İstanbul’da New York hissi

Yurtdışına gittiğimde şehrin en güzel mekânlarını belirleyip zamanım el verdiği sürece farklı yerleri deneyimlemeyi herkes gibi severim.

Haberin Devamı


Ama bazı şehirler ve lokasyonları vardır ki, kendine müdavim eder.
New York’taki Caz Bar gibi.
Türkiye’de olmadığım için açılışına gidemediğim ve duyduklarım üzerine aşırı merak ettiğim Nişantaşı The Stay Otel’in içinde açılan Komedi Kulüp’e gitme fırsatım oldu.
İçeri girer girmez dikkatinizi çeken kırmızı kadife perdeleri, mekân içi aydınlatması, dekorasyonun şıklığı ve gelen insanların kalitesini görünce, kendimi bir anda New York’ta hissettim.
O kadar çekici bir mekân olmuş ki, “İşte İstanbul’un tam olarak böyle mekânlara ihtiyacı var” dedirtti.
Her gün değişen program içeriğiyle çok değerli insanları izleyebileceğiniz veya dinleyebileceğiniz gerçekten çok keyifli bir mekân olmuş.
Kaliteli şakalara hasret kaldığımız son yıllarda Deniz Göktaş’ın keskin zekâsı ve ince esprileri karşısında kendimizden geçtik.
Ama asıl aklımda Harun Tekin ve Koray Candemir’in Şakalı Akustik konseri ile Uğur Yücel’in Neyzen Tevfik oyunu “Hiç”i izlemek var.
Bir güzel detay daha vereyim; Komedi Kulüp’te performans sırasında fotoğraf ve video çekimine izin yok. Telefonunuzu çıkardığınız anda görevlilerin uyarısıyla karşılaşıyorsunuz.
Bu uygulamayı da çok sevdim, çünkü bir şeyi izlemeye çalışırken sağınızda solunuzda mantar gibi türeyen telefon ışığı terörüne sonunda “dur” diyen olmuş.

Haberin Devamı

Ve yaz güzel yüzünü gösterdi

İlkbaharı iliklerimize kadar hissettiğimiz bugünlerde sezon değişimi de başlamış oldu.
90’ları sevenlere müjdeli haber; çünkü her yer 90’larla dolup taşacak.
Son birkaç sezondur başrolde olan mikro miniler, polo yakalar, rahat ve cool moda anlayışı modernleşerek bu sezonun merkezine oturacak.
Baggy Jean ile giyilen oversize ceketler, mini elbiselerle giyilen Converse’ler, beyaz tişörtle giyilen takım elbiselerle iş çıkışı direkt sokağa çıkabileceğiniz ilkbahar/yaz sezonuna adım attık.
Eforsuz, rahat ve minimal söylemleri sokak modasının kalbini tutmaya devam ediyor.
Ama bu birlikteliğe renk ve aksesuvarı dahil etmeyi unutmayın. Çünkü işin püf noktası ve sürüden ayrılmanın sırrı tam olarak burada yatıyor.

Yazarın Tüm Yazıları