Olmadık diyarlara yolculuk

Klasiklere taze yorumlar, Avrupa’dan çağdaş oyunlar, tiyatronun olanaklarıyla yaratılan ‘başka türlü’ bir stand up gösterisi... Yeni yılda tiyatro insanlarının peşine takılın, sizi olmadık diyarlara sürükleyecekler.

Haberin Devamı

CEM ZEYNEL KILIÇ SAHNEDE

Maçın Adamı / İstanbul Devlet Tiyatrosu: Erkeklik, vatan sevgisi, göçmenlik, aile gibi meselelere baba-oğul ilişkisi üzerinden bakan oyun, Clint Dyer & Roy Williams imzalı. Yönetmen koltuğunda Kayhan Berkin, sahnede Cem Zeynel Kılıç olacak. Prömiyer 6 Ocak’ta Garibaldi Sahnesi’nde. 

BİR KARA MİZAH, BİR KLASİK

Öldün Duydun mu? / Kutlama / İstanbul Şehir Tiyatrosu: ‘Öldün Duydun mu?’ Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde 12 Ocak’ta prömiyer yapacak. Bu kara mizah Yiğit Sertdemir’in imzasını taşıyor. Harold Pinter klasiği ‘Kutlama’ 19 Ocak’ta Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde...

FARKLI BİR UYARLAMA

Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası Kumbaracı50: Shakespeare’in uçuş uçuş komedisi ‘Yaz Gecesi Rüyası’na bir Kumbaracı50 uyarlaması. İsmail Sağır’ın yönetiminde 28 Ocak’ta prömiyer yapacak. 

Haberin Devamı

ÖZLEM DALTABAN YÖNETİYOR

İçimdeki Bal Porsuğu / DOT: Elvin Aydoğdu’nun yazıp rol aldığı oyun, DOTOrmanda’daki kulübede sahnelenecek. Özlem Daltaban’ın yöneteceği oyun bu ay başlıyor.

Olmadık diyarlara yolculuk

11 EYLÜL 1980’E DÖNÜYORUZ

Sonbahara Son Güller / To Be House of Production: Özen Yula’nın yazıp yönettiği oyun 11 Eylül 1980’de geçiyor. Oyuncuları arasında Tuba Ünsal ile Erdem Akakçe olan yapımda komünist bir gençle şarkıcı kadının aşkına tanık olacağız. Ocak sonu…

Olmadık diyarlara yolculuk

ELÇİN SANGU SAHNEDE

Şehirde Kimse Yokken / Kum Zambakları Zorlu PSM: Tamamı iç yapım olan ilk Zorlu PSM oyunları karşımıza geliyor… Ahmet Sami Özbudak’ın yazıp Lerzan Pamir’in yönettiği ‘Şehirde Kimse Yokken’in oyuncuları arasında ekran yüzü olarak tanıdığımız Elçin Sangu var. Ocak sonu, Yeşim Özsoy’un yazdığı, Mark Levitas’ın yönettiği ‘Kum Zambakları’nda Evrim Doğan ile Cemal Toktaş’ı izleyeceğiz.

Olmadık diyarlara yolculuk

Haberin Devamı

HASRET’İN ÇOCUKLUĞU

Uyku Eğitimi / Kadıköy Boa Sahne: Hasret’in çocuğuna uyku eğitimi verme kararı almasının hikâyesini izliyoruz. Ve durduk yere aklına gelen annesinin… Ve mışıl mışıl uyuyor zannettiği kendi çocukluğunun… Özge Korkmaz’ın yazıp rol aldığı oyunu Berfin Zenderlioğlu yönetiyor. Prömiyer şubat başında.

IŞIL IŞIL BİR HİKÂYE

Midsummer / Nilüfer Kent Tiyatrosu: İskoç yazar David Greig’in “35’inden sonra da hayat var!” diyen ışıl ışıl hikâyesi Murat Daltaban’ın yönetiminde şubatta, Nilüfer’de perde açıyor. Sahnede Zeynep Dinsel ile Mert Tiryaki olacak. 

HIRÇIN KIZ DA EKLENİYOR

Şirret Evcilleşmesi / Moda Sahnesi: Moda Sahnesi’nin Shakespeare yorumlarına ‘Hırçın Kız’ ekleniyor. Emine Ayhan’ın çevirisiyle Kemal Aydoğan’ın yönetiminde sahnelenecek oyunda ‘Şirrret’i Melis Birkan, ‘Petruccio’yu Ferit Kaya oynayacak. Martta başlıyor. 

Haberin Devamı

YENİ BİR ANLATI DENEMESİ

Ne Olacak Bu Yusuf Umut’un Hali Tiyatro Hemhal: Topluluk Alis Çalışkan ile Hakan Emre Ünal’ın yazdığı yeni bir anlatı üzerine çalışıyor. Ünal sahnede tek başına olacak ve bizi ‘Yusuf Umut’un peşine takacak. Ana ikametgâhı sokak olan, “Yusuf’u kaybettim Umut hep benimle” diyen bir adamın peşine… 

GROTESK BİR STAND UP

BeReZe: Topluluktan, ismi henüz net olmayan grotesk bir stand up gösterisi yolda... Erkan Uyanıksoy ve Elif Temuçin’in kaleminden çıkan hikâyeleri, bir ‘bufon’ (Fransız tiyatro oyuncusu ve oyuncu koçu Jacques Lecoq’un geliştirdiği bir oyunculuk türü) karakter olarak karşımıza çıkacak Uyanıksoy’dan izleyeceğiz. Çocuk tiyatrosu alanında en iddialı ekiplerden olan BeReZe’nin yeni çocuk oyunu Elif Temuçin yönetimindeki “Alice Harikalar Ülkesi’nde” olacak. İyi seyirler...

Yazarın Tüm Yazıları