GeriAygül Aydın Gökteki en parlak yıldız: Hangi burcun annesinde büyüdün?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökteki en parlak yıldız: Hangi burcun annesinde büyüdün?

Çocukluğunuz ve astroloji haritanız birbirlerinden ayrılmaz parçalardır. Çocukluğunuzda size olanlar burçlarınızda, evlerinizde ve gezegenlerinizde gizlidir. Bir Koç olduğunuz için mi, yoksa annenize rol yaptığınız için mi, eşinizin sizi aldatacağını sürekli düşünüyorsunuz?

Bir Akrep çocuğu olduğunuz için mi, yoksa bir çocuk olarak güvenlik duygusu geliştiremediğiniz için mi, vefalı, düşünceli ve doğru bir insan olduğunuz halde zaman zaman insanları etkilemeye düşünüyor veya onlardan şüpheleniyorsunuz? İşte bunlara cevap bulmaya başladığınızda aydınlık ışımaya başlıyor. Gerçeklik yeni bir biçim ve daha büyük bir boyut kazanıyor.

Patronlardan neden korkup işten işe gezip durduğunuz ya da bir acımasız ilişkinin kollarından bir diğerine koştuğunuzda, neden insanlara bağırdığınız ve onları yolunuzdan ittiğiniz artık bir sır olmaktan çıkıyor.

Astroloji sayesinde gerçek bağlantılar kurarsınız. Çocukluğunuz, anneyle olan ilişkiniz bugünkü tüm ilişkilerinizi şekillendirmenizde yardımcı olan malzemelerle doludur. Unutmayın ki, sorunlar halledilebilir, yaralar iyileşir, çatışmalar çözülür ve bakış̧ açıları daha kapsamlı bir erişime ve canlılığa doğru kaydırılabilir.

O zaman annelerimizin burçlarına göre okumaya başlayalım:

Koç burcu annesine sahipseniz; hayatınızın en iyi öğretmeni ile birliktesiniz diyebiliriz. O hiçbir şeyin imkânsız olmadığı, asla asla dememeniz, asla ölmeyi istememeniz, yaşam için sonuna kadar, hatta daha da ötesinde mücadele etmeniz olgularını size geçirmiştir. Onun hayatı kabulleniş tarzının gücü o kadar büyüktür ki size de mücadele etme ve başka birisinin hayatını sonsuza dek değiştirebilme yetisini vermiştir, özellikle o kişi sizden daha zayıf ise. . .

O size daima cesaret, kararlılık ve kendine güven duygularını aşılayacaktır, bu sırf onu kendi rekabet oyununda yenmeniz için olsa bile. . . Her şeyden öte, size şunu ispat edecektir. “Her ne olursa olsun, yapmak isterseniz, onu mutlaka başarırsınız.” Mutlu bir çocukluk geçirmeniz için çevrenizdeki herkesle kavga edebilir. Bu sizi mutsuz etse bile o bazen sizden daha bir çocuk gibi bunu fark etmeyecektir. Neşesi ise size bir ömür boyu yetecektir. Bu dünyada bir gün olmasa bile kocaman gülümseyen suratı ve sizdeki kahramanlık hikayeleri ile sürekli anacağınız hikayeleriniz olacaktır.

Boğa burcu annesine sahipseniz; onların taş gibi sağlam duruşuna hayran kalırsınız. Yaşadıklarını hatta babanızla bile oluşan her türlü krizi bile atlatmayı başarmasına saygı duymanız gerekir. Düşürdüğünüzde tuhaf bir şekilde kırılmayan narin bir Çin biblosu gibi o da çok kırılgan, ama inanılmayacak kadar dayanıklıdır. Boğa anneler genelde "sinir krizleri" geçirmezler. Kılı kıpırdamadan, gözleri önündeki boş denize kilitlenmiş, elleri aile gemisinin dümenine kenetlenmiş olarak kalmayı yeğlerler. Her şeyi içlerine atarlar, sonra da çatlayıncaya kadar yerler, ya da bir tür fiziki çöküş şeklinde bir çıkış̧ yolu bulurlar. Bir Boğa burcu anne size zorlukların üstesinden gelmeyi öğretecek, facia ve darbelere karşı durma yeteneğini verecek ve size tamamen, ilkbaharın mutlaka geleceğine inandıracaktır. En önemli sloganı ise bedava peynir fare kapanında olur zihniyeti ile çocuklarına yüklediği maddi kuvvet desteğidir. Onunla bir kahve içmek bile sükûnet ve dinginlik sağlamanıza yeterdir. Onun verdiği huzuru kimse vermeyecek. Hiçbir kadını onunla kıyaslamayın. Rekabete kapalıdır.

İkizler burcu annesine sahipseniz; İkizler burcundaki annelerin bir tarafı un, su, maya ile ekmek yapmaktan hoşlanabilecekken, bir tarafı da beş yaşında size öğrettiği mikrodalgada pizzanızı ısıtmaktır ve bununla gurur duymaya hazırdır. Sürekli araba koltuğunda gezmek zorunda oluşunuz ya da ananeye babaanneye belki de kreşe bırakılmanız sizin terkedildiğiniz anlamına gelmez. İkizler annesine sahip çocuklar sürekli bu duyguyu bir yerlerinde barındırabilirler ama bilmezler ki her şey evlatları için… 18 Yaşına gelene kadar mutlaka bakıcılarla, kreşlerle ya da yakınlarınızın evlerinde kalma ile ilgili şaşırtıcı hikayeleriniz olmuş olabilir. Sırf İngilizceyi daha iyi konuşun diye size bir İngiliz arkadaş bulup zorla arkadaş etmeye çalışmasında bahsetmiyorum bile…Ya da sizi matematikte daha iyi bir yere getirecek biriyle kurduğu sosyal çevre çabası tartışılmaz. İkizler annesi kendisini köşeye sıkışmış gibi hissederse terliğini fırlatır. Ama aksi durum söz konusu değilse neşeli, eğlenceli komik bir kadındır. Ondan hayatın güzel anlarına şükretmeyi ve anı yakalamayı, olan bitenlerden zevk almayı, durumdan fayda çıkartmayı, dürtülerinizle hareket etmeyi ve kendinizi hayatın akışına bırakma yollarını öğrenirsiniz. Yaşınız kaç olursa olsun, ondan hep bir şey öğrenirsiniz. Hatta bu dünyada olmasa bile bir yerde mutlaka bir şeyi anarsınız…

Yengeç burcu annesine sahipseniz; yengeç annesi hepimizin annesidir. Bir kere anne olmuşsa herkese annelik yapmakla hükümlü duygusunun önüne geçemez. Gelen market görevlisine, ayakkabısını bağlayamayan sokaktaki herhangi bir çocuğa, parkta terli terli su içen başka bir çocuğa annedir. Yengeç annesiyle en çok ruhsal gelgitlerin zorluğunu çekebilirsiniz. Şayet hayatındaki erkek ile sevgi ilişkilerinde problemler varsa bu ister istemez size şiddetli bir şekilde yansıyacaktır. Evdeki temizliğe, yemeğe, izlediği programlara size verdiği cevaplara kadar yansıma yapacaktır. Bu kişi muhtemelen babanızdır. Yengeç anne fotoğrafın ortasında bulunmak, aileyi sağlam tutmak, erkeklerin de kendilerini ailenin akıllı, yapısal belkemiğini temin eden patronlar olarak düşünmelerini sağlamak için şartlandırılmıştır. Yengeç̧ burcu anneniz bunun yalan olduğunu gayet iyi bilir, ama ona, kişisel hayatında ve toplum içinde aptal erkek egosunu desteklemesi öğretilmiş olabilir. Bu maalesef yaşantısında bir imtihan noktasına gelebilir. O ailenin resmi sosyal kurallarına itaat etmek için programlanmıştır, ki böylelikle dışarıda 3.dünya savaşı da olsa ya da yüzyılın pandemisi de yaşansa mutfakta hindi doldurmaya devam edebilir. Böylece yemek masasına kişisel kimliği mutfak önlüğünün arkasına tıkıştırılmış̧ bir şekilde gelir. Bu nedenle ailenin kutsallığına ilişkin mesajlara karşı her zaman katlanmak durumundasınız. Yengeç̧ burcu annenizden, bir çeşit kişisel tatmin ve kalıcı duygusal bağ oluşturma ihtiyacını alırsınız. Yengeç burcu anneniz size gözünüzü yoldan ayırmadan, çılgın bir yolcunun arka koltuktan sıçrayıp direksiyonu kavramaya çalıştığı zaman bile kontrolünüzü nasıl kaybetmeyeceğinizi öğretir. O size, başkalarının size ihtiyacı olduğunda, kendi çılgınlıklarıyla uğraşırken aynı şekilde size destek olmamış olsalar bile, onların yanında olmayı öğretir. Size sevgiyi öğretir. Çünkü o yalnızlığın ne demek olduğunu çok iyi bilir…Yalnızlığını ancak sevgi doldurur. O bir tabiat anadır…

Aslan burcu annesine sahipseniz; Aslan burcu annesi oldukça sevecen ve sıcaktır. O güçlü ve dirençlidir. Evi, işi kolaylıkla idare ederken saçını en düzgün bir şekilde ayırabilir. Ağladığını pek görmezsiniz çünkü yaşama karşı olumlu bir tutumu vardır. Hayata "haydi kalkıp işe koyulalım" tavrı ile yaklaşır. Bazen saltanattan düşmüş görünümü olur ve tahtını özleyebilir. Bu konuda da oldukça asildir. Tahtını sadece çocuğu için bırakır ama geri almak koşulu ile bunu yapar. Bu sebeple bazen onda hüzünlü bir ihtişamın dokunuşunu görebilirsiniz. Size kendi yerinizi nasıl elinizde tutabileceğinizi ve kendi alanınızı nasıl koruyacağınızı öğretir. Bunu, size tamamen teslim olmadan yapar. Yaşınız büyüyüp kendinizi idare etmeye başladığınızda o annelerin en havalısı ve okulunuzdaki tüm çocukların imrendiği biri olur. Muhtemelen arkadaşlarınıza onları büyük insanlar yerine koyarak sıcak ve dostça yaklaşmasındandır. Pısırık, bağımlı bir kadın olmamak veya sürekli sorumluluklarından kaçan adamların eteğini yakalamaya çalışırken tepesinden çocuklarının sallandığı pasaklı, şirret bir kadın olmamak ona aşılanmıştır. Sizin Aslan burcu anneniz kendi isteğine bırakıldığında sevecen ve destekleyicidir ve sizle yarışmayacaktır. Yaratıcılığınız ve aşk ilişkilerinizde sizi cesaretlendirecektir. Bu nedenle, hiçbir şart altında Aslan burcu annenizin tek ilgi odağı olmayı kesinlikle istemezsiniz. Sizi en önemli odağı yaptığında aman dikkatli olun. Zira o zaman, farkında olmadan sizi, ille de sizin olmanızı istediği değil de kendisinin olmak istediği kişi noktasına getirme girişiminde bulunmuştur. En sonunda kendinizi büyük bir ruh çöküntüsüyle sürünürken bulduğunuzda tek fark ettiğiniz şey, asla var olmadığınızdır. Bir müddet sonra kendi bencil ihtiyaçlarınızı kabul etmek durumunda kalmaktan nefret edebilirsiniz, zira baskın bir insan olarak görünmek istemezsiniz. Hatta tüm kadınların baskın tarafından nefret ettiğinizi düşünebilirsiniz. Ama annenizden size kalan miras, ondan ayrı bir fert olarak kendi amacı ve doğrultusu olan kendiniz olma duygusudur. Varlığınızı bir güneş gibi ışıldayarak ortaya sunabilecek çok malzemeniz vardır. Size artık sadece doğmak kalmıştır.

Başak burcu annesine sahipseniz; görevini çok ciddiye almış ve pencereye yapışmış vaziyette teleskobuyla sizin refahınızı kollayan bir anne olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu zaman sizin için neyin iyi olduğunu sizden daha doğru bilmiştir ve dedikleri de çoğunlukla onun dediği şekilde olmuştur. Bu zamanla oldukça sinir bozucu olabilir, zira sanki beyninize giden bir yol açmış da orada olan bitenleri sizden daha net görebiliyormuş gibidir. Bir zaman sonra artık bu karmaşayı bile temizlemek istemezsiniz, nasılsa o er ya da geç kuyruğuna bir süpürge bağlamış şekilde gelip tüm çöpünüzü atmanıza yardım edecektir. Başak kadınları dengeli ve aklı başında görünmek için büyük bir çaba harcarken, acıklı yaşam öyküleri olan erkekleri hayatlarına çekme konusunda sanki büyük bir ustadır. Bu babanız olabilir. Çünkü toplamayı seviyorlar... Dağılan şey kalpleri olsa bile. O başka türlüsünü bilmez. Sürekli yaralarınızı tedavi etmeyi ister. Her zaman yaralıları tedavi etmiştir ve gerçekten de iyi, sağlıklı, güçlü ve aklı başında olduğunuz takdirde ne yapacağını bilemez. Ama o kendine saygısı aşırı olan, samimi ve mütevazı biridir. O insanlara sevgi duyar ve arkalarından çok kötü konuşsa bile onlara karşı ilgili davrandığı için arkadaşlarınız tarafından çok sevilir. Başak anneleri hayatları içinde sürekli kendilerini savunmak duygusunu beslerler. Zira sucunun bedelini ödeyip iyiler listesine girebilmek için bu hayatta daha çok gayret ettiğini herkese ispatlamaya çabalar gibidir. İyi haber arkadaşlarınız evinize geldiğinde onları muhteşem misafir ederler. Evde size bir tostu zor yedirirken arkadaşlarınıza her şeyi sererler. Onun en büyük korkularından biri sizin aylak bir insan haline gelmeniz dolayısıyla periyodik olarak çalışıyor rolü yapmalısınız. Bu arada kendinizi şekerle beslemeniz ve bilgisayar oyunları oynamanız onların gece korkulu rüyası olabilir. Oysa, onun iş ahlakı çok güçlüdür. Ondan bir köylü sadeliğini, disiplini ve insanların tüm hayatları boyunca çalışmaları gerektiği inancını ve başkalarının sizin yerinizi almasını istemiyorsanız, daima kendinize düşen işleri yapmanız gerektiği bilincini alırsınız. Ondan apaçık gerçeği, dosdoğru, laf olsun diye olmayan bir biçimde sevmeyi alırsınız. Ondan tüm tuğlalar ortaya çıkıncaya kadar badanayı kahve molası bile vermeden kazımak gibi tuhaf bir kabiliyeti bile alabilirsiniz.

Terazi burcu annesine sahipseniz; Babanızın kızmasını önlemek için insanoğlunun yapabileceği her şey yerine getirmeye başlayan bir kadın göreceksiniz. Biri size kızmasın ya da kaba davranmasın diye tüm ortamı dengelerken yorgun düşmüş ve kendi zevklerinden mahrum kalmış bir annede diyebiliriz. " Sessiz olun! Babanız uyuyor” ya da “Bakın o çok yorgun yemeğinizi yediğinizi söyleyeceğim, odanıza geçin” gibi ifadelerle ortam dengesi sağlayan güçlü bir katalizör diyebiliriz. O karışıklıkları çözmüş ve kendisine bütün üçgenlerin tepe noktası olmak gibi bir pozisyon yaratmıştır. Her şey papatyalar ve mutlu yüzler ve şirinliklerle doludur. Bütün ev ahalisi gerginken anneniz bir yandan hediyeleri paketlemekte, bir yandan da neşeli bir şekilde bir şarkı söylemekte olabilir. Kendisini başkalarına hizmete adamış̧ olma fikri ona korkutucu gelmektedir. Bu duruma hem içerler hem de bunu yapmayı severler. Ama reddedilmekten her şeyden çok korktuğu için size küfrederek bağırmaya cesaret edemez. Aynı zamanda kabalıktan hiç hoşlanmaz. Bu yüzden reddedilmek ona kabalık yapmayı gösterir. Bu yüzden kabalıktan kaçtığı için “hayır” cevabı alacağı işlere girmez. Çareyi sizi çileden çıkartacak kurnazca saldırılarda bulmak zorundalardır. Tabii ki bunu size aktarır ve siz ondan nazik bir samimiyetin kurallarını öğrenirsiniz. Terazi annesi sayesinde hayatınızdaki diğer insanlarla ilişkilerinizi belirleyebilecek ve en azından bir parçanız dünyaya ait olacaktır. Bazen herkese uyumlanma istediğiniz gereksiz fazla olabilir. Sevmediğiniz bir şeyi sadece karşı taraf seviyor diye sizde seviyor gibi yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Terazi burcu annenin onayı sizler için her zaman önemlidir. Evinizde geldiğinizde herhangi bir yerde farklı bir dekor yapmış olabilir. Ya da kitaplığınızı boyamış size saksıdan bardak yapıp bunun avantajlarını anlatıyor da olabilir. İnsanlarla ilişkilerinizin mayın tarlasında yürümek olduğunu size anlatır ve en önemlisi nasıl davranacağınızı size öğretmekle büyük bir iş yapmıştır. Sivriliklerinizi törpülemiş̧, iyi terbiye almış olmanın avantajlarını göstermiş ve size ilişkilerdeki konumunuz için saçınızı başınızı yolmadan, nasıl başarılı bir şekilde mücadele edeceğinizi öğretmiştir. Terazi annenizin size aktardığı şey, sosyal, medeni ve mantıklı ilişkiler kurma yeteneği olacaktır. Tek savunduğu bir felsefe vardır. Ne yaptığınız değil ne hissettirdiğiniz önemlidir.

Akrep burcu anneye sahipseniz; Kendinizi Biri Bizi Gözetliyor Evi’ndeymiş gibi hissedersiniz ve etrafınızda sürekli olarak sizin ne yaptığınızı merak eden biri varsa o kesinlikle akrep burcu annesidir. Asıl gülünç olan ise, özelinizi korumak için tüm bu haykırışlarınız, sizi bir paranoyak haline getirebilir. Size hayat oyunun nasıl oynandığını anlatır. Yoğunluk, yaratıcılık ve disiplin bunların hepsine bir anda sahip olabilirsiniz. Hayat oyununun nasıl oynandığını öğretir size. Evinize gelen sessiz bir telefon ya da yanlış bir çağrıdan çıkabilecek anlamları ben anlatmayayım. Mermilerden nasıl kaçacağınızı, olası bir deprem için yedek su ve yiyeceği nasıl depolayacağınızı, her şeyi alın terinizle nasıl kazanacağınızdan tutun, kendi çıkarlarınız için insanların sizi nasıl kullanmayı başaracaklarını ve daha sonra da soğukkanlılıkla nasıl size sırtınızı döneceklerini yaşamadan sizlere öğretebilir. Tuhaf sezgilerine hiçbir zaman anlam veremezsiniz. Bu arkadaşın iyi değil der ve o arkadaşından kesinlikle bir darbe yersiniz. Bunu nasıl yapar sizde bilmezsiniz. Ya da o cafeye gitme der oraya giderseniz kesin bir olay yaşanır. Bu nasıl gelişir anlamazsınız. Ondan gizli ne yapıyorsanız iş üzerinde sizi arar. Bunu nasıl yapıyor hala evren çözmüş değildir. Eğer bir Akrep anneniz varsa, siz küçük bir tırtılsınızdır ve bir kez kendinizi kahvaltıda yenmiş olmaktan kurtarabilirseniz, şehrin en güzel kelebeği olacağınızdan şüpheniz yoktur. Onun kabilesine aitseniz çok güçlü ve dayanıklı bir çocuk olmanız gerekmektedir. Yoksa yamyamlar tarafından yenmenizi kaldıramaz. Aptallık yüzünden başa gelen hiçbir şey kabulü değildir. Bu hayatta en iyi tedbirli olmayı ve kaosu kontrol etmeyi öğrenirsiniz.

Yay burcu anneye sahipseniz; onun çok güzel, güçlü analık içgüdüleri vardır, ama körü körüne de itaatkâr bir dürtüsü yoktur. Bebeğini beş kat battaniyeye sarıp fırtınada yola koyulur, mama saatinde de bebeğin biberonunu arabanın çakmak gözünde ısıtabilir. Size hamile kalabilecek kadar yatağın içinde nasıl durabildiği merak konusudur. Elbette kalmıştır, ama bahse girerim ki, anneniz hamile olduğunu anlar anlamaz, daha siz ana rahmindeyken, dağ, tepe oradan oraya hoplayıp zıplamışsınızdır. Kesinlikle o şehirden bu şehre zıplarken altınız tuhaf yataklarda değiştirilmiş ve daha küçücük yaşlardan itibaren yeni ufuklar keşfetmişsinizdir. O kainattaki en şahane ev kadını mıdır? Temizlik açısından karar verecekseniz, hayır. Bazı Yay anneler temizlik hastası gibi görünseler de kimsenin çok yakından bakmadığı zamanlarda, evde sanki evden kaçıyormuş ya da taşınıyormuş veya saldırıya uğrayan bir kamp alanına benzeyen durum söz konusu olabilir. Ortalıkta yıkanması gereken bulaşıklar, orasından burasından şişler fırlamış yarısı örülmüş bir süveter, kitaplıktan alınmış ya da konulmak üzere bekleyen kitaplar ve bunun gibi tam bir işi yaparken yarım bırakıp bir başka işe başladığına dair size fikir verecek milyonlarca ipucu vardır. Neşelenmek istediğiniz zaman aslında komik olan, ama anlatmayı beceremediği muhtemelen yeni duyduğu bir fıkrayı size nakletmeye çalışır. Şiddetle bir süvariye ihtiyacınız varsa, dizginleri dağlara doğru yöneltir ve işte o zaman sizi tehdit eden o kafirin vay haline! Ama hayır, ne akan burnunuzu temizlemek için elinde kâğıt mendil peşinizden koşturmuş ne de hayatının her dakikasını size sevdiğiniz hangi kurabiyeyi pişireceğini düşünerek geçirmiştir. O hayatı, insanları sever, ama içinden tüm erkeklerin deli olduğuna inanır. Pek çok hayalperest davranışa yol açsa bile, büyük düşünmeyi ve geniş bir görüş açısı sahibi olmayı öğrenirsiniz. Bu sizin insanları daha sağlıklı, daha felsefi bir ışık alanında görmeniz yardımcı olur. Bazı şeylerle alay ederek sizlerin acı çekmesini istemeyebilir. Babanız eğer romantik bir şekilde gül gönderiyor ve sizde buna özeneceksiniz diye endişe duyup onlardan akşama bir gül reçeli yapabilir. Bu durum ileride çekebileceğiniz aşk acısına karşı bir tavırdır. Yay annesinin sadece zekâsı, espri kabiliyetini ve kendini yılanın deliğinde hissetmek yerine gelincik tarlasında farz ederek yaşamasını öğrenmelisiniz. Kendisinin tımarhane olarak gördüğü bu gezegenden daha akıllı bir şekilde çıkmayı bildiği bir yol yoktur. En doğru yöntemi budur. Bu yöntemi evladına yansıtacaktır. Sizler bunu sorumsuzluk olarak görmek yerine bu tımarhanede akıllı kalma felsefesi olarak benimsemeyi seçin.

Oğlak burcu annesi; Oğlak anne zırvalıklardan hoşlanmayan, katı, kontrollü, buz gibi bir kadın misyonu üstlenmek isterken bir o kadar da mayalanmış hamur gibi yumuşacıktır. Eğer kurallarına uymayı beceremezseniz sizin yazınızı kışa, kışınızı yaza çevirir. Muhtemelen henüz onun kurallarına uyacak biri de doğmamıştır. Zaten öyle zamanlar gelir ki kendisi bile koyduğu kurallara uyamadığı için depresyona girebilir. Ama asla taviz vermez. Oğlak anneniz düşük yapmadan sizi doğurabildiği için çok mutludur ve doğuncaya kadar yasayabilmiş olmanızı her zaman hoş̧ bir sürpriz olarak tanımlar. Çünkü yaşama büyük bir pozitiflikten bakamaz. Pek çok Oğlak annenin öncelikle bir bebeğe hamile kalabileceklerine dair şüpheleri vardır. Ah, elbette "Benim yoktu. Hamileliğimin her anının keyfini çıkardım" diyenler de vardır, ama pek tabii ki bu kesim bazı korkuları gizlemeye çalışanlardır. Size yerinize oturup sıkıntıdan patlasanız veya moraliniz bozulsa bile, ödevinizi bitirinceye kadar dünya ile irtibatınızı kesmenizi ve hayatta kendiniz için bir şeyler yapabilmeyi istiyorsanız, o işe kendinizi adamanız gerektiğini öğretmiştir. Yolunuza çıkan küçük bir engelin sizi yatağa düşürmeyeceğini size bildirmiştir. Sorunlar çözülebilir. Olaylar tartışılabilir. İnsanlar ölümlüdür ve her zaman değişebilir. Ondan aldıklarınızın sonucunda, toplantılara zamanında gider, faturalarınızı ayın on beşine kadar öder, yeni bir iş anlaşmasına kadar yaşantınızı sıkılmadan sürdürebilirsiniz. Onun hiçbir zaman "sadece bir anne" olmadığından emin olursunuz. O daima dünyadaki en iyi anne olmak istemiştir. En anne, dört dörtlük bir anne, kendisinin hiç sahip olmadığını düşündüğü aklı başında bir anne. Aşk ve hayat hakkında karanlık uyarılar ve olumsuz hisler en nihayetinde onun sonsuza dek boyamakta olduğu rengarenk mutluluk tablosunun yaldızlı çerçevesinden sızmaya başlar ve o zaman siz kendinizi kendi sorunlarınızla birlikte onun sorunlarının da üstesinden gelmek için mücadele ederken bulursunuz. Bir oğlak kadının erkek evladıysanız kadın rol modeliniz yüksek motivasyonlu bir kariyer kadınıdır. Biraz ısmarlama, biraz soğuk, akşamüstü altıdan sonra daha fazla Anne olan biridir. Eğer siz bir oğlak kadının kız evladıysanız kendinizi erkeklerin dünyasında ispatlama gereksinimini alırsınız. Bir oğlak annesinin size en güzel katkısı, Hayatınızın hiç olmadık en zor yerinde kafanızın içinde bir ampul yanar ve hangi maksada hizmet ettiğinizi kabul edersiniz hiç̧ sızlanmadan yelkenleri suya indirir ve için için köpürüp taşsanız bile uygun şekilde davranırsınız, çünkü anlamışsınızdır ki soğukkanlılığı koruyabilmek size daima kazandıracaktır.

Kova burcu annesi; Kova anneniz kendisini bir geçiş figürü ya da kozmik görevi olan ve sizleri hayata survivor olarak hazırlayan bir güç gibi görür. Zaman zaman size peşpeşe tüylerinizi diken diken yapacak olaylar içerisine çekebilir. Özgürlüğü sevdiği için sizlerin onların hayatında nasıl bir yer kaplayacağınızı ve nelerine engel olabileceğinizi düşünerek inceler. Kova annelerini soğuk ve mesafeli bulabilirsiniz. Eğer bir kova annesiyle büyüyen bir erkekseniz, kadınları çok güvensiz olarak görecek, bu yüzden hayatınızdaki kalıcı kadını yaratabilmek için bir uçtan diğer bir uca gideceksiniz.

Ama gerçekte anneniz size sadece bir hayat içinde bulabileceğiniz esneklik ve açıklığı, tarafsız bir iyi huyluluğu, bazen ilgisizlik gibi görünen "bekle ve gör" felsefesini vermiştir. Bilgiyi ve aklı size güçlü bir öğreti olarak sunar. Sizi beslemek için değişik yollar arayacak, farklı yiyecekleri deneyecek, acayip yerlere götürecek ve evinizi çoğunlukla geçici bir mekân haline getirecektir. Şimşeklerin her yönden çakabileceğine olan inancınız size annenizden geçmiştir. Keza, sahibi olduğunuz kozmik şuur pırıltıları da ondan geçmiştir. Kendinizi diğer insanların özgürlüğü için cesaretlendirirken, orijinalliği ve gerçekliği desteklerken bulabilirsiniz. Kova anneniz yüzünden masanızda yabancılar için daima bir yer vardır.

Yani o sizi emzirirken göğsüne sıkı sıkıya bastırmış ama kapı zili çaldığında yere koltuğa bırakmış sonra da bir yandan yanlış çalan kapıdaki kadınla laflarken bir yandan da sizi yerden kaldırarak emzirmeye devam etmiştir. Bu nedenle, sonraları yakın ilişkide olduğunuz kişiler sizi düzenli aralıklarla kendi başınıza bırakmazlarsa, sorun yaşarsınız. Keza, siz de onlara aynı şeyi yaparsanız. Öyle veya böyle ilişkiniz kesintiye uğrayacaktır. Kova annesi aile hayatında mutlaka bazı kırgınlıklar yaşamıştır ve bunu sizin yaşamamanız için bir zemin hazırlıyordur. Size bağlanmaktan ve sizin kendisine muhtaç olmanızdan korkar. Bu yüzden sizi kendinize uzak tutmayı ister. Kısaca ipinizi her zaman uzun tutar ama ipinizi hep tutar.

Balık burcu annesine sahipseniz evin içinde sürekli "Ah, senin benim çocukluğumda sahip olamadığım güzel giysilere sahip olmandan dolayı çok mutluyum" ya da "kuralcı bir annenin yerine benim gibi normal, sevecen bir annen olduğu için şanslı değil misin? gibi sorularla karşılaşıyor olabilirsiniz. Benden daha şanslısın, ama bu harika değil mi?" dermişçesine uzaklardan gelen bir hüzün taşır. Böylece siz, annenizin her kayan yıldızdan gerçekleşmesini dilediği, ama asla sahip olamadığı şeyler için daima biraz üzüntü duyarak büyürsünüz.

Balık anneniz kendisinin zannettiği gibi geçimli, yumuşak bir insan olmak yerine korkunç şekilde eleştirici birisi olabilir, ama bu sadece sizin oturaklı bir hayatınız olmasını istediği içindir. Odanı toplaman ya da ev ödevini yapman için peşinden koşturmuş̧ olsa da onun bilinçaltından verdiği mesaj kendi kişisel tatmini üzerinedir. Kendi görüntünü, gerçek kişiliğini kaybedecek kadar başkaları tarafından yönetilmene izin verme! (Kendisinin yaptığı gibi).

Sizi rahatsız eden başkalarının tutarsız davranışlarıdır ya da boş yeminler, size can sıkıntısını aratacak yenilikler, öngörebilir bir oturaklılık . . . Balık anneniz birliğin olduğu, günahların af olduğu aşkın gerçekten var olduğu çok yüksekten uçmanın zor olmadığını anlatır. Ama kendisi muhtemelen bunların hiçbirinde istediğini elde edememiştir. Bir kurban olmuş olabilir ama sizin kurban olmanıza izin vermez. Ondan sonsuza kadar giden bir görüş açısı alırsınız. Öyle ki, perdelerin arkasındakileri görme, gel-gitleri ve dalgaları hissetme ve olayları kendi karmaşıklıkları ve bütünlükleri içinde anlayabilme yeteneğiniz Balık annenizden gelmektedir.

Pratik bir gerçekçi olmayı ne kadar istemiş̧ olursa olsun, zaman zaman beslenme çantanıza biraz sihir tozu serpmiş̧ olduğu için, siz de müziğin iyileştirici gücüne ve Allah’a olan inancınıza tutunursunuz. Balık annenizin size sunduğu, gerçeğin karmaşık özellikleridir. Her şeyi ispatlamanın mümkün olmadığı, hikayelerin hep en mükemmel ve düzgün bir şekilde bitmeleri gerekmediği inancını vermiştir. Eğer bir şey bugün meydana gelmezse, yarın olur: "Yarın" sözcüğü bunun için oluşturulmuştur.

X

Güneş tutulması gerçekleşiyor! Kemerlerinizi bağlayın

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bu büyük an içerisine giriş yapıyoruz. Kendinizi oldukça halsiz, umutsuz ve yorgun hissedebilirsiniz. Enerjinizi tüketecek davranışlarda bugün bulunmayın. Kaygı ve korkudan uzak durun. Baş ağrısı ya da çeşitli dalgınlıklardan ötürü ufak tefek kazalar olabilir. Sakin kalmayı seçin. Bazı kesiminiz aşırı enerjik ve mutlu hissedecektir. Bunun sebebi doğum haritalarınıza göre aldığınız etkiler olacaktır.

Halkalı Güneş Tutulmasının Türkiye saatiyle başlangıcı (parçalı) saat 11:12 olacak. Halkalı Tutulma; Kanada’nın kuzeyi, Grönland, Rusya’nın kuzey doğusu Parçalı Tutulma: Kuzey Amerika’nın kuzeyi, Atlas Okyanusu’nun kuzeyi, Avrupa, Orta ve Kuzey Asya'da görülecek. Ülkemizden ise izlenemeyecektir. Ay'ın Güneş'i tam olarak kapatmadığı ve Güneş'in Ay etrafında bir halka gibi gözüktüğü tutulma türüne, halkalı Güneş tutulması adı veriliyor.

10 Haziran 2021'de gerçekleşecek 19 derece İkizler Güneş tutulmasının etkileri başlıyor!

Güneş Tutulmaları, ay düğümlerini harekete geçiren dinamik kozmik olaylardır. Basitçe söylemek gerekirse, ay, zodyak çevresinde sürekli dönen bir eliptik üzerinde kayar. Bu yörüngenin en yüksek ve en alçak noktaları, doğum haritalarımızda güney ve kuzey düğümleri olarak görünen ay düğümlerine karşılık gelir. Genellikle Kader Düğümleri olarak adlandırılan güney ve kuzey düğümleri, geçmişimizi ve geleceğimizi, yani karmik yolumuzu sembolize eder. Buna göre tutulmalar, doğum haritalarımızdaki bu düğümleri harekete geçirerek kaderimizi aydınlatır. Bu güneş tutulmaları kaderimizi aydınlatacak olayları bizlere işaret edecek.

Bugünden sonra hiçbir şey gizli kalmayacak!

Bu tutulmaya Merkür gezegenin geri hareketiyle kavuşarak olması ve Neptün ise sert açısıyla karşılık vermesi bazı hayal kırıklıklarımızı ortaya çıkartacak. Hiç olmadığı kadar kendinizi köşeye sıkışmış hissediyorsunuz. Üzerinizde bir tembellik, ağlama hissi ve hiçbir şeyin değişmeyeceği düşüncesi yer almış olabilir. Bu durumlar sadece birer illüzyon. Ay, duygularımızı anlatı ve güneş irademizi tanımlar. Şimdi saklanan duyguların irademizin önüne geçip dışarı taştığı zamana ilerliyoruz.

2015-2017 yıllarından yaşadıklarınızın rövanşını alacaksınız.

Yazının Devamını Oku

Yılın ilk tutulmasına doğru ilerliyoruz. Sağlam ve sakin durun

Günaydın yıldız savaşçıları;

Tüm hızımızla güçlü bir şekilde yılın ilk güneş tutulmasına doğru ilerliyoruz. Tutulmalar, ay düğümlerini harekete geçiren dinamik kozmik olaylardır. Ay, Zodyak çevresinde sürekli dönen bir eliptik üzerinde kayar. Bu yörüngenin en yüksek ve en alçak noktaları, doğum haritalarımızda güney ve kuzey düğümleri olarak görünen ay düğümlerine karşılık gelir. Genellikle Kader Düğümleri olarak adlandırılan güney ve kuzey düğümleri, geçmişimizi ve geleceğimizi, yani karmik yolumuzu sembolize eder. Buna göre tutulmalar, doğum haritalarımızdaki bu düğümleri harekete geçirerek kaderimizi aydınlatır. Karmik veya kaderimizin aydınlanması gibi ifadeler sizleri ürkütüyor olabilir. Ama yüzyıllarca yapılan araştırmalar sonucunda bir insanın hayatında en büyük değişimlerin güneş tutulmaları sonrası gerçekleştiğine varılmış.20 yıldır bu işin içinde olan biri olarak söyleyebilirim ki aynen bu fikirdeyim. Aslında karmik dediğimiz şeyler bizlerin geçmişte yaptığı iyi ya da kötü deneyimlerin sonucu olarak düşünülebilir. Hani soruyoruz ya “iyi mi kötü mü” olacak. İşte sisteme size soruyor?

Ne kadar iyiydin ne kadar kötüydün?

Dünyaya karşı sadece kendiniz olabildiğiniz bir yola giriyorsunuz. Her şeyi o kadar yoğun hissettiğiniz ve patlamaya eğilimli olduğunuz bunca zamandan sonra nihayet anlaşıldığınızı hissettiğiniz bir süreci başlatıyorsunuz. Özellikle kariyerinizde 2018 yılından bu yana oldukça yıprandınız.

Sevildiğinizi hissettiğiniz, ne olacağı konusunda endişelenmeden tekrar bir çocuk gibi hissedeceksiniz.

Önümüzdeki güneş Koçlar için içlerindeki masumiyet ve çocuksu tavrı kaybetmemek önemlidir. Son dönemde maalesef bir çocuk göremeyeceği kadar ağır adaletsizliklerle savaştılar. Artık güvenli bir alana geçip özgürleşmeyi seçiyorlar. Korkularından uzaklaşmak için ve kendilerini daha özgür hissetmek için bir hareket ediyorlar. Asla korkmamaları gerekiyor ve kendi hayallerini yeniden inşa ediyorlar.

Toksik pozitiflik, pozitifliğin zorla ve samimiyetsiz olduğu zamandır. İçimizde pozitiflik hissetmeyip de başkalarına parlak bir şekilde gülümsediğimizde, insanlar samimiyetsiz olduğumuzu hissedebilirler.

Kimi aldatmaya çalışıyoruz?

Kendimiz belki...

Yazının Devamını Oku

Mars-Plüton karşıtlığı: Bu oyunun kazananı yok!

Günaydın yıldız savaşçıları;

Mars-Plüton karşıtlığı etkileri içerisine giriş yaptık. Bu açıyı önemsiyorum. Çünkü Mars Yengeç burcunda savaşmayı bilmiyor ama Plüton çok güçlü bir konumda…Çevrenizdeki insanların tatlılıktan ve güzellikten anlamadığı bir dönem olarak tanımlayabiliriz. Güçlerini dener ve bunu kullanırlar. Bu açıyı neye benzetebiliriz biliyor musunuz?

Mesela sokağa çıkma yasağı vardır ve her yer kapalıdır ama babanız sizi ekmek almaya gönderiyor gibi bir duygudur. Anlatamazsınız. Anlamasını beklersiniz. Sizden güçlü pozisyondaki insanların halden anlamasını beklersiniz. Maalesef bu mümkün değildir. Siz de kendi kendinize hasta olur ve dolaylı yoldan çözümler bulmaya çalışırsınız. Sizi anlayan birileri yoktur. Narsist insanların duygularının tetiklendiği zamanlardır.

Bir nokta vardır ya, işte o noktaya gelmemek için çok savaşırsınız ama maalesef o noktaya gelinir. Savaştığınızla kalırsınız. O savaşma sizi siz yapan tasarımdır. O süreçten sonra kendinizi hiçbir yere ait hissetmezsiniz. Bu durum bir müddet sonra sizin kendinizi bir şeyin parçası olarak hissetmemenize neden olur. Kendimizle ilgilenmeyi, kendimize öncelik vermeyi, ne istediğimizi ve nerede olduğumuzu keşfetmeyi reddederek kendimizi açıkça “tablonun dışına” yerleştiririz.  Burada veya hiçbir yerde olmama duygumuz yüzünden insanların çektirdikleri acılar bizim aslında kendimize yaptıklarımızın tam yansımasıdır. Bu dünyada özümüze odaklanmazsak kendimizi görmezden gelmeye başlarız. Kendi merkezimizi ve dünya ile ilgili farkındalıklarımızı kolayca yitirebiliriz. Acı çekmek bu yüzden var. Bu yüzden bu tüm kayboluşlar…

Bir sürü mücadele verip, kendini yaptıklarının bir parçası olarak hissedememek korkunç bir duygudur.

Bu sanki psikolojik bir yok oluş ya da bir kayboluş gibidir. Çözümü nedir tabi onu da aramak lazım. Ben bunu fiziksel kaybolsam ne yapardım olarak kendimde tanımlamaya çalışıyorum.

Yardım isterdim, arabanın hızını keser bir yere soru sorardım. Birinden beni aşina olduğum bir noktaya götürmesini isterdim ya da bana yolu tarif etmesini isterdim. Belki de onu yanıma davet ederdim beni gitmem gereken yere götürebilir mi diye sorardım.

İnsan kaybolduğunda bildiği yere gitmek istiyor. Kaybolduğunuz yeri bırakıyor ve aşina olduğunuz yere geçmek istiyorsunuz. Çünkü kaybolma duygusu korkunç geliyor. Aslında burada kaybolmanın sebebi kendi merkezinize dönüp öz saygınızı toparlamak oluyor. İnsan kendini bulmak için tanıdık bir yer arayarak bunu yapamaz.

Yani bu tanıdık yerler sizin genelde mutsuz olduğunuz ama tanıdığınız yerler olarak düşünülebilir.

Yazının Devamını Oku

Hoş geldin Haziran! Dünya adil bir yer değil, kabul et!

Günaydın yıldız savaşçıları;

Öyle ya da böyle bir şekilde kendimizi haziran ayına atmış bulunuyoruz. Haziran ayı da hiç Haziran gibi değil. Soğuk ve serin sanki…

Mevsimlerin bile tadı yok son dönemde…

Yılların dört mevsimi bile olmuş on dört…

Hayat bir şekilde tüm şekilciliği ile devam ediyor.

Haziran ayı yılın en önemli güneş tutulmasını barındırıyor. 10 Haziran tarihinde yaşayacağım halkalı güneş tutulması artık birçok eksikliği tamamlayacak noktada olacak. İşin içinde Merkür fazlasıyla güçlü olduğu için mevsim koşullarını oldukça değiştirici bir şekilde etkiliyor. Merkür’ün hem geriliyor olması hem de yöneticisinde olması Merkür detaylı durumların manyetik yansımasını dünyamıza daha güçlü yansıtıyor demektir.

01-07 Haziran arası Mars-Plüton karşıtlığına dikkat çekmek istiyorum.

Bu dönem birtakım konularda egosal durumlarla karşılaşacaksınız. İnsanlar sizi test edecek. Özellikle restleşmeniz gereken konular daha gündeminiz olabilir. Bazı haksızlıklar ya da adaletsizlikler içerisinde kalabilirsiniz. Bu durumda stres yaratmayın kendinize…

Bazen gitmek gerekir bazen her şeye rağmen dayanmak. Sanki bunun ikisinin arasında hangisini yapmasını gerektiğinizi birinin söylemesi lazım.

Yazının Devamını Oku

Yay burcunda Ay tutulması olurken “İstanbul fethi” hikayesi

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bugün gökyüzünde dikkatimi çeken özel bir durumu sizlerle paylaşmak istedim. Günlerden 29 Mayıs 1453!

İnsan hakları tarihinin merhamet timsali Fatih Sultan Mehmet 30 Mart 1432 yılında Edirne’de dünyaya gelmiş. Gökyüzünde Güneş Koç, yükselen Koç, Satürn Kova dizilim halinde iken var olmuş.

Tarihin kaydettiği hoşgörü lideri çok iyi bir öğrenim görmüş, din bilimlerinde, sosyal bilimlerde, diğer pozitif bilimlerde oldukça iyi bir seviyeye gelmiştir. Edebiyata, felsefeye, coğrafya, tarih ve askeri konulara büyük ilgi göstermiştir. Matematik ile çok yakından ilgilenmiştir. Edebiyat onun en sevdiği alan olarak bilinmekle birlikte “Avni” mahlası ile şiirler yazmıştır.  

Fetihle müjdelenen Fatih Sultan Mehmet son derece iyi bir eğitim alarak, üstün bir mühendislik zekâya sahip, istediğini elde etmeye, başarıya ulaşmaya tutkuyla bağlı, düşüncesinden asla vazgeçmeyen, gerektiği zaman sert ve cesur kararlar alabilen, kimseden çekinmeyen, büyük hayalleri olan ve bu hayallerini gerçekleştirme hususunda her türlü zorluğa göğüs geren, hesapladığı projelerini hayata uygulama konusunda gözü kara, atılgan büyük bir devlet adamı olarak lider özelliği taşıyan bir kişiliğe sahip olduğu bilinmektedir.

Güneş Koç, yükselen Koç olarak gözünü budaktan ayırmayan, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir.

“Peygamber Efendimiz HZ. MUHAMMED’İN (s.a.v.) İstanbul muhakkak fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır ve onu fetheden ordu ne güzel ordudur!” sözleri ile arzu dolu kuşatma 6 Nisan 1453 günü kara unsurlarının surlar önüne mevzilenmesi ile kutlu zafere doğru adım atılmıştır.

6 Nisan 1453 günü transit güneş Cihan Sultanı Fatih Sultan Mehmet Han’ın ortalama kabul edilen doğum haritası verilerine göre yaklaşım olarak, devrim gezegeni Uranüs, iletişim gezegeni Merkür, savaş gezegeni Mars ile yaklaşım olarak (orb) kavuştuğunda kara ordusu mevzilere yürümüştür. Ayrıca transit ay düğümleri Yay İkizler aksında yer almaktadır. Kad – Gad geçmişten gelen bilgiler ile yeni keşiflere, mucizelere bilgi ışığında ulaşmak demektir. Mühendislik dehası Fatih Sultan Mehmet 21 – 22 Nisan günü herkesi hayran bırakan bilgi dolu zekâsıyla gemileri karadan yürütmüştür.  Kuşatma devam ederken 22 Mayıs 1453 günü Yay burcunda parçalı bir ay tutulması gerçekleşmiştir. Tutulma günü ilahi iyiliğin, genişliğin, büyümenin gezegeni transit Jüpiter’in Fatih Sultan Mehmet Han’ın haritasında güneş ile kavuştuğu görülmüştür.

Fetihle müjdelenen mübarek ordu 29 Mayıs 1453 günü kutlu bir zafer eşliğinde dünyanın kaderini, çağ açıp çağ kapatarak değiştirmiştir. 29 Mayıs günü Fethin Müjdeli Komutanı Fatih Sultan Mehmet Han’ın haritasında: Transit güneş/gad kavuşumu geçmiş tutkularının sonuca vardığını düşündürtüyor bizlere, Merkür/Chiron kavuşumu zihnini yoran düşüncelerine artık şifa bulduğunu görebiliyoruz. Transit Plüton Uranüs kavuşumu bir devrin kapanıp yeni bir devrin açıldığını bizlere söylemektedir.

Yazının Devamını Oku

Bugün yılın ilk ay tutulması gerçekleşiyor!

Günaydın yıldız savaşçıları;

Son 10 gündür ay tutulmasından oldukça yazarak bahsettik. Radyo yayınında defalarca konuştum. Sosyal medyam da sürekli bu dönemin etkilerinden söz ettim. İşte artık o büyük an içine giriyoruz. 

Yılın ilk ay tutulması bugün 14:14’te gerçekleşiyor.

Daha detaylı dinlemek isterseniz çok sevgili yazar dostum Fulya Soybaş Hürriyet Bizimle programında detaylı bahsettim. Linke tıklayıp izleyebilirsiniz. 

https://youtu.be/ItcYJOwx6Pg 

AY TUTULMASI OLURKEN DİĞER ÖNEMLİ ASTROLOJİK DEĞİŞİMLER! 

Astroloji değişimlerimiz arasında tek olan AY TUTULMASI değil. Satürn gerilemesinin başlaması, Merkür gerilemesinin başlaması ve bunlar olurken güneş-kuzey ay düğümü kavuşumu geleceğe dair çok önemli mesajlar veriyor 

Satürn, zaman içinde hüküm süren karmik gezegen olarak biliniyor ve her yıl yaklaşık 4,5 ay boyunca geriliyor. Bu yıl 23 Mayıs'tan 10 Ekim'e kadar geriye doğru hareket edecek. 

Satürn kuralları, dersleri ve disiplini temsil eder. Zorlu görev yöneticisi olarak bilinir. Satürn ile sorumluluk almalı ve sonuçları görmek için çok çalışmalıyız. Bunları yaparken kötü olan çok çalışıp sanki hiç sonuç almayacak gibi hissedersiniz. Yaptığınız hiçbir şey bir yere varmıyor gibi gelir. Ama siz her şeye rağmen yaptığınız şeye inanç gösterip ilerlerseniz çok güçlü noktaları elde edersiniz. 

Yazının Devamını Oku

26 Mayıs Ay tutulması haftası

26 Mayıs Ay tutulması haftası: Kendi aydınlığını bul, başkasına ihtiyacın yok.

Günaydın yıldız savaşçıları;

Gökyüzünün oldukça yoğun olduğunu ve değişen, gerileyen gezegenlerin en hızlı hareketlerini tam tutulma zamanı yaptığını artık sizlerde çok yakından biliyorsunuz. Dün Satürn gerilemesi başladı. Bu hafta sonu Merkür gerilemesi başlıyor ve iki gün sonra ay tutulması yaşanacak. Bu denli gökyüzünün değişim içinde olduğu bir yerde yeryüzünde bir netlik beklemek pek mümkün olmaz. Bunu neden anlatıyorum? 

Kendimizi kandırmayalım diye…

Şu an verilen vaatler ya da haftaya ne olacağına dair en ufak fikir türetmek mümkün değil. Gökyüzünde o kadar fazla değişken var ki hiç ateş elementi bulunmamaktadır. 

Tutulma gerçekleşene kadar ateş elementi gökyüzünde olmayacak. Bu durum hava ve su elementinin yoğunluğu ile devam edecek. Yani ikisinin bir arada olması ateş ve toprağın olmaması aşırı duygusal ve yönsüz bir his verecek. Ta ki tutulma gerçekleştikten sonra hava elementi 3 puanını ateş elementine devredecek. Harekete geçme ve inisiyatif kullanma noktasında daha aktif olmalıyız. Şu an gönlümüzün dipsiz kuyusundayız ama sonu ferahlık ve aydınlık diyebiliriz. 

Aslında insan bilmez…

Asıl karanlığın girdiği yollar, inandığı insanlar olduğunu sanır. 

Yazının Devamını Oku

Merkür gerilemesi hazırlıkları başlasın!

Günaydın yıldız savaşçıları; Ay tutulur, güneş tutulur, Merkür geriler derken hangi birini kontrol edeceğinizi sizde şaşırmış durumdasınız.

Ama bu gökyüzü olaylarını büyük bir problem haline getirmek yerine aksine farkındalığınıza katkı sağlaması olarak kullanmalısınız.

29 Mayıs sonrası Merkür gerilemesi başlıyor. Bu durum korkulacak bir durum değildir. Genelde yıl içinde üç ya da dört kez gerileme hareketi gerçekleşir. Bu bir hurafe de değildir. Bu bilimsel bir konudur.

Merkür düşünce, iletişim ve akıl gezegenidir. Bilgiyi işleyen, sözlü olarak iletişim kuran ve çevremizde olup bitene bir anlam ifade eden bir geçiştir.

Örneğin, çevrenizde birisi size önemli bir şey anlatıyor ve siz bunları kayıt edecek bir şey bulamıyorsunuz ve bu panikle anlatılmak isteneni de kaçırıyorsunuz gibi düşünmelisiniz. Kayıt etmiyoruz veya onları doğru bir şekilde anlamıyoruz.

-Bir uçuş rezervasyonu yapacaksınızdır ve yanlış tarihi seçebilirsiniz

-Yeni bir sözleşmeyi yanlış anlayabilirsiniz,

-Yeni bir girişim için mücadele verirken kendinizi yanlış tanıtabilirsiniz veya önemli bir kararın artılarını ve eksilerini tartma mücadelesi verirken zorlanabilirsiniz.

-Ayrıca, bilgisayarların veya teknolojik sistemlerinin bozulması Merkür gerilemesinde oldukça fenomen bir durum olarak bilinir.

Yazının Devamını Oku

26 Mayıs Ay Tutulması: Güneş balçıkla sıvanmaz

26 Mayıs Çarşamba günü saat 14.14’te Zodyak’ın iyi niyet elçisi Yay burcunun 5. derecesinde bir ay tutulması gerçekleşecek.

Her tutulma gibi bu tutulma da önümüzdeki 6 aydan başlayarak uzun vadeli bir etkiyi barındırıyor. Perdeye yansıyacakları izlemeye hazır mısınız?

Peki bu Süper Ay’ın sana hissettirdiği gücü en iyi şekilde nasıl kullanacaksın?

Bir ay tutulması ile her şey zirveye ulaşır. İşle ilgili olabilir, aşkla ilgili olabilir, sağlıkla ilgili olabilir. Çok uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir durumun zirveye ulaşması olabilir.

Bu yıl toplam 4 tutulma yaşanacak!

-26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay Tutulması

-10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş Tutulması

-19 Kasım 27 derece Boğa burcunda Ay Tutulması

-4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş Tutulması

Yazının Devamını Oku

Jüpiter Balık burcunda: “Patronun kim olduğunu göstereceğim.”

Günaydın yıldız savaşçıları;

Çok sevdiğim bir söz vardır. Diyor ki; “Gök gürültüsünü seviyorum. Bana patronun kim olduğunu hatırlatıyor” 

Bazen patronun kim olduğunu unutuyoruz. Öyle değil mi? 

İlahi adalet bekliyoruz ve uğradığımız haksızlıkların uzun yıllar sonra cevaplarını alabiliyoruz. Kimimiz asla cevap alamadığımızı düşünüyor. Kimimiz ise kesinlikle “ağlayanın malının gülene yar olmadığını” savunuyor. 

Benim inanışıma göre kesinlikle dünyada bunun karşılığını alıyorsunuz. Ömrünüz vefa eder etmez bunu bilemem ama eninde sonunda alınıyor. Sadece Allah sevdiği kullarına sanırım kalbi kirlenmesin diye bazen bunu göstermiyor. Ama bir şeyler oluyor. 

Yılın en şanslı günleri başlıyor! Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arasında Balık burcunda olacak! 

Herkese şifa ve şans dağıtacak ama almasını bilene. Fırsat adı üstünde “fırsattır” gelir ve gider. Görmeniz gerekeni görmeyi seçin. Umarım nasibinizde olanı görebilirsiniz. Özellikle Balık, Akrep, Yengeç, Oğlak ve Boğalar bu konuda daha güçlü etkilere sahip olacaklar. 

Jüpiter daha önce bu alanda 2010-2011 yıllarında kaldı. Hepinizin muhakkak hayatında önemli şeylerin yaşandığı zamanlardı ama eminim hepimizin de ortak noktası kontrol edemediğimiz durumların gelişmesiydi diye düşünüyorum. 

Bu dönem aslında yine kontrol edemeyeceğimiz bir süreç ama etmeye de hevesimizin olmadığı bir zaman başlıyor. Hani bir laf vardır ya

Yazının Devamını Oku

Siz kendinizi yıkmadıkça sizi kimse yıkamaz

Günaydın yıldız savaşçıları;

Artık ramazan ayını da sonlandırıyoruz. Her güzel şeyin bir sonu var. Zaman hızlıca akıp gidiyor ve bizler tutulma mevsimine giriş yapıyoruz. Bugünden sonra artık 26 Mayıs 2021 05°25′ Yay Ay Tutulması Saat 14:13 gerçekleşecek.

Daha sonra 10 Haziran 2021 19°47′ İkizler Güneş Tutulması Saat 13:52’de gerçekleşecek.

İşte bu tamamen tutulma aksına geçiş yaptığımızı ve bu yeni bir süreci başlatacağını öngörebiliriz.

Mayıs ayında seyirci yok. Hepimiz katılımcıyız ve her birimiz, görmek istediğimiz geleceği yaratmak için evrenle iş birliği içine girmeliyiz. Bu sürekli değişen zaman boyunca size astrolojik anlayış ve rehberlik sağlamak için gayret gösteriyoruz. Zamanın ruhunu anlayan insan gelecek tüm fırsat ve zorluklara karşı bir pozisyon alabilir. Söz konusu olan ne olacağı değildir, geleceğe dair ne yaptığınızdır.

Plüton gerilemesi devam ediyor!

Plüton 9 Ekim tarihine kadar gerileyerek geçmişi kazıp bize bağışlamanın önemini hatırlatırken, iyileşmemiş yaralarımız tekrar tedavisini yapma fırsatı getirecek. Mazi içinde kaybolunması ya da içinde yaşanması gereken bir yer değil, öğretilerini geleceğe taşınması gereken yerdir.

11 Mayıs yeni ay akşam 21.58’de yeniay gerçekleşti ve etkisi 26 Mayıs’a kadar devam edecek!

Jüpiter, Kova burcunun 29. (son derece) yerinde gerçekleşti. Bu durum bazı şeyler hakkındaki aşırı inançları, bölünmeleri veya mantıksal inançları gösterir. İnsanların mantıksal (veya mantıksız) inançları bu süre zarfında kendi inançlarımız ve değerlerimizle çatışabilir. Şu an yaşadığımız Filistin olayı ve çıkan bu durum burayı tetikledi.

Yazının Devamını Oku

Boğa burcunda YENİ AY doğuyor! Yepyeni taze bir sayfa…

Günaydın yıldız savaşçıları; günlerden yeni ay günü: İstikrarlı hayaller sağlam gerçeklere ulaştırır.

Ay, Boğa burcunda ilerliyor ve saat 21.58’de Boğa burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ayla birlikte geçmişte sizi üzen olayların sebebini anlayacaksınız. Yeni başlangıçlara hazırlıklı olun. Yüklerinizden kurtulduğunuzda daha rahat uçabildiğinizi, daha önce pek çok kez deneyimlediniz. Bugün, bunun size getirilerini düşünüp olayları daha farklı bir açıdan değerlendirebilirsiniz. Zira atacağınız her adım daha uzun vadeli ve geniş kapsamlı olacağı için bu değerlendirmeler size rehberlik edecektir. Yorgunluk ve sıkışmışlıkla mücadele etmeniz gerekebilir. Şartların sizi sağlam ve istikrarlı bir sürece götürdüğünü düşünürseniz, mücadelenin kazananı siz ve hayalleriniz olacaksınız.

Bu yeni ayın merkez üssü Boğa burçları. Hissedecek diğer burçlar; Akrep, Aslan ve Kovalar olacak. İyi mi? Kötü mü olacak sorusuna cevap; evin sağlamsa ve iyi bir temel attıysan sorun yok. Ama göz göre göre çürük bir yapıda oturuyorsan bu sarsıcı olabilir.

Bu yeni ay oldukça heyecan verici ve yeni başlangıçlara bizleri sürüklüyor. Bir yerlerde bir şeyler değişiyor ve sizde buna katkı sağlıyorsunuz. Ne kadar farkındasınız ya da ne kadar değilsiniz bunu bilmiyoruz.

*

Yeni ay, yeni fikirlerin, girişimlerin ve başlangıçların doğuşunu ifade eder. Bu aylık olay, Güneş'in (egomuzu, kimliğimizi ve benliğimiz) gökyüzünde Ay (duygularımızı, öz bakım alışkanlıklarımız) birleştiğinde gerçekleşir. Yeni ay demek gökyüzünde Güneş ve Ay’ın kavuşum yapmasıdır. Yani iradeniz ve duygularınızın aynı şekilde hizalanması olarak kendinize açıklayabilirsiniz. Boğa burcundaki bu yeni ay döngüsünün doğuşu, bize yaşamlarımızda nasıl daha fazla istikrar ve güvenlik yaratabileceğimizi değerlendirme şansı verecek. Ayrıca, bu temalar etrafında tezahür ettirmek istediğimiz her şeyi taahhüt etmeye teşvik olacağız. Kazanmak ve karar vermek belki de hiç bu kadar kolay olmamıştı. 

*

Bu gerçekleşecek olan yeniay Jüpiter dekanında olacak ve Jüpiter 14 Mayıs’ta yüceldiği burç balık burcuna geçiş yapacak. Hayatınızdaki olaylarda şu an için çıkmazda ve üzgün hissediyorsanız 14 Mayıs sonrası işlerin daha yoluna girdiğini görebilirsiniz.

*

Yazının Devamını Oku

Doğru; sadece gördüğünüzü değil, görmediğinizi de kapsar

Günaydın yıldız savaşçıları;

Günlerden pazartesi ve tarih 10 Mayıs 2021….

Pandemi için son kısıtlamaları atlatmaya çalışıyoruz…

Yıllar sonra pandemide bu çağın insanları neler yapmış diye bu yazılar okunacak. Bu yüzden buraya zaman zaman hislerimizi de paylaşıyorum.

Her şeyin yoluna gireceği inancını ve güzelliklerini içimizde barındırmaya devam ediyoruz…

11 Mayıs Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeni ay oldukça heyecan verici ve yeni başlangıçlara bizleri sürüklüyor. Bir yerlerde bir şeyler değişiyor ve siz de buna katkı sağlıyorsunuz. Ne kadar farkındasınız ya da ne kadar değilsiniz bunu bilmiyoruz.

Yeni ay, yeni fikirlerin, girişimlerin ve başlangıçların doğuşunu ifade eder. Bu aylık olay, Güneş'in (egomuzu, kimliğimizi ve benliğimiz) gökyüzünde Ay (duygularımızı, öz bakım alışkanlıklarımız) birleştiğinde gerçekleşir. Yeni ay demek gökyüzünde güneş ve Ay’ın kavuşum yapmasıdır. Yani iradeniz ve duygularınızın aynı şekilde hizalanması olarak kendinize açıklayabilirsiniz. Boğa burcundaki bu yeni ay döngüsünün doğuşu, bize yaşamlarımızda nasıl daha fazla istikrar ve güvenlik yaratabileceğimizi değerlendirme şansı verecek. Ayrıca, bu temalar etrafında tezahür ettirmek istediğimiz her şeyi taahhüt etmeye teşvik olacağız. Kazanmak ve karar vermek belki de hiç bu kadar kolay olmamıştı. 

Venüs İkizler burcuna giriş yaptı! 03 Haziran’a kadar ikametgâh adresi ikizler burcu J

-Sadece eğlenmeye, zihinsel hafif olmaya ve birçok şeye ilgi duymaya hazır olun.

Yazının Devamını Oku

Mars: Enerjinizi en çok nereye harcıyorsunuz?

Günaydın yıldız savaşçıları; bugünkü konumuz Mars gezegenimiz olacak. Malum şu sıralar Mars yengeç burcunda ilerliyor. Enerjimizi en fazla geçmişe koyuyor olabiliriz ve hiç olmadığı kadar eliniz kolunuz kalkmıyor olabilir. Düşünsenize 20 yaş Challenge ortaya çıktı. Herkes eski resimleri aramaya ve paylaşmaya enerjisini harcadı.

Mars bizim enerjimiz, güdümüz ve eylemimizdir. Mars'ınızın evi, çok fazla enerji harcadığınız alanı gösterebilir.

Doğum haritanızda bugün Mars gezegeninizi kontrol etmenizi istiyorum. Acaba hangi evinizde ve hangi yerleşimde bulunmaktadır. Bunun için doğum saati, doğum tarihi ve doğum yeri bilginize ihtiyacınız var. Google aratarak doğum haritası nasıl çıkartılır diye bakabilirsiniz. Bugün bu yazıyı okuyor olmanızın da tesadüf olmadığını bilin lütfen. İhtiyacımız olan her şey ayağımıza gelir. Kendimizi tanımaktan başka işimiz yok bu dünyada ama biz başkaları ile ilgilenmekten o kadar fazla kendimizi unutmayı seçiyoruz ki…
İnsan aslında en fazla kendini özlüyor…

Doğum haritanızda Mars;

1. evdeki Mars

Kendinizi geliştirmek için çok fazla enerji harcıyorsunuzdur. Hedefler belirler ve onlara ulaşırsınız. Enerjik, aktif ve dirençlisiniz. Kendinizi eylemlerle gösterirsiniz. Enerjini kendini geliştirmeye koyuyorsun ama bunu yaparken agresif ve sert olabilirsin. Enerjini ortaya koyarken en büyük silahın nezaketle olmalıdır. O zaman büyük bir başarı yakalarsınız.

2. evde Mars

Para ve mal varlığınızı kazanmak için çok fazla enerji harcarsınız. İstikrarlı bir özgüven sağlamaya ve kendinizi sevmeye çalışıyorsunuz. Para kazanma konusunda yeteneklisiniz ama bu alan sizin için bir sorun olabilir. Kendinizi sürekli güvenli hissetme arayışı bir müddet sonra sizi samimiyetsiz ve vefasız insanlarla karşılaştırabilir. Bu durumu iyi dengede tutmalısınız. Enerjinizi sadece maddesel güven değil manevi güven ile birlikte yürütmelisiniz.

Yazının Devamını Oku

Venüs-Jüpiter karesi: Kötü insan ruhu ile ilişkisini kaybeden insandır

Günaydın yıldız savaşçıları;

Hareketli bir döneme adım atıyoruz. Evde olmamız, yasakların olması gibi faktörlerin buna engel olduğunu artık düşünmüyorum. Gerçekten yaşamaya gönlü olanın her yolu bulduğu aşikar. Tabi hevesimiz kalmadı tabi canımız burnumuzda ama sabah aynaya baktım da yaşıyoruz be... 

Sonuçta şu an yaşıyoruz.

Nefes alıyoruz buna çok şükür… 

O zaman şimdiyle ilgilenmemiz çok önemli olacak. 

Bu hafta Venüs ikizlere geçene kadar(9 Mayıs) Venüs ve Jüpiter arasında bir meydan okuma söz konusu olacak. Bu durum bizleri daha hızlı bir şekilde Venüs ikizler sezonuna girmiş hissi verecek. Bu yüzden bu hafta hissettiğiniz tüm etkiler bu açılara dahil olacak. Bu tam kare açı 29 derecelerde gerçekleşeceği için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. 

Venüs ve Jüpiter birlikte çalışmaya başlıyorlar. 

Biliyorsunuz ki ikisi de astrolojide iyicil gezegen olarak bilinir ancak bunu yaparken çok fazla çatışma içinde olacaklar ama aynı konuya hizmet eden iki iyi insan ne kadar olumsuz olabilirse o kadar düşünün. Ya da bir okul projesi gibi, gerçekten anlaşamadığınız biriyle bunu yapmanız gerekiyor hissi içinde olabilirsiniz. Bu sizlerin fikirlerinin sevgi, büyüme ve öğrenme fikirleri ile çelişiyor olabilir. Ayrıca aşk hayatınızın olmadığı ve bu koşullarınızın sizi sınırlandırdığı için bir daha bu tarz şeyler olmayacağını düşünme hisside sarabilir. Hayatı kaçırdığınızı gereğinden fazla düşünebilirsiniz. 

Kendinizin sınırladığını veya sevginizin hafife alındığını hissedebilirsiniz. Bununla birlikte olumlu yanı Venüs /Jüpiter'in karesi size ilişkiler yoluyla öğrenme ve gelişme şansı vermesidir (burada Satürn'ün etkisine daha çok benzer).  

Yazının Devamını Oku