2024’ün yükselişe geçen tırnak trendleri

Yeni yıl ile birlikte tırnak trendlerinde de değişimler elbette ki oldu. Tırnaklarında popüler görünümler yakalamak isteyenler için bu hafta yükselişe geçen oje ve manikür trendlerini incelemeye aldım.

Haberin Devamı

2024’ün yükselişe geçen tırnak trendleri

Yeni sezonda öncelikle kısa küt tırnakların uzun protez tırnakların tahtına oturduğunu ve klasik tonların da yerini yepyeni ara renklere bıraktığını söyleyebilirim. Dünyaca ünlü markaların defilelerinde sadece moda değil, yılın güzellik trendleri de belirleniyor. Moda haftaları kapsamında düzenlenen defilelerde bu sezon, yepyeni tırnak ve manikür trendleri de dikkat çekti. Özellikle yıllardır popülerliğini yitirmeyen protez tırnakların 2024 yılında yerini küt kısa ve temiz görünümlü tırnaklara bıraktığını görüyoruz. Oje renklerinde ise klasik tonların yanı sıra yepyeni ara renklerin yükselişi var. Mesela metalik, simli ve sedefli ojeler, gece şıklığı için mükemmel seçimler olurken, mat ve tek renk ojeler, sokak stilinize eşlik ediyor. Modern dokunuşlu French manikürler ile sanatsal esintiler güzelleşen tırnaklar, stilinize sade bir şıklık katıyor. Peki, birçok yeni trendin ortaya çıktığı 2024 yılı boyunca bakalım hangi renkler tırnaklarımızı süsleyecek, nasıl manikürler sezona damga vuracak. Hazırsanız, başlayalım.

Haberin Devamı

KIŞIN GÖZDESİ ADAÇAYI YEŞİLİ

Moda dünyasında Frenk soğanı yeşili rüzgârı eserken, tırnaklarda da adaçayı yeşili fırtına gibi esiyor. Her ne kadar iddialı bir renk gibi görünse de yeşilin bu tonu, tırnaklarda harika bir duruş sergiliyor. Özellikle kış ve ilkbahar aylarında kombinlerine yeşil tonları ekleyenler, mutlaka adaçayı yeşiliyle de tırnaklarına cazibe katmayı ihmal etmemeli.

GÖKYÜZÜNÜN EN GÜZEL TONU: GECE MAVİSİ

Tırnaklarında koyu renkleri tercih edenler için bu sezon muhteşem bir renk devreye giriyor. Oje koleksiyonunuza gökyüzünün en güzel tonlarından biri olan gece mavisine mutlaka yer açmalısınız. Çünkü 2024 yılının her mevsiminin yıldız rengi bu olacak. Zarif bir ara ton olan gece mavisi, ayrıca tırnaklarınızı olduğundan ince ve uzun gösterecek bir özelliğe de sahip. Bunun dışında birçok kombininize uyum sağlayarak, hoş bir görünüm elde etmenize de yardımcı olacaktır.

Haberin Devamı

ZAMANSIZ RENKLERİN KRALİÇESİ: BORDO

Her dönem trend renkler arasında yer almayı başaran hatta yılların eskitemediği bir ton olan bordo, yine sahnelerde yıldız gibi parlamaya devam ediyor. Yeni sezon koleksiyonlarda kırmızının koyu tonlarına ait birçok renk bulmak mümkün. Kış mevsiminin vazgeçilmez renklerinden biri olan bordo, yine eşsiz güzelliğiyle tırnakları süslemeye devam edecek.

OJE KOLEKSİYONUNUZDA KAHVE TONLARA YER AÇIN

Bu sezon sık karşılaşacağımız renklerden biri de kahverenginin tonları olacak. Kahvenin her tonunun aslında trend renkler arasında olacağını son birkaç aydır da gözlemliyoruz. Özellikle sütlü çikolata tonu, 2024’ün vazgeçilmezleri arasında. Ayrıca kahvenin tonlarını kış sezonu boyunca her türlü nail art modellerinde de görmeye devam edeceğiz.

Haberin Devamı

2024’ün yükselişe geçen tırnak trendleri

YILIN RENGİ OJELERİ DE ETKİLEDİ

Pantone Renk Enstitüsü tarafından yılın rengi seçilen Peach Fuzz (şeftali tüyü) rengini sadece moda dünyasında değil, tırnaklarda da görüyoruz. Yaz rengi gibi görünmesine rağmen tüm mevsimlerde hem kıyafetlerde hem tırnaklarımızda bu tonu göreceğiz. Yumuşak şeftali ve somon tonlarından bir ojeyi henüz almadıysanız, yıl bitmeden bir tane satın almanızı öneririm.

TIRNAKLARDA KROM ETKİSİ

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında maviden pembeye ve yeşile kadar kullanılan krom tırnakların yeni sezonda da etkisi sürüyor. Ancak kış aylarında krom etkisi biraz daha soft renklerle kendine yer buluyor. Sade görünümlerde bu sezon oldukça moda. Özellikle beyaz, krem ve şeftali görünümlü ojeler, her stile uyum sağlayacak renkler olmalarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca hem gece hem de sokak stilinde tahtını kimseye bırakmayan metalik tonlar, tırnakları da etkisi altına almış durumda. Renkli ya da pastel tonlardaki metalik ojelerin yanı sıra altın, gümüş, bakır gibi metalik tonlar da tırnaklarınıza şık bir hava katacaktır.

Haberin Devamı

YILIN MANİKÜR TRENDLERİ

Bakımlı ellere ve güzel tırnaklara sahip olmanın yolu tabii ki manikür yaptırmaktan geçiyor. Ama dikkat! Çünkü bu sezon manikür dünyasında trendler yeniden yazıldı diyebiliriz. Uzun protez tırnaklarla şekillenen eller, yerini kısa küt tırnaklara bırakıyor. Doğal görünümlü manikürler ve minimal French manikürler ise ön planda. Her biri ayrı bir sanat eseri gibi görünen tırnaklar da birçok ünlü ismin kullanmasıyla birlikte trendler arasına girdi. Tablolardan ilham alan bu cesur manikürleri de deneyebilirsiniz. Bu yıl podyumlarda ayrıca kısa ve cilalı tırnaklar da oldukça sık kullanıldı.

KLASİK VE ZAMANSIZ FRENCH MANİKÜR

Doğal tırnak tasarımlarından hoşlananların vazgeçilmezi olan French manikürün ise modası hiç geçmiyor. Yeni sezonda da modern yaklaşımlarla French manikürleri göreceğiz. Ancak bu yıl klasik görünüm dışında French hattını takip eden renkli çizgili görünümler de oldukça popüler.

Haberin Devamı

2024’ün yükselişe geçen tırnak trendleri

Yazarın Tüm Yazıları