MENÜ

Anayasa

Anayasa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anayasa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72.103 Anayasa haberi bulunmuştur.

Anayasa, ülke üzerindeki egemenlik haklarının kullanım yetkisinin içeriğinde belirtildiği şekliyle devlete verildiğini belirleyen toplumsal sözleşmelerdir. Hans Kelsen'in Normlar Hiyerarşisi'ne göre diğer bütün hukuki kurallardan ve yapılardan üstündür ve hiçbir kanun ve yapı anayasaya aykırı olamaz.
Anayasa, bir devletin yönetim biçimini belirtir. Toplumların ülke üzerindeki egemenlik haklarının, bireylerin temel haklarının hangi koşullar altında devlet tarafından kullanılabileceğini belirleyen temel kanunlardır. Devletin temel kurumlarının nasıl işleyeceğini belirler. Genel olarak genel hükümler, temel hak ve özgürlükler, bireylerin topluma karşı görev ve sorumlulukları ile yasama, yürütme, yargı gibi anayasal devlet organlarını tanımlayan bölümlere sahiptir.

DEVAMI

Anayasa Haberleri

AYM’den Ford Motor için ihlal kararı 9,7 milyonluk vergiyi geri alabilecek...

AYM’den Ford Motor için ihlal kararı! 9,7 milyonluk vergiyi geri alabilecek...

ANAYASA Mahkemesi (AYM) 2. Bölümü, Ford Motor Company’nin Türkiye’ye yaptığı yatırımlar nedeniyle yararlandığı yatırım indirimi tutarı üzerinden uluslararası ikili çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmasına aykırı olarak fazladan gelir vergisi kesintisi yapıldığı gerekçesiyle yaptığı bireysel başvuruyu kabul etti. AYM, Ford’un “mülkiyet hakkının” ihlal edildiğe ve yeniden yargılama yapılmasına karar verdi.

13.12.2017Ekonomi
TBMMde bir ilk... HDPli Osman Baydemire Kürdistan cezası

TBMM'de bir ilk... HDP'li Osman Baydemir'e 'Kürdistan' cezası

TBMM’nin yeni içtüzüğündeki yaptırımların ilk uygulaması bütçe görüşmelerinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, seçildiği bölgeye “Kürdistan” dediği için Meclis’ten iki günlüğüne atıldı. Baydemir, TBMM Genel Kurulu'ndan dışarı çıkarıldı. Olayı protesto eden HDP'li vekiller de bütçe görüşmelerini terk etti. Baydemir’in maaşının üçte ikisine de el konulacak.

13.12.2017Gündem
TBMM Başkanvekili Aydın, Demirtaşa kelepçe sorusunu yanıtladı

TBMM Başkanvekili Aydın, 'Demirtaş'a kelepçe' sorusunu yanıtladı

TBMM Başkanvekili Aydın, 'Demirtaş'a kelepçe' sorusunu yanıtladı

13.12.2017Merkez
Bozdağ: Zarrab baskılandı iftiracı olmaya zorlandı

Bozdağ: Zarrab baskılandı iftiracı olmaya zorlandı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu’nda 2018 yılı bütçe görüşmelerinde eleştirilere yanıt verdi. Amerikada yargılanan Reza Zarrab’ın ceza tehdidiyle veya çıkma ümidiyle baskılandığını iftiracı olmaya zorlandığını belirten Bozdağ, “Şimdi, burada adalet çıkar mı? FETÖ’cülerin lojistiğini, tanıklığını yaptığı, desteklediklerinin, bilirkişi hâkim olduklarının verdiği bir karar Türkiye’ye mahkûm edemez” dedi.

12.12.2017Gündem
Aile boyu araştırın

Aile boyu araştırın

CHP yönetimi, Battal İlgezdi’nin Ataşehir Belediye Başkanlığı’ndan alındığı soruşturmadaki iddialara yeni bir hamleyle yanıt verdi. CHP grup başkanvekilleri Meclis Başkanlığı’na önerge vererek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile aile fertleri ve yakınlarının mal varlıklarının araştırılmasını istedi.

12.12.2017Gündem
AYMden CHPnin 2013 hesaplarına suç duyurusu

AYM'den CHP'nin 2013 hesaplarına suç duyurusu

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 2013 kesin hesap incelemesinde istenen bilgi ve belgelerin verilmemesi, hesap verilebilir şekilde kayıt ve belge düzeninin oluşturulmaması nedeniyle CHP sorumluları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

12.12.2017Gündem
Kulislerde müthiş iddia... Ataşehir Belediyesi CHPden AK Partiye mi geçecek

Kulislerde müthiş iddia... Ataşehir Belediyesi CHP'den AK Parti'ye mi geçecek?

Ataşehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırma kararının ardından 10 gün içerisinde İstanbul Valiliği tarafından belirlenen gün ve saatte toplanarak kendi içerisinden, belediyeyi yönetecek başkan vekilini seçecek. Ataşehir Belediyesi'nde 15 AK Partili 22 CHP’li meclis üyesi bulunuyor. İddiaya göre Ak Partilier 4 CHP'li üyeyi ikna ederek başkanlığı almaya çalışacak.

12.12.2017Gündem
Gökçeadada altın madenine tepkiler artıyor (2)

Gökçeada'da altın madenine tepkiler artıyor (2)

Gökçeada'da altın madenine tepkiler artıyor (2)

12.12.2017Çanakkale
Bursa’da uzlaştırmacılık eğitimleri başladı

Bursa’da uzlaştırmacılık eğitimleri başladı

Bursa’da uzlaştırmacılık eğitimleri başladı

12.12.2017Merkez
Oturma eylemi yapan HDPli vekil için fezleke

Oturma eylemi yapan HDP'li vekil için fezleke

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir hakkında, DBP il binası önünde, ’Kamu düzenini bozmadan, herhangi bir slogan atmadan’ merdivende oturarak, ’Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme, bunların hareketlerine katılma’ suçundan fezleke hazırlayarak dokunulmazlığının kaldırılması için Adalet Bakanlığı’na gönderdi.

12.12.2017Gündem
HDPli Pire, kamu düzenini bozmadan merdivende oturma fezlekesi

HDP'li Pir'e, 'kamu düzenini bozmadan merdivende oturma' fezlekesi

HDP'li Pir'e, 'kamu düzenini bozmadan merdivende oturma' fezlekesi

12.12.2017Merkez
CHPden, Kılıçdaroğlu ve ailesinin malvarlığı araştırılsın önergesi

CHP'den, Kılıçdaroğlu ve ailesinin malvarlığı araştırılsın önergesi 

CHP'den, Kılıçdaroğlu ve ailesinin malvarlığı araştırılsın önergesi 

12.12.2017Ankara
CHP Kılıçdaroğlu ve ailesinin mal varlığı araştırılsın önergesi verdi... AK Partiden ilk tepki geldi

CHP 'Kılıçdaroğlu ve ailesinin mal varlığı araştırılsın' önergesi verdi... AK Parti'den ilk tepki geldi

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün dile getirdiği çağrı üzerine Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınları hakkında malvarlığı ile ilgili önerge verdi. AK Partili Mustafa Şentop CHP'nin bu önergesini 'siyasi manevra' olarak değerlendirdi.

12.12.2017Gündem
CHPye şok Anayasa Mahkemesi suç duyurusunda bulunacak

CHP'ye şok! Anayasa Mahkemesi suç duyurusunda bulunacak

Anayasa Mahkemesi'nce, CHP'nin 108 bin 797 lira karşılığı parti mal varlığının Hazine'ye irat kaydedilmesine, istenen bilgi ve belgelerin verilmemesi, hesap verilebilir şekilde kayıt ve belge düzeninin oluşturulmaması nedeniyle CHP sorumluları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

12.12.2017Gündem
‘Ağırlaştırılmış müebbet’ talebi

‘Ağırlaştırılmış müebbet’ talebi

‘FETÖ’nün medya yapılanması’na yönelik, aralarında Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın da olduğu 7 sanıklı davada savcı esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı 6 tutuklu sanık için ‘Anayasa’yı ihlal’den ağırlaştırılmış müebbet hapis talep etti. Duruşmada tutukluluğa devam kararı çıktı.

11.12.2017Gündem
CHPden ‘iftira ve tehdit’ iddiasıyla suç duyurusu

CHP'den ‘iftira ve tehdit’ iddiasıyla suç duyurusu

CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ‘kamu görevlisine hakaret, iftira ve tehdit’ iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu, ayrıca Bakan Soylu aleyhinde 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

11.12.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan, Bakan Soyluya suç duyurusu ve manevi tazminat davası

Kılıçdaroğlu'ndan, Bakan Soylu'ya suç duyurusu ve manevi tazminat davası

Kılıçdaroğlu'ndan, Bakan Soylu'ya suç duyurusu ve manevi tazminat davası

11.12.2017Ankara
Kılıçdaroğlundan İçişleri Bakanı Soylu için flaş suç duyurusu

Kılıçdaroğlu'ndan İçişleri Bakanı Soylu için flaş suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında, bir televizyon kanalında kendisi hakkında söylediği sözler nedeniyle, 'kamu görevlisine hakaret, iftira ve tehdit' suçlamalarından suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu ayrıca 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. 

11.12.2017Gündem
Almanya’da radikal İslamcı tehlikesi

Almanya’da radikal İslamcı tehlikesi

Alman Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Hans-Georg Maassen çatışma tecrübesine sahip Kuzey Kafkasya bölgesinden radikal İslamcıların, Almanya için tehlike oluşturduğunu söyledi.

11.12.2017Dünya
Erdoğan: Trumpın açıklaması bizim için yok hükmünde

Erdoğan: Trump'ın açıklaması bizim için yok hükmünde

Erdoğan: Trump'ın açıklaması bizim için yok hükmünde

10.12.2017Sivas
Bahçeli: MHPde soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz

Bahçeli: MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz

Bahçeli: MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz

10.12.2017Antalya
CHPli Altıoktan 2016 ve 2017 İnsan Hakları İhlalleri raporu

CHP'li Altıok'tan '2016 ve 2017 İnsan Hakları İhlalleri' raporu

CHP'li Altıok'tan '2016 ve 2017 İnsan Hakları İhlalleri' raporu

10.12.2017Ankara
Kılıçdaroğluna Ataşehir yanıtı

Kılıçdaroğlu'na Ataşehir yanıtı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılması ve "misilleme" iddialarına yönelik soruya, "Bu, 'misilleme, susturma, fatura kesme' gibi cümleler esasında yürüyen bu soruşturmayı itibarsızlaştırmak için kullanılan argümanlardan başka bir şey değil" yanıtını verdi.

10.12.2017Gündem
İşini sevmeyen astsubayın hukuk zaferi

'İşini sevmeyen' astsubayın hukuk zaferi

“Uzmanlığım dışında ve sevmediğim işte çalıştırılıyorum” diyerek Başbakanlık'a şikayette bulunan Astsubay A.T'ye, TSK’nın iç disipline uymadığı için uyarı cezası verildi. Anayasa Mahkemesi ise o astsubaya “ifade özgürlüğü ihlali”nden 4 bin TL ödenmesine hükmetti.

10.12.2017Gündem
‘Bakanlığa bağlı yargı’ya itiraza ret

‘Bakanlığa bağlı yargı’ya itiraza ret

Fransa Anayasa Mahkemesi, ülkedeki hakimler ve savcıların adalet bakanına bağlı oluşunun yargının bağımsızlığı ilkesine karşı ve anayasaya aykırı olduğu iddiasıyla yapılan başvuruyu reddetti.

9.12.2017Dünya
Kuvayı Milliye CHP’nin genlerinde

Kuvayı Milliye CHP’nin genlerinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “‘Herkesi susturduk, bu adamı niye susturamıyoruz’ diye düşünüyorlar. Susturamazsınız kardeşim. Beni sustursanız diğer arkadaşları susturamazsınız. CHP’nin genlerinde Kuvayı Milliye’nin olduğunun farkında değiller” dedi.

8.12.2017Dünya
Son dakika: Kılıçdaroğlu Ataşehir Belediyesine gidecek

Son dakika: Kılıçdaroğlu Ataşehir Belediyesi'ne gidecek

İngiltere'de temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah 05:00'da Türkiye'ye dönecek ve saat 13.00'te Ataşehir Belediyesi'ne geçecek.

8.12.2017Gündem
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi açıklama yaptı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Anayasa’nın 127'nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 06.12.2017 tarihinde görevden uzaklaştırılmasına karar verildiğini açıkladı. İlgezdi ise belediye önüne kendisine destek için gelenlere 'Hukuk burada çökmüştür. Bu siyasi bir süreçtir. Hodri meydan' dedi.

8.12.2017Haber
CHPli Özelden Kudüs ve Reza Zarrab değerlendirmesi

CHP'li Özel'den Kudüs ve Reza Zarrab değerlendirmesi

CHP'li Özel'den Kudüs ve Reza Zarrab değerlendirmesi

8.12.2017Manisa
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı 

8.12.2017Ankara
Son dakika... Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden uzaklaştırıldı

Son dakika... Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Anayasa’nın 127'nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 06.12.2017 tarihinde görevden uzaklaştırılmasına karar verildiğini açıkladı. İlgezdi ise belediye önüne kendisine destek için gelenlere 'Hukuk burada çökmüştür. Bu siyasi bir süreçtir. Hodri meydan' dedi.

8.12.2017Gündem
Zaman Gazetesi yazarları ve yöneticilerinin yargılandığı davaya devam ediliyor

Zaman Gazetesi yazarları ve yöneticilerinin yargılandığı davaya devam ediliyor

Zaman Gazetesi yazarları ve yöneticilerinin yargılandığı davaya devam ediliyor

8.12.2017İstanbul
DİSK: Asgari ücretin net 2 bin 300 lira olması gerekir

DİSK: Asgari ücretin net 2 bin 300 lira olması gerekir

DİSK: Asgari ücretin net 2 bin 300 lira olması gerekir

8.12.2017Merkez
Onlarca kişiyi kurtaran kahraman için 310 bin TLyi çok gördüler

Onlarca kişiyi kurtaran kahraman için 310 bin TL'yi çok gördüler

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu (YHGK) İstanbul Ataşehir’de 8 Haziran 2010’da meydana gelen sel baskınında Kurbağalıdere’den geçen vatandaşlara yardım ederken sele kapılan ve cesedi bile bulunamayan belediye işçisi Mevlüt Macit’in ailesinin davasında son sözü söyledi. Kurul, aileye verilen 310 bin liralık manevi tazminatı, “Haksız zenginleşmeye neden olacağı” gerekçesiyle yüksek buldu. Kurul kararı kesin ve bağlayıcı olduğu için yerel mahkeme hükmettiği 310 bin liralık tazminatı düşürmek zorunda.

8.12.2017Gündem
500 bin kişinin gözü AYMde... Karar Çarşamba günü belli oluyor

500 bin kişinin gözü AYM'de... Karar Çarşamba günü belli oluyor

CHP'nin, polislerin özlük haklarının iyileştirilmesi için Anayasa Mahkemesine (AYM) götürdüğü yasa değişikliğinde karar günü belli oldu. Çalışan, emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 500 bin kişiyi ilgilendiren davayla ilgili Anayasa Mahkemesi 13 Aralık Çarşamba günü kararını açıklayacak.

7.12.2017 Ekonomi
Son dakika... Atinadaki ortak açıklamada polemik... Erdoğandan sert sözler

Son dakika... Atina'daki ortak açıklamada polemik... Erdoğan'dan sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan’ın Cumhurbaşkanı Pavlopulos ortak basın açıklaması yaptı. Pavlopulos, Erdoğan'ın dün Yunan TV'sine yaptığı "Lozan'da güncellemeye ihtiyaçlar var" sözleri için ortak açıklamada "Lozan Anlaşması'nın reform edilecek bir sözleşme olduğuna inanmıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert yanıt geldi. Erdoğan, "Lozan konusunda zannediyorum hala anlaşılmayan bazı incelikler var" dedi. Erdoğan "Batı Trakya'daki Müslümanların baş müftülerini hala seçemediğini belirterek, "Nasıl oluyor da Lozan Anlaşması'nın uygulamada olduğunu söylüyoruz. Demek ki Lozan uygulamada değil" diye konuştu.

7.12.2017Gündem
Demirtaşın yargılanmasına başlandı

Demirtaş'ın yargılanmasına başlandı

Demirtaş'ın yargılanmasına başlandı

7.12.2017Ankara
Demirtaştan flaş talep

Demirtaş'tan flaş talep

Yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın yargılanmasına başlandı. Demirtaş, savunmasının SEGBİS sistemi ile alınmak istenmesiyle nedeniyle duruşmaya katılmadı. Demirtaş, yargılamanın durdurularak, SEGBİS ile savunmasının alınmasına izin veren yasa hükmünün iptali için davaya bakan mahkemenin,  Anayasa Mahkemesine iptal başvurusunda bulunmasını istedi. Mahkeme, Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

7.12.2017Gündem
Yunanistanda Erdoğana Obama protokolü

Yunanistan'da Erdoğan'a Obama protokolü

YUNANİSTAN’ın başkenti Atina, 65 yıl sonra ilk kez bir Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanını ağırlamaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Atina’ya giderek 2 gün sürecek resmi Yunanistan temaslarına başlayacak. 1952’de Yunanistan’ı ziyaret eden Celal Bayar’dan sonra, Erdoğan Atina’ya giden ilk cumhurbaşkanı olacak. Yunan Polisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atina ziyaretinde ‘Obama protokolü’nü uygulayacak.

6.12.2017Dünya
Hayvana şiddet, insana şiddetin habercisi olabilir

Hayvana şiddet, insana şiddetin habercisi olabilir

Hayvana şiddet, insana şiddetin habercisi olabilir

6.12.2017İzmir
Seçim barajı yüzde 10da kalıyor

Seçim barajı yüzde 10'da kalıyor

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında İstanbul’da yapılan uyum toplantısının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Daha önce kamuoyuna yansıyan uyum paketi üzerinden yapılan toplantıda, seçim barajının yüzde 10 olarak kalması kesinlik kazandı. Seçim ittifakı örtülü değil, açıktan MHP’nin istediği şekilde planlanıyor. Ancak bu konu, daha sonra ayrıntılandırılacak.

5.12.2017Gündem
Resmen cinayet

Resmen cinayet

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Erzincan’da orduevinde kediye işkence yaptığı için adli kontrolla serbest bırakılan er Taner Hepşen’le ilgili, “Bu resmen bir cinayet. Zaten ‘adam’ bile demiyorum. O hain inşallah cinayetten mahkûm olur” dedi. Haberin detayları şöyle:

5.12.2017Gündem

İspanya, Katalan lidere tutuklama ve iade talebini geri çekti

İspanya, Katalan lidere tutuklama ve iade talebini geri çekti

5.12.2017Merkez
Kediye işkence yapan ere 12 gün oda hapsi verildi

Kediye işkence yapan ere 12 gün oda hapsi verildi

Kediye işkence yapan ere 12 gün oda hapsi verildi

5.12.2017Merkez
Dört Bakanı Mecliste aklamadınız mı

'Dört Bakanı Meclis'te aklamadınız mı?'

"Yolsuzluk, rüşvet, hayali ihracat, kara para aklanması dönemiyle karşı karşıyayız" diyen HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay, ''Dört bakanı, Meclis'te aklamadınız mı? Niye Yüce Divan'a göndermediniz?'' şeklinde konuştu.

5.12.2017Gündem
Üniversite öğrencileri kadın haklarını çiçeklerle kutladı

Üniversite öğrencileri kadın haklarını çiçeklerle kutladı

Üniversite öğrencileri kadın haklarını çiçeklerle kutladı

5.12.2017Niğde
Akademisyenlerin derhal beraat talebine ret

Akademisyenlerin "derhal beraat" talebine ret

Akademisyenlerin "derhal beraat" talebine ret

5.12.2017İstanbul
Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av.Şendoğan: Kadınlarımız hala eşit yurttaş değil

Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av.Şendoğan: Kadınlarımız hala eşit yurttaş değil

Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av.Şendoğan: Kadınlarımız hala eşit yurttaş değil

5.12.2017Osmangazi

Yazar Sonuçları

İnsan hakları

10 ARALIK 1948’de İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin ilan edilmesi, ‘İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanıyor.

11.12.2017

TÜSİAD’ın uyarılarına kulak vermek zorundayız

TÜSİAD geçen hafta Ankara’da son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeleri, ekonomik ve siyasi hataları anlattı. Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında küresel teknoloji çağına uyum için nasıl geride kaldığımız ve nedenleri de özetlendi.

10.12.2017