Günde iki dakikanı ayır sokaktaki canlara destek ol

Sevgili okurlar, “SERKAN KIZILBAYIR İLE YAN KOLTUK” sohbetlerimizde bu haftaki konuğum PGA Akademi’nin kurucu ortaklarından Harun Acar.

Haberin Devamı

Günde iki dakikanı ayır sokaktaki canlara destek ol

Ekibiyle birlikte, Mutlu Patiler ve Mutlu Çocuklar ismiyle, sokak hayvanları ile ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmek amacıyla iki farklı uygulama geliştirdi. Geçen ocak ayında yayına başlayan Mutlu Patiler uygulaması, sokaktaki canlara mama, tedavi imkânı sunmaya başladı. Mutlu Çocuklar uygulaması ise çok yakında yayına başlayacak. Uygulamalarla ilgili ben sordum, Acar cevapladı. Şundan çok eminim yazıyı okuduktan sonra cep telefonunuza uygulamayı mutlaka indireceksiniz...

Günde iki dakikanı ayır sokaktaki canlara destek ol

1 - Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

Hikâyem ilk olarak PGA şirketler grubu ile başlıyor. Bu grubun yönetim kurulu başkanıyım. Amerika ve Avrupa’da birçok üniversitenin Türkiye’deki danışmanlığını yürütmekteyim. Beşiktaş kongre üyesiyim. Hayatımın bir de sosyal tarafı var tabii ki. Sokaktaki canlara ve geleceğimiz olan çocuklara yönelik çalışmalar yapan bir gönüllüyüm. Aynı zamanda iki çocuğuma hayvan sevgisini öğreterek büyütmeye çalışan bir babayım.

PANDEMİDE SOKAKTAKİ CANLARI UNUTTUK

2- Mutlu Patiler’in kuruluş hikâyesi nasıl başladı?

Teknolojinin, bilişimin ve dijital dünyanın bu kadar geliştiği zaman da ‘neden sokak hayvanları ve yardıma muhtaç çocuklar için bir şey yapmıyoruz’ fikri ile yola başladık aslında. Şirketimiz, teknoloji ve yazılım alanında çalışmakta. PGA Akademi, ‘gelişmekte olan dünyada teknolojiyi kullanarak sokaktaki canlara nasıl fayda sağlarız’ diyerek bu projeyi başlattı. Akabinde bu düşünceyi geliştirerek ‘Mutlu Patiler’ uygulamasının startını verdik. Düşüncenin ortaya çıkışı pandemide sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı süreçte, insanların bir şekilde markete gidip ihtiyaçlarını alırken, kısıtlıda olsa hayatlarına devam ederken, sokaktaki canların ihtiyaçlarının ne olduğunu unuttuk. İşte bu noktada ‘kimseden bağış ya da para istemeden nasıl bir yol izleriz’ düşüncesi ile Mutlu Patiler uygulamasını ortaya çıkarmış olduk.

Günde iki dakikanı ayır sokaktaki canlara destek ol

3- Mutlu Patiler neyi amaçlıyor?

Mutlu Patiler, kimseden maddi olarak bir bağış beklemeden, gün içerisinde birkaç dakika Mutlu Patiler uygulamasında çıkan reklamları izleyerek ortaya çıkan kazancı, sokaktaki canlara beslenme, barınma ve kısırlaştırma/tedavi olarak onları mutlu etmeyi amaçlamaktadır.

UYGULAMA ÜCRETSİZ İNDİRİLİYOR

4- Bu uygulama nasıl kullanılır?

IOS ve Google Play’den Mutlu Patiler uygulamasını indiriyoruz. Uygulamamıza giriş yapmak için Google, Facebook veya mail adresimizle giriş yapıyoruz. Sonrasında sokaktan bir sanal hayvan; kedi ya da köpek sahipleniyoruz. Sahiplendiğimiz bu canın günlük farklı saatlerde sekiz görevini yerine getiriyoruz, görevleri yerine getirmek için karşımıza çıkan videoları izliyoruz. İşte bu kadar kolay. Bunun karşılığında elde edilen gelirler sokak hayvanlarına beslenme, barınma, kısırlaştırma ve tedavi olarak dönüyor. Tamamen ücretsiz olan uygulamamız, kimseden bağış kabul etmeden teknolojik gelirleri sokaktaki canlara sunmaktadır.

Günde iki dakikanı ayır sokaktaki canlara destek ol

5- Mutlu Patiler şu ana kadar neler yaptı?

13 Ocak’ta yayına başlayan Mutlu Patiler, şu ana kadar Türkiye’nin birçok ilinde 10 tondan fazla mama dağıttı, kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerini karşıladı. Bunların detayları için Mutlu Patiler uygulamasından ve sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

MUTLU ÇOCUKLAR UYGULAMASIYLA İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA ULAŞACAĞIZ

6- Yeni projeleriniz var mı?

Mutlu Patiler uygulamasından sonra şimdi yardıma muhtaç çocuklarımız için geliştirmiş olduğumuz Mutlu Çocuklar uygulamamız üzerinde çalışıyoruz. Çok yakında yayın hayatına başlayacak olan Mutlu Çocuklar uygulamasıyla, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Sevgi Evleri’nde, köylerde veya şehirlerde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Bunun için teknolojiyi ve dijital dünyanın tüm iknalarını kullanarak, çocuklarımızı mutlu edecek çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Çocuklar hep gülsün… Haydi şimdi Mutlu Patiler uygulamasını indirelim.

Yazarın Tüm Yazıları