Bir türlü peşimi bırakmıyor

Merhaba, bir süredir görüştüğüm biri var. Ama ne olursa olsun tam olarak sevgili olamıyoruz. İlişkimiz bitse bile bir şekilde yine bir araya geliyoruz ama bir süre sonra sonuç yine hüsran oluyor.

Haberin Devamı

Aramızda 15 yaş farkı var. Sürekli çok iyi olduğumu, çok güzel olduğumu ve kendini bana layık bulmadığını söylüyor.

Ama bir türlü peşimi de bırakmıyor ve ben de onu unutamıyorum. Kısır bir döngü içindeyiz. Sürekli bir var, bir yok durumları. Ve ben artık çok sıkıldım ve bunaldım. Ne yapmam lazım? Bu arada benim yaşım 25, görüştüğüm kişi ise 50 yaşında. ◊ Rumuz: Toksik ilişki

YANIT

Sevgili kızım, çok üzgünüm ama hem aranızda büyük bir yaş farkı var hem de çok sorunlu bir ilişkiden söz ediyorsun. Kızım bu kısacık ömürde böyle kendin de nitelendirdiğin gibi toksik bir ilişki yaşamanın anlamı ne? Seni ve hayatını karartan, seni mutsuz eden, sürekli zihnini işgal eden, anladığım kadarıyla seni boğan böyle bir ilişkiye o ne zaman geri dönse, sen de dönüyorsun ve bu da seni çok olumsuz etkiliyor.
Vazgeç bu sevdadan, bir iki ay bocalarsın ama sonra derin bir “Oh!” çekersin. “Ben niye bunca zaman buna katlanmıştım” dersin.

Haberin Devamı

Hayvanların barınaklarda bakılması önemli

Dünya genelinde çok kötü günlere şahitlik ettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Hayvanlara yapılan işkencelerin acımasızlığını, ekonomik zorlukları izliyoruz. Bilindiği gibi sokak hayvanları için Batı ülkelerinden esinlenilen yeni düzenlemeler getirilmek isteniyor.
Sokaklarda hayvan görmek istemeyenlerin dayatmasıyla yerel yönetimler de dahil olmak üzere yeni kararlar alınmak isteniyor.
Bu duruma göre sokaklardan toplatılacak hayvanlar bir süre bekletilip uyutulacak. Oysa hayvanların itlaf edilmeleri değil, düzgün barınaklarda bakılması çok önemli.
İşte bizim gibi merhametli insanların sırtında sorumluluk yükü var. Senin de üyesi olduğun, Türkiye’nin belki de dünyanın ilk hayvan koruma derneği olan HAYKOD’a gönül verenler olarak 69 yıldır, şiddete maruz kalmış, sakatlanmış, hastalanmış, tedavi ettirilmek yerine görmezden gelinmiş, açlıkla, susuzlukla cezalandırılmış, en büyük ihtiyaç olan sevgiden mahrum edilmiş yüzlerce hayvana kucak açıp himayemizde yaşatmaya çalışıyoruz.
İşte bu yüzden size valilik izinli yardım toplama hesabımızı yolluyoruz.
Bize ve baktığımız yüzlerce hayvana destek olmak isteyenler çıkacaktır.
Yasal hesabımız:
Garanti Bankası/ Ankara/ Bahçelievler HAYKOD TR71 0006 2000 0170 0006 2938 82
HAYKOD Başkanı Aynur ALTUN

Haberin Devamı

Çok sevgili Aynur, dediğin gibi son dönemlerde sokak hayvanları belki de daha önce hiç olmadığı kadar büyük tehdit altında. Bu hayvanların Batı ülkelerinde olduğu gibi toplatılıp, barınaklara konup 15 gün içinde arayanı, soranı olmazsa, uyutularak öldürülmesi söz konusu.
Yasalarda yapılan değişikliğe rağmen hayvanlar öldürülüyor ve eziyet görüyor.
Sokaklarda hayvan görmek istemeyenlerin işte sizinki gibi fedakarlıkla yönetilen barınakların sürdürülmesine katkıda bulunmaları çok isabetli olacaktır. Bu tür barınaklar çoğalırsa, hayvanlar itlaf edilmek yerine, gönüllülerin de gayretiyle bu barınaklarda bakılmalarına katkıda bulunulacaktır.

 

 

Yazarın Tüm Yazıları