Mimik çizgileri kabus olmasın

Yüzümüzdeki kaslar duygularımızı tam olarak aktarabilmek için kasılıyor, geriliyor ve kıvrılıyor.

Haberin Devamı

Zaman geçtikçe de tekrar eden bu mimik hareketleri cildimizde derin çizgiler olarak kendini gösteriyor. Dinamik dolgu yöntemiyle bu mimik çizgileri kabus olmaktan çıkıyor. Uygulamanın detaylarını Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen’e sorduk.

* Öncelikle kırışıklık ve mimik çizgisi arasındaki fark nedir?
- Yıllar geçtikçe cilt kuruyor, inceliyor ve esnekliğinin azalması nedeniyle hassaslaşıyor. Yüzün daha hareketli alanları, işte bu doğal yaşlanma sürecinden daha hızlı etkileniyor. Cilt zamanla sarkmaya ve “ifade” kırışıklıkları görülmeye başlıyor. Bu kırışıklıkları gidermek de her geçen gün zorlaşıyor. Çünkü cildin gerginliğini ve çekiciliğini kaybetmesiyle birlikte bu özellikler iyice belirginleşiyor. Yaşlanmayla birlikte donuk ve yorgun görünümlü bir cilt ortaya çıkıyor. İfade, üzgün ve yorgun bir hâl alıyor. Herhangi bir yüz hareketi yapılmadan yıllar içinde oluşan kırışıklıklar “statik kırışıklık”, mimik hareketlerine bağlı kırışıklıklar ise “dinamik kırışıklık” olarak adlandırılıyor.

* Dinamik dolgunun diğer dolgu uygulamalarından farkı nedir?

- Geleneksel dolgular cilt hareket halinde değilken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanıyor. Dinamik dolgu ise cildi hareket halindeyken de destekleyen ve aynı zamanda yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir uygulama. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeler için çok uygun.

Haberin Devamı


Zamanın etkilerini durdurmak mümkün mü?

* Dinamik dolgu nasıl etki gösteriyor?
- Dinamik dolgu ile artık belirginleşen mimik çizgileri doğal görünüm sağlanarak ortadan kaldırılıyor. Hem kolay hem de güvenilir olan bu yöntem, özellikle alın çizgileri, kaş çatma çizgisi, göz kenarlarındaki gülümsemeyle oluşan çizgiler, dudak ve dudak üzeri çizgiler ile boyundaki çizgilerin açılmasını sağlıyor. Uygulama ayrıca ciltte derin kırışıklıkların oluşmasını engelleyerek zamanın etkisini de durduruyor. Cilt daha taze, dinlenmiş, aydınlık ve ışıltılı bir görünüme kavuşuyor.

Haberin Devamı


Yorgun bedenlere Bali terapisi

Modern zamanların yorgun bedenleri, bu sorunlarına fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatlama sağlayan masajlarla savaş açtı. Son yıllarda çok daha geniş kitlelere ulaşan masaj uygulamaları arasından, farklı sorunlara özel farklı teknikler seçmek mümkün. Yine de en çok rağbet gören türü Bali masajı... Bunun nedenini ve Bali masajının etkilerini, Titanic Deluxe Belek içinde yer alan Be Fine Spa’nın uzmanlarından öğrendik.


* Bali masajının etkileri nelerdir?

- Bali masajı, bedendeki enerji noktaları üzerine yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerdirme hareketleri ile ruhun derinliklerine kadar rahatlamayı vaat eder. Geleneksel Bali masajı, ayrıca vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini sağlayarak bedenin uyum içinde çalışmasını sağlar.

* Püf noktaları neler?

- Ritim olarak yavaş, hafif gerdirmeler ve nokta manipülasyon tekniği uygulanarak vücuttaki stresi atmak ve derin bir rahatlama sağlamak için yapılır.

* Neden yaptırılmalı bu masaj?

- Günlük hayatın yoğun çalışma temposundan kaynaklanan yorgunluk ve stresi vücuttan atmak için uygundur. Kan dolaşımını hızlandırarak enerji akışını da düzenler. Masajdan sonra kendinizi zinde hissetmenizi sağlar.

* Özellikle kimlere tavsiye ediliyor?

- 30 yaş ve üzeri, yoğun çalışan kişiler için ideal. Amaç, iş yoğunluğundan kaynaklanan stres ve yorgunluğu vücuttan atarak iş verimini artırmak.

Haberin Devamı


Editörden...

Güzel bir cilt için

Nivea yüz temizleme köpükleri, bir yandan temizlerken bir yandan da daha güzel bir cilt görünümünü destekliyor. Normal ve karma ciltlere uygun Canlandırıcı Yüz Temizleme Köpüğü, E vitaminiyle zenginleştirilmiş içeriği sayesinde cildi canlandırıyor. Kuru ve hassas ciltler için geliştirilen Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü ise doğal badem yağı içeren özel formülüyle cildi yatıştırıyor. Fiyatı 18.50 lira.


C vitamininin en doğal hali

Stabilize edilmiş C vitamini içeren ödüllü formüllü Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate, 10. yılını kutluyor. Cilde ihtiyaç duyduğu C vitaminini en saf haliyle sunan bu ürün, çizgi ve kırışıklıkları azaltmakla kalmıyor cilt görünümü ve
dokusunu düzeltme etkisi de gösteriyor.

Haberin Devamı


Ferah nefes

Ağız kokusuna uzun süreli çözüm sağlayan ağız bakım ürünü CB12 Türkiye’de satışa sunuldu. Tüm eczanelerde bulunabilen CB12’nin içerdiği düşük konsantrasyonlu çinko ve klorheksidin, ağızda kokuya sebep olan sülfür gazlarını yok ediyor. Oslo Üniversitesi tarafından geliştirilen ürün, ağızda 12 saat süren hijyen sağlıyor. 250 ml’lik boyunun satış fiyatı 30 lira.

Yazarın Tüm Yazıları