MENÜ

Atama

Atama ile ilgili tüm haberleri, son dakika Atama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Atama haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.051 Atama haberi bulunmuştur.

Atama Haberleri

Jandarma  4. grup Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak

Jandarma 4. grup Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Jandarma uzman erbaş personel alımı ile ilgili internette sıklıkla yapılan aramaların ardından vatandaşlar konu hakkındaki detayları merak ediyorlar. 2. ve 3. grup alımların tamamlanmasının ardından şimdi gözler Jandarma Uzman Erbaş alımında 4. grup alımlara çevrildi. Peki 2019 Jandarma uzman erbaş alımında son durum nedir?

18.09.2019Gündem
3 üniversiteye rektör atandı

3 üniversiteye rektör atandı

Alanya Alaaddin Keykubat, Bandırma Onyedi Eylül ile İskenderun Teknik üniversitelerine rektör atandı. Atama kararları Resmi Gazete’de yer aldı.

18.09.2019Eğitim
Bakan duyurdu: Atamaları yapılacak

Bakan duyurdu: Atamaları yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 19 Eylül'de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına 425 şehit yakını ve gazinin ataması yapılacak.

17.09.2019Ekonomi
Sümela Manastırı ile ilgili tarihi sır

Sümela Manastırı ile ilgili tarihi sır

İnanç turizmi yönünden Türkiye'deki önemli merkezlerden birisi olan Trabzon’un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’nın geçmişte hristiyan din adamlarının sürgün yeri olduğu belirtildi.

16.09.2019Gündem
BDDKdan Faizsiz Bankacılık İlke ve Standartlarına Uyuma İlişkin Tebliğ

BDDK'dan Faizsiz Bankacılık İlke ve Standartlarına Uyuma İlişkin Tebliğ

Tebliğ ile müşterilerine finansman sağlayan kalkınma ve yatırım bankalarının faizsiz bankacılık ilke ve standartlarına uygun şekilde faaliyet göstermek üzere oluşturacakları yapı ve süreçlere ilişkin usul ve esasların düzenlenmesi amaçlanıyor.

14.09.2019Ekonomi
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı sınav sonuçları açıklandı | MSB sınav sonucu sorgulama

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı sınav sonuçları açıklandı | MSB sınav sonucu sorgulama

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) bünyesinde istihdam etmek üzere adayların katılım sağladığı sınav sonuçları açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarına Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) internet sitesi üzerinden erişim sağlayacaklar. Peki, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında bilgiler.

14.09.2019Gündem
2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak KPSS önlisans sınav tarihini ÖSYM açıkladı mı

2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? KPSS önlisans sınav tarihini ÖSYM açıkladı mı?

Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şimdiden gündemdeki yerini almaya başladı. 2 senede bir düzenlenen ve 2020 yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS önlisans sınavı tarihlerini merak eden adaylar, sınav takvimini araştırıyor. Peki, 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? KPSS önlisans sınav tarihi belli oldu mu? İşte, o konuya dair bilgiler.

13.09.2019Gündem
İETT Genel Müdürlüğüne atama

İETT Genel Müdürlüğü'ne atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşlardan İETT'nin Genel Müdürlüğü'ne Hamdi Alper Kolukısa atandı.

12.09.2019Gündem
2020de önlisans KPSS sınavı yapılacak mı

2020'de önlisans KPSS sınavı yapılacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2019 Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (2019-KPSS) lisans düzeyindeki tüm oturumları tamamlandı. Üniversitelerin iki yıllık önlisans bölümlerinde mezun vatandaşlar da kendi düzeyleri için ne zaman KPSS düzenleneceğini merak ediyor. Peki, 2020'de önlisans KPSS sınavı yapılacak mı?

12.09.2019Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan büyükelçi atamalarıyla ilgili açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan büyükelçi atamalarıyla ilgili açıklama

Dışişleri Bakanı, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliği'ne atandığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

12.09.2019Dünya
Dışişleri’nde atama heyecanı

Dışişleri’nde atama heyecanı

Dışişleri Bakanlığı’nda günlerdir beklenen yeni büyükelçi atamasının şekillenmeye başlandığı ileri sürüldü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bazı isimleri arayarak yeni görev yerlerini bildirdiği öğrenildi.

12.09.2019Gündem
İSKİ Genel Müdürlüğüne atama

İSKİ Genel Müdürlüğü'ne atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bağlı kuruluşlarından İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlük görevine Raif Mermutlu atandı.

10.09.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımlarında ilk etap tamamlandı. ÖSYM tarafından alınan tercihlerin ardından 12 bin personelin yerleştirilmesi sağlandı. Bu gelişmenin ardından toplamda yapılacak 29 bin personel atamasından geriye 17 bin kişilik atama kaldı. Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman?

10.09.2019Gündem
DYK E-Kurs başvurusu ne zaman başlıyor MEB Öğretmen ve öğrenci E-Kurs DYK ekranı

DYK E-Kurs başvurusu ne zaman başlıyor? MEB Öğretmen ve öğrenci E-Kurs DYK ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) için bekleyiş devam ediyor. Kurs merkezlerinin başvurusunu 9-13 Eylül tarihleri arasında alacak olan bakanlık, DYK E-Kurs öğretmen ve öğrenci başvurusunu ise ilerleyen günlerde kabul edecek. Peki, DYK E-Kurs öğretmen ve öğrenci başvurusu ne zaman yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylar.

10.09.2019Eğitim
Annelere destek çağrısı

Annelere destek çağrısı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Bir süredir gözü yaşlı analar, babalar Diyarbakır’da bir partinin il binası kapısında dağa kaçırılan evlatlarını almak için nöbet tutuyor. Bunu yapan PKK terör örgütünü lanetliyoruz. Kaçırılan çocukların ailelerine kavuşması için kim ne imkânı, ne gücü varsa seferber etmekten kaçınmamalıdır” dedi. Öztrak, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından özetle şunları söyledi:

10.09.2019Gündem
CHPli Öztrak: Çocukları dağa kaçıran PKK terör örgütünü lanetliyoruz

CHP'li Öztrak: Çocukları dağa kaçıran PKK terör örgütünü lanetliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Dağa zorla kaçırılan çocukları için gözyaşı döken anne ve babalara üzülmemek mümkün değil. Bunu yapan PKK terör örgütünü lanetliyoruz. Kaçırılan çocukların ailelerine kavuşması için kim, ne imkanı ve gücü varsa seferber etmekten kaçınmamalıdır; ama unutulmasın milletin hacet kapısı, devletin kapısıdır" dedi.

9.09.2019Gündem
Duygun Yarsuvat: Gerçekten organize işler oluyor

Duygun Yarsuvat: "Gerçekten organize işler oluyor"

‘O kadar ayarlanarak bir ceza veriliyor ki, Fatih Terim Fenerbahçe maçında cezalı duruma düşüyor. Yardımcısı Ümit Davala’nın da cezası derbiden sonra bitiyor. Gerçekten organize işler oluyor. Geçmişte de oldu. Bunları yapanların kim olduğu da biliniyor. Rakip kulüp başkanları... Galatasaraylılar birlik olmalı. Bunu başarırsak, yapılan her kötülük Galatasaray’ı daha çok güçlendirir.”

9.09.2019Futbol
Galatasarayı karıştıran atama Açıklama geldi...

Galatasaray'ı karıştıran atama! Açıklama geldi...

Galasaray Lisesi müdürlüğüne Fenerbahçeli olduğu bilinen Prof. Dr. Vahdettin Engin'in müdür atanması sarı kırmızılı camiayı karıştırdı.

7.09.2019Futbol
Diyarbakır Valiliğinden kayyum iddialarına yalanlama

Diyarbakır Valiliğinden "kayyum" iddialarına yalanlama

Diyarbakır Valiliği, bazı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarında yer alan "ilçe belediyelerine kayyum hazırlığı" iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

6.09.2019Gündem
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu için boy kilo detayı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu için boy kilo detayı!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu ile Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışmak isteyen gençler, başvuru şartlarını sağlamaları halinde işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu için boy kilo tablosu ve tüm detaylar

6.09.2019Gündem
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı yapıyor İşte, alım şartları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı yapıyor! İşte, alım şartları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı ile kadrosunu güçlendirmeye hazırlanıyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) Personel Temin Dairesi (PERTEM) resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre 9-20 Eylül tarihleri arasında mülakatlar gerçekleşecek. Peki, uzman erbaş alımı için başvuru nasıl yapılır? İşte, Deniz Kuvvetleri uzman erbaş başvuru şartları ve alıma dair detaylı bilgiler

5.09.2019Gündem
İsrail Başbakanı Netanyahu bir bakanlığa daha kendisini atadı

İsrail Başbakanı Netanyahu bir bakanlığa daha kendisini atadı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, geçen ay istifa eden Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haim Katz'ın yerine kendisini atayarak dördüncü bakanlığın da kontrolünü eline aldı.

4.09.2019Dünya
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman Başvuru tarihi belli oldu mu

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Başvuru tarihi belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 29 bin personel alımına ilişkin, ilk atama sonuçlarının tamamlanması sonrası gözler bir sonraki sürece çevrildi. Ağustos atamasında 12 bin personelin farklı branşlara yerleşmesiyle, adaylar, diğer alımların ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Başvuru tarihi belli oldu mu? İşte, o konuya dair bilgiler.

3.09.2019Gündem
Türkiye Uzay Ajansının ilk toplantısı yarın

Türkiye Uzay Ajansının ilk toplantısı yarın

Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu ilk toplantısını yarın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın başkanlığında yapacak.

2.09.2019Teknoloji
Türkiye için tarihi gün İlk toplantı yarın...

Türkiye için tarihi gün! İlk toplantı yarın...

Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu ilk toplantısını yarın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın başkanlığında yapacak. "Milli teknoloji, güçlü sanayi" vizyonunu uzay ve havacılık alanında hayata geçirecek ajans, yarın yapılacak toplantıda gelecek 10 yılı kapsayacak Milli Uzay Programı'nın oluşturulması konusunu masaya yatıracak.

2.09.2019Ekonomi
Üniversiteye yeni rektör atandı

Üniversiteye yeni rektör atandı

Nişantaşı Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Prof. Dr. Şenay Yalçın atandı.

31.08.2019Eğitim
Merkez Bankasına iki başkan yardımcısı atandı

Merkez Bankası'na iki başkan yardımcısı atandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcılıklarına, Oğuzhan Özbaş ve Murat Çetinkaya atandı.

31.08.2019Ekonomi
İstanbul Emniyetinde atamalar

İstanbul Emniyeti'nde atamalar

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli 42 polis müdürü ile emniyet amiri başka illere tayin edilirken, 5 müdür ile emniyet amiri de başka illerden İstanbul'a atandı.

30.08.2019Gündem
Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı Sonuç sorgulama sayfası

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı! Sonuç sorgulama sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan öğretmenlerin ağustos başında başvurularını tamamladığı, özür grubu atama sonuçları açıklandı. Öğretmenler, mazerete bağlı yer değiştirme sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) MEBBİS sistemi veya e- devlet hizmeti üzerinden görüntüleyecekler. İşte, mazerete bağlı yer değiştirme sonuç sorgulama sayfası.

29.08.2019Gündem
FETÖnün Marmaristeki suikast timini yakalayan komutana yeni görev

FETÖ'nün Marmaris'teki suikast timini yakalayan komutana yeni görev

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 15 Temmuz darbe girişimi gecesi suikast teşebbüsünde bulunan FETÖ/PDY üyelerini Marmaris'te 15 gün süren operasyonla yakalayan ekibi yöneten Foça Jandarma Komando ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı oldu.

29.08.2019Gündem
MEBin özür grubu atama sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak

MEB'in özür grubu atama sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan öğretmenlerin başvuruda bulunduğu özür grubu atama sonuçları, personel genel müdürlüğü tarafından açıklanacak. Öğretmenler, atama sonuçlarının açıklanmasının ardından ilişik kesme işlemini önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek. Peki, MEB özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.08.2019Eğitim
Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman

Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman?

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirmeler açıklandı. Açıklanan kontenjanlara 2 bin 243 ortaöğretim, 2 bin 592 ön lisans ve 7 bin 165 lisans düzeyi olmak üzere toplam 12 bin personelin yerleştirmesi sağlandı. Şimdi ise bu yıl yapılacak diğer personel alımı bekleniyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman?İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin ayrıntılar...

29.08.2019Gündem
Son dakika... 38 ilin jandarma komutanlıklarına atama yapıldı

Son dakika... 38 ilin jandarma komutanlıklarına atama yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 38 ilin jandarma komutanlıklarına atama yapıldı. Cumhurbaşkanı kararıyla Jandarma Genel Komutanlığındaki 4 albay generalliğe yükseltilirken, 18 generalin görev yeri değişti.

29.08.2019Gündem
Fırat’ın doğusuna yeni komutan

Fırat’ın doğusuna yeni komutan

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Fırat’ın doğusuna yönelik olası harekâtında önemli görevler üstlenecek Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığı’na atanan isim bir hafta içinde değişti.

29.08.2019Gündem
Vahşice katledilen Emine Bulutun kızı için kayyum atandı

Vahşice katledilen Emine Bulut'un kızı için kayyum atandı

Kırıkkale'de eski kocası tarafından öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına 8 yıllığına kayyum atandı. 9 Ekim'de yapılacak cinayet davasına yaklaşık 60 avukatın katılacağı öğrenildi.

28.08.2019Gündem
ÖSYM duyurdu: 2019/4 KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM duyurdu: 2019/4 KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı. Sağlık Bakanlığı personel atamaları için belirlenen 12 bin kadrodan 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni ile sağlık teknikerinden oluşuyor. İşte, 2019/4 KPSS yerleştirme sonuç sorgulama sayfası

28.08.2019Gündem
Golü attı sevgilisine koştu ama sahaya dönünce şok oldu

Golü attı sevgilisine koştu ama sahaya dönünce şok oldu

Bulgaristan Futbol Ligi'nde oynanan Ludogorets - Slavia Sofia maçı ilginç bir olaya sahne oldu.

28.08.2019Futbol
Sağlık Bakanlığı atama sonuçları için KPSS 2019/4 taban puanları açıklandı

Sağlık Bakanlığı atama sonuçları için KPSS 2019/4 taban puanları açıklandı!

Sağlık Bakanlığı'nın 12 bin kişiyi kadrosuna alacağı 2019/4 atama sonuçları, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. 12 bin personel için taban ve tavan puan konusunda açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, KPSS 2019/4 sonuçları ile birlikte bu detayları da adaylarla paylaştı. İşte, KPSS 2019/4 sonuçları ve taban puanları

28.08.2019Eğitim
KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'da (2019-KPSS) sonuçların açıklanacağı tarih adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Temmuz ayında Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumu, Eğitim Bilimleri oturumu ile Alan Bilgisi oturumları şeklinde gerçekleşen sınavın sonuç tarihi daha önce açıklanmıştı. Peki, KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.08.2019Gündem
15 aile hekimine sözleşme şoku

15 aile hekimine sözleşme şoku

İstanbul’da farklı aile sağlığı merkezlerinde çalışan 15 aile hekiminin sözleşmesi geçen hafta iptal edildi. İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi aile hekimi Recep Koç, sözleşmesi iptal edilen doktorlar arasında 10 yıldır çalışanlar olduğunu belirterek, “Soruşturma yapılmadı, savunmaları istenmedi. Güvenlik gerekçesiyle sözleşmeleri iptal edildi” dedi.

28.08.2019Gündem
Adalet Bakanlığı idare memurluğu öğrenci alımı başvuruları ne zaman bitecek

Adalet Bakanlığı idare memurluğu öğrenci alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce 300 idare memurluğu öğrencisi alım başvuruları devam ediyor. KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan şartı aranan 300 idare memurluğu alımlarında, adayların gündemine son başvuru tarihi gelmeye başladı. Peki, Adalet Bakanlığı idare memurluğu öğrenci alımı başvuruları ne zaman bitecek?

27.08.2019Gündem
OPPO global satış ve pazarlama başkanlarını atadı

OPPO global satış ve pazarlama başkanlarını atadı

Çin merkezli teknoloji üreticisi OPPO’da, yeni bir organizasyon yapılanmasına gidildi. Yapılan organizasyon değişikliği ile Global Satış ve Global Pazarlama İş Birimlerinin kurulduğu duyuruldu.

27.08.2019Teknoloji
Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Sağlık Bakanlığı tarafından ataması yapılacak olan KPSS 2019/4 tercih sonuçları ile ilgili araştırmalar son günlerde hız kazandı. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarına yapılacak olan personel alımında, yerleşmeye hak kazanan adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sonuçlarını görüntüleyecekler. Peki, KPSS 2019/4 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

26.08.2019Gündem
ÖSYM 2019 KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak

ÖSYM 2019 KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Temmuz ayından düzenlenen 2019 KPSS''de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Sınavın üzerinden haftalar geçmesi ile beraber, sınav sonuçları için sabırsızlanan adaylar, merakla yapılacak açıklamayı bekliyor. Sınav sonuçları değerlendirme sonrası ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden duyurulacak. Peki, ÖSYM KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

26.08.2019Gündem
Özel okul  açmaya yeni kriterler

Özel okul açmaya yeni kriterler

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel okul açma kriterlerini düzenleyen yeni bir yönetmeliğin hazırlandığı söyledi.

26.08.2019Gündem
MEB’den özel okul açılmasına yeni düzenleme

MEB’den özel okul açılmasına yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitim kurumlarına standartlar getirilmesi konusunda çalışma yürüttüklerini belirterek, “Kim okul açmaya ehildir, yetkindir anlamında bazı standartlar çalışılıyor, bunun yönetmeliği de bitmek üzere” dedi.

25.08.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

YAŞ sonrası TSK (4) General – amiral kadrolarında daralma devam ediyor

GEÇEN 1 Ağustos tarihinde yapılan Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısının sonuçlarını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki general/amiral toplamını 233 olarak verdi. Kalın, tam bir yıl önce 2018 YAŞ kararlarını açıklarken bu sayı 244’tü.

13.09.2019

YAŞ SONRASI TSK (3) - Atamalardaki yerleşik ölçüler kayboluyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki kolordu komutanlıklarına yapılan görevlendirmelere baktığınızda, nasıl bir sistemin işlemekte olduğunu anlamak açısından biraz karışık bir durumla karşılaşabilirsiniz.

12.09.2019

Falcao'yu bırak, Babel'e bak

TÜRK futbolunun Öğretmenoğlu kalibresindeki hakemlerle bir yere gitmesi mümkün değil. Hakem güçlünün yanında değil, adaletin yanında olmalı. Bu kadar kırmızı kartı bir öğretmen edasında göstermek Türkiye’deki diğer hakemlerin kırmızı kart kullanmayı bilmediğini ifade etmek demektir.

31.08.2019

Bodrum Müzik Festivali’nin yıldızı 24 yaşındaki şef Nil Venditti

Doğuş Grubu’nun 2005 yılından beri devam eden ve en değerli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bodrum Müzik Festivali’nde bu yıl da yerli yabancı pek çok “yıldız sanatçı” dinledik ancak aralarında bir tanesi gönülleri fethetti.

25.08.2019