Siyasetçiler de Alışveriş Cadısı’nı okumalı

Ak Partililer yeni fark etmiş amasinyal kesen kumaşlar 10 yıldır var.

Haberin Devamı

Bugün gazetemizde Ak Partililer’in yasadışı telefon dinlemelerine karşı aldığı önlemle ilgili bir haber var. Telekulaklara karşı ‘sinyal kesici bez’ önlemi geliştirmişler. Bazı bakan ve parti yöneticileri ile milletvekilleri, sinyal kestiği testlerle de saptanan bu bez telefon kılıflarını kullanmaya başlamış.
Şimdi tabii burada ‘sinyal kesici bez’ denen şey, kaç yıldır kullanılan, sürekli yeri marifetleri çıkan akıllı kumaş teknolojisi. Ak Partililer’in kullandığı kumaşlar Denizli’den geliyormuş. Partili Zeyit Aslan kılıfları test etmiş, “Denedim, gerçekten de sinyali kesiyor” demiş.

 

Keşti siyasiler politika ve ekonomi sayfalarından başlarını biraz kaldırıp Alışveriş Cadısı da okusalar. O zaman akıllı kumaşların, neredeyse 10 yıldır kendilerine bu fırsatı tandığını bilir, önlemlerini çok daha önceden alırlardı.

 

Haberin Devamı

Siyasetçiler de Alışveriş Cadısı’nı okumalı

 

 


ZAYIFLATAN KUMAŞ BİLE VAR

 

 

Siyasetçiler de Alışveriş Cadısı’nı okumalı

 

Tekstil endüstrisi, nano malzemeler kullanılarak bundan 20 yıl evvel hayal dahi edemeyeceğimiz ürünler geliştiriyor. Cildi nemlendiren, nefes alan, güneşin zararlı ışınlarından koruyan, GSM sinyalini engelleyen, ter kokusunu yok eden, polen iten (bahar alerjisi için), ıslanmayan, buruşmayan, yanmayan, leke tutmayan, antibakteriyel, kokulu, etrafına ışık yayan kumaşlar artık günlük hayatın parçası. Örneğin İpekiş Kumaş, bir süre önce metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandıran Slimming isimli akıllı kumaşı tanıtmıştı. Yakında nabzımızı, tansiyonumuzu ölçen, bir anormallik varsa da doktoru arayan giysiler çıkarsa hiç şaşırmam.
Sayın milletvekillerine akıllı alışveriş yapmalarını öneririm. Örneğin aklıma ilk gelen adres Lacoste. Manyetik izolasyon özelliğine sahip pantolon ve ceketlerinden alırlarsa hem  zararlı dalgalardan korunurlar hem de telekulak dertleri kalmaz.

 

Haberin Devamı

Siyasetçiler de Alışveriş Cadısı’nı okumalı

 

 

HAFTANIN MODA SKANDALI

 

VERA WANG DERSİNİ ALDI:
MÜŞTERİ HER ZAMAN HAKLIDIR

 

Vera Wang imzalı bir gelinlik tüm gelinlerin hayalidir. Tabii bu hayali gerçek kılmak için hayli para harcamak gerekir. Ancak Çinli tasarımcı, özellikle Çinli hayranlarından bazılarını geçen hafta neredeyse kaybediyordu.
Wang, Şangay’da yeni bir mağaza açtı ve burada gelinlik denemeyi bile ücrete tabi hale getirdi. Her müşteriye en fazla 90 dakika ayrılıyordu ve satın alsın ya da almasın denediği gelinlikler için 3 bin Yuan (yaklaşık 500 dolar) ödemesi isteniyordu. Olur da denediklerinden birini satın alırsa, bu ücret depozit olarak fiyattan düşülüyordu.
Elbette müşteriler ayaklandı. Marka tarafından yapılan açıklamada, tasarımcının kendini taklitçilerden korumak için böyle bir önlem aldığını iddia etti. Eh, Çin ‘çakma endüstrisi’ ile nam salmış bir ülke ne de olsa. Nihayetinde müşterinin fendi Vera’yı yendi. Moda evi yeni bir açıklama yayınlayarak uygulamadan vazgeçtiklerini duyurdu.http://twitter.com/alısveriscadisi

Yazarın Tüm Yazıları