üniversitesi MYO Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri yıl boyunca yaptıkları oyuncak ve materyalleri köylerdeki ana sınıfı öğrencilerine gönderecek.

25.05.2018Eğitim
Her stantta  başka bir hikâye

Her stantta başka bir hikâye

“Atma, değerlendir. Tüketimi azalt, mutlu ol! Dünyaya daha az karbon ayak izi bırak” sloganıyla yola çıkan İstanbul İkinci El Festivali, 10’uncu kez Kilyos’ta!

ASDEP nedir

ASDEP nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın projesi olan ASDEP, aileler için sosyal planlamaları yapan personellerin görev yürüttüğü programdır. ASDEP projesinin asıl amacı, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşların kamu hizmetleriyle daha hızlı buluşturulmasıdır. İşte, ASDEP nedir sorusunun detaylı cevabı

24.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

'Ürkütücüler’e karşı önyargılı olmayın

Günümüz çocukları fantastik ve korku temaları içeren kitaplara bayılıyor, ancak bu türlerde yayımlanan yerli kitap sayısı oldukça az. Anne babalar da çocukları olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle bu tür kitaplara karşı mesafeli... Peki, çocuklar korku edebiyatından mahrum mu kalmalı? Elbette ki hayır. Çünkü çocuklar fantastik ve korku kitaplarından da en az diğer kitaplardan öğrendiği kadar çok şey öğrenir, öğrenirken de eğlenir.

20.07.2018

Hayalleri için azmetti kuklabaz oldu

Kukla sanatına gönül veren Ata Yıldırım, hayallerinin peşinden giderek Bursa’daki tek yerleşik kukla atölyesi ve sahnesi Kuklabaz’ı kurdu.

2.07.2018

İdil Biret’in hayatı çocuk kitabı oldu

Dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in yaşamöyküsü Gülçin Alpöge’nin yazdığı bir çocuk kitabına konu oldu. Sanatçıyla “İdil Biret: Dans Esen Parmaklar”ı ve ilham veren hikâyesini konuştuk.

29.06.2018

Eğitimli çocuk, eğitimli toplum

En büyük travmalar çocukluk yıllarında yaşanılan olaylar ile başlıyor.

27.06.2018