Eşimin ihanetini ortaya çıkardım

Eşim beni ortaokul arkadaşıyla aldattı. Bir ay boyunca bu ihaneti çözmek için dedektif gibi çalıştım. Sonunda gerçeği ortaya çıkardım.

Haberin Devamı

Merhaba Güzin Ablacığım ben 6 yıllık evli, 4 yaşında bir erkek evladı olan bir kadınım.

Bundan birkaç ay önce eşimin ortaokul arkadaşlarının sosyal medyada bir grup kurmuş olduklarını öğrendim. Kız erkek karışık bir gruptu bu.

Birkaç hafta sonra bir sabah kahvaltıda buluşmaya karar verdiler. Tabii bu buluşma bütün gün sürdü. Akşam eve geldiğinde eşimin gözünde bir garip ifade vardı.

Hiç görmemiştim onu böyle. Günler böyle geçerken, rahatsız olduğumu söyleyerek bu gruptan çıkmasını istedim. Çünkü anlamıştım eşimin beni aldatmaya eğilimli olduğunu.

Bu gruptan evli bir kadınla her gün konuşmaya başlamış, saatlerce. Ne büyük rastlantı ki, kızın adı benim gibi Burcu, evlilik tarihi benimkiyle aynı. Bu süreçte şüphelenip çok huzursuz oldum ve uzaklaştım eşimden.

Haberin Devamı

3 ay sonra da o kadına yazdığı mesajını yakaladım, dünyam başıma yıkıldı. Aşk meşk yoktu mesajda ama bu kız gece yarısı eşimle neden mesajlaşıyordu? Bavulumu toplayıp evden ayrıldım.

Eşim “Çok pişmanım ama o sadece ortaokul arkadaşım” diye yeminler etti.

Kadını da aradım, o da aynı şeyleri söyledi, “sadece arkadaşız” dedi.

Eşim gönlümü almak için izin almış, ertesi gün Bodrum’daydık. Eşim orada sürekli yalvarıyordu, affet beni diye.

Ona belli etmiyordum ama iyice kuşku girdi içime sadece arkadaşsan bu vicdan azabı niye? Eve döndük, hissettirmiyordum ama tam 1 ay boyunca her gece resmen bu olayı çözmek için çalıştım.
Tüm ekstreleri, dokümanları, telefon faturalarını inceledim dedektif gibi...

Pahalı bir saat almış kadına, yemeğe de götürmüş, ayıca saatlerce de telefonda görüşmüşler. Sadece iki kere yüz yüze gelmiş, buluşmuşlar.

Bunları öğrendiğimde yıkıldım. Boşanma davası açıp evden yolladım onu. Bu arada evliliğimizi sevgilisine ve arkadaşlarına aslında “Karımı sevmiyorum, sırf evladımız için duruyorum” şeklinde anlatmış.

Ama vazgeçmedi, kapıda yattı, her gün ağladı çevremde arayıp yalvarmadığı bir kişi kalmadı. Ben de çevremin ve evladımın etkisiyle tekrar denemeye karar verdim.

3 aydır eve döndüm ama olanları bir an olsun unutmuyorum. Ona dokundu mu? Kocam beni aldattığında boşanacağımı çok iyi bildiği halde, bunu nasıl göze aldı?

Haberin Devamı

Nasıl yok saydı beni ve evladımı?

Ne olur yardım edin, ne yapayım? Nasıl unutabilirim, nasıl kurtulurum bu çıkmazdan. Ona olan güvenimi yeniden kazanmam mümkün mü?

Rumuz: Aldatıldım

YANIT

Sevgili kızım, her şeyden önce evlilikte bir kez güven duygusu sarsıldı mı kolay kolay düzelmez.

Eşinin yaşadığı bana göre platonik yakınlaşma, ki ben buna ilişki diyemeyeceğim, sanırım her erkeğin, evlilik süreci içinde arada bir yaşamak istediği, küçük bir kaçamaktan başka bir şey değil.

Ama sen kadınlık gururunun kırıldığını ileri sürebilirsin. Çünkü eşin ortaokul arkadaş grubu içinde böyle bir macera yaşayarak seni bir anlamda küçük düşürmüş.

Bu arada benim dikkatimi çeken bir başka konu da, bu genç hanımın da evli olması. Düşününce, böyle bir ilişkinin sürdürülebilmesi pek de kolay olmayacaktı sanırım.

Haberin Devamı

Ancak şunu da söylemeliyim ki, eşinin aklı başına gelmiş, çok pişman olmuş, ne kadar büyük bir hata yaptığını ve seni kaybetmek üzere olduğunu anlamış.

Böyle durumlarda senin büyüklük yapıp onu affetmen, sana karşı saygısını ve sevgisini arttırabilir.

Büyük bir ihtimalle bir daha böyle bir saçmalık yapmaktan kaçınacaktır.

Ancak sen de artık bu küskünlüğünün ve soğukluğunun dozunu ayarlayabilmelisin.

Eğer affetmeye karar verdinse, gerçekten affettiğini göstermeli ve bir daha bu konuyu başına kakmamalısın.

Yoksa her fırsatta, geçmişe geri dönüp, bu tatsız olayı tekrar tekrar dile getirirsen, bu defa eşini gerçekten yuvadan dışarı itelemiş olursun.

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları