GeriCan Aydoğmuş Sınırlarımız Genişleyecek, Petrol, 2021 VE ÇİP
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sınırlarımız Genişleyecek, Petrol, 2021 VE ÇİP

2021 Yılı daha kötü mü olacak?

Canım Okurlarım,

Bu soruyu her gün alıyorum.

Yalnız ilk başta şunu söylemek istiyorum:

Türkiye’nin toprakları kesinlikle genişleyecek!!!

Öncelikle tekrar söylüyorum! 2018 ve 2019 da yazdığım astrolojik öngörüm TÜRKİYE'NİN TOPRAKLARI VE SINIRLARI HATTA DENİZ SINIRLARI GENİŞLEYECEK! PETROL'Ü YA DA BAŞKA MADENLERİ KENDİ ÜLKEMİZ DE YA DA DIŞ ÜLKELERDE ÇIKARTACAĞIZ YA DA ONLARDAN HAK ALACAĞIZ!!! Bu 2022 Nisan öncesi görünebilir ama asıl 2023 sonrası!

Astrolojik olarak Türkiye sınırlarında 2022 Nisan öncesi etkisi başlayarak 2023 sonrası kesin olarak bir genişleme görüyorum. Bu sınır genişlemesi deniz sınırı genişlemesi ve aynı zamanda toprak sınırı genişlemesi ve başka ülkelerin bize kendi ülkelerinde toprak vermesi  gibi farklı olasılıklar olabilir!

Bu arada Türkiye'nin sınırlarının genişleyeceğini astrolojik öngörü olarak yıl önce yine yazmıştım ve defalarca söyledim. Bunu yeni yazmıyorum!!!

Astrolojik öngörüm Türkiye Deniz'den veya topraktan Petrol 'ü veya yeraltı madenlerini Türkiye çıkartacak ya da başkasına çıkarttırıp hak alacak! Bunun pozitif yansıması 2023, 2024, 2025 yıllarına yansır ! Tabii dilerim daha öncede olur! 2022 Nisan öncesi ya da sonrasına bekliyorum!

 

2020 YAZ AYLARI

Bu yaz geçmişten gelen konularınızı çözmelisiniz! 2020 yaz aylarında herkes bütün geçmişten kalan konularını çözmeli, vermediği borçlarını vermeli, geçmişinde kalp kırıklığı yaşadığı kişilerden özür dilemeli ve barış imzalamalı, hiç düşman bırakmayacak şekilde herkes ile barış içinde olmak için emek harcamalısınız! Özellikle anne ve baba aynı zamanda ilişkiler, iş ve para konuları üstüne aile dizimi, terapi, psikolojik destek, psikoanaliz, psikoterapi, somatik terapi, düşünce gücü, olumlama ve pozitif düşünce gibi bütün alanlara yönelmeliniz! Bütün bunlara yoğun bir şekilde vakit ayırmanız ile beraber 2020 Aralık ayına çok daha sağlam, başarılı, mutlu ve bu süreçten hediyelerinizi alarak çıkabilirsiniz!

Temmuz sonu Venüs ikizlere geçmesi ile kadına yönelik konular gündemde daha yükselerek yer alacak! Çok bilinen ve ünlü isimler ile ilgili kadın ve kadınlardan dolayı şok edici haberler ortaya çıkacak! Kadın’a yönelik şiddet, ünlüler ve siyaset içinde taciz ve kadınlar dolayı olaylar, kadın hakları üstüne kanunlar ve kadın hakları ile ilgili kargaşa...

 16 Temmuz astrolojik olarak biraz depresif bir etkisi var. 18, 19 ve 20 , 21 ve 22 Temmuz Satürn Yeni Ay döneminde depresyona kendini bırakmak yerine içindeki karanlığa destek alarak inmek ve kendinizi şifalandırmaya yönelmek en iyisi... Aynı zamanda hayatınızda her neler oluyor ise kabul etmek ve  teslim olarak akışta farkındalığa yönelmelisiniz. Yani olanı, yapanı, yaptıranı, kendi hatalarınızı v.s.. kabul edin.... Hepsine: Seni seviyorum, özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim... diye defalarca içinizden ve sesli olarak enerji değişine kadar yüzlerce ve binlerce kere söyleyin. Bu bir enerjisel ve bilinç altı tekniği o yüzden denemekten zarar gelmez. Size iyi geleceğini göreceksiniz. Unutmayın Söz Büyüdür! Söyledikleriniz hayatınızı değiştirir!

Haziran ve Temmuz 2020 dönemi tutulmalardan dolayı cinsel ayrımcılık, kadına şiddet, özgürlük mücadelesi ve gerçeklerin ortaya çıkması gibi birçok konuyu kendi içinde barındırıyor.

Sonuç olarak da bunu başımızı dönüp baktığımız her yönde görüyoruz.

 

OZAN GÜVEN KADINA ŞİDDET

Bir arkadaşımın doğum günü için dışarı çıktığımız bir gece... Sahnede çok beğendiğim bir müzik çaldığı an telefonum ile sahneyi çekerken bir anda ‘ULAN KAPAT ONU’ diye birisini bana bağırırken gördüm. Tahmin edeceğiniz üzere şu an bolca gündemde olan malum şahıstan başkası değildi. Zaten internete kendisi ile ilgili haberlere girdiğiniz zaman medya mensuplarına bağırırken ya da hakaret ederken bolca görüntüsü var. Bence toplum içindeki bu tarz insanlar mutlaka terapiye gitmeli. Hatta bu insanları toplumun içine barış ile kazandırmak için mecburi psikoterapi hatta 7 sene gibi uzun psikoanaliz süreçlerinden geçmeliler. Ozan Güven’e gelince bu dönemde daha çok öfkeye kapılmak ve insanlara kızmak yerine mutlaka içindeki öfkeden kurtulmaya yönelmeli...

 

HAVAİ FİŞEK YASAKLANMALI

Herkesin içinde dışından ve artık gözle görülür bir şekilde patlamalar ve yangınlar dolu içinden geçtiğimiz bu dönemde Havai Fişek  fabrikasının patlaması hepimizi çok üzdü.

Yeri gelmişken bunu söylemeden edemeyeceğim. Bence havai fişek dünyanın en gereksiz ve saçma şeyinden başka bir şey değil! Havada hiç bir şeyden habersiz kuşların ölmesine yol açan adete ölüm saçan bir araçtan başka bir şey değil. Çocukluğumdan bu yana havai fişekten neden hoşlanırlar hiç bir zaman anlamamışımdır. Ayrıca bence kişilik haklarına saldırı içeriyor. Hamile, hasta veya evinde çocuğunu uyutmaya çalışan insanlar için birden duyulan patlama sesleri son derce travmatik olabilir. Havai Fişeklerin kesinlikle yasaklanmasından taraftarım. Ben milletvekili ya da bakan olsam yasaklanması için elimden geleni yapardım.

 

ASTROLOJİK ÇOK SORULAN SORULAR?

Büyük İstanbul depremi ne zaman olacak?

Ben daha öncede söylediğim gibi büyük İstanbul depreminin bu sene olmasını beklemiyorum.

Lakin yine’de bir deprem ülkesinde yaşadığımız için benimde olduğu gibi kapımızın önünde deprem çantamız her zaman olmalı, evimizdeki her şeyi duvara sabitlemeli ve yaşadığımız yerin tüm kontrollerini yaptırmalı olduğumuz bölgenin topraklarını sağlam olduğundan özellikle kayalık bir bölgede yaşadığımızdan emin olmalıyız. Açıkçası daha önce ki İstanbul depreminde gördüğümüz üzere en çok denize yakın yerler tehlikeli olabiliyor. O yüzden eğer depremden bu kadar korkuyorsanız İstanbul’da doldurma ve kayalık yerleri uzmanlardan öğrenip ona göre daha güvenli bölgelerde yaşamayı seçebilirsiniz.

Yine de bilmiyorum bende İstanbul’da yaşadığım için ama bu dönem deprem olacağını öngörmüyorum. Yine de açıkçası 2020 ve 2021 yılları bol depremli bir dönem! Tabi şunu söylemekte fayda var. 2023 Ocak ve Şubat ayları öncesi ve sonrası Satürn vedik astrolojiye göre Oğlak’tan Kova’ya geçerken boşlukta kalacağı için Türkiye’de belki de Marmara bölgesi, Trakya hatta İstanbul’da çok büyük bir deprem olabilir. Lakin belkide sadece doğu bölgesinde bir deprem olup bu süreç bitebilir. O dönemi daha net bir şekilde inceleyerek yazacağım. Tabii açıkçası bu deprem süreçlerinden anladığımız Türkiye’de o kadar büyük deprem olmasına rağmen Muğla ve Ege gerçekten ilahi alem tarafından korunuyormuş ve kutsanmış gibi çok sağlam bir şekilde depremlerin içinden çıkıyor!

Çünkü çok basit açıklayacak olursam Satürn toprağı temsil ediyor ve Türkiye’nin Satürn’ü en yüksek noktada, 1999 depreminde Satürn vedik astrolojiye göre en düşük noktaya geldiği zaman deprem olmuştu tabi bu Satürn ‘ün düşük konumda olduğu sırada Türkiye’nin topraklarını etkileyen bir tutulma olduğu zaman deprem olduğu görünüyor. Bir daha böyle büyük bir deprem 2027 ile 2030 tarihleri arası görünüyor. Özellikle 2028 ve 2029 tarihlerini incelemek lazım lakin henüz oturup çok derinlemesine bir incelemede bulunmadım. İleri ki yıllarda hala astroloji ile ilgili yazıyor olursam mutlaka üstüne çalışıp sizler ile paylaşırım.

 

BİTCOİN NE OLACAK?

Daha önce Bitcoin ‘in hem düşüş hem çıkış tarihlerini tam olarak bildiğim için sayısız insandan sorular alıyorum. Bitcoin’in astroloji haritasına baktığımız zaman 2020 Temmuz başı ile yeni oluşum ve değişimlere gideceği kendisine bağlı yeni oluşum ve para birimlerini ortaya çıkarmaya başlayabileceği görünüyor. Önümüzdeki dönemde bitcoin resmi bir para birimi olarak dünya çapında kabul görebilir. Tabi bunun olması daha biraz daha zaman alacaktır. Lakin bitcoin için 13 Eylül 2020 ile 2020 Kasım sonu arasında çok büyük bir yükseliş yaşayabilir. Lakin asıl yükselişi 2022 ‘nin Nisanı ile 2023 Nisan arasında yaşayacağını astrolojik olarak düşünüyorum.

Bitcoin için en iyi tarih 13 Haziran 2022 ! Tabi 1 ay öncesi ve sonrası olan dönemde bu etki ortaya çıkabilir

Altın ve Dolar ile ilgili çok soru alıyorum bunun ile ilgili Ekonomi uzmanı Saadet Büyük ile instagram hesabımda yaptığımız igtv deki instagram videomuzu seyretmenizi çok tavsiye ediyorum.

 

EV FİYATLARI NE OLACAK?

2020 Temmuz ayının başından özellikle ortasından itibaren bütün dünyayı sonuç olarak da yazmak istemiyorum ama sizler anladınız... Çok büyük bir ekonomik tatsızlık görünüyor. Bu süreç ile birlikte Eylül ayına kadar ev fiyatlarında düşüş başlayacak ve Eylül ayının başına geldiğimiz zaman bu görünürken asıl 2020 Eylül sonu ile 2020 Aralık arası ülkemiz dışarıdan gelen para ile ilgili ciddi bir azalma meydana gelebilir. Finans ve ekonomik olarak Türkiye’nin 8. Evindeki Satürn’ün Eylül 2020 sonu ile Aralık 2020 arasındaki yalnız oluşu ciddi sorun ve tatsızlıklar meydana getirebilir. 2020 Aralık ayı adeta doğum sancısı gibi bir geçiş sürecini bize yaşatacak ve 2020 yılının son dönemi ile 2021 yılının ilk yarısı Türkiye’nin her anlamda yeni yönetimler ve yeni oluşumların yükselişe geçtiği eskiye dair çok sayıda şeyin bitişe geçtiği bir dönem olacak... Bazı şeyleri yazmak bazen zor olabilir lakin elimden geldiği kadar kimseyi kırmadan değişime bazen direnmemenin en iyisi olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğim. Bu değişim son derece özgürlükçü ve rahatlatıcı bir değişim olacak 2022 Nisan sonrası ile asıl 2023 Ocak sonrasına kadar her ne kadar biraz sancılı olsa bir 2023 yılında mücadelelerin verilmesinin arkasından 2024 ve 2025 yılları Türkiye’nin altın çağı gibi olacak! Lakin zaten çok öncelerden 2016, 2017 ve 2018 yazılarımda paylaştığım üzere Türkiye 2023 yılı sonrası çok büyük bir yükselişe ilerleyecek! Özellikle ev almak istiyorsanız devamlı araştırın ve uygun fiyat bulduğunuz zaman alın! Lakin illa yeni ev alma hedefinden kendinizi özgürleştirin. Deprem sonrası yapılmış 20 , 19, 18 , 17 yıllık inanılmaz başarılı inşaatları olan sayısız yapı var. Bunun yanında fiyatları çok daha uygun olmasının yanında içi yapılı olmayan hatta kırıl dökük olan yerleri alıp içini kendiniz yaptırabilirsiniz. Benim tanıdığım 300 bin liralık evi alıp içine 70 bin harcayıp arkasından 700 bin liraya satan bir sürü insan var. Her zaman olduğu gibi çoğunluk hemen iki süs iki görüntüye beğenip alıyor. Halbuki kendisi alıp aynı şekilde kendisi de içine istediğini yaptırabilir. Özetle daha fazla para vermeyin. Son dönem bazı mimar arkadaşlarımdan öğrendiğim yeni inşaatlardan 1 milyon 500 bine ev alıp satacağı zaman 850 bin liradan satmak zorunda kalan arkadaşı olmuş. Özetle bazı ev fiyatları acımasızca şişirilerek satılıyor. İşin özeti devamlı araştırın ve uygun fiyata bulduğunuz an alın. 2020 ve 2021 yıllarında yapılacak en iyi yatırım ev ve toprak satın almak...

 

YENİ UĞURLU TARİH VE DÜĞÜN

Canım takipçilerimin bildiği üzere ben 2019 Eylül ayından bu yana 2020 yaz dönemi evlenmeyin dedim. O yüzden artık 2020 yaz dönemi için tarih isteyenlere cevap vermeyi bıraktım. Çünkü bir senedir açıklıyorum hala sabit fikirli bir şekilde 2020 yazında şunu yapacağım bunu yapacağım diye söylenen insanlara içimden ‘ufff yap da gör ne yapayım bazı insana anlatmak ile anlamıyor illa bir burnu sürtünecek ki rahat etsin...’ diye içimden geçiriyorum. Sanki yıllar ve aylar çuvala girdi. Neyse işin özeti 2020 yılı adına şu andan itibaren en uğurlu iyi, yeni başlangıçlar yapabileceğiniz, evlenebileceğiniz, şirket kurabileceğiniz ve her türlü tüm yeni başlangıçları yapabileceğiniz tarih 18 Kasım 2020 saat: 09:00, 15:00 ve 19:00 ... Bunu burada söylüyor bu konuyu da kapatıyorum.

2021 Yazını soracak olursanız yine gezegenler ters döneceği için evlenecekseniz 2020 Kasım sonu ya da aralık veya 2021 yılının ocak ve şubat aylarında evlenin bitsin...

 

FENERBAHÇE NE OLACAK?

Fenerbahçe ve tabi tüm futbol takımları ile ilgili söylediğim her şey çıkması ile beraber inanılmaz şekilde bu soruyu alıyorum.

Özellikle 11 Temmuz 2020 ile Fenerbahçe pozitif şeyler yaşamaya başlayacak lakin asıl 13 Eylül 2020 ile 2020 Aralık ayı arası Fenerbahçe yatırımlarından çok daha fazla kazanç elde edebilir, hisseleri artabilir ve büyük başarılar elde edebilir.

Ben Fenerbahçe takımlarının 2020 sonu ve 2021 başı çok büyük mutluluklar yaşayacağına ve belkide kimsenin beklemediği çok pozitif sonuçlar elde edeceğine inanıyorum.

Lakin asıl 2020 Eylül sonrası Fenerbahçe nefes almaya başlar... Tabi asıl pozitif etkiyi 15 Kasım 2020 sonrası Fenerbahçe yaşayacaktır!  

 

Gel gelelim asıl konumuza:

2021 yılı daha kötümü olacak?

Şimdi bu sorunun cevabı aslında kime göre ve neye göre olarak değişir.

En iyisi ben size anlatayım siz karar verin!

Şu an yani 2020 Temmuz ayından 2023 Yılının şubat ayına kadar olan bütün dünya astrolojik olarak ekonomik olarak sıkıntılar yaşayabilir. Çin özellikle 2023 Mayıs ayına kadar çok kötü şeyler yaşayacak! Ben Çin’de birçok yeni virüsler çıkacağını, topraklarına saldırılar olacağını ve Çin’e ambargo uygulanacağına inanıyorum. Hatta bazı ülkeler Çin’in başarılarını durdurup, yatırımlarından gelen paralarına el koyabilir. Çin’in önümüzdeki dönem bazı ülkeler ile savaşa girebileceği ve çok ciddi güç kaybedeceği görünüyor. Aslında 2020 bir tür 3. Dünya savaşı ve başlangıcı... 2023 yılına kadar dünya birçok gerginlikler yaşayacak! 2023 yılının ocak ayından sonra daha çok rahatlayacak! Tabi 2023 Ocak ayında Satürn ev değiştireceği için 2023 Mart sonuna kadar biraz sarsıntı ve büyük değişimler olabilir lakin sonrasında 2023 Mayıs itibari ile bayağı rahatlar.

Asıl önemli olan 2020 Temmuz ayı ile 2022 Nisan arası devlet ve parti liderleri, belediye başkanları çok daha fazla plancı, mücadeleci, yönetici, ilişkileri ve halka karşı baskıcı ya da özgürlükleri kısıtlıyormuş gibi görünecek! Bu süreçte bütün dünya özgürlük mücadelesi vereceği için ciddi anlamda sıkıntılı olabilir.

Bizim ülkemizde birçok değişimler, iç ve dış mücadeleler görülebilir. Tabi aslında ben Türkiye’nin 2020 Eylül sonu itibari ile ekonomik olarak çok tatsız bir süreç yaşayacağını ve bu sürecin 2020 Kasım sonu ile 2021 Mayıs sonu arası birazcık rahatlarken 2021 Mayıs sonrası ekonomik olarak Türkiye’nin tekrar çok tatsız bir süreç yaşayacağını ve bu sürecin tam olarak değişimler ile birlikte yeni oluşum ve düzenlemeler sonrasında aynı zamanda ileride gelecek yeni kaynak, sınır genişlemesi, yeni kazanç alanları ve yönetimler ile 2023 Ocak sonrasında 2023 Mayıs ve sonrasında tam olarak meyvelerini vermeye başlaması ve 2024 ve 2025 yıllarında aslında Türkiye’ye dünyanın birbiri ile savaşması, Amerika, Rusya, Çin, Avrupa ve birçok ülkenin yaşayacakları kötü süreçler itibar kayıpları ve kendi dertleri ile uğraşmaktan İsrail’i rahatlatma mücadelesi ile ilgilenemeyeceklerinden dolayı Türkiye çok büyük bir yükseliş yaşayacak!!! Aynı anda Japonya, Kanada ve Kuzey İskandinavya ülkelerinden bazıları, İskoç’ya gibi bazı ülkeleri de olumlu yönde etkileyecek! Lakin Bu 2020 ve 2023 arasındaki süreçte herkes Brezilya, Meksika ve Güney Amerika ülkelerine üzülecek çünkü çok zor şeyler yaşayarak savaşlar, iç savaşlar, doğal afetler, deprem, tsunami ve hatta göktaşı düşmesine kadar olacak olaylar dünyayı şaşırtacak. Ben 2020 ve 2023 yılları arasından Orta doğu, Afrika ve birçok ülkeye meteorların düşeceğini astrolojik olarak öngörüyorum. Tabi aslında bütün bu süreçler insanların bilinçlenmesi farkındalıklarını yükseltmesi ve özgürlüklerine ilerlemeleri, doğru ile yanlışı ayırt edebilmeleri aslında sonunda doğru ya da yanlışın olmadığını sadece her şeyin bizim hepsinin ötesine geçebilmek ve bu dünya içindeki ilizyonlarımızdan özgürleşmemiz için kolektif bilincimizin yaratımları olduğunu görmemiz için... Tabii bu süreç biraz soğanın kabuğu misali adım adım çok uzun yıllar yüzyıllarda oluyor neyse ki adım adım bütün dünya daha özgürlükçü oluyor ve özgürlüğe ilerliyor! Dünyanın 2020 ile 2023 arası konusu özgürlük! Baskıcı yönetimler ile halkların mücadelesi ve insanlığın doğaya baskıcılığı ile eziyetine karşılık doğanın insanlığa verdiği özgürlük mücadelesi!!!

Corona Virüsü süreci vedik astrolojiye göre sürüngen laneti olarak geçiyor. Bence Çin ve dünya tam olarak anlamış gibi görünmüyor. O yüzden bu süreç yeni oluşumlar, yeni virüsler ile kendini gösterebilir. Corona 2021 Şubat sonrası bitebilir lakin o sırada bambaşka olaylar ortaya çıkabilir. Bambaşka virüs, savaş, ayaklanma, iç savaş ve bütün dünya’da ekonomik depresyon gibi sonuçlar doğururken bu aslında bir doğum sancısı gibi muhteşem bir yeni doğuşu ortaya çıkartacak! İnsanların yeniye geçmesi için bazen eskinin tam olarak çalışmayacak hale gelmesi gerekebiliyor!!!

Bu süreçten anladığımız Çin’in vegan olması en iyisi...

 

MERKÜR TERS DÖNÜŞÜ

Bütün iletişim ve teknoloji hayatımızda ciddi anlamda zorluk yaşamamıza neden olan Merkür ters dönüşü 13 Temmuz’da bitiyor ama tekrar eski hızına kavuşması ve olumlu etkisini başlatması 27 Temmuz’da başlıyor. Eğer çok önemli bir işiniz varsa 27 Temmuz haftasında başlayın veya imzalayın. Tabi 18 Kasım'a kadar bekleyebilme olasılığı varsa kesinlikle 18 Kasım’da başlatın veya imzalayın!

 

2020 Yılında karşımıza çıkacak konu başlıkları:

Yeni partiler

Futbol ve siyasi kuruluşların başkan değişimleri

Erken seçimler

Ekonomik depresyon

Depremler

Sınırda savaşlar

Terör olayları

Patlamalar

Ege ve Marmara, Karadeniz’de hortum ve seller

Doğu’da yıkıcı depremler

Ege, Trakya ve Marmara kısmında yıkıcı olmayan depremler

Türkiye’nin Güney kısımda toprak kayması

 

GENÇLERE SESLENİYORUM!

Genç nesil'in içinden geçtiğimiz bu ekonomik, psikolojik ve sistemsel olarak endişelerinin olduğu astrolojik olarak görünüyor. Lakin buradan hepinize sesleniyorum. 2023 yılının sonuna kadar yepyeni bir döneme doğacağız. Kendinizi çok özgür ve iyi hissedeceksiniz. Size anlamanız için şu kadar söyleyeyim: Türkiye’de 2023, 2024 ve 2025 yönetimleri ile 2030 yılına kadar cinsel yönelimlerin evlilikleri bile yasallaşacak! İsteyen istediğini desin veya yapsın dünya çok daha özgür ve yüksek bilinç bir döneme girdi... Teknolojinin yeni isimleri ve çok daha yüksek seviyeleri çıkacakken dünya artık yepyeni bir sürece ilerleyecek. Günümüzde doktor ve avukat gibi meslekler çok popülerken ileri ki yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile doktor ya da avukatlık meslekleri olmayacak! Tabi çok daha uzun bir süreçten bahsediyorum. İnsanlara şu an sadece kadın ve erkek denilirken artık devletler nüfus kayıtlarına yeni cinsel isimler koyacaklar. Eğitimde keşfedilen yeni teknolojik öğrenim sistemleri ile çok daha hızlanacak! Özetle dünya daha iyi bir yere doğru gidiyor ama bazen değişim doğum sancısı şeklinde oluyor. Dünya insanlığın uyanması için elinden gelenin fazlasını yapıyor... Merak etmeyin istese veya istemese de uyanacaklar...

 

İNSANLARA ÇİP TAKILACAK MI? ÖLÜMSÜZLÜK

Çip konusuna gelirsek şu an ilk başta kesinlikle korkulan bir şey olarak bakılırken ileri yıllarda aslında bizim için son derece daha güvenli bir teknoloji halini alacak... Malum bildiğiniz üzere insanlar kötülük yapmaya çok meyilli... İnsanlar  kimse görmediği zaman sanki Allah’ta görmüyormuş gibi düşünerek korkunç kötülükler yapabiliyor. Çocuklarımızın tecavüze uğramaması, öldürülmemesi, genç erkeklerimizi ve kızlarımızı rahatlıkla sokağa çıkarabilmemiz için belki bu durum şart! O yüzden insanların daha az acı çekmesi ve dünyayı daha güvenli bir yer olması adına kesinlikle ileri yıllarda teknoloji insanları daha yoğun takip edebilir bir hale gelecek... İleri ki yıllarda çip takılmanın ötesinde insanların bedenlerinin içinde birçok teknolojik araçlarda olacağını astrolojik olarak söyleyebilirim. Hatta öyle olacak ki bilgisayarlara bazı program ya da dosyaların yüklendiği gibi insanlarda istedikleri bilgileri kendilerine yükleyebilecek... Tabii bu noktada ölümsüzlüğün keşfedilmesi ileri yıllarda olabilir ama devletler bunun açıklanmasına izin verir mi bilemiyorum. Çünkü insanların ölmediği bir dünya kaynak ve yer açısından yeterli olmayabilir. Ancak bunun için ciddi kanunlar getirilerek çocuk yapma kısıtlaması ve okyanus üstü ile altında şehirler ve sonuç olarak da başka gezegen ve galaksilerde koloniler kurulabilir. Eninde sonunda bu teknolojiye geleceğiz. Bu sırada aydınlanan, toplu yükseliş yaşayan kitlelerde olacaktır.

Sonuç olarak gerçekte her şey daha iyiye doğru gidiyor sadece ışık arttıkça daha fazla gerçekleri görmeye ve bazı insanlar için gerçekleri görmek kendi sahte gerçekliklerinin yıkılması anlamına gelebiliyor.

Sevginin kaynağının gücü Türkiye’nin sevgi ve barış içinde ayrımsız, ötekileştirilme olmayan, zenginlik ve yüksek bilince hakim dünyanın en mutlu ilkelerinden daha mutlu bir ülke olmamızı sağlasın!!!

Sizi seven bir Can...

 

 

 

 

 

 

 

X

Mevlânâ'nın kedisi ve yeni ay

Canım Okurlarım,

Uzun zamandır yoğunluktan yazamıyordum... Satürn’ün 2023 Şubat ayına kadar vedik astrolojiye göre defalarca Oğlak burcunda düz ve ters dönüşü sayesinde herkes adaleti yaşayacak...

Herkes hak ettiklerini yaşayacak ve iyi ya da kötü ektiklerini biçecek!

Hatta bu süreçte kendi yağında kavrulup iyi ya da kötüye karışmayarak suya sabuna dokunmayan, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığında olan, yardıma muhtaç bir hayvana bir torba mama ya da yardıma muhtaç bir insana gerçek anlamda o kişiyi rahatlatacak parayı veremeyenler de aynı şekilde derslerini alacak...

2021 Yılı savaşlar, depremler, doğal afetler, ülkelerin iç ve dış çatışmaları, büyük patlamalar ve sene sonunda adeta 3. Dünya savaşı duygusu yaşatan görüntüler ile dolu bir yıl olmasının yanında:

Kanser, AIDS ve uzun yıllardır tedavisi bulunamayan bir çok hastalığın da tedavisi, aşısı ya da ilacının bulunduğu veya bulunmaya başlandığı bir yıl olacağını astrolojik olarak öngörüyorum.

Bunun yanında Amerika, Çin, Uzak Doğu, Hindistan, Rusya ve İngiltere çok zor süreçlerden geçerken Türkiye’nin değişim dönüşüm yenilikler ve yeni başlangıçlar ile kendi içinde yenilenme döneminin tohumlarını atacağını astrolojik olarak söyleyebilirim.

Ben yatırım danışmanı yada finans uzmanı değilim. Bu kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir ama astrolojik olarak Bitcoin için 18 Mayıs 2021 tarihinde çok pozitif bir açı var. Öncesinde dalgalanma yada zor şeyler yaşayabilir ama 2021 Nisan sonu, Mayıs ve Haziran ayının başı döneminde BitCoin dünyada kabul edilmesi görülmesi, iş ortaklarının artması ve daha güvenli bir noktaya taşınması ile ilgili kesinlikle adımlar atılacağını ve bir yükseliş yaşayabileceğini öngörüyorum.

Asıl 13 Haziran 2022 tarihi dönemi 2 ay öncesi ve 2 ay sonrası Bitcoin için çok iyi bir dönem ama 2023 Ocak sonrası zor bir süreç yaşamaya başlayabilir ve 2025 Mayıs ile 2028 Nisan arasında Bitcoin çok zorlu bir sürecin içinden geçeceğini öngörüyorum.

Yazının Devamını Oku

İstanbul depremi, depremler tekrar edecek mi?

CUMHURİYET BAYRAMI.

İlk öncelikle aslında her gün kutlamamız gereken, “Cumhuriyet Bayramı”mızı kutluyorum.

Size bu satırları 29 Ekim 2020 tarihinde; yani doğum günümde yazıyorum.

Annesi 19 Mayıs doğumlu, ailesi tam bir Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk aşığı olan bir insan olarak Atatürk’ün ışığında doğduğum için çok şanslıyım.

HZ.MEVLÂNÂ İLE İLGİLİ ROMANIM

Daha önceki köşe yazılarımdan hatırlayacağınız üzere Atatürk’ün ve Hz. Mevlânâ’nın astroloji haritalarını incelemiştim.

Hz. Mevlânâ’nın şu an Ay‘ına tam 2020 Kasım ayında Jüpiter transit edecek. Bu yüzden, UNESCO’nun akredite ettiği, “Uluslararası Mevlâna Vakfı” ve Hz. Mevlânâ’nın ailesinin de bana destek olduğu, 6. kitabım olmasına rağmen ilk romanım olacak olan Hz. Mevlânâ ile ilgili yazdığım kitabı bu 18 Kasım’da sizlere sunacağım. Bunun için gerçekten çok heyecanlıyım çünkü şu ana kadar okuyan kişilerden aldığım geri dönüşler beni çok mutlu etti ve inanılmaz cesaretlendirdi. Hep beraber neler olacağını göreceğiz.

 

İZMİR VE İSTANBUL DEPREMİ

Yazının Devamını Oku

Donald Trump, Ateş Ve Gerçek Astroloji

Canım Okurlarım,

Öncelikle bütün Hatay’a çok geçmiş olsun demek istiyorum. En son yazdığım yazıda Antakya bölgesi diyerek, İskenderun ve Hatay bölgesini de kastederek tutulmaların ve Mars’ın etkisini vurgulamıştım. Maalesef öngörülerim gerçekleşti.

Ekim 2020’nin Merkür ve Mars’ın ters döndüğü, sayısız insanın kavga edeceği ve müthiş anlaşmazlıkların ortaya çıkacağı bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Bu dönemde teknolojik şirketler ve her türlü elektrik olayları için sevimsiz bir dönem olmasının yanında, medya kuruluşlarını hatta siyaset ve ünlüler dünyasını da şok edecek haberlerin gündeme geleceği bir dönem diyebiliriz.

2020 Eylül sonu Satürn’ün düzdönmesi ile 2023 Şubat ayına kadar çok sert geçecek bir dönem içindeyiz. Ateş, yangınlar, saldırılar, terör, savaşi doğal afetler, ekonomik sıkıntı... Malesef astrolojik olarak görünenler bunlar...

Lakin bütün bu söylediklerimin asıl doruk noktasını 30 Kasım ve 14 Aralık 2020 tarihlerinden 15 gün öncesi ve sonrasında yaşayacağız!

Hatay’da olanlardan çıkaracağımız sonucu da göz önüne alacak olursak 30 Kasım ve 14 Aralık tarihlerinden itibaren:

30 Kasım -15 gün öncesi ve sonrası- özellikle Edirne ve Türkiye’nin tüm batı sınırı bölgeleri, Ege ve Trakya bölgesinde, doğal afetler ve çatışma ya da silahlı olaylar yahut patlamalar olabilir.

Hatay, İskenderun, Osmaniye, Antakya, Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Çorum, Amasya, Sinop, Ankara, Çankırı, Kastamonu illerinin bulunduğu bölgeye haritadan bakarsanız hepsinin yukardan aşağıya tam bir hiza içinde olduğunu görürsünüz... Bütün bu bölgeler ve şehirlerden tutulmanın etkisi geçiyor ama bir de bu çizginin tam üstünden pluta ile chiron -yani devlet ve acı birleşimi- Bartın, Zonguldak, Karabük, Düzce, Bolu, İzmit, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale bölgelerine yansıyor, hatta tüm Karadeniz’e  yansıma da yapıyor ve etkisini ortaya çıkartıyor! Buralarda doğal afetler, her türlü “ATEŞ!”, yangınlar, depremler ve silahlı olaylar veya patlamalar olabilir.

Açıkçası Türkiye 2021 yazında yine “Ateşler!” dolu bir yaz geçirecek gibi görünüyor!

Yazının Devamını Oku

KAOS: YUNANİSTAN, AZERBAYCAN, İRAN VE AMERİKA

Canım Okurlarım, İçinden geçtiğimiz bu süreci daha iyi anlamanız ve aynı zamanda astrolojik olarak da gelecek yıllara dair öngörülerimi detaylı olarak öğrenmek adına lütfen önceki köşe yazılarımı da okuyun...

COVID-19 SÜRECİ

Bildiğiniz üzere 2020 Ocak sonu Satürn’ün Çin’in Ay burcunun olduğu evine girmesi ile dünya yeni tip korona virüsünden (SARS-CoV-2) ve bu yeni tip korona virüsünün yol açtığı COVID-19 hastalığından çok etkilendi. Mayıs ayında Satürn’ün ters dönerek etkisini düşürmesi ile bir nebze rahatladı. Şimdi eylül sonu Satürn’ün düz dönmesi sonucunda bütün dünya 2020 Ocak, Şubat ve Mart, Nisan aylarını tekrar yaşayabilir. Bu sırada Jüpiter 13 Eylül 2020’de düz dönmeye başladığında ve Rahu ile Ketu’nun daha önce bütün hastalıkların şifasının bulunduğu zamandaki yerlerine geçmeleri ile ilaç ve aşılar ortaya çıkacak ve bu ilaç ve aşıların daha iyi halleri 2022 Mart ayına kadar güncellenmeye devam edecek! Bu sırada Satürn’ün olumsuz etkisi; 2020 Kasım sonunda Satürn’ün yanına Jüpiter’in gelmesi ile düşecek ve bu süreç 2021 Mayıs ayına kadar sürebilir. Lakin, COVID-19 sürecinin bitişi 2020 Mart ayındaki köşe yazımda belirttiğim üzere 2023 Ocak sonrası; hatta 2023 Mayıs sonrası olacaktır.

PROTESTOLAR, KAOS VE ÖZGÜRLÜK SAVAŞLARI

Eylül 2020 sonunda, öncesi veya sonrasında, dünyada savaş ve gerginlikler başlayacak; hatta protestolar ve özgürlük mucadeleleri, iç savaş ve ayaklanmalar kendini gösterecek. Lakin asıl 2020 Kasım ile 2021 Temmuz arasında bütün dünyada inanılmaz büyük protestolar, erken seçimler, belirsiz seçimler, başkanlara suikastler, bombalar, iç ve dış savaşlar ve büyük ayaklanmaların bütün dünyanın her yerinde ortaya çıkacağı astrolojik olarak görünüyor!

Savaşlar ve Doğal Afetler

Kuzey ve Güney düğümleri -Rahu ve Ketu- 18 ayda bir yer değiştirir ve oldukları yerlerde Güneş ve Ay tutulmaları olur. Özetle çok büyük değişimleri ve farklı alanlarda konuları gündeme getirirler.

Astrolojik öngörülerime göre, 20 Eylül 2020 ile 2022 Nisan arası Türkiye’nin düşmanlarının artacağı, düşmanları ile uğraşacağı, başarıları ve yatırımlarından elde edeceği kazançlar ile ilgili mutlu olmayacağı görünüyor. Özellikle Türkiye için stresli, gergin ve uykusuz bir dönemin işaretini veriyor. Özellikle hastaneler, mahkemeler, deniz aşırı uzak ülkeler, sosyal medya, internet, televizyon ve insanların dünyadan koptuğu noktaların çok daha fazla gündemde olacağı bir dönemi gösteriyor. Ekonomik olarak çok tatsız olacağı ve birçok bankanın sıkıntı yaşayacağı görünüyor.

 

Yazının Devamını Oku

Dünya Cinsel Sağlık Günü: Prof. Dr Mehmet Z. Sungur

Canım Okurlarım,

Bugün 4 Eylül Cinsel Sağlık Günü...

Her şeyden önce bu söyleşiyi yapmış olmaktan ve kendisi ile dostluğumun olmasından onur duydum

İstanbul Kent Üniversitesi Öğretim Üyesi İstanbul

Kognitif Davranış Terapileri Derneği (KDTD) Başkanı

Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) Eski Başkanı

Uluslararası Bilişsel Terapiler Birliği (IACP) Eski Başkanı

Bilişsel Terapiler Akademisi (ACT) Kurucu Üyesi, Eğiticisi ve Diplomatı

Beck Enstitüsü (BI) Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi

Yazının Devamını Oku

Erkek Çocuğu Olarak Cinsel Tacize Uğradım!

Canım Okurlarım,

İçinden geçtiğimiz bu dönem beni bazı şeyleri net bir şekilde yazmaya zorluyor!

Son dönem kadına yönelik fiziksel şiddet, cinsel tacizin yanında erkek çocuklarının da yaşadıklarını görüyoruz.

Ben kendi çocukluğumda yaklaşık 13 yaşımda iken bir yerden bir yere gitmem gerekmişti. Taksiye bindiğim zaman bir amcanın arabasına bindim. Ve inanılmaz şekilde bana cinsel tacizde bulunduğu zaman ilk başta beynim algılamak istemedi ama amacını anladığımda kendimi arabadan attım...

Sayısız arkadaşım ve akrabam ile yalnız başımıza erkek erkeğe konuştuğumuz zaman bana çocukluklarında cinsel saldırı, istismar hatta tecavüze uğradıklarını anlatmıştırlar.

Türkiye’de sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de inanılmaz bir şekilde cinsel şiddet, tecavüz ya da tacize uğruyor. İnsanların cinsel yönelimlerinin farklı olması cinsel tacize uğraması için neden değildir? Sonuç olarak cinsel eğitim, farkındalık ve bilinçlendirmenin daha fazla eğitimlerimiz de olması gerekli... 

Astroloji yorumlarımdan önce söylemek istediğim çok önemli bir mesele var:

Lütfen morali bozulacak, felaket tellallığı yapıyorsun diyecek, dediklerim çıktıktan sonra ‘elin kırılsaydı da yazmasaydın!’ gibi sanki yazarak ben yapıyormuşum gibi şeyler söyleyecek insanlar okumasın beni de takip etmesinler.

Siz hava durumunu sunan kişiye sağanak yağmur yağacak dediği zaman neden böyle bir şey söyledi diye tepki gösteriyor musunuz?

Yazının Devamını Oku

Astrolojik Tutulmaları ile DARK 2020 Yazı: Belirsizlikle Barışmak

Canım Okurlarım, Dark dizisine ve şu an ki dünyanın içinde olduğumuz astrolojik etkiyi gördüğüm zaman 2020 yaz ayları ve tüm yıl bana Dark dizisinin tezahür etmiş hali gibi geliyor.

Çünkü her şey birbirine bağlantılı bir şekilde devamlı geçmişe ve geleceğe gidip geliyoruz. Bu düzlemde günden güne daha fazla gerçekler ortaya çıkarak her şeyin derinlerindeki kişiler yüzlerini gösteriyor. Her bir ülke birbirinin paralel yaşamı gibi paralel boyutları bizlere yaşatıyor. Sonuç olarak 2020 ve 2021 yılının sonundan sonra dizi bitecek ama etkisi 2023 Ocak sonuna kadar bizi etkileyecek gibi duruyor. 2020 ve 2021 yılları dönemi politikacılar için tehlikeli ve skandallar ile dolu bir dönem...

Yaşam aslında her an bizimle eşzamanlılıklar ile konuşuyor. İçinden ilerlediğimiz yaşam insanlar için şefaflaşarak şok edici bir hal alıyor.

Armağan Çağlayan’ın youtube programında Murat Övüç ve Selin Ciğerci ile yaptığı röportajları seyrettiğim zaman ‘işte budur.’ dedim...

Herkes son derece samimi, açık dürüst ve hiçbir şeyini saklamadan söylüyor.

Tüm dünyada ünlüler dünyasında neler neler var herkes biliyor. Lakin niye ise Uluslararası Seks Federasyonu’nun kabul ettiği bütün dünya bilim insanlarının doğal yönelimlerine televizyonlarda çarpık ilişki diyerek cehaletin doruğunu yaşamaktan utanmıyorlar. Şu ana kadar herkes üstünü kapata kapata ilerlemeye alıştığı için sosyal medya fenomenlerinin gerçekten yeni çağın gerçek ünlülerinin yani sevilen ve takip edilen insanlarının dürüstlüğüne medyanın alışması zaman alacak gibi...

Eskiden belli gazeteler, televizyonlar varmış. Onlar kimleri öne çıkarırsa o kişiler ünlü sayılıyormuş. Bence gerçek ünlülük onlar değil şu an ki sosyal medya ile ünlü olan insanlar. Gerçek Celebrity olmak demek çoğunluk tarafından sevilmek demek....

Tabii gerçekte artık dünyanın istediği bu şeffaflık! Dünya gerçeklere aç! Ateist nüfusun dünyada en çok olduğu ülkenin İran olduğunu düşünecek olursak insanlar özgürlük istiyor.

Dayatmalar, korkutmalar ve kısıtlanmış bilinç kalıpları artık dünyada barınamıyor.

Yazının Devamını Oku

Hayatımızı aydınlatan insanlar: Kerim Güç

Canım Okurlarım,

Bazı insanların korkusu, düşük bilinci ve içindeki kötülüğün onları ele geçirmesi ile gerçekten hayatımızı karartmaya can ve baş ile çalışıyorlar.

Benim iyilik yaptığım, hiçbir karşılık beklemeden iyilik yapıp köşemde yazdığım paylaştığım bazı kişiler arkamdan hemen işler çevirip beni kötüleyen paylaşımlar yapmışlar. Bunun dışında farklı astrolog ve kişisel gelişimciler bazı şirket ve kuruluşlara ‘Can ile çalışırsanız sizinle çalışmam!’ diyormuş. İnsanlar da ‘Neden peki?’ dediği zaman: ‘Ben kendisinden hiç hoşlanmıyorum v.s.. ‘ diyormuş... Bunların hepsi tamamen yıllardır ritmik olarak defalarca sayısız olayı tarihi tarihine astrolojik olarak bilmem ve sosyal medyamın çok daha güçlenmesi ile arttı...

Tabii bu insanlara kızmıyorum. Özellikle bu dönem bütün gezegenlerin aynı anda ters dönmesi ve tutulmaların insanların tüm içlerindeki gerçekleri ortaya çıkartan yıldızlarda olması ile yaşadıkları süreçten kaynaklanıyor.

Bu dönemde aldatıldığını öğrenenler, hiç beklemediği insanlardan kötülükler görenler inanılmaz bir sayıda... Çok şükür her gün benim yaşantım daha iyiye gidiyor.

Çünkü ben herkesin iyiliğini istiyor ve iyilikten vazgeçmiyorum.

Özellikle bu dönem lütfen kimseye borç vermeyin, kefil olmayın ve imza atacağınız her şeye bütün bu yaz boyunca çok dikkat edin.

Bu dönem herkes bir ev alma telaşına düştü ama ben astrolojik olarak Eylül ayına kadar ev fiyatlarının dahada düşeceğini düşünüyorum.

2020 yılının 13 Eylül tarihi sonrası bütün yaşadığımız zorlu gergin süreç rahatlamaya başlayabilir. Lakin tabii o zaman da kasım ayının ortasına kadar dikkat etmek gerekli...

Yazının Devamını Oku

Annemi Babam Öldürdü mü? Gezegenler Ters!

Canım Okurlarım,Sonunda aylardır gezegenlerin bizi hazırladığı bu dönemin etkilerini hissettirdiği dönüşüm dönemine geldik.

 

İçinde olduğumuz mayıs ayından kasım ayına kadar bütün gezegenler tek tek ters dönecek hatta bazıları aylarca ters dönmeye devam edecek.

Eğer gezegenlerin ters döndüğü dönemde neler yapmamız gerektiğini doğru bir şekilde anlarsak her şey çok daha kolay bir şekilde akar.

Ben bir yıl öncesinden sosyal medya hesaplarımda bütün takipçilerimin de şahit olduğu üzere herkese 2020 Mart sonrası ile Kasım arası evlenmeyin ve düğün planlamayın dedim.

Herkese evlenecekseniz 2019 Eylül ya da Ekim ayında evlenin. En geç Aralık, Ocak sonu veya Şubat başı evlenin diye söyledim. Bunun dışında çaresiz son dönemde iyi tarih istenildiğinde 29 Mart tarihini de vermiştim ve benim 29 Mart tarihime uyarak evlenme hazırlığı yapan pek çok kişi bir hafta sonrasında benim sayemde nikahını kıydırabildiğini bana yazdı... Eğer yaza hazırlık yapsalardı, evlenemeyeceklerinden dolayı herkes bana teşekkür etti.

Benim verdiğim uğurlu tarihlerde banka hesabı açan ya da yeni şirket kuran hatta sosyal medya hesabı açan insanlar yaşadıkları inanılmaz pozitif gelişmelerden dolayı devamlı herkes benden tarih istiyor. Lakin açıkcası artık 2020 yılının kasım ayının sonuna kadar başka bir tarih veremiyorum

Önümüzdeki dönem tek uğurlu ve iyi tarih 18 Kasım sabah 09:00, öğleden sonra 15:00 ve 19:00 sıraları ama saati ile ilgili henüz hala üstünde çalışıyorum. Tam içime sinen uğurlu saat aralığını instagram sosyal medya hesabımda paylaşacağım.

Peki ne oluyor? Ne istiyor bu gezegenler?

Yazının Devamını Oku

AŞK101 dizisi, karantina bitişi ve evde mutluluk

Canım Okurlarım,Yaşadığımız bu karantina döneminin yani Covid19 sürecinin ne zaman biteceğine dair astrolojik yorumumu herkes devamlı bana soruyor. Bununla ilgili sosyal medya hesablarım da ve olayların ilk başında köşe yazımda yazmıştım ama yine de net anlaşılması için madde madde yazayım.

 

Bu arada birçok astroloğun bu döneme dair bildiklerine dair yorum yada konuşmalarını gördüm ama hiç kimsenin benim bundan yıllar önce 2017 Hürriyet ve 2018 CnnTürk köşe yazılarımda 2020 3. Dünya savaşı başlıkları yazılarımda bütün dünyayı etkileyecek süreç kadar net bir yazı ya da konuşma görmedim.

Covid19 hastalığı yani Corona virüsünün dünyada ve Türkiye'de bitişi:

1- 4 Mayıs 2020 sonrası Mars ve Satürn ayrılacağı için dünyada çok hafif bir rahatlama olur ama karantina tam bitmez.

2- 5 ve 21 Haziran ve 5 Temmuz 2020 tutulmaları ile dünya doğal afetler ile birbirine girer, gerginlik depremler, yeni virüs, ekonomik krizler ya da ayaklanmalar olabilir ama dünya sonrasında sakinleşir.

3- Ağustos 2020 sonrası virüs ve bütün süreç ile ilgili ciddi rahatlamış olur.

4- Eylül ve Ekim 2020 yeni bir virüs ortaya çıkabilir ama aynı zamanda şu an ki korona virüsü mutasyona uğrayarak etkisini kaybetmeye aynı zamanda bulunan ilaçları bütün dünyaya dağıtılmaya başlayabilir.

 

Yazının Devamını Oku

Corona pozitif hastası ile röportajım!  

Canım Okurlarım,Arkadaşım Corona virüsüne yakalandı yani Covid-19 Pozitif oldu.

Elbette herkes için üzülüyorum ama insan tanıdığı birisi olduğu zaman ve onunla paylaşım içinde olunca durumun ciddiyetini daha iyi anlıyor.

Herkesin daha çok bilgilenmesi ve asıl bu süreci yaşmış bir kişiden öğrenmesi için kendisinden benimle röportaj yapmasını rica ettim ve sağ olsun kabul etti.

Türkiye’nin en gözde ünlüleri ile önde gelen, hatta Ricky Martin ile bile çalışmış, birbirinden değerli projelerinde imzası olan , Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Hülya Avşar, Zeynep Bastık, Serdar Ortaç ve hatta dünyada birbirinden ünlü isimlerinde gelip albümlerini yaptırdıkları, ses mix mastering mühendisi Tarık Ceran’ın ablası Zuhal Ceran ile yaptığım röportajla  sizleri baş başa bırakıyorum.  

 

-Zuhal bir tanem ilk önce okurların seni tanıması için kendinden ve yaptığın işlerinden kısaca bahseder misin? 

23 Yıllık bir organizatör geçmişim var halen devam eden.  Menejerlik organizasyon, bayi toplantıları festival organizasyonları, söyleşiler gibi özellikle Türkiye'de Lider Star olan yüzlerce ünlü simayla Türkiye geneli ve pek çok ülkede Konser Organizasyon ve Sosyal Sorumluluk projelerim ve sergi çalışmalarının yapımcılığını gerçekleştirdim. Hayatımın en eşsiz imzalarında birinci sırada olan ise Mustafa Kemal Atatürk fotoğraflar ve en eşsiz belgelerinden olan 57 yıl gün yüzüne çıkarılmamış belge ve fotoğrafların topluma , Sayın Genel Kurmay Başkanlığımız nezdinde gerçekleştirdiğimiz Atamıza Sergi çalışması ile sunulmasıydı. Kadına Şiddet alanında olmak üzere Birleşmiş Milletler (UNFPA) nezdinde 8 Martın dünya kadınlar günü gibi insanlığa hizmet için gerçekleştirdiğim pek çok projede liderlik yaptım yapımcı olarak. 

Antalya Altın Portakal İzmir Enternasyonel fuarı gibi pek çok noktada sergiler ve sosyal projelere liderlik yapıyorum. Özellikle Sosyal  Sorumluluk  projelerim dalında en değerli ödüllerle taçlandırılırken daima lider projelerle Türkiye'de Sağlık Bakanlığı (TÜHİD Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) Sivil Toplum kuruluşlarından en başarılı Sosyal sorumluluk Projeleri olarak ödüllere layık görülen çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyorum. 

 

Yazının Devamını Oku

İnsanların özgürlüğünü elinden alamazsınız!

Canım Okurlarım,Bu yazıyı yazsam mı? yoksa yazmasam mı? çok düşündüm.Lakin en sonunda dürüstlük şefaflığın en doğru ve şifalandırıcı meziyet olduğuna inandığımdan yazmaya karar verdim.

 

Dün Türkiye’nin önde gelen ve en çok sevilen isimlerinden bir tanesi Esra Ceyhan ile sosyal medya hesabımızda canlı yayın yaparken de bu konuyu konuştuğumuz da yine anlattım.

Konuşmamız esnasında Esra Ceyhan, bu dönem havai fişeklerin atıldığını ve bunların kuşların ölmesine birçok türün zarar görmesine neden olduğundan bahsetti.

Ben de buradan bu konu ile ilgili yetkilerin desteğini ve herkesin hassasiyetini rica ediyorum.

*

Corona sürecinin en başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Evdekal’ demesine rağmen...

Benim çok sevdiğim, saygı duyduğum, hayran olduğum beğendiğim ve çok zeki olduğunu düşündüğüm Hülya Avşar’ın yürüyüşe çıkacağına dair paylaşımı, arkasından Murat Boz’un hava güzel diyerek dışarı çıkacağını sonra da kendi sitesinin içinde çıktığını söylemesi, Serdar Ortaç’ın Saba Tümer’in kendisine birbirlerini öpmemeleri gerektiğini hatırlatması ile dünya kaos yaşadığı sırada ‘Böyle şeylere inanıyor musun?’ demesi beni gerçekten şoka uğrattı...

Kurumsal hayat üstüne standup yapan Kaan Sekban ‘ın bir paylaşımını takipçilerim bana yolladı.

Yazının Devamını Oku

Corona virüsü 'Covid19' faydaları nelerdir?

Canım Okurlarım, şu an bütün dünya korkunç zor bir dönem yaşıyor, hatta bazı ülkelerin Türkiye’den çok daha zor bir durumda olduğu bu dönem elbette sıkıntılı bir süreç.

Lakin bildiğiniz gibi dünya’ya yaşam getiren ve en büyük başlangıcı yaptıran doğum süreci de çok sancılı bir süreçtir.

Dünya’da bir dualite içinde yaşadığımıza göre ‘Corona Virüsünün Faydaları Nelerdir?

Bunları madde madde yazmak istiyorum.

1. Şimdiden bilim insanlarının açıklamalarına göre ozon tabakası 15% iyileşmiş bir durumda... Eğer biz bu dönemi yaşamasaydık belki ozon tabakasının daha fazla zarar görmesi ile dünya’da çok daha fazla insan zarar görecek ve ölecekti. 

Belkide dünya yaşanamaz bir duruma gelecekti. Uçakların durması, arabaların çalışmaması yani özetle insanların evlerinden oturması ile dünya kendi kendini onarmaya ve iyileştirmeye başladı. Venedik'te nehirler temizlendi ve balıklar ortaya çıktı. 

Dünya’nın her yerinde doğa canlanıyor, zarar gören sular temizleniyor, yunuslar sahillerden görünüyor ve herkesin fark ettiği üzere hava temizleniyor. 

Bilim insanları ve bütün dünya medyası çok ciddi bir oranda havanın temizlendiğini açıklıyorlar. Hava kirliliğinin çok yoğun olduğu pek  çok şehirde artık hava kirliği yok. 

Özetle bu bölümü sayfalarca uzatarak yazabileceğim kadar çok dünyanın havasının, suyunun, doğasının ve her bir noktasının kendi kendini yenilediğini bilim insanları aslında sevinmeleri gerekirken dünyanın yaşadığı bu zor dönemden dolayı şaşkınlıkla izliyorlar. 

Yazının Devamını Oku

Oğlum Corona Virüsünden öldü!

Canım Okurlarım,

 

Öldü mü?

Evet öldü...

Oğlum mu?

Evet benim oğlum...

İlk başta hiçbir şey anlamadık. Başta nefes daralmaları ve halsizliği vardı.

Daha sonra bir gece aniden abdominal nefes almaya ve nefesinde çok ciddi sorun yaşamaya başladı.

Gece yarısı acil bir şekilde kendimizi veteriner hekimin masasında bulduk.

Yazının Devamını Oku

Corona Virüsü Kimleri Etkiler?

Canım Okurlarım,

Önceki yazımda anlattığım gibi Satürn temizliği temsil ediyor ve Türkiye’nin astroloji haritasında Satürn en yüksek ve en iyi konumda.

İlginç bir şekilde şu an Satürn kendi evinde ve aslında bütün dünya da temiz, düzenli, disiplinli, etik, adaletli, iyilik elçisi ve yaşamı destekleyici olmalarını istiyor.

Satürn 2023 Ocak ayının sonuna kadar temiz, disiplinli, öğretici, yaşamı destekleyen, öldürmekten kaçınan, iyilik peşinde olan, düzenli, adaletli ve etik insanları güçlendirecek, destekleyecek ve daha da bu konularda gelişmeleri için her şeyi yapıp onlara hediyeler verecek!

Lakin bu şekilde olmayan yani Satürn’ü kötü durumda olan insanları çok zorlayacak ve ciddi sınavlardan geçirecek...

Önümüzdeki 2023 Ocak ayının sonuna kadar Satürn yapılan bütün adaletsizliklere cevabını verecek ve adaletsiz, hırsızlık ve haksızlık yapan insanları inim inim inletecek!

Kuzey düğümü virüsleri temsil ediyor. Eğer bir kişinin astroloji haritasında Kuzey düğümü ölü ya da kötü durumda ise virüsler onu çok daha rahat etkiliyor ve mikrop kapabiliyor.

Bunun nedeni aslında öyle kuzey düğümü ve Satürn’ü iyi durumda olunca etrafında görünmez bir kalkan olduğundan değil.

Nedeni: kişi çok daha titiz ve temiz oluyor.

Yazının Devamını Oku

Prof. Dr. Tarık Şapçı: Bana bir şey olmaz deme...

Canım Okurlarım, Sizler için müthiş değerli, benim ve çok sayıda dostumun canımızı emanet ettiğimiz, tüm doktor arkadaşlarımın da övgü ile bahsettiği saygıdeğer Prof. Dr. Tarık Şapçı ile Corona Virüsü üzerine röportaj yaptım.

 

Son dönemde medya ve sosyal medyadaki bazı doktorların söylemleri içime tam olarak sinmemesi üzerine en güvendiğim isimlerden birisi ile bu röportajı yapmak istedim.

Bu röportajı 15 Mart 2020 Pazar günü yaptığımız için röportajın içindeki bilgi ve oranların o tarihe ait olduğunu vurgulamak istiyor ve sizi röportaj ile baş başa bırakıyorum.

-Corona Virüsü ile ilgili bazı doktorlar rahat olun, Türk genine bir şey yapmaz, abartılıyor gibi açıklamalar yaptılar. Siz ne düşünüyorsunuz?

Sevgili Can bu işin genle ilişkisi olduğuna inanmıyorum. Böyle bir sorunun cevabını ancak bilimsel çalışmalar verebilir, elimizde böyle bir veri olmadan, böyle bir dönemde, bu kadar hızlı bulaşan ve pandemi yaratmış olan bir viral enfeksiyon varlığında, bu şekilde konuşup halkı yanlış yönlendirmenin hata olduğunu düşünüyorum

Yazının Devamını Oku

Corona virüsü ne zaman bitecek?

Canım Okurlarım, Corona Virüsünü incelediğim sırada 14. Yüzyıllarda yaşanan Kara Veba ve Aids hastalıklarının aynı astrolojik etki ile ortaya çıktığını keşfettim.

Bunun yanında özellikle kimlerin daha çok virüslerden etkilendiğine dair astroloji de bir bilgi var.

Tabi bunun nedenini de sizinle paylaşacağım.

Kendi sosyal medya hesabımda bunun ilgili uzun bir video çekip paylaşmıştım ama şimdi yenilerini de paylaşacağım.

Astroloji haritada kuzey ve güney düğümünü 18 ayda bir yer değiştirir ve oldukları yerde Ay ve Güneş tutulmaları o 18 ay boyunca olur.  Lakin özellikle sizi isimler ile kafanızı karıştırmadan bazı yıldızlarda tutulma olunca hastalık, salgın, savaş, acı, yıkım v.s. gibi etkileri ortaya çıkartıyor. Sonuç olarakta 26 Aralık 2019 ve 10 Ocak 2020 tarihlerinde bu yıldızlarda tutulmalar oldu.

Satürn’de astroloji haritada hangi eve gelirse onunla ilgili sınavlar verir.

Astroloji haritada Satürn özellikle doğum haritasındaki Ay burcunun olduğu burca yani Ay’ın haritada olduğu eve gelince Sadesati denilen bir insanın, ülkenin, şirketin, ailenin veya doğum haritası olan herhangi biri her şeyin 30 yılda bir yaşadığı en zor süreci yaşar.

Çin şu an Sadesati yaşıyor. Benim Sadesati sürecim  25 Ocak 2020 de bitti ve bir sürü başka insanlar ve Çin Sadesatiye girdi. O yüzden 25 Ocak 2020 tarihinden hemen sonra bir sürü insan ve kuruluş çok zor korkunç şeyler yaşadılar.

Hayat böyle birşey bazı insanların zor dönemleri biterken başka insanların zorlayıcı dönemleri başlıyor. Bu da haritanızda transit halinde yani günümüzdeki Satürn gezegeninin hangi burçta olduğuna göre değişiyor. Sizin astroloji haritanızdaki Ay burcunuzun üstüne gelince Sadesati’ye girmiş oluyorsunuz.

Yazının Devamını Oku

8 Mart 120 Kadının feci ölümü ile doğdu

Canım Okurlarım, Bütün kadim öğretilere göre asıl güç kadındır. Mitolojide en güçlü olan tanrıçadır.

Hz. Mevlana’nın dediği gibi:

‘Kadın Hak nurudur, sevgili değil, sanki yaradandır yaratılmış değil.’

Bu sözü bana Hz. Mevlana’nın 22. Nesil torunu Uluslararası Mevlana Vakfı başkanı Esin Çelebi Bayru söylediği zaman çok etkilenmiştim.

Bana hint mitolojisinde baş Tanrı Şiva ‘nın her şeyi hoş görmesine rağmen sadece Ana Tanrıça’ya saygısızlık edildiği için kainatı 18 kere dans ederek yok ettiğini ve arkasından Ana Tanrıça’nın tekrar yarattığına dair hikaye aklıma geliyor.

İnsan kendisinin dünya’ya gelmesini sağlayan Kadın’a karşı bukadar saygısız ve değerini görmezden gelmesi bence yaşama düşmanlığından başka birşey değildir.

Aile dizimi, tüm kişisel gelişim ve enerjisel öğretilerde yaşam kaynağı annedir yani kadındır.

İlla anne olmasına gerek olmadan kadın kendi başına anne olmasına gerek olmaksızın saf güç ve enerji kaynağıdır.

Her güçlü erkeğin arkasında güçlü bir kadın vardır sözü aslında erkeklerin bir tür makina gibi asıl güçlerini kadınlardan aldıklarının gerçeğinden gelir.

Yazının Devamını Oku

Yaşanmayan acı hastalık, saygı duyulmayan üzüntü düşman olur

Canım Okurlarım, Annemin 1999 deprem döneminde kaybolması ve birdaha asla ulaşamamamdan bu yana 20 yıl geçti.

Babamın annemin arkasından kalp krizi yaşayarak vefatı, arkasından ablamın kalp krizi geçirerek vefatı bana acı nedir öğretti.

Ailemin vefatının üstüne ‘Akrabanın yaptığını akrep yapmaz.’ Sözünün doğruluğunu yaşadım.

Sokakta kaldım, aç kaldım, kış günü elektirik olmayan, hiç bir ısıtıcı olmayan bir yerde ağlayarak aç günler geçirdim.

Kış boyu ayağımda yazlık yırtık ayakkabı, üstüm ceketsiz dolaştım.

Varlıktan yokluğa yokluktan sevgiye geçiş serüvenimde kayıp nedir yaşadım.

Şu an şehitlerimizin haberi ile canım çok acıyor... Allah rahmet eylesin... Hepimize ve ailelerine sabır diliyorum.

Onlar hepimiz için oradaydılar.

Suriye’de şehit olan kardeşlerimiz bana bütün kayıplarımı tekrar yaşatırken size kendi sürecimden öğrendiğim çok önemli bir şeyi paylaşmam gerektiğini hatırladım.

Yazının Devamını Oku