MENÜ

Ağız Sağlığı

Ağız Sağlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ağız Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ağız Sağlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.289 Ağız Sağlığı haberi bulunmuştur.

Ağız Sağlığı Haberleri

Dijital dönüşümün önemli parçası: Akıllı etiket teknolojisi

Dijital dönüşümün önemli parçası: Akıllı etiket teknolojisi

Global kozmetik pazarının hacmi 500 milyar doların üstüne çıkarken, tüketicilerin alışveriş deneyimini iyileştiren yenilikçi etiket teknolojileri, mağazalardaki değerli ürünlerin güvenliğini sağlıyor. Tüketicinin ihtiyaç ve beklentileri, global ölçeği 2018’de 500 milyar doları geçen ve 2023 yılına kadar 800 milyar dolara ulaşması beklenen kozmetik sektörünü köklü biçimde değiştiriyor. Yılda ortalama %7,14 büyüme gösteren kozmetik sektörünün gördüğü yoğun ilgi, çoğunlukla küçük ama yüksek fiyatlı ürünlerin sergilendiği bölümlerde mağazalardaki güvenliğin önemini daha da artırıyor.

3.05.2019Teknoloji
Ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer

Ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer?

Ağız kuruluğu yetersiz tükürük salgısı nedeniyle oluşan ve kişilerin günlük yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden birini oluşturuyor. Kullanılan ilaçlar, sistemik hastalıklar, alkol ve sigara kullanımı gibi farklı nedenlerle ortaya çıkan ağız kuruluğu, tedavi edilmediği takdirde ağızda rahatsızlık hissine neden olabiliyor. Ağız kuruluğunun sebepleri internette sıkça araştırılıp merak ediliyor. Peki, ağızda yaşanan susuzluk olarak ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer? İşte, ağız kuruluğu ile ilgili merak edilenler...

16.04.2019Sağlık
Yapay zeka teknolojili diş fırçası yaptılar

Yapay zeka teknolojili diş fırçası yaptılar!

Yapay zeka teknolojisi akıl almaz derecede hızla hayatımızı çepeçevre sarıyor. Son olarak Oral-B'nin Mobil Dünya Kongresi çerçevesinde dünyaya duyurduğu yeni yapay zeka teknolojili diş fırçası görenleri şaşırttı.

1.03.2019Teknoloji
İşte kalbin düşmanı

İşte kalbin düşmanı

Kalbe zarar veren ve uzun vadede kalp krizine neden olan faktörleri biliyoruz, peki ya bilmediklerimiz? Diş ipi kullanmamaktan patrona öfke duymaya, menopozdan depresyona kadar kalbimizi tehdit eden pek çok risk bulunuyor.

27.02.2019Dünya
Diş hekimi alarmı

Diş hekimi alarmı

Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı karnesi pek de iç açıcı değil. Verilere göre diş hekimlerinin geleceği de çok parlak görünmüyor. Diş hekimliği fakültesi 16 yılda 19’dan 86’ya çıkarıldı. Planlama yapılmazsa 2028’de işsiz diş hekimlerinin sayısı artacak.

22.11.2018Gündem
Propolis nedir Faydaları nelerdir

Propolis nedir? Faydaları nelerdir?

Propolis nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Arıların bitkilerden ürettiği bir madde olarak bilinen propolisin nasıl ve nerelerde kullanılacağı merak ediliyor. Peki, propolis nedir? Faydaları nelerdir?

10.10.2018Sağlık
Vizyon Sahibi Bir Diş Fırçanız Olsun İster misiniz

Vizyon Sahibi Bir Diş Fırçanız Olsun İster misiniz?

Diş fırçalamaya bakışımızı değiştirmeyi amaçlayan dünyanın en saygıdeğer diş hekimleri, yüzde yüz doğal ve vegan bir diş fırçası tasarladı. Tüm dünyada satış rekorları kıran ilk bambu diş fırçası Humble Brush, doğada tamamen çözünebiliyor. Elde üretiliyor ve antibakteriyel olmasının yanı sıra son derece ergonomik bir tasarıma da sahip. Yine doğadan ilham aldığı renklerle diş fırçasına estetik bir görünüm, diş fırçalamaya da keyif katıyor. En önemlisi, bir Humble Brush aldığınızda dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyacı olan bir çocuğun ağız sağlığına kavuşması için destek oluyor, ona mütevazı bir gülüş hediye ediyorsunuz.

6.09.2018Alışveriş
Türk hekim ağız sağlığı için borlu gargara üretti

Türk hekim ağız sağlığı için 'borlu' gargara üretti

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden Prof. Dr. Sema Hakkı, diş kliniklerinde tedavi sürecinde, günlük hayatta ise ağzı bakterilerden arındırmak için kullanılan ithal gargaralara alternatif olarak "bor" içerikli gargara üretti.

17.08.2018Haber
Diş Eksikliklerinin Nelere Sebep Olacağını Biliyor Musunuz

Diş Eksikliklerinin Nelere Sebep Olacağını Biliyor Musunuz?

Düzenli bir şekilde bakım yapılmayan dişler zamanla çürümeye ve dökülmeye başlar. Bunların yanında çeşitli diş hastalıkları da kaçınılmaz olur...

Diş hassasiyeti nedir İşte tüm merak edilenler...

Diş hassasiyeti nedir? İşte tüm merak edilenler...

Diş hassasiyeti geçmişten günümüze gelen hiç de azımsanmayacak ölçüde bir problemdir. Bu zorlayıcı rahatsızlığın birkaç ismi vardır; dentin hassasiyeti ve kök hassasiyeti bu isimlerden birkaçı…

22.03.2018Sağlık
Ağız bakımına 1 milyar lirayı bulan harcama

Ağız bakımına 1 milyar lirayı bulan harcama

Dentiste Pazarlama Müdürü Elizabeth Miricanyan, Türkiye'de ağız bakım sektörünün son 5 yılda yüzde 35 oranında büyüdüğünü söyledi. Ağız bakım ürünlerine 2016’da 980 milyon TL harcadığını belirten Miricanyan, “Bu yıl bu rakamın 1 milyon TL’yi aşacağını öngörüyoruz” dedi.

24.12.2017Ekonomi
Dünya Diş Hekimleri Günü ne zaman kutlanır

Dünya Diş Hekimleri Günü ne zaman kutlanır?

Dünya Diş Hekimleri günü, ağız sağlığı için büyük çabalar gösteren hekimlerin icra etmekte oldukları mesleklerine saygı amacıyla düzenlenmektedir. Türkiye'de, ilk diş hekimliği okulunun kurulduğu gün kutlanmaya başlanan Diş Hekimleri Günü, daha sonraları Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası kapsamında kutlanmaya başlanmıştır.

22.11.2017Sağlık
Hayata bir başka  gülümsüyorlar

Hayata bir başka gülümsüyorlar!

Adana Büyükşehir Belediyesi, son 3.5 yılda, 4 bin 835 ev ziyareti yaparak yaşlı, hasta ve engellilerin hayatına dokundu. Dezavantajlı vatandaşların yaşama sevincini artırmak için mesai yapan büyükşehir görevlileri, 763 tekerlekli sandalye ve 39 adet akülü aracı da ücretsiz dağıttı.

29.08.2017Ekonomi
Türk üniversiteleri mühendislikte öne çıktı

Türk üniversiteleri mühendislikte öne çıktı

Çin merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu ShanghaiRanking Consultancy ‘Alanlarına Göre En İyi Üniversiteler 2017 Sıralaması’nı yayınladı. 5 temel, 52 alt alanda yapılan sıralamada en iyi dereceyi deniz mühendisliğindeki 43’üncülükle İTÜ elde etti. Türk üniversiteleri 52 alandan 22’sinde temsil edilirken, Harvard 15 alandaki birincilikle dünyada en iyi görünüme sahip yükseköğretim kurumu oldu. Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2017’de (ARWU) ise ilk sırada 401-500 sıra bandı İstanbul Üniversitesi yer aldı.

18.08.2017Eğitim
Asistanın çilesi

Asistanın çilesi

YÖK, tıpta asistan eğitimi çalıştayının raporunu yayınladı. 1.145 asistanla yapılan anketin de yer aldığı çalışmaya göre asistan/araştırma görevlilerinin yüzde 15.4’ü ‘neredeyse hiç’ öğretim üyeleriyle çalışmıyor. Yüzde 84.6’sı en az bir defa sözlü şiddete maruz kalıyor. YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu’nun (YÖK), tıp fakültelerindeki mezuniyet sonrası eğitimin değerlendirilmesi için düzenlediği ‘Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı’nın sonucu rapor haline getirildi.

17.08.2017Eğitim
Güzel Öpüşmenin Sırrı Ağız Sağlığındadır

Güzel Öpüşmenin Sırrı Ağız Sağlığındadır!

Sevgiyi göstermenin en önemli yollarından biri de öpüşmektir. Peki, ağzınız öpüşmek için gereken sağlığa ve hijyene sahip mi?

Diş fırçalarımız akıllanırken bizler ne yapmalıyız

Diş fırçalarımız akıllanırken bizler ne yapmalıyız?

Artık diş fırçalarımız da akıllanıyor. Hatta akıllanmakla kalmıyor, bir de yapay zekaları oluyor!

13.02.2017Sağlık
Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor

Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor?

Sağlıklı bir ağız eşittir sağlıklı bir kalp mi? Araştırmalar giderek bu soruya daha çok "evet" diyor. Kalp hastalığı dünyada ciddi bir sorundur. Zayıf ağız sağlığı da öyle. Daha iyi fırçalama ve diş ipi size daha sağlıklı bir kalp verebilir mi? Ve diş hekimleri ağzınızın içine bakarak kalp hastalığı riski altında olup olmadığınızı görebilirler mi? Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, diş enfeksiyonlarının ya da kistlerinin kalp sağlığı problemlerine sebep olabileceğini belirtiyor.

30.01.2017Sağlık
Yapay zeka şimdi de diş fırçasına girdi

Yapay zeka şimdi de diş fırçasına girdi!

Yapay zeka ile desteklenen bu akıllı diş fırçası, CES 2017'nin en ilginç ürünlerinden biri olmaya aday...

5.01.2017Teknoloji
Dişleri kömürle fırçalamak moda oldu, uzmanlar uyardı

Dişleri kömürle fırçalamak moda oldu, uzmanlar uyardı

Sosyal medyada dişleri kömürle fırçalama modası yayılıyor, fakat bu yöntemin dişleri beyazlattığı iddiasını yalanlayan uzmanlar sağlık uyarısı yapıyor.

11.08.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Ağız sağlığı ile karaciğer kanseri arasındaki bağlantı nedir?

Düzenli diş kontrolüne gitmek sağlığınız açısından çok önemli. Ağız sağlığınızın bozuk olması uzun zamandır kalp hastalığı ve diyabetle ilişkilendirilmekteydi. Yeni araştırmalar, ağız sağlığı ile karaciğer kanseri arasında da bağlantı olabileceğini gösteriyor..

20.10.2019

Köpeklerde ağız ve diş sağlığı

Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de ağız ve dişlerin sağlıklı yapıda olması, hayat kalitesi açısından çok önemlidir.

6.11.2018

B12’niz eksik mi?

B12 vitamini, vücudunuzun kırmızı kan hücreleri üretmesi ve sağlıklı bir sinir sistemi için gereken önemli bir besin maddesidir. B12 eksikliği; yaşlılar, veganlar, sık sık antiasit kullananlarla kilo verme ameliyatı geçirenlerde yaygındır. Aşağıdaki belirtiler sizde de varsa mutlaka doktorunuza başvurun.

6.10.2018