Bilim Prensesi istanbul’da

Modern Irak’ın kurucu lideri olan Kral Faysal Bin El-Şerif Hüseyin’in torunu olan Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, İstanbul’a geldi. İstek Vakfı’nın kurucularından rahmetli Atanur Oğuz’un turizmci kızı Hande Oğuz’un evinde buluştuğum Prenses Nisreen, Bilim Prensesi adlı yeni projesini Türkiye’den dünyaya duyuracağını söyledi.

Haberin Devamı

Kral Faysal Bin El-Şerif Hüseyin’in torunu Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, Birleşmiş Milletler’de düzenlediği Uluslarası Kadın ve Çocuk Günü’nden sonra yeni projesi “Bilim Prensesi” için Türkiye’ye geldi.
Dünyada kadın haklarıyla ilgili gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken, bilim, sanat ve edebiyat alanlarına yaptığı katkılarla birçok ödül alan Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, babasının kurduğu Kraliyet Akademisi Uluslarası Bilim Vakfı ile “Bilim Prensesi” adlı bir proje hazırladı.
El-Hashemite, yeni projesini ilk kez İstanbul’da tanıtacağını açıkladı.
Projenin Türkiye’deki destekçilerinden HMC Life Style Travel şirketinin sahibi Hande Oğuz, “Bilim Prensesi”nin kasım ayında hayata geçeceğini söyledi. Oğuz projede özellikle kız çocuklarına eğitim verilmesi ve bilimle ilgilenmeleri konusunda çalışmalar yapılacağını belirtti.

Haberin Devamı

Bilim Prensesi  istanbul’da

Doha–İstanbul arası turizm köprüsü

Hande Oğuz, ortağı olduğu HMC Life Style Travel adlı şirketi ile iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri ile konsept seyahatler düzenliyor. Oğuz şimdi de Körfez Ülkeleri ile yaşadığı diplomatik krizle dünya gündeminden düşmeyen Katarlıları yeni yatırımlar için Türkiye’ye getirdi. Türkiye’ye emlak yatırımı yapacak Katarlı 100 şirketi Büyük Kulüp’te buluşturan Oğuz, İstanbul ile Doha arasında inşaat ve turizm ile köprü kurduklarını söyledi.

Bilim Prensesi  istanbul’da

Çocuklardan İngilizce şarkılar

Okul öncesi eğitim veren Helen Doron, Etiler’deki şubesinde yaz tatiline çıkmadan önce öğrenciler ve velileri buluşturdu. Nesrin Oral, İlknur Diğiçaylıoğlu ve Ayten Baştürk’ün ev sahipliği yaptığı etkinlikte velilere okul hakkında bilgi verildi. Tuba Ünsal’ın kızı Sare ve Mirgün Cabas’dan olan oğlu Civan’ın da aralarında bulunduğu ünlü isimlerin çocukları yılsonu gösterisi de yaptı. Gösterinin sonunda kep atma töreni yapıldı.

Bilim Prensesi  istanbul’da

Anlamlı sergi

Haberin Devamı

Bizce Yapım şirketinin yönetim kurulu başkanı Ahmet Yılmaz, Yaşam Otizm Derneği ile ortak bir projeye imza attı. Bu projede 13 ile 30 yaş arası otistik bireyler fotoğraf eğitimi alarak iş dünyasının ünlü isimlerinin fotoğraflarını çekti. Fotoğraflar, 05 Ağustos’ta Haliç Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenecek.

Teras Sergileri

Bu yıl 9’uncusu gerçekleşen “Teras Sergileri” Sarıyer’deki Elgiz Müzesi’nde kapılarını açtı. “Heykel Sanatlarının Ustalarına Saygı” başlığıyla Auguste Rodin’le Camille Claudel ikilisinin anıldığı, ülkemizin heykeltraşlarını sanatseverlerle buluşturan sergide 14 sanatçı 16 eseriyle yerini aldı. “Teras Sergileri” 28 Ekim’e kadar açık olacak.

Haberin Devamı

Müzik ziyafeti

Milta Bodrum Marina’da yer alan Bodrum Pier’de ünlü isimler sahneye çıkacak. Yaz boyunca her perşembe Grup Gündoğarken, çarşamba Suzan Kardeş, cuma Eda-Metin Özülkü, cumartesi ise Gökhan Sezen konser verecek.

Podyum İtalyan mankenlerin

Ünlü İtalyan mankenler Debora Franchi ve Benedetta Frucci, 21’inci Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nin açılış gecesinde, Kıbrıslı modacı Abdullah Öztoprak’ın “Tek şahidi Cümbez’di” isimli defilesinde podyuma çıktı. Venedik Sarayı’nda gerçekleşen defilede, Mağusa Kalesi içindeki Namık Kemal Meydanı’nda bulunan 700 yıllık cümbez ağacının gözünden Kıbrıs tarihi anlatıldı.

Bodrum’da sahnede

Haberin Devamı

Son Perde adlı şarkıya çektiği klibiyle dikkat çeken Selen Servi, dört yıldır Bodrum’da sahneye çıkıyor. Şarkıcı, bu yaz da sezon boyunca iki ayrı mekanda konser verecek.

Yeşilçam’a vefa

Salon 7 adlı sinema programı, yaz boyunca Yeşilçam’ın emektarlarını ekrana taşıyacak. Ayrıca cuma gününden itibaren sinemanın vefat eden özel yüzleri de hazırlanan özel bölümde ekrana gelecek.

 

Yazarın Tüm Yazıları