"Ayçe Bükülmeyen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayçe Bükülmeyen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayçe Bükülmeyen

Sayenizde İzmir’de kadının adı var

8 MART Dünya Kadınlar Günü nedeniyle birçok etkinlik yapıldı.

Yıllardır söylediğim bir şey var. Kadınlarla ilgili konularda hep biz kadınlar konuşuyor, biz kadınlar dinliyoruz. Oysa olması gereken, erkeklerle birlikte konuşmak, hatta onları konuşturmak. İşte, Büyükşehir Belediyesi bu yönde bir etkinlik yaparak İzmir’in farkını ortaya koydu. Birleşmiş Milletler’in ‘HeForShe’ adlı ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ kampanyası kapsamında bir panel düzenledi, İsmail Küçükkaya ve Engin Altan Düzyatan gibi erkeklere söz verdi. Yüzlerce emekçi kadının buluştuğu etkinlikte bu kez söz erkeklerindi. Panel, 7’nci Kadın Festivali’nin düzenlendiği fuar alanında yapıldı ki, İzmir’in her köşesinden gelen birçok emekçi kadın bu fuarda hem ürünlerini ve emeklerini gösterme, hem de kendilerini anlatma imkanı buldu. İzmir’e yakışan böyle özel bir etkinlik düzenledikleri ve İzmir’in emekçi kadınlarına verdikleri değerden ötürü başta Başkan Aziz Kocaoğlu’nu ve Büyükşehir Sosyal Projeler Daire Başkanı Aytuğ Balcıoğlu ile Kadın Çalışmaları Şube Müdürü Aydan Kumral’ı yürekten kutluyorum. Sizlerin sayesinde İZMİR’DE KADININ ADI VAR...

 Sayenizde İzmir’de kadının adı var

SALİHLİ’DEN SELAM

 

Kadın gazeteci olarak 8 Mart etkinliklerinde birçok davet alıyoruz. Bu kez Salihli Sanayi ve Ticaret Odası Kadınlar Birliği’nden davet alınca kalktım Salihli’ye gittim. İyi ki de gitmişim. Birbirinden zarif, çalışkan ve toplumu dönüştüren kadınlarla tanıştım. Kadınlar Birliği Başkanı Benay Oral, Salihlili girişimci, emekçi ve sanatçı kadınlara ödüller verdi. Birlikte Manisa’nın ilk kadın milletvekili Sakine Öz’ün de yer aldığı “Ege’nin Öncü Kadınları”nı izledik ve söyleştik. Genç kızlarımıza eğitim bursları veren, kadınları destekleyen böyle özel bir birliği kuran Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel’i de tebrik ediyorum. Kadın ve erkek dayanışmasının en güzel örneklerinden biri Salihli’de yaşanıyor.

X